Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minu MB 190E, w201, 3.2- Renkju
#21
(17-05-2010, 02:28 PM)Laur Kirjutas: Talle on vaja 6syl tahokat. Kui ikka käib pöörete lugemine syyte impulside järgi.

Ei ole vahet. Ajust saab vastavalt vajadusele ära muuta.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
#22
Täna sai siis kõik tagumised küljeklaasid eemaldatud ning ka väiksed kolmnurksed klaasid. Kuna täna oli ja on 17 mai, siis teadupärast on see nii norrakatel kui ka rootslastel suursugune pidupäev, mil keegi tööl ei ole ja marsitakse mööda tänavaid trummi põrina saatel.
Eemaldatud said nad lihtsal põhjusel- nimelt tuli tahtmine tihendid puhtaks pesta. Tegelikult ma otsustasin, et katan kerge toonkilega klaasid. Tagumine aken on veel jäänud, selle eemaldamsiega pean vist pisut ettevaatlikum olema. Ple teist ju varem eemaldanud.
#23
Kuumad uudised:

Norra Tolli amet konfiskeeris mu numbrimärgid, auto dokumendid ning võtmed.

Põhjus lihtne: Ma pole jõudnud siin veedetud aasta ja pisut rohkema aja jooksul endale korralikult Norra seadusi pähe taguda. Kuna ma olen nüüd Norras, Rahvastikuregistris, siis on mul igasuguste välismaiste autodega sõitmine siin keelatud.
Öeldi ilusti, et kuna ma olen selle autoga siin olnud 2 nädalat, siis lubavad nad mulle auto tagastada ning selle riigist välja toimetada.
Elame-näeme, loodame et peavad oam lubadust.

See sisi eeldab, et ma ei saa autoga üle kuu aja nüüd mdiagi teha, palju õnneEusa_dance
#24
EI igati aus Mercedes-Benz.
Ma mäletan veel seda sellest ajast kui tal see 1,8 vahel oli
#25
Väikene update!


Auto saab igahetk alla endale uue 3.2 liitrise manuaalse käigukasti
Sellega kaasneb korras kasti saamine korraliku käiguvahetusega ning spidomeetri tööle hakkamine
Töö teostab Hents kuna ma ise olen Norras ja kahjuks ei saa sellest protsessist osa võtta.

Eelnevalt, enne Norra tulemist sai korda tehtud:
* Salongi ventilaator
* Autotelefon
* Mõningad pirnid salongis vahetatud
* Tühikäik. Pisut vajab veel seaistamist


Tuleks korra veel üks reis Eesti ette võtta ning veel paar toimingut autoga tegema!
Huvilistele on ka auto saadaval. Andke märku, küsige jne.
#26
Käigukast 3,2 liitrine? Siis pole mootorit väga vajagi, kokkuhoid missugune!

[Pilt: 115180381.gif]


Sorri nokkimast, nii lugesin välja küll Icon_biggrinIcon_lolIcon_biggrin
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#27
Jeps, lugesid tõepoolest õigesti
Vaata, siin Norras olles hakkab see eesti keel vaikselt kõrvale jääma- Inglise ja norra keel pressivad peale.

Vigade parandus:

Auto saab igahetk alla endale 3.2-24v mootori küljest pärineva 5 käigulise manuaalkasti.Smirk

Ja see kuradima gif-fail mis sa siia toppisid on üleprahiIcon_lol
#28
(06-09-2010, 09:26 PM)Renkju Kirjutas: Jeps, lugesid tõepoolest õigesti
Vaata, siin Norras olles hakkab see eesti keel vaikselt kõrvale jääma- Inglise ja norra keel pressivad peale.

Vigade parandus:

Auto saab igahetk alla endale 3.2-24v mootori küljest pärineva 5 käigulise manuaalkasti.Smirk

Ja see kuradima gif-fail mis sa siia toppisid on üleprahiIcon_lol

Ma sain su mõttest aru küll, lihtsalt ei saanud jätta juhust kasutamata "ärapanemiseks" Badgrin

Meil Eestis hetkel kõige kuumem hoopis see gif-fail, hakkas jälle jooksma otsast peale ühel meie kanalil Unibrow

[Pilt: Knight_Rider_boost.gif]


Sorry OT
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#29
Ei ole mul OT vastu miskit, peaasi, et samasuguseks ilaks ei lähe nagu siinse kahe mehe dialoog välja nägi.(Nimesid ei nimeta)

Aga seoses telekanalitega, siis need Eesti omad on mul kõik kenasti olemas Unibrow
#30
Üks väike õrritav lisa kaa juurdeIcon_razz

Nimelt sain ühe inimese kontaktid, kelle kaudu on arvatavasti autole võimalik saada tüübikinnitus kood.
Elame- näeme, mis selleks vaja teha!
#31
Kurat, on alles raju aparaat! Loodetavasti ei ole Renkju auto omalejätmisest loobunud.

Eile, kui mootori uuesti ära häälestasime, hakkas auto mehemoodi liikuma, et Renkju otsustas, et ei hakkagi autot sandikopikate eest müüma.
Pakkus ta ju võileivahinda (30k) ja vinguti ja nuriseti ka selle üle.

Raha ei kao maailmast kunagi, seda tuleb ja läheb, asjadega on teisiti!


Minu tagasihoidlikud soovitused, mida saab ka loodetavasti teostada:

1. Suurendada surveastet (Teine variant oleks vähendada surveastet ja lisada turbo, mis on aga tegelikult üpris mõttetu selle kere/mootori puhul - jõudu ei saa maha! )

2. Lühendada sisselaset ehk parendada voolavust

3. "kraadida" nukkvõllid ja suurendatud surveastme tõttu need paika timmida.

4. Plokikaanetöödega koos pordid paika ajada, valu jäägid(MB`l on neid õnneks väga vähe) eemaldada ja poleerida.

5. Korralik torukollektor (ma teen selle enivei ära, kasvõi oma tarbeks, kuigi mul tuleb 100% turbo), uus väljalase

6. Hooratast kergendada (võiks installida ka 2-kettalise väikse diameetriga siduri)

7. See kogu kompott ära seadistada väääga korralikult

8....xxx - Vedrustus (H&R vedrud, Bilstein B8 amordid, plast puksid), pidurid


Hetkel auto minu käest ja peale pikka seismist, uuesti häälestatud mootoriga on lihtsalt võrratu!
Muidugi ma olen siiamaani ka võrridega sõitnud pikalt, ei saagi aru, mis see tõmme tähendab.

Kes ütles, et 3.2 mootor on mõttetu, tooge mõni argument(või vähemalt proovige seda enne!), miks ta on mõttetu.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
#32
Olen autot päris mitu korda näinud aga proovida pole saanud kahjuks. Päris kuri asi paistab küll muidu olevat. Tahaks enda omaga joonele kunagi huvipärast panna kuigi usun miskipärast et see on kiirem. Unibrow
Naftapress.
#33
Ütleme nii, et peale pühapäeva hilisõhtust aega garaazis, mil Hents tublisti ja kenasti lambda anduri paigalduse ning ECU seadistamsiega tegeles ning peale seda sõitu tema juures tanklasse ja siis tanklast tagasi tema juurde.
25 minutit sõitmist ja lõbutsemist autoga suutis mu südame puperdama panna ning tükk aega veel värinat sees hoida(ekstaasivärin).

See auto suudab ikka igakord kogemust pakkuda, võrridega sõites saad aru, mida see 320-24V mootor teha suudab. Olgugi, et mu kutsikas pole originaal konditsioonis nagu paljudele meeldiks või paljudel on siin foorumis- aga mehed, keegi peab ju neid asju ka teistpidi ajama ning seda ainult vastukaaluks Smile Hoiame asjad tasakaalus.

Otsuse langetasin puhtalt selle tõttu, et kui Hents veel enne minu koju sõitmist auto all ja ümber toimetas ja ütles, et: "Ah mis sa tast ikka müüd, jäta aprem omale ja müü oma Transporterid maha..." Arvake ise, mis mõtted peast läbi käisid...

Detsembris uuesti tagasi Eestisse ja siis ehk peab Hentsiga läbirääkima sooja garaazi võimalusest ning auto sinna ajama ja siis vaatama, kust ja millega täpselt alustada. Ideaalne oleks ju auto pulkadeks kiskuda ja kere ning mootorit samal ajal renoveerida, aga teate ju mind ja minu käimisi Eestimaa pinn

Arts24h: Ehk suvel saame selle teo ära teha Smile

Peatsete lisadeni ning olge muidu muhedad!
Renkju
#34
Kellelgi SEC'i pole pakkuda, annaks kutsika vastu Smile?
Masin hetkel üksikult seiab Tartus maja ees ning ootab mind...
#35
Nii, sai siis vahe peal salamisi Eestis käidud ning aku hanges seisvalt kutsikalt maha kakutud, täis laetud ning siis pisut aega kulutatud, et masin käima läheks- kulus üks 3 minutit, et peale pikka käiamist lubama hakkaks ning peagi ta juba käis.
Järgmine mure oli selles, et enne ära minekut sai auto maja ette jäetud ning auto ette ja mõlemale küljele tekkis ligikaudu 60 cm hang. Samal ajal kui mina masinat käivitasin, siis foorumi kasutaja Snap(ühe kurikuulsa AMG omanik) eemaldas lume hange auto eest. Kuna ta sai asjaga valmis ning aeg hakkas otsakorrale jõudma, siis pani ta ajama ning mina pidin masina välja sõidutama, kuid oh imet- rataste ette ja taha oli jää tekkinud ning koha pealt minema saamine polnudki tutikate prott masteri rehvidega nõnda lihtne.
pika jändamise peale ja ka olemas olevate talviste oskuste abil sai masin välja ning suundusin ARK'i Transporterit ümber vormistama.
Peale ARK'i sai siis minna proovi sõidule- Teate, see auto on mul ikka üks parimaid, jõudu on palju, rattad käivad kolmandaga vabalt ringi ja liigub nagu üks auto liikuma peab, seda kõike vabalthingavana. 320-24V mootor on üks parimaid, mida MB aiste vahele ihata oskaks, otseloomulikult 5.6 l on mu teine lemmik.
Olles nädal Eestis ja masinaga liigeldud, siis oli iga sõit punktist A, punkti B nauditav ja närve kõditav. Samas peab tõdema, et kurat need ARK'i vanad oma allkirja ei julge anda ümberehituse jaoks?
Kogu lõbu rikkus paar päeva enne tagasi tulekut politsei härra, kes mu Norra juhilube nähes silmi pööritas ning autosse suundus, peale mida tagasi tulles soovis head reisi ja pidi küsima, et kuidas on lood ülevaatusega...Angry

Nüüdseks kujunenud plaanid, mis saavad kinnitust ehk peagi...

Esmalt on selgunud, et kaan on vaja maha võtta ning tegemisse saata. Vahetusse läheb plokikaane tihend, klapisääretihendid, kaane tööpind lihvitakse ning seda pisut rohkem kui tavaliselt, et surveastet tõsta. Jah, justnimelt...turbo jääb selle antud mootri puhul ära. Herr Hents peab õigeks jätta mootor vabalthingavaks ja teha kaane lihvimisega asi teravamaks, sest uskuge, praegu on jõu maha saamisega raskusi, turboka oleks see pea võimatu ilma betoonita pagasiruumis. Samuti tuleb uus seadistus kuna hetkeseisuga on surved paigast ja asi ei toimi nii nagu toimima peaks.
Samuti tuleb ka mootoriruumis pisut juhtmeid uuendada ja kohendada.
Plaanis on ka alustada renoveerimisega, mis hõlmab põhja renoveerimist. Sildade eemaldamist,nende liivapritsi saatmist, põhja katmist mastix'iga, uued pidurikettad ja sadulad, ehk h&r cupkit, plastik puksid, bolt on stabikavarda hoidjad.
Seega praegune nimekiri oleks siis esmane ja vajalik, järgnev ravikuuur peaks toimuma salongis ja siis juba viimaks vajalikud keretööd enne värvi uuendamist/parandamist.

Ning kuna mina olen enamusajast Norras, siis tähendab see, et autoga tegeleb keegi teine ja kolmas...
Seda need läbirääkimised ootavadki...

Samas on mul ikkagi konkreetne huvi ja tahtmine koguda tahatasku suurem summa raha, et auto ümberehitusega minna kasvõi kohtuni välja...kes tahab siinkohal nõu ja jõuga aidata, siis olete teretulnudSmirk

Kohtumiseni kuniks asjad on kinnitust saanud.
Renkju
#36
Sorry OT, kuid miks sul Norra load on? kas sa pole enam jeestlane? Icon_biggrin
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#37
Ikka olen nii nimetatud eestlane, kui puhas seda ma ei tea, aga load Norra omad sestap, et kuna ma olen hetkel Norra Kuningriigi elanik, siis oli raske Eesti lubadega ja ID-kaardiga raske neile enda olemasolu tõestada, oli vaja kohaliku dokumenti, mis isikut tõestaks. Nii sai nad ümber vahetatud ja Eestis on kaa huvitavam. Norra reg. numbritega autot pole mul veel kahel pikal korral õnnestunud politseide huviorbiiti meelitata- kui siis ainult tähelepanu pöörata, et oi näed, mingi võõramaa autu Icon_razz
#38
(08-03-2011, 12:15 AM)Renkju Kirjutas: ...
Samas on mul ikkagi konkreetne huvi ja tahtmine koguda tahatasku suurem summa raha, et auto ümberehitusega minna kasvõi kohtuni välja
...

ARK ise ei tee kindlasti midagi sellist, mis muudaks asja keeruliseks - miks peaks alla keskmist palka saav ametnik endale vabatahtlikult võtma lisavastutust. Tuletan meelde, et üks nende olemasolu õigustusi on ohutuse tagamine koostöös politseiga. Mis omakorda tähendab seda, et ARK peale näidatakse näpuga, kui kellegi "seaduslikult ümberehitatud" sillakinnituse purunemise tõttu sõidab juhitamatuks muutunud sõiduk läbi lasteaia, tappes kogu rühma ja vigastades teist. Ärge unustage oma unelmates, et auto oma liikumiskiiruse tõttu on massihävitusrelv.

Aga aitab moraalilugemisest küll, Sulle pole seda vast vaja.Icon_cool Kas ARK ekspertide nimekirjas olevatest ükski ei ole nõus teie tegemistele positiivset hinnangut andma? ARK ise ei otsusta midagi, lubava (või keelava) tule annavad eksperdid. Nendega tasub suhelda ka enne ARK juures asja ametlikus ajamist.

Ning kindlasti ei aita siin positiivsele tulemusele jõuda suhtumine, kus ARK koos oma ekspertidega on lollid ja ainult ehitaja teab, mis on õigeEusa_whistle
#39
Nõustun sinuga V6sa...

Aga siiski liikluses liigeldes olen ju mina iga pöörde, pidurduse, manöövri ja märguannete eest vastutav? Piirkiirused on paigas ning kui see auto on varem nendel kiirustel kenasti vastu pidanud, siis palju see sada kuni kakssada kilo raskem mootor seda muudab. Nad võiks ju ikka korraliku pilgu kaa visata peale, enne, kui hakkavad mind minema saatma. Muidugi ma ei ole selle koha pealt ülevolev ega kõik-see kõigem. Otseloomulikult ma austan nende otsuseid ja nende tööeetikat. Aga nagu kõikjal, on ka nende töös agasid...
Kuid rohkem või vähem kuuleb, et nendega pole absoluutselt asju võimalik ajada...Eks peab järgmine kord Eestis olles eksperdi leidma ja temaga põgusa vestluse maha pidama...
Mulle pole kunagi meeldinud vaidlused, mis ei vii kuhugi ning mulle ei meeldi asju pealiskaudselt ajada- kompromissi, kompromissi Smirk
#40
Njaa. Küsisin ARK`ist, kas on võimalik saada ümberehitusluba KE-jet`i asendamist EFI`ga. Öeldi, et kuna tehas pole ette näinud, siis ei ole lubatud.
Ebaloogiline vastus. Seepeale küsisin, et mis peaks nagu tegema, et saada luba. On ju tehtud igasugu hullemaid ümberehitusi. Vastus ikka raudne EI, sest tehas pole seda ette näinud.

Võibolla joppas kehva ametniku peale. Lähipäevil proovin asja paremini ja edasi ajada. Mitte, et keegi ülevaatusel asjast aru saaks, aga asi ongi pigem põhimõtteline ja tahaks asjad korralikult ja seaduslikult lahendada.

On kellelgi mingit kontakti, kelle jutule minna? Eks neid ametnikke on palju ja igal ühel on oma arvamus.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 190E 2,0B 1983 secman 50 21,179 23-02-2024, 09:13 PM
Viimane postitus: secman
  Minu S600 W221 aastast 2006 indrek 13 2,086 06-11-2022, 03:04 PM
Viimane postitus: Oliver.L
  MB w201,190,1986 - Sten sten130 536 454,033 21-02-2021, 05:56 PM
Viimane postitus: sten130
  w201 1989.a - Rainiskoop Rainiskoop 313 256,049 20-04-2020, 02:40 AM
Viimane postitus: Rainiskoop
  W201 190E 1992.a Sportline - bertaviikberg BertaViikberg 14 11,345 04-10-2018, 10:31 PM
Viimane postitus: BertaViikberg
  190E 2.8 M104 1992 ja W116 280SEL Austraalia - Paul Paul 64 52,922 14-12-2017, 01:55 PM
Viimane postitus: Paul
  Minu 190E 2.5-16V 89.a Kuldar 37 34,463 23-08-2015, 10:31 PM
Viimane postitus: hents99
  Minu MB W201,1.8 ,1990 raidoon 24 24,188 06-03-2014, 10:39 PM
Viimane postitus: 190
  Minu G 300 merslane 13 13,269 25-07-2013, 07:24 PM
Viimane postitus: ksiiri
  Minu Mercedes-Benz 230E, 1983, W123 ZE_KA 27 30,251 14-04-2013, 10:27 PM
Viimane postitus: Karl



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne