Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minu MB 190E, w201, 3.2- Renkju
#61
Kohtusse minekut ei tahaks ma teostada ähvarduse alusel vaid juhul, kui lahendit ei tule ja kompromiss leidmata jääb.
Kindlasti ma kontakteerun Tartus oleva spetsialistiga kasvõi telefonitsi ja siit samusest Norrast.

Tegelikult oleks ma huvitatud asja legaliseerimisest, sest siis oleks tegu tavalise pisut võimsama igapaëva liikuriga, mida hooldatakse samamoodi nagu igat teist tänaval liiklevat autot, ilma eripäradeta. Iseasi on kui palju keegi oma auto eest hoolt kannab ja kui pädevad on meie tehnoülevaatuse teostajad seda märkamaks, et siit sealt oleks masinatel vaja kohendada.

Ning juhul kui proovida passi saada 2.6 ja siis 3.2 asemele panna ja VEMS'i abil seadet väga loodussõbralikuks keerata, siis tõepoolest oleks ülevaatus punkti tehnikat vaja, just väljalaske heitgaaside jaoks, ülejäänud on puhas mehaanika...
#62
W201 puhul on kõige suurem mootor olnud 2.6.

Jutt on seeriatootmises olevatest. On ju tuunijad paigaldanud 3.2 (AMG) ja ka näiteks 5.6, mis on Saksas ametlik. Ehkki tuunijad ei kuulu seeriatoodangu alla. AMG polnud vist ka toona MB "allüksus" nagu ta on praegu.

VEMS või EFI ei puutu üldse asjasse, see ei koti kedagi.

Tegelikult 3.2 arvele saamine pole üldse mingi ületamatu asi. 30/20/10 maagilised numbrid on põhilisteks piirideks, millesse see mootor mahub.

Mina tegin omal ajal nii, et oleks mootor, pidurid ja vedrustus vastavuses. Nendega on kõik OK nagu kord ja kohus. Miks ma ei võtnud toona seda asja ette oli see, et siis olid paljudel sõpradel, kes olid minust (siis olin 18-aastane kui 3.2 swapi tegin) vanemad, samalaadsed projektid ja üritasid samuti ametlikuks saada. Samad 30/20/10 numbrid AGA...üks asi on teooria, teine praktika, need ei langenud toona vähemalt kokku, sest mingi tegelane arvas, et nii ikka ei sobi ja põhjendus oligi üpris idiootne. "Ei saa, sest ma ei taha. " ja jutul lõpp.

Eks paljud ütlevad, et ära aja jama ja seadus ütleb ühte või teist. Jah, ütleb. Aga kes viitsib hakata kohut käima ja nõudma oma õigusi. Lõppkokkuvõtteks saad auto arvele aga arvesta aja, raha ja närvikulu.
Eriti kui sa oled enamvähem äsja load saanud ehk ca 18-aastane ja sul pole veel kõik õigusseadustik nii käpas.


Võibolla on tänapäeval asi lihtsam ja enamus asju käib nö blankettide täitmisel. Kui asi vastab normile, siis järelikult pole probleemi. Varem oli keegi inimene, kes võis vabalt OMA arvamusest su minema saata, kuigi kõik klappis.

See on justkui ametikoha kuritarvitamine....kõik on võrdsed, mõned on lihtsalt võrdsemad.


Eks ma hakkan varsti asju ajama, just need toitesüsteemide vahetamised jne. Need on tegelikult kökimöki. Samamoodi nagu ühe margi piires mootorite vahetamine.

Mõelge, mis nipiga saaks ametlikuks näiteks M103 (132kW) mootori kasvõi W201 keres, millele on lisatud turboülelaadimine. Tegelikult võimsus ei koti kedagi, seda ei mõõdeta ja isegi mõõtetulemusi ei usutaks.
Isegi selle foorumi kontekstis on üle mõistuse kui võtta 132kW 3,0 mootor, laadida üle ja saad 400kW.
Lihtsalt ülelaadimise lisamine on juba väga keerukas protsess ja kes on ekspert hindama, et asi on hästi tehtud või kõlbab liiklusesse ?
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
#63
Thumbsup
#64
Jaah.
Sitt lugu.
Ma uurin oma kanalitest ka vähe asja, et mis järjekorras seda asja peaks ajama.
Kuna AMG ju sellist mudelit teinud, ei näe minu silmad küll probleemi.

Alternatiiv(lihtsaim/kiireim viis on regada FIN registrisse)- kaasneb ca 60EUR aastamaks ja kindlustus 2-3x kallimThumbsdown(õnneks siin saab ka päevaks teha).Thumbsup

Edud.
Janek.
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
#65
Minu absoluutne viimane alternatiiv oleks olnud masin Norra reigistrisse tuua, millega muidugi oleks kaasnenud ligikaudu 10 000 EUR'ine lisakulutus. Plus tagasi registreerimine Eestis, mis oleks veel omakorda nõudnud tollimaksu.
Aga kuidas soomlane muidu sellisesse asja suhtuks, kas nemad tunnistavad sellist modifikatsiooni? Mul ei oleks kahju maksta seda aasta maksu ja pisut kallimat kindlustust, sest siin Norras maksan ma oma s202 eest niigi 20 k eeku 16 000 km eest aastas. Mida rohkem sõidan,s eda rohkem maksan.

Igasugune info on teretulnud!Smirk
#66
Ma uurin seda süsteemi nädalavahetusel.
Plaanis grill-hooaja avamine ja seal kompetentne mees korraldamasIcon_eek

Sest, kui saab selle Soome registrisse siis ju Eesti Ark peab tunnistama tüübikoodi.
Ise-asi palju see KRDI vero(automaks) sellise isendi pealt on?
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
#67
Huvitav, jään grill-hooaja avapeo järgset päeva ootama.
Ning kui tõepooelst soomlane nõnda mõistev ja samas ka kindlasti nõudlik teatud asjade puhul on, siis why not...
Ja eks see VERO ole samapalju nagu E320-24V mudelitel. Aga, kuna Soome rahvastiku registris mind ei ole, siis kuidas on lood Arvonlisävero'ga minu puhul ja kas see on sootuks võimalik? Peabs eda tegema keegi soomlane või seasles registris olev eestlane?
Valgusta mind tolle maa nõuetega.

Muidugi oleks põnevam, kui saaks selle kogu protsessi Eestimaa pinnal tehtud, sest nagu me kõik teame, see mootori vahetus püsib maagiliste numbrite sees(30/20/10)Nod
#68
Eks vaatab, ega ma ise soovitaks ka Eesti poolt.
Ma panen homme mõned meilid- vaatame mis saabIcon_eek

Pane mulle meili VIN, uue mootori andmed ja kõik mida pead vajalikuks...

Janek
janek126@clubmb.ee

P.S.
arvonlisävero pärast pole vaja põdeda, sa ju füüsiline isik- mitte juriidiline Big Grin
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
#69
(08-03-2011, 09:19 PM)Renkju Kirjutas: Kuid ma kipun arvama, et Eestis veel 3.2 liitrist isendit ei liigu, või liigub? Seega Eestis tüübikinnitus koodi liikvel pole. Ja nemad seda ju EU-st seda tagaotsima ei hakka...
Mis vahet on kas seda mudelit on Eestis või mitte, Euroopas on ju sellel tüübikinnitus olemas ja MB mudelivalikus ametlikult ka? Ma arvan, et mine proovi, kui saad siis saad ja kui mitte siis pole midagi teha. Kõige mõistlikum oleks proovida ja kohapeal vaikselt ära käija ja mitte kõva häälega ARKis karjuda VEMSis jmsIcon_biggrin, vaevalt, et siis keegi tähale paneb.
See kohtu ja Soome jutt pole loogiline. Teiseks see pole esimene m104 3,2 w201 mis ARKis regatud.


Ma pole ARKis sellist ametnike võimutsemist kohanud, vastupidi enda w201 sain arvele nagu iga teisegi sõiduki(passis 165kw mitte 150kw)
#70
(08-03-2011, 10:51 PM)hents99 Kirjutas: ...
VEMS või EFI ei puutu üldse asjasse, see ei koti kedagi.

...

Kuidas nii - tegemist on just toitesüsteemi omavolilise ümberehitusega, mis just on keelatud. Iseasi, kui paljud selleks seatud suudavad EFIt originaalsest KE-Jetist eristada.Eusa_whistle

Aga praegu on teemaks just asja legaliseerimine. Ning kuigi ARK on siin otsustajaks, ei taha nad vabatahtlikult ülemäärast tööd teha (kes meist tahaks, ah?) ning selle vältimiseks on kõige kindlam viis öelda: "Ei saa!" On aga mitmeid näiteid, kus asja tundvad inimesed on oma soovi õigusaktidele tuginedes läbi surunud. Kui ARK otsustajatele lüüa paberipakiga vastu pead, on tulemus üsna tihti positiivne. Eriti, kui selle paki pealmine paber on ARK tunnustatud eksperdilt ja sisaldab sõnu: nõus, kõlblik, ohutu...

Janek, Soomes peab täpselt teadma, millise katsastuskontori konkreetne ametnik sellise ümberehitusega nõus on. Mersuforum on täis hala teemal, kus kaheliitrise bensuka asemele paigaldet kahepoolest diislit ei saa arvele, kuna miski ei meeldi ametnikuhingele... Kodanik vahetab kontorit ja kõik sujub...Rolleyes
(08-03-2011, 10:51 PM)hents99 Kirjutas: ...

Mõelge, mis nipiga saaks ametlikuks näiteks M103 (132kW) mootori kasvõi W201 keres, millele on lisatud turboülelaadimine. Tegelikult võimsus ei koti kedagi, seda ei mõõdeta ja isegi mõõtetulemusi ei usutaks.
Isegi selle foorumi kontekstis on üle mõistuse kui võtta 132kW 3,0 mootor, laadida üle ja saad 400kW.
Lihtsalt ülelaadimise lisamine on juba väga keerukas protsess ja kes on ekspert hindama, et asi on hästi tehtud või kõlbab liiklusesse ?

Mõtelda on mõnus...

Mina teeks nii - hangiks kusagilt 2,6 mootori ja seadustaks selle antud keres. Saan ümberehituse koodi passi. Seejärel vutt-vutt eksperdi juurde ja nõutaks tema toetuse selle mootori EFIstamiseks. Jälle, ümberehituse kood passi. Järgmise käiguna taas eksperdi manu- rsk, mootor suri ära, aga mul on 3,2 olemas ja veermiks-rool-pidurid juba vastavad kõige kangemale ja bla-bla-bla... Eksperdil hakkab vaikselt siiber saama ja eeldusel, et eelmised ümberhitused on olnud korraliku käekirjaga tehtud ja talle "söödavad", ilmselt annab loa.

Stage 4 oleks taas sama kodaniku juurde föönijuttu puhuma. Siin on nüüd kaks võimalust: kas talle on asi meeldima hakanud (enamus eksperte olevat tehnikafanatid) ja ta aitab nõu ja jõuga kaasa või saadab kuu tagaküljele. Viimasel juhul pole ju kah kaotada midagi - 3,2 on juba paberites sees ja kaks ümberehituskoodi ka.
#71
Protsess 1.8 asemel passi 2.6 on ebavajalik.

Mootorite vahetuse piiriks on ju kõige suuremast (2.6) mootorist 30% suurem töömaht. Kui auto on hetkel 1.8 mootoriga, siis mootorivahetusel arvutatakse ikka 2.6+30% ja saadakse piirtöömaht. Sest suurema võimsuse/massi korral tuleb kõik nõuded nii või teisiti uue mootori järgi täita (pidurid jne)

2.6 pole vahepealse etapina vaja üldse teha.


Mis ma mõtlesin selle vems`i all on see, et M104.992 ehk 3.2 mootori puhul ei tuvasta keegi, mis juhtaju seda mootorit juhib. See on kõige väiksem teema.
Sama lugu on näiteks õhufiltri vahetusega. Kui paned koonusfiltri, siis on see keelatud ja täpselt sama karmilt, kui muu toitesüsteemi osa asendamine omavoliliselt.

Jetronic vs EFI jälle teine teema. Visuaalselt ka ju kõik erinev. Seal nii väga petta ei anna.


Mina Renksi asemel võtaks ka mingi tegelasega(eksperdiga) ühendust ja küsiks asja üle. Nagu ma ütlesin, siis said massiga vastavusse viidud pidurid ja vedrustus (vedrud+stabikas).
Mootori vahetus margi piires ei ole ületamatu. Hoopis ületamatum on muuta toitesüsteemi. Veel enam, et see on isearetatud (minu case).

Kui võtaks M103`le(Jetronic) M104(EFI) toitesüsteemi, siis ma kujutan ette, et poleks probleemi, sest mõlemad süsteemid on juba korduvalt testitud. Aga võtta nüüd täiesti omalooming....no peab uurima. Asi ju töötab ja kui saastenormid on paigas, ei tohiks protsess nii keeruline olla.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
#72
(09-03-2011, 08:02 AM)python Kirjutas:
(08-03-2011, 09:19 PM)Renkju Kirjutas: Kuid ma kipun arvama, et Eestis veel 3.2 liitrist isendit ei liigu, või liigub? Seega Eestis tüübikinnitus koodi liikvel pole. Ja nemad seda ju EU-st seda tagaotsima ei hakka...
Mis vahet on kas seda mudelit on Eestis või mitte, Euroopas on ju sellel tüübikinnitus olemas ja MB mudelivalikus ametlikult ka? Ma arvan, et mine proovi, kui saad siis saad ja kui mitte siis pole midagi teha. Kõige mõistlikum oleks proovida ja kohapeal vaikselt ära käija ja mitte kõva häälega ARKis karjuda VEMSis jmsIcon_biggrin, vaevalt, et siis keegi tähale paneb.
See kohtu ja Soome jutt pole loogiline. Teiseks see pole esimene m104 3,2 w201 mis ARKis regatud.


Ma pole ARKis sellist ametnike võimutsemist kohanud, vastupidi enda w201 sain arvele nagu iga teisegi sõiduki(passis 165kw mitte 150kw)

Ma mainin igaksjuhuks uuesti, et minu mõte ei olegi ARK'i akrjuma minna ja nende ebakompetentsust nina alla hõõruma hakata. Selleks ma vajangi teie kui klubiliste hyvä nõu, et see asi sujuvalt lahendada.
Ning kui sa Python tõesti tead, et selle mootori tüübiga w201 Eestis liikleb ja on ametlikult vastuvõetud ja passi kantud, siis ei olegi ju enam väga pikalt millestki rääkida.
Lasen eelpool mainitud asjad kroda teha/renoveerida, et mehed seal saaksid uhkusega paberile allakirjutada.Nod

(09-03-2011, 09:51 AM)v6sa Kirjutas:
(08-03-2011, 10:51 PM)hents99 Kirjutas: ...
VEMS või EFI ei puutu üldse asjasse, see ei koti kedagi.

...

Kuidas nii - tegemist on just toitesüsteemi omavolilise ümberehitusega, mis just on keelatud. Iseasi, kui paljud selleks seatud suudavad EFIt originaalsest KE-Jetist eristada.Eusa_whistle

Aga praegu on teemaks just asja legaliseerimine. Ning kuigi ARK on siin otsustajaks, ei taha nad vabatahtlikult ülemäärast tööd teha (kes meist tahaks, ah?) ning selle vältimiseks on kõige kindlam viis öelda: "Ei saa!" On aga mitmeid näiteid, kus asja tundvad inimesed on oma soovi õigusaktidele tuginedes läbi surunud. Kui ARK otsustajatele lüüa paberipakiga vastu pead, on tulemus üsna tihti positiivne. Eriti, kui selle paki pealmine paber on ARK tunnustatud eksperdilt ja sisaldab sõnu: nõus, kõlblik, ohutu...

Janek, Soomes peab täpselt teadma, millise katsastuskontori konkreetne ametnik sellise ümberehitusega nõus on. Mersuforum on täis hala teemal, kus kaheliitrise bensuka asemele paigaldet kahepoolest diislit ei saa arvele, kuna miski ei meeldi ametnikuhingele... Kodanik vahetab kontorit ja kõik sujub...Rolleyes
(08-03-2011, 10:51 PM)hents99 Kirjutas: ...

Mõelge, mis nipiga saaks ametlikuks näiteks M103 (132kW) mootori kasvõi W201 keres, millele on lisatud turboülelaadimine. Tegelikult võimsus ei koti kedagi, seda ei mõõdeta ja isegi mõõtetulemusi ei usutaks.
Isegi selle foorumi kontekstis on üle mõistuse kui võtta 132kW 3,0 mootor, laadida üle ja saad 400kW.
Lihtsalt ülelaadimise lisamine on juba väga keerukas protsess ja kes on ekspert hindama, et asi on hästi tehtud või kõlbab liiklusesse ?

Mõtelda on mõnus...

Mina teeks nii - hangiks kusagilt 2,6 mootori ja seadustaks selle antud keres. Saan ümberehituse koodi passi. Seejärel vutt-vutt eksperdi juurde ja nõutaks tema toetuse selle mootori EFIstamiseks. Jälle, ümberehituse kood passi. Järgmise käiguna taas eksperdi manu- rsk, mootor suri ära, aga mul on 3,2 olemas ja veermiks-rool-pidurid juba vastavad kõige kangemale ja bla-bla-bla... Eksperdil hakkab vaikselt siiber saama ja eeldusel, et eelmised ümberhitused on olnud korraliku käekirjaga tehtud ja talle "söödavad", ilmselt annab loa.

Stage 4 oleks taas sama kodaniku juurde föönijuttu puhuma. Siin on nüüd kaks võimalust: kas talle on asi meeldima hakanud (enamus eksperte olevat tehnikafanatid) ja ta aitab nõu ja jõuga kaasa või saadab kuu tagaküljele. Viimasel juhul pole ju kah kaotada midagi - 3,2 on juba paberites sees ja kaks ümberehituskoodi ka.

Ega see Soome ja Norra kaudu asja ajamine ongi puhtalt alternatiivne lahendus mida tegelikult mina kui Eesti Vabariigi kodanik üldse peanuppu võtma ei peaks. Muidugi ma tahan nendega enne esmalt asja ajada ja nendega asja kooskõlastada.

Mis puutub EFI'sse, siis ma olen enam kui kindel, et M104 puhul ei olegi VEMS eristatav Ke- Jetist. Vanemate M102 ja M103 puhul on see ehk märgatav. Siinkohal on see asi, mida lihtsalt pole vaja mainida.

Eks peab ikka kevadeks lennu broneerima ja ehk selleks ajaks on kaanetööd, sillaosa renoveerimis tööd ja põhja alune renoveerimis töö tehtud ning saab rahumeeli spetsialistiga jutule minna.

Hingakem kõik sisse ja proovigem seda asja võtta kui innovatsiooni lahendusena kuna see kõik ju meite ümber areneb valguskiirusena.Unibrow
#73
(09-03-2011, 11:24 AM)Renkju Kirjutas: Ma mainin igaksjuhuks uuesti, et minu mõte ei olegi ARK'i akrjuma minna ja nende ebakompetentsust nina alla hõõruma hakata. Selleks ma vajangi teie kui klubiliste hyvä nõu, et see asi sujuvalt lahendada.
Ning kui sa Python tõesti tead, et selle mootori tüübiga w201 Eestis liikleb ja on ametlikult vastuvõetud ja passi kantud, siis ei olegi ju enam väga pikalt millestki rääkida.
Lasen eelpool mainitud asjad kroda teha/renoveerida, et mehed seal saaksid uhkusega paberile allakirjutada.Nod
Kunagi on olnud see 3,2 Eestis, kas muudatus passis seda 100% ei tea.
Minu mõte oli selles, et kuna on olemas EU-s ametliku tüübikinnitusega w201 3,2 siis peaks see mootori vahetus legaalne olema. Vahe on selles, et kinnitatud 3,2 on m103. Kas ARK teeb vahet m103 ja m104 ning võib märgata seda muudetud efi süsteemi on juba sinu "bingo loto". Tasuks lihtsalt seal proovimas käija( enne proovimist igasugu koonus õhufiltrid jms asendada orginaal osadega.), muu bürokraatia ja asjaajamine oleks minu arust mõtetu.

7) mootor peab vastama võimsuselt, pöördemomendilt, pöörete arvult, töömahult ja massilt valmistaja poolt sellele sõidukile ette nähtule. Erandina, kui valmistaja ei ole ette näinud erinevate mootorimudelite paigaldamist(valmistaja on ette näinud sellele mudelile teiste mootorimudeli paigaldamist, saan ma õieti aru?), on lubatud sõidukile ümberehituse korras paigaldada mootor, mille võimsuse erinevus ei ületa 30%, töömahu erinevus 20% ja massi erinevus 10% valmistaja poolt ette nähtust;
#74
Selle proovimisega võib aga saavutada olukorra, kus saad endale külge "probleemse" märgi. Ning edaspidi pead kõiki oma tegusid väga hoolega põhjendama. Samas võib ka õnneks minna...Doubt
#75
Ennast huvitaks ka see seaduslik arvele saamine kuid mind huvitaks rohkem see mitmekordsete Kw turboga m103 variant. Usun et sellega on vast rohkem jama kui 3,2 m104 mootoriga. Jama ka kui üv saamiseks pead ma ei tea mida ära tegema.
Naftapress.
#76
(09-03-2011, 07:05 PM)arts24h Kirjutas: Ennast huvitaks ka see seaduslik arvele saamine kuid mind huvitaks rohkem see mitmekordsete Kw turboga m103 variant. Usun et sellega on vast rohkem jama kui 3,2 m104 mootoriga. Jama ka kui üv saamiseks pead ma ei tea mida ära tegema.

Võta telefon ja helista siit leitud sobivale numbrile:
http://www.mnt.ee/index.php?id=10624

Ma ei usu, et foorumis oleks kedagi, kes oskaks täpselt öelda, mida ja kuidas teha, et saaks. Selleks, miks ei saa, oskan ma ka ise välja mõelda vähemalt 4 põhjust...
#77
Lisan ka siia sellise lause. Kui (MB) tehas on andnud loa konkreetsele kerele paigaldada konkreetne mootor (hetkel siis 3.2) siis 30%, 20% ja 10% reegel ei kehti. Nii ütles viimati ARK-i ametnik mulle.
#78
Olen elujooksul päris paljude mootori vahetus ja ümberehituste kõrval seisnud ja ka ise teinud ning senimaani on jäänud siiski mulje, et juriidilise poolepeal on siiski kõik võimalik, lihtsalt mõni projekt nõuab päris pikka asjaajamist.
Ekspertide ja ARK suheldes peab; 1) rõhuma asjaolule ,et kasutusel on originaal mootori kinnitused, pole tehtud sisselõikeid keresse kasutusel kõik originaal mootori lisa tarvikud jne kindlasti mainida ,et all on originaal kat-id ja summuti müratase ei ületa tehaseoma (ja kui reaalis ei ole siis vähemalt ekspertiisi/üv ajaks peab olema), ehk kõik MB originaal jupid, EFI ja asjad võid jätta enda teada, oluline et mehhaaniline ja visuaalne pool on kõik korrektne 2) olema väga viisakas, korrektne ja lähenema asjale paindlikult. Samuti pead olema väga kursis asjadega, et mis ja kuidas on tehtud ja miks nii, ning mis lahendusi kasutab MB tehas, ehk kui oled oma auto ise ehitanud ja teinud seda korralikult ning teades, mida teed siis pole probleemi, kui esitatakse küsimusi jne.
3) Mitte pöörduma saue ARK poole vaid ajama asja ainult Tallinna bürooga, sest minu arvates on seal koos ainult kari "spetsialiste" ja tarkasid kellel võim pähe löönud ja teadmised tehnikast põhinevad raamatust loetul. Tallinnas on alati asjad üllatavalt lihtsalt ja meeldivalt läinud, vähemalt minul.

Mis puutub veel võimalustesse, siis eelmine aasta suhtlesin Maanteeameti tehnoosakonna peaspetsialistiga (nimi ei tule hekel kohe meelde) ja temagi jutust jäi kumama, et sisuliselt kõik ümberehitused on võimalikud, kui asi on tehtud seaduslikult see tähendab siis vastava katgooria sõiduki tehnonõudeid arvesse võttes.
Ehk siis, kui ei lähe mootori võimsus/kaal/mass või mis tahes ümberehitatav osa autost kokku sellega, mis antud kerele oleks lubatud siis on olemas võimalus võtta auto arvele OMAVALMISTATUD sõidukina. Mõistagi on siis see registreerimis protsess ja kõik sellega kaasnev tunduvalt keerulisem ja kulukam ning võib nõuda ka muude sõlmede ümberehitust, aga see ON võimalik. Seal on muidugi üks "aga" nimelt ütleb seadus, et ei tohi auto välimus sarnaneda seeria toodangus olevatele autodele, kodanik ütles selle kohta sedasi, et selle puhul vaatavad nad iga masinat eraldi, kuna see on pandud sisse eelkõige selleks, et mingid vennad ei üritaks välja võetud airbag-ide jms ohtlike muudatustega autot arvele saada.

Igaljuhul soovitan hakata maili teel suhtlema kõrgemate ja tähtsamate onudega (väga viisakalt mõistagi) ja nad siis suunavad edasi vastavate ekspertide juurde või annavad juhiseid kuidas oleks parim toimida. Kui oled asjad juba juriidilised rattad juba veerema saanud, siis soovitan minna nö näost-näkku jutule, sest minu kogemus on näidanud, et see on lausa uskumatu kui palju sõltub sellest, kuidas oskad probleemi ja lahendust neile serveerida ja selgeks teha.

Edu. Icon_smile

#79
(09-03-2011, 10:47 PM)hannes_s Kirjutas: Lisan ka siia sellise lause. Kui (MB) tehas on andnud loa konkreetsele kerele paigaldada konkreetne mootor (hetkel siis 3.2) siis 30%, 20% ja 10% reegel ei kehti. Nii ütles viimati ARK-i ametnik mulle.

Nagu ma nüüd aru võin saada sellest lausest, siis juhul, kui ma kirjutan Mercedes- Benz tehasele ja küsin endelt, kas ma võin seda teha, siis ei saa ARK midagi vähemat ega rohkemat teha kui asi passi regada ning asi vask?
Ja juhul, kui tehas mulle luba ei anna, siis peavad lähtuma 30/20/10 reeglist?
Seltsimees 92S500 jutust võib järeldada, et tuleks koostada pm. väga sisukas ja põhjalik mapp, mis sialdab infot maast laeni, see ühele ekspertidest maili peale saata ning e-maili teel ka väike isiku tutvustus ning sissejuhatus projektist teha?
Isenenesest mulle sinu jutt läks korda ja sümpatiseerib. Tuleb vist pisut pikem vestlus sinuga maha pidadaSmirk
#80
See võimsuse ja kaalu suhe arvutatakse juhul kui asendad mootori sellisega mida tehas pole sellele kerele paigaldanud, ja M104 pole 190 peal olnud? siis pole enam vahet on ta MB looming või kellegi teise. Ja aluseks võetakse sellisel juhul 99% tõenäosusega mitte võimsaim mis selle kerele on paigaltatud vaid originaal mootor, sinu puhul siis 1,8!! Seadus ju mainib ORIGINAAL mootori asendamist.
Veel tahavad nad teada kus sa selle mootori said, minult nad küsisid.
Ja oma asjad sain Sauel aetud, kuigi ega nad tõesti kuigi pädevad polnud.

Ja ma millegi pärast usun, et nende enda seadused on võrreldavad jumal enda loominguga ja Stutgarti omad on kusagil kaugel ja võõral maal mis meisse ei puutu.
Meenub kusagilt kellegi maasturi teema mida üritati väga pikalt arvele saad, lõpuks küll saadi aga millise vaevaga. Viited olid ka siin foorumis olmas.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 190E 2,0B 1983 secman 50 21,179 23-02-2024, 09:13 PM
Viimane postitus: secman
  Minu S600 W221 aastast 2006 indrek 13 2,084 06-11-2022, 03:04 PM
Viimane postitus: Oliver.L
  MB w201,190,1986 - Sten sten130 536 454,024 21-02-2021, 05:56 PM
Viimane postitus: sten130
  w201 1989.a - Rainiskoop Rainiskoop 313 256,014 20-04-2020, 02:40 AM
Viimane postitus: Rainiskoop
  W201 190E 1992.a Sportline - bertaviikberg BertaViikberg 14 11,345 04-10-2018, 10:31 PM
Viimane postitus: BertaViikberg
  190E 2.8 M104 1992 ja W116 280SEL Austraalia - Paul Paul 64 52,920 14-12-2017, 01:55 PM
Viimane postitus: Paul
  Minu 190E 2.5-16V 89.a Kuldar 37 34,462 23-08-2015, 10:31 PM
Viimane postitus: hents99
  Minu MB W201,1.8 ,1990 raidoon 24 24,187 06-03-2014, 10:39 PM
Viimane postitus: 190
  Minu G 300 merslane 13 13,269 25-07-2013, 07:24 PM
Viimane postitus: ksiiri
  Minu Mercedes-Benz 230E, 1983, W123 ZE_KA 27 30,250 14-04-2013, 10:27 PM
Viimane postitus: Karl



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne