Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minu 300 SDL
#1
Big Grin 
Panen siis siia lõpuks enda auto ka üles, pilte hetkel ei ole-heameelega paneks pildid siis üles kui olen ta valmis täielikult saanud. Aga sellega te pleks vist rahul:bisou: Niisiis homme teen pildid ära ja hakkan siis siia aega-ajalt lisama pilte, mis töökäigus tuleb.


Mark: Mercedes-Benz 300 SDL (500SEL)
Väljalaskeaasta: 1985
Läbisõit: 423 000 km
Võimsus: 85kW
Mootori valem: 3.0 R6
Pikkus: 5135 mm ehk siis5 m ja 13,5 CM
Täismass: 2135 kg
Lisavarustus: konditsioneer, roolivõimendi, kesklukustus, kesklukustus puldiga, ABS pidurid, turvapadi, 4x elektrilised akende tõstukid, katuseluuk (elektriline), valuveljed (15), püsikiiruse hoidja, el. välispeegel paremal, 3x elektriliselt reguleeritavad istmed, 4x istmesoojendused, esiklaasi soojendus, esimesed tulede pesurid, esimesed udutuled, välistemperatuuri näidik, iluliistud salongis (puitdekoor), peatoed tagaistmetel, tulede korrektor, peatoed esiistmetel, käetugi ees, käetugi taga, must nahksisu, 2x peeglid päikesesirmides valgustusega, kõlarid+voofer freeair, tagaklaasi soojendus, kohtvalgustid, toonklaasid, tagakaardin

Muud: Jooksu osa olen korda teinud, nüüd vahetan mõned kerdetailid ära, panen uuema 126 liistud ja plastkatted karpidele, selga uus värv, natuke peput madalamaks ja laia servaga AMG monoblock veljed 17"

Igaljuhul on see auto mulle nii armas, et ei vaheta teda kunagi välja.
#2
Nähtud jah päris kena masin....Ja mootor käis ka nii ilusti et vaevu oli kuulda et tegemist on diisliga.
#3
Esiklaasi soojendus? Kas w126 ka siis esiklaasi soojendusega olemas ja kui jah siis kust pärist see on?
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
#4
Rolz Kirjutas:Esiklaasi soojendus? Kas w126 ka siis esiklaasi soojendusega olemas ja kui jah siis kust pärist see on?

Esiklaasi soojendus ei ole nii nagu taga-triipudega. Ma ei oska sulle seda töö protsessi seletada Rolz aga tean, et ta käib kuidagi läbi kliima, tean, et sama põhimõttel oli mu passatil ka esiklaasisoojendi. Nimetus võiks tglt teine olla, sest ta otseselt klaasi ei soojenda, minu teada aga ta tõmbab udust puhtaks ja hoiab udust puhtana.
#5
Ühesõnaga see siis kliima lisafunktsioon, mis nn kogub ehk "imeb" niiskuse välja, ehk lühidalt niiskusekoguja..... Ja mina juba lootsin, et olemas el.esiklaasisoojendus kuuele ehk midagi uut.......Confusedad:
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
#6
Rolz Kirjutas:Ühesõnaga see siis kliima lisafunktsioon, mis nn kogub ehk "imeb" niiskuse välja, ehk lühidalt niiskusekoguja..... Ja mina juba lootsin, et olemas el.esiklaasisoojendus kuuele ehk midagi uut.......Confusedad:
Midagi sellist jah:bisou: Lihtsalt rahvakeeli öeldakse esiaknasoendus, nii teda vist lihtsam nimetadaConfusedmile: Aga minu teada on mingitel masinatel ka sedamoodi süstem nagu tagaklaasil kuigi ma võin eksidaRolleyes
#7
Gre Kirjutas:
kuld Kirjutas:Aga minu teada on mingitel masinatel ka sedamoodi süstem nagu tagaklaasil kuigi ma võin eksidaRolleyes

Ei, ei Sa ei eksi. On küll selline soojendus nagu tagumisel klaasil.
Soojendus ribad on esiklaasi alaosas ja soojendavad klaasi
seda kohta kus jäätunud klaasipühkija pikutab.

See on elektriline kojamehesoojendus, mis mb-l on lahendatud eraldi paisupaagiga klaasi all, kus kojamehed istuvad. On olemas ka samasuguseid esiklaasisoojendusi nagu taga, triibud on tavaliselt püstiasendis, et vähem pilti moonutada, samaoodi peenikesed triibud nagu mb-l taga, peaaegu märkamatu, tundeb nagu oleks toonklaas....

Kuld, ära külva segadust, icc, ära nimeta seda ESIKLAASI soojenduseks, ega see kliimakuivati ei "soojenda" ainult esilkaasi, see toimib kõikidel klaasiedl ju, irw....
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
#8
Eee minul toimib esiklaasileRolleyes mmm ja passatil sultas ka esiklaasi, hm teglt ega ta mu mb vist ei toimi ka nii nagu peaks, ah rahvakeeli nim. nii:bigsmile:
#9
Confusedad:Eile õhtupoolikul tabas siis minu autot kurb saatus. Möödasõidul tagasi reastumisel viskas auto risti ja see järel lendas külg ees sisse tee ääres seisvale väike kaubikule. Vigastatud sai siis parem külg-tiib, parem uks, tagauks, esiklaas, küljekarp ja uksepost on sees mis teeb meele eriti kurvaks. Eriti magus on see, et kaubikul oli ka konks taga. Aga muidu kõige hullem ei ole, on hullemaidki olnud nii et saab veel asja.
Täna siis läheb garaazi ja hakkab taastamine pihta ühtlasi saan ka kere korda teha.
Õhtul lisan siis ka mõne pildid. NB! ei olnud ise roolis vaid sõitsin teise autoga täpselt enda auto taga ja kui pikaks mu mokk venis kui ma seda nägin, õnneks
ei juhtunud tüdrukuga midagi kes mersut mul juhtis.
#10
kuld Kirjutas:Confusedad:Eile õhtupoolikul tabas siis minu autot kurb saatus. Möödasõidul tagasi reastumisel viskas auto risti ja see järel lendas külg ees sisse tee ääres seisvale väike kaubikule. Vigastatud sai siis parem külg-tiib, parem uks, tagauks, esiklaas, küljekarp ja uksepost on sees mis teeb meele eriti kurvaks.  Eriti magus on see, et kaubikul oli ka konks taga. Aga muidu kõige hullem ei ole, on hullemaidki olnud nii et saab veel asja.
Täna siis läheb garaazi ja hakkab taastamine pihta ühtlasi saan ka kere korda teha.
Õhtul lisan siis ka mõne pildid. NB! ei olnud ise roolis vaid sõitsin teise autoga täpselt enda auto taga ja kui pikaks mu mokk venis kui ma seda nägin, õnneks
ei juhtunud tüdrukuga midagi kes mersut mul juhtis.

"naine roolis - auto kraavis", oh sind vaesekest, mina sain juba päris ammu aru, et naisele tuleb osta paras soomuk, mis ta läbi iga olukorra õhtul tervelt koju tooks :bigsmile:
setud sõitsid seciga
#11
Njah, läks nati julgeks möödasõiduga, seal olid pikivaalud mis olid jääs. Esiots keeras vaalu peale ära aga tagarattad jäid vaalu sisse jooksma ja nii ta lendas.Confusedad:
#12
Imelik küll, et 126 niiviisi käitub. Olen sõitnud nii SE kui ka SEL iga ja siukest asja pole veel kordagi täheldanud.

Otse vastupidi, minu omad istuvad teel nigu valatult - kuskile valesse kohta ei lähe.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
#13
ma oma mikrotangiga avastasin ka, et ega ikka ei jookse vaalu järgi eriti.. senikaua kui jääs just ei ole vast. jää vastu naljalt ei saa.
...
#14
Indrek Kirjutas:Imelik küll, et 126 niiviisi käitub. Olen sõitnud nii SE kui ka SEL iga ja siukest asja pole veel kordagi täheldanud.

Otse vastupidi, minu omad istuvad teel nigu valatult - kuskile valesse kohta ei lähe.

Kui rooliga natuke liiga palju rapsid läheb iga auto käest ära,füüsikaseaduste vastu ei saa.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#15
Kusjuures seal kohal viljandi maatel olid tõesti TÕSISED vaalud. Sattusin sealt kuskil hommikupoole ka sõitma . . . bussi taga olev käru ikka väga tahtis omale uue suuna valida . . . samuti buss ise.

Lihtsalt väga õnnetu tee lõik oli see kus juhtus antud käest ära minek.

Kuid juba näinud et egas see tuli ainult autole kasuks . . . varsti palju ilusam kui ennem . . . saigi keretöid tegema hakata mida oli omanik ammu plaaninud.

Confusedilly:
#16
Truck Kirjutas:Kusjuures seal kohal viljandi maatel olid tõesti TÕSISED vaalud. Sattusin sealt kuskil hommikupoole ka sõitma . . . bussi taga olev käru ikka väga tahtis omale uue suuna valida . . . samuti buss ise.

Lihtsalt väga õnnetu tee lõik oli see kus juhtus antud käest ära minek.

Kuid juba näinud et egas see tuli ainult autole kasuks . . . varsti palju ilusam kui ennem . . . saigi keretöid tegema hakata mida oli omanik ammu plaaninud.

Confusedilly:

Jah enam ei saa edasi lükata keretöid:bisou: kuigi see uksepost on nüüd nati jama aga saab korda.
Kuna ma oma auto taga sõitsin siis nägin hästi kuidas ja miks see juhtus. Autojuht lihtsalt keeras liiga jarsku ja kiirelt tagasi oma suunavööndisse mille tõttu siis tagarattad jäid vaalu sisse jooksma, kuna asfalti olid vajunud sügavad vaalud nind paks jää kiht tegi vaalud veelgi sügavamaks siis plnd palju enam vaja. Juhil ju puudus antud olukorras ka kogemus.
#17
Mõned pildid ka, kuigi piltidel ei saagi nii väga arukui palju ta külje sisse on vajutanud. Küljekarbi pildist näeb natuke kuidas on sisse vajutanud.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
#18
Uks näeb suhteliselt masendav välja.:demond:
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#19
Karl Kirjutas:Uks näeb suhteliselt masendav välja.:demond:

Sealt tuli kärukonks sisse:pissed2:
#20
Tänase seisuga olen siis auto laiali lammutanud. Vaikselt olen ka mõned rooste kohad paljaks lasknud. Nädalavahetusel siis läheb ukseposti tagasi venitamiseks ja seejärel lähevad jubinad külge tagasi. Asi võtab juba positiivsemat külge :bisou: Varsti peab värvi juba hakkama valima:bigsmile:

Mõned pildid ka siis praegusest seisust, ning ühe pealtr on hästi näha kuidas post sisse ära kaob.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mercedes-Benz 300 SEL 6,3 1970, w109 - jyrgen20 jyrgen20 31 10,483 03-06-2023, 08:51 AM
Viimane postitus: Karl
  Minu S600 W221 aastast 2006 indrek 13 2,075 06-11-2022, 03:04 PM
Viimane postitus: Oliver.L
  W126 SDL 3,0TD `86 Janek 126 janek126 14 15,247 06-06-2018, 10:40 AM
Viimane postitus: janek126
  W126 300 SEL 1989 (OM606 projekt) - MBW126 MBW126 156 178,320 18-10-2016, 09:30 PM
Viimane postitus: MBW126
  S124 300 TE - v6sa v6sa 55 57,968 06-08-2016, 08:48 AM
Viimane postitus: v6sa
  Minu 190E 2.5-16V 89.a Kuldar 37 34,461 23-08-2015, 10:31 PM
Viimane postitus: hents99
  Minu MB W201,1.8 ,1990 raidoon 24 24,182 06-03-2014, 10:39 PM
Viimane postitus: 190
  W210 E 300 Turbodiesel 1997 a. - indrek indrek 83 85,167 10-11-2013, 08:16 PM
Viimane postitus: indrek
  Minu G 300 merslane 13 13,268 25-07-2013, 07:24 PM
Viimane postitus: ksiiri
  MB 300 CD, 1984, C123 - Toomaz Toomaz 40 36,716 15-05-2013, 09:17 PM
Viimane postitus: laf1247



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne