Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minu MB 190E, w201, 3.2- Renkju
#81
.....ja pidurite vahetamise soovitan maha vaikida, kui enda mootori asendamist legaliseerides mainisin pidureid, läks härradel "hari punaseks" öeldi väga rangelt, et pidurite ümberehitus on täiesti keelatud!
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
#82
Aga siis lihtsalt vaikida, plaan on tegelt kasutada E320 w124 pidurikettaid ja sadulaid, ma nüüd ei tea kui hästi nad selle välja hammustavad...
#83
(09-03-2011, 11:36 PM)Renkju Kirjutas:
(09-03-2011, 10:47 PM)hannes_s Kirjutas: Lisan ka siia sellise lause. Kui (MB) tehas on andnud loa konkreetsele kerele paigaldada konkreetne mootor (hetkel siis 3.2) siis 30%, 20% ja 10% reegel ei kehti. Nii ütles viimati ARK-i ametnik mulle.

Nagu ma nüüd aru võin saada sellest lausest, siis juhul, kui ma kirjutan Mercedes- Benz tehasele ja küsin endelt, kas ma võin seda teha, siis ei saa ARK midagi vähemat ega rohkemat teha kui asi passi regada ning asi vask?
Ja juhul, kui tehas mulle luba ei anna, siis peavad lähtuma 30/20/10 reeglist?
Vot ma ei tea, kes täpselt selle loa kohta on küsinud või kes seda peab tegema (ilmselge, et ma polnud ka esimene). Kui C124 diiseldust registreerisin, siis ka 30% sisse ei mahtund (mootorite kaalumisest ei tulnud üldse juttu) ja küsisin selle 30 20 10 seaduse kohta. Väideti siis, et tehas sellist ümberehitust lubab. Ehk tehas lubab sellele kerele panna seda konkreetset diisel mootorit kuigi ta ise pole neid kupeesid nende mootoritega kunagi tootnud-Pärnu ARK.
See oleks ka ideaalne lahendus ja samas ka küllaltki loogiline, selle 30 20 10 reeglistiku täitmine/tõestamine on suur ajakulu.
Samamoodi on ju ametlikult need W126 ümberehitatud OM603 mootoritega (tehas neid sellise mootoriga ei teinud), mis eelnevalt olid suurte bensiini mootoritega-ka nende puhul ju 30 20 10 reegel poleks kehtinud, aga nad on ju registris-ametlikult!!!
#84
(10-03-2011, 12:12 AM)Renkju Kirjutas: Aga siis lihtsalt vaikida, plaan on tegelt kasutada E320 w124 pidurikettaid ja sadulaid, ma nüüd ei tea kui hästi nad selle välja hammustavad...

Arvestades, et sadulatel on MB märgid peal ja need lähevad bolt on külge ilma, et peax midagi ümber tegema (piduriplekid peab küll ka vist asendama 320 omadega, et kettad ära mahux), siis olen üsna kindel, et nad ei hammusta seda läbi. Teoreetiliselt ei tohix ka ütlemist olla kui nad peaxid aru saama, kuna käändmikud peax olema sisuliselt samad 124-ja omadega (laager on vb väiksem) ja antud kooslus on ka 320-420 mudelitel esindatud.

Sisuliselt peax olema võimalik antud isendit legaliseerida ja isegi pretsedenti luua kui kõik on korrektselt ja viisakalt teostatud, aga jah asjaajamine ja läbirääkimised võtavad kindlasti ka siis omajagu aega.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
#85
(10-03-2011, 12:12 AM)Renkju Kirjutas: Aga siis lihtsalt vaikida, plaan on tegelt kasutada E320 w124 pidurikettaid ja sadulaid, ma nüüd ei tea kui hästi nad selle välja hammustavad...

See on hea plaan oma auto legaliseerimise kontekstis.Nod

Üldises asjaajamise kontekstis aga mitte. Sest ARK ametnik, kes annab loa ümberehitatud auto kasutamiseks, ka vastutab selle ohutuse eest. Ehk kui tema saab teada, et pidureid on näpitud, eeldab ta halvimat kohalikku tava: võeti sobivad tükid kusagilt kuuri alt ja keevitati enam-vähem sobivasse kohta ning nüüd esitletakse seda "tehasekonstruktsioonina". Ametnikul puudub pädevus seda hinnata ja ohutum on tal keelduda, viidates keelatud ümberehitusele.

Küll aga võiks kangemate (ohutumate) tükkide külgekeeramine saada heakskiidu eksperdilt, kes asja sisuliselt tunneb.

Ärge ajage tehnilisi asju ARK-i kaudu, vaid lähenege ekspertidele, kelle nõusolekut selline radikaalne ümberehitus niikuinii vajab legaliseerimiseks.
#86
Mul õnnestus ka kunagi sattuda sellise mitteteadja ARK onu otsa. Läksin siis bens-diisel ümberehitust regama. Üks ütles kohe, et see asi ei klapi, sest litraaz on liiga palju üle. Aga tuli teine, kes igapäevaselt siis tegeles selliste asjadega ja ütles:

Kui tehase poolt on paigaldatud antud sõiduki antud mudelile sellist mootorit nagu ma regada tahtsin, siis ei loe see 30 - 20 - 10. Kontrolliti ära kere vin kood ja vaadati, et ega ei ole iseehitatud mootorikäpad ja sisselõikeid keresse pole tehtud.

See, et mul õhupuhasti ja torustik ja mootoripadjad jms. ei kuulugi sellele autole ei huvitanud ülevaatajat. Kuigi näiteks õhutoruks oli tavaline hydroscanist ostetud veoka radikalõdvik, millel numbrid/kirjadki peal...

Aga edu igaljuhul Ark-ga vaidlemises. Loodan et saad legaalseks asja...
#87
Nonii.
Soome regamise võid ma arvan peast minema vistata.

-Kõigepealt vaja maksta originaalseisundis VERO, mis suurusjärk 3,0-3,5k euri.
-Seejärel ümberehitusvero, mis läheb teist samapalju või rohkem- ja aega võtab selle otsuse saamine, et palju see vero on mõned kuud kuni pool aastat.Targad onud istuvad ja arvutavad selle mingi meeletu valemi järgi, kus võetakse arvesse kõik pisiasjad,alates piduritest kuni kardaani läbimõõduniIcon_question
-Muidugi seejärel on vaid meeletu ketside kulutamine, et pabereid näidata ja arvele saada. Kuid kui targad onud on pannud verod paika ja sul need makstud, siis ise-enesest regamist ei sega enam midagi. Lihtsalt lööd paberipakiga oma õigused paika.
-Ja sellisel võimsal ja väikesel autol on Soome riigis kindlustus üüratu(sul pole ju mingeid nn. boonuseid ka, kuna esimene auto), pakun 3-400 euri kuusIcon_evil

Soovitan ikkagi asja rahulikult võtta ja ARK-i meestega tasapisi suhtlema hakata, seal töötab ka inimesi, kes pole veel nina püsti ajanud.

Edud.
Janek.
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
#88
Ometi on ka SEC-sõidukid diiseldatud mootoritega, mida neile pole tehas pannud ja mis ei kuulu ka 30 20 10 reegli alla.
#89
(14-03-2011, 07:58 PM)hannes_s Kirjutas: Ometi on ka SEC-sõidukid diiseldatud mootoritega, mida neile pole tehas pannud ja mis ei kuulu ka 30 20 10 reegli alla.

ARKI jaoks pole vaheta kas on SEC SEL või SE kõik üks W126 kere

Ja OEM603.*** on tehasepoolt 126 paigaldatud. Siiski küll ainult USA turule mõeldud autodele sama mis algusaastate W140 3,5L turbo diisel.

Üks pilt kah.
[Pilt: W126%20350SD-3.jpg]
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
#90
Küll pole pikka aega saanud miskit auto kallal ega ka ümberregistreerimise suhtes tehtud, siis pisut lugesin ühe koma teise kohta.
Hakkasin mõtlema, et kuna siis 190'le hakati neid 3.2 liitriseid 12v mootoreid peale tegema ning uurides leidsin, et MB tehasest vurasid esimesed 190-ned 3.2 liitrise 12v AMG mootoriga isendid välja 1991-st aastast, mis tähendab seda et neile on kenasti tüübikinnitus kui ka muud näitajad olemas. Seega peaks kenasti tõele vastama, et ARK'i minnes tulla lagedale infoga, et sellele kerele on paigaldatud 3.2 liitrist mootorit, mis on isegi pisut võimsam, kui 320-24V mootor, nimelt 174kw(234bhp).

Loodan, et selle teadmisega saab kenasti ARK'i minna ning Õige Härraga jutule saada.
Seega suve jooksul annan teada, kuidas läks.

Parimatega, Renkju
#91
Väike update!

Mootoril kaan maas, oli teine ikka päris kõver.
Kaane tööd on siis nüüdseks valmis. Sai teist pisut rohkem lihvitud kui tavaliselt, aga mitte üleliia palju vaid pisut, eesmärk tõsta pisut surveastet, et asi erksam oelks vabalt hingavana.
Kui kaan peale saab pandud, siis järgmine etapp on juhtemstiku uuendamine ning kapoti aluse vähe esinduslikumaks tegemine, et masinaga kenasti ARK'i pöörduda. Muidugi saab masin jälle uue seade läbi programmeeritava aju.

Peatselt kuulmiseni/nägemiseni/kirjutamiseni
Parimatega, Renkju
#92
Huvitav kuidas sul see lihvitud kaanega liikuma hakkab! Tahaks ka ikka kunagi seda autot sõitmas näha Icon_twisted
Ja kuidas sul see kaan üldse kõveraks läks?
Naftapress.
#93
Täpselt aasta tagasi Jaanipäeva ajal sai Hiiumaal käidud ning sealt tagasi tulles juhtus selline huvitav asi, et lõi mootori ja salongi vahelise lõdviku survega lõhki ning sealt hakaks vett välja ajama.
Siis sai natuke istutud ja oodata ja siis uuesti proovida sõita, aga no siis lõi üsna kähku tempanduri põhja ja edasine tee kulges sadamani kõie otsas.
Haapsalus sai Werewolf'i abiga lõdvik vahetatud ning pisut maad edasi sõites lõi uuesti surve sisse jaoli Hentsi sel korral tuli nire radika alt nurgast.
Siis sai auto Tallinna toimetatud, seal vahetasin veepumba ning anomaalia paraku jätkus.
Siis jäi masin seisma päris tükiks ajaks ning oli pikalt Hentsi käes/juures. Talvel alles sai masinat jälle proovitud ja siis oli anomaalia kadunud, surveid polnud sees, temp põhja ei läinud aga VMES'i järgi isut üle normi. Sai liigeldud temaga natuke aega talvel ning siis alles veebruaris või märtsis sai temaga veel liigeldud ning polnud ka siis probleemi.
Siis laks teatud asjade jaoks masin tuttava kätte ning koos rihma maha laskmisega, suutis radika tuksi keerata ja peale toda sõitu temperatuur lihtsalt hakkas jälle lakke tõusma.

Järeldus: Ma ei tea ise kaa millisel hetkel see kaan end kõveraks ajas.

Ja peale lihvimist peaks selle maisnaga veel lõbusam olema kuna masin saab uue kollektori, uue seade ja rohkem surveastet Smile
Ja Masinat ehk näed liikumas enne ja pärast Jaani Smile



NB! See mootor selle kere peal turbot ei näe. Ehk järgmine mootor sel kerel Smile
#94
Nii, mõtlesin, et uurin kuidas siis ikkagi ARK'i mehed sellisesse asja suhtuvad.
Sai helistatud Tartu büroosse, kust mind suunati ümber tehnilisse osakonda.
Küsisin, et mida te tahate, kui ma tulen teie juurde mootori vahetusega?
Vastati: Kui mootor ei jää kubatuuridelt samaks, sisi tuleb koha peal minna ning vormistada ümberehitus ning parem oleks, kui ma saaksin tulla Silber auto kirjaga, et MB lubab seda mootorit antud mudelil kasutada. Kui see olemas, siis tuleb autoga tulla tehnilisse osakonda ning auto vaadatakse üle, vajadusel öeldakse, kui miskit on veel juurde vaja, siis saadetakse paberid ja taotlus Tallinna, kus pidavat pea spetsialistid olema, kes kinnitavad või lükkavad tagasi ümberehituse.

Küsimus on, kas Silberauto oskab mind mu abipalvega aidata?
Igaksjuhuks saatsin saksa keelse maili Saksasse, et asja uurida

Või tasuks otse Tallinna ikkagi minna, sest mina pooldaks siiski, et mu auto tehnilises passis oleks andmet õiged ja legaalsed ja et kindlustus firmad saaksid minu pealt teenida.


Parimatega, Renkju
Nii, helistasin siis ühele Maanteameti poolt tunnustatud spetsialistile, hetkel jätan nime avalikustamata.
Mul oli temaga väga meeldiv vestlus ning eelnevalt helistatule ei soovinud tema konsultatsiooni eest raha.
Lihtsalt ja kiirelt seletan ära, millest räägitud ja mida tegema peaks.

Teha avaldus Tallinna Maanteametibüroole(selle võib ka edastada läbi Tartu büroo)
Avalduses tuleks taotleda luba ümber ehituseks, seal kohal tuleks ära märgita auto praegused tehnilised andmed ning mootor, mis autole peale läheb. Uue mootori kohta on vaja märkida kubatuur ning võmisus(mitte kaalu) ning kuna sellise kubatuuriga mootor on alates 91. a. seeriatoodangus olnud, siis pole probleemi sellele tüübikinnituse leidmisel, spetsialist mainis ka, et juhul, kui taotletav amet ei "usu" seda, et selline mootor on sellisel mudelil peal olnud, siis tuleb antud spetsialisil pisut vaeva näha ning välja uurida kuskilt riigist, kus masin olemas oleks. Kindlasti tuleb ka avaldusse sama spetsialisti nimi märkida ning kirjutada, et sooviksin antud spetsialisti ülevaatuse ja kinnitamise läbiviijaks(ekspertiisi läbi viijaks). Siis saavad ka nemad juba infot, mis laadi ümberehitus hakkab toimuma.

Siin kohal siis võibki tekkida, et keegi Maanteameti büroos ei pruugi uskuda ja siis juba palutaksegi abi minu poolt määratud spetsialistilt.
Kui juba luba on saadud, siis tuleb auto nendeni toimetada, kus viiakse läbi visuaalne vaatus, mõõdetakse pidurdus jõudu, pidurdades 30km/h kiirusel nii jalgpiduriga kui ka käsipiduriga ning tehakse müra testi salongis, väljas kui ka mööda sõites.

Asun avalduse kallale, seega kes heaks arvab, et ta oskab mind hüva nõuga avaldusel aidata- palun väga Smile
Igatahes tuleb avaldus sisse anda, ehk õnnestub peale Jaani juba ekspertiis!
#95
On aeg väike õrritav pilt rahvale üles panna...ja teate, ma arvan, et te ei pahanda, kui ma lasen seekord pildil enda eest rääkidaSmirk
[Pilt: 52989-Bilde891.jpg]
#96
Masin on liikvel, nägu naeratab...teate, see kutsikas on ikka tegelt üks kuradima mõnus auto.

Nii palju siis kõigile tulevikus tegijatele, et kui te peaksite märkama jahutus probleeme, siis üks tõenäolisemaid probleeme võib olla selles, et see mootor jääb nii paisupaagist kui ka radiaatorist kõrgemale ning ei toimu korralik ringlus. Oma masinal lasin teha termostaadi korpuse pealt lisa vooliku paisupaaki. Siiani on aidanud, seier jääb 80 ja 100 vahele püsima, vahest harva läheb linnavahel liikudes 100 kriipsu ligi, samas olen ka märganud, et kõrgemal pöördel on ringlus veel parem ning jahutus toimib veel paremini. Seega on vaja veel kuidagi asja parandada...

Täna sai siis auto puhtaks nühitud ja mõned pildid tehtud!Smirk

[Pilt: 22265-IMG_6185.JPG]
[Pilt: 37582-IMG_6178.JPG]
[Pilt: 58938-IMG_6175.JPG]
[Pilt: 64995-IMG_6171.JPG]
[Pilt: 46244-IMG_6163.JPG]
[Pilt: 42665-IMG_6157.JPG]
#97
ilus auto "thjänkjuu", rehvid on paadid ja auto kõrge.
Norras peaks olema head teed liiklemiseks ju?Aga edu ilusakese putitamise puhulSmile
#98
Lambanahas hunt on see auto, las ta olla hetkel kõrge, las ta rehvid olla paadid. Mul on vaja talvel Eestis autoga liigelda ja need rehvid on just selle jaoks.
Otseloomulikult uus suvehooaeg läheb auto ja rehvid madalamaks ja veljed suuremaks ning on kindlasti ka vaja iluvigadega tegeleda...
hetkel ma naudin teda nii nagu ta on....
#99
Arvestades, et auto liikleb siiski Eesti teedel ja talv on tulemas, on kõrgus just paras.

Kas oled lähemal ajal mõnele klubiüritusele ka sellega tulemas? Tahax oma silmaga ka kaeda, kuidas see edenenud on ja tunda kuidas see liigub.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Justament, nõustun sinuga ja aitähh.

Ma usun, et nii kui miskine klubi üritus lähiajal tulemas on, oeln ma selle autoga kohal Smirk


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 190E 2,0B 1983 secman 50 21,269 23-02-2024, 09:13 PM
Viimane postitus: secman
  Minu S600 W221 aastast 2006 indrek 13 2,100 06-11-2022, 03:04 PM
Viimane postitus: Oliver.L
  MB w201,190,1986 - Sten sten130 536 454,485 21-02-2021, 05:56 PM
Viimane postitus: sten130
  w201 1989.a - Rainiskoop Rainiskoop 313 256,294 20-04-2020, 02:40 AM
Viimane postitus: Rainiskoop
  W201 190E 1992.a Sportline - bertaviikberg BertaViikberg 14 11,390 04-10-2018, 10:31 PM
Viimane postitus: BertaViikberg
  190E 2.8 M104 1992 ja W116 280SEL Austraalia - Paul Paul 64 52,954 14-12-2017, 01:55 PM
Viimane postitus: Paul
  Minu 190E 2.5-16V 89.a Kuldar 37 34,485 23-08-2015, 10:31 PM
Viimane postitus: hents99
  Minu MB W201,1.8 ,1990 raidoon 24 24,194 06-03-2014, 10:39 PM
Viimane postitus: 190
  Minu G 300 merslane 13 13,282 25-07-2013, 07:24 PM
Viimane postitus: ksiiri
  Minu Mercedes-Benz 230E, 1983, W123 ZE_KA 27 30,293 14-04-2013, 10:27 PM
Viimane postitus: Karl



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne