Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W212 radar sensor
#1
Tere kõigile

Pole väga siin foorumis sõna võtnud, seega palun mõistvat suhtumist kui midagi pange panen. Isendiks W212 E350 3.0 170kW 2010a.
Distronic Plus/püsikiirusehoidja ei tööta. Alguses töötas kuidas kunagi, lõpuks lõpetas täiesti koostöö. Diagnostika näitas, et sisemine parempoolne radari sensor (juhtplokk) on vigane. Küsisin Silberautost ja Hort Autost juhtplokki, esimene pakkus seda hinnaga 640€ ja teine 565€. Eeldan, et kuskilt on ehk võimalik seda odavamalt saada. Päring.ee kaudu küsisin hinnapakkumist nii uuele kui kasutatud osale, saatsin koodist pildi ja neil sellist juhtplokki pakkuda pole. Oskab keegi targem mees nõu anda, kust seda soodsamalt leida? Loodan, et piltide link töötab:
https://imgur.com/a/Ny0Mz2W
Vasta
#2
Keegi võiks nüüd seda täpsustada, aga veakood sõnasõnalt ütleb, et andur vajab puhastamist. On seda tehtud?

Tuleb arvestada, et radar näeb väga konkreetset lainepikkust a seda segavad ka säärased kihid, mida silm ei näe. Näiteks meie teedele "libeduse tõrjeks" puistatav sodi.
Vasta
#3
Tegu on lühimaa radariga, millelt laekuva infoga sõiduk peatuma pannakse.
Nemad rakendatakse madalal kiirusel, suurel kiirusel toimetab kaugmaa radar (võre taga).
Mina pole kohanud, et neil oleks aktiivset mustuse probleemi Distronicu kasutuses.
Mustuse probleem on Blind-Spoti korral küll aeg-ajalt olemas suurtel kiirustel (kasutatakse samu radareid) ja siis ka sellekohane teade alati:
...currently unvailable, check the user manual...
Ja see viga taastub koheselt, kui vaateväli jälle olemas on. Olgu selleks vihm või uus väiksem mustus mnt-l.
Meie kliima on nende radarite vaenlane, niiskus poeb sisse ja teeb oma töö.
Kardan, et ta on manala teed läinud Sul.
On soovituslik nad avada, kuivatada ja hermetiseerida.
Võib proovida veel seda teha, sellega kaasneb esistange eemaldamine.
Neid leiab välismaa portaalidest kasutatauna, ca 150 EUR ringis on.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#4
Kuna meil peaks oma uusimal sama tzydeem olema, siis arutan edasi. Kas uppunud moodul ei peaks andma mingit muud veateadet? Unavailable või out of range või not accessible?

Iseenesest säärasesse pahasse kohta katmata kujul pandud moodul võib alati ära uppuda, vaigutagu nad seda tehases, palju tahavad. Pidevalt külmuv ja sulav vesi, nagu meil pea pool aastat esineda võib, lammutab wägevasti.

Pistikud ja juhtmestik ise on samuti alati kahtlased.
Vasta
#5
Stanget õnneks ei pea eest ära kakkuma. Põhjakatte ära võtsin, sain ilusti ta altpoolt kätte. Üritan selle ploki siis nädalavahetusel lahti võtta ja hermetiseerida, proovida võib. Hoian kursis, kas oli sest abi või mitte. Internetiavarustest olen nende koodidega andurit otsinud, ei ole veel leidnud või olen lihtsalt pime. Kas kõik kolm ZB, SW ja HW koodid peavad olema samad (ma eeldan) või ainult üks kattuma? Tänud kaasa mõtlemast.
Vasta
#6
Arvesta, et kuivamiseks kulub päevi, mingi mõnekümne minutiga saab kuumaõhufööniga vaid irvitavad mõrad kuivaks. Aga süsteemi tunginud niiskust nii kätte ei saa.

Parim kuivatus on nädalaks soemüürile või veebolerile, kõht ülespidi.
Vasta
#7
Ma isegi ei laskuks diskussiooni selle vea nimetuse osas, seniks, kuni seda pole välja öelnud STAR.
Kõik teised diagnoosijad on nagunii nii ja naa sellisel üsna komplitseeritud teemal.
Võsa tähelepanek korreknte - pane karantiini radika peale mõneks ajaks.
Toimival autol soovitan ma nad korraks eemaldada ja korpuses liited üle hermetiseerida.
Pistikud on neljapinine kõikjal, eks ta CAN ole. Ja omavahel võib vahetada.
S/W ja H/D on tarkvaralised koodid, ei oma tähtsust, tootekood ise aga küll.
Alati peab vaatama EPC-st, mis on uuemad asenduskoodid.
Tarkvara uuendatakse neil tehase poolt aeg-ajalt.
Endiselt on neil kõva tundlikkus välismõjude ees, kui ei eksi oli 80 peegeldust sekundis ja kui need kõik vigased, siis häiresse.
Häire loovad (vähemalt minu 10a vanal autol) tänapäeval teatud uued autod: uued Subarud, Lexused, RAMid jms moodu ameeriklased.
Ja sinna pole midagi teha, kui konfliktsed masinad pildist kaovad, taastub süsteem.
Häiresse lüüakse külgboxi parkimise assyst, minul vähemalt ja seda auto ka väljendab.
STAR näitab veakirjelduses ära ka välise keskonna mõjud (teised autod).
PS - õnneks pre-safe on läbi kaamera, ehk teda ei halvata.
Ja sinna pole midagi teha, kui leppida sellega. Lohutan ennast ainult sellega, et neil on minu 10 a vana tehnika peal täna, MB käib neist ikka kõvasti ajas eest.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#8
Mul probleem pimedanurga anduritega.näitab vasaku viga.ja just vihmase ilmaga.kas ja kuidas neid lahti katkuda,et jätaks ka karantiini mõneks nädalaks.ennetaks probleemi ennem kui üldse saba annavad.
Vasta
#9
Kui nad juba jamavad on ennetustöödega hiljaks jäädud. Taga stange külgmised elavad sopa sees. See on täiesti tavaline, et nad Eestis end vett täis imevad paari aastaga. Seda punni paisunud andurid vahetades tuleb kindlasti üle vaadata ka pistik. Mäda anduri pinnid võivad jääda pistiku sisse ja võid pistikut uue anduri külge surudes selle ära rikkuda!
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#10
Mina olen tellinud ebay saksast kasutatud u 200euri, viimati umbes sama raha eest tellisin hiinast uue. Senini on kõik töötanud. Korra on kaabel ka vahetatud.
Vasta
#11
Kui saladus pole kust neid hiinast saab tellida?
Vasta
#12
(26-08-2020, 08:18 PM)trooja6 Kirjutas: Kui saladus pole kust neid hiinast saab tellida?

AliExpressist nt leiab tootekoodi järgi.

Vasta
#13
Teema küll vana aga ma arvan et antud auto on nüüd minu käes.
Distronic ega püsikas ei töötanud. Samuti ei töötanud ega tööta siiani pimenurga andurid. Samuti hakkas ühel ilusal päeval käigukast endast märku andma.
Pimenurga andurid olid maha mädanenud ja need said eemaldatud, järel polnud neist midagi, ega ka pistikutest.
Kui käigukast hakkas jamama sai kiire kõne tehtud tuttavale MB diagnostikule. Õnneks viitsis peale tööd juhtmed peale visata. Veits nokitses arvutis, muheles ja küsis kas ma tahan et distronic tööle hakkaks ja käigukasti probleemi lahendab ka? Loomulikult. Ütles et kogu jama taga on pimenuga anduri juhtmestik. Selle põhjusel on nii mõnigi tee äärde jäänud, et mul siiani ikka väga vedanud. Ühendas juhtmestiku pagassist paremalt poolt lahti, vahetas distronicu 7,5 se kaitsme ära ja korras oligi. Distronicu andur mis veel vahetamata on nn hädapiduri andur, nagu ma aru sain, mis ilma pimenurgata tööle ei hakka. Esmane katsetus distronicu toimimisel oli päris huvitav kogemus. Kõik töötas ilusti ja pidurdas täitsa 0 ja liikus ilusti eesõitva autoga kaasa.
Äkki kellegile abiks sarnase veaga.
Vasta
#14
Kuna kõik käib üle CAN võrgu, siis nii juhtubki.
Kõik on omavahel ühenduses ja kui kusagil tekib lühis, halvab ülejäänud võrgutikus X asjad X kohtades.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W212 3.0 170kw jõud kadunud mersik95 2 170 02-03-2024, 03:29 PM
Viimane postitus: mersik95
Wink W212 Signaal ei tööta Sander1990 3 128 26-02-2024, 01:06 PM
Viimane postitus: PaulE
  w212 ostu arvamus neptun66 5 333 26-01-2024, 07:41 PM
Viimane postitus: väikemees
  W212 airmaticu probleem Henrit 3 327 06-01-2024, 01:45 AM
Viimane postitus: hannest
  W212 pimenurgaandurite kaabli kit? Donny 17 552 04-12-2023, 04:37 PM
Viimane postitus: Donny
  W212 rehvimõõdu sobivus hannest 5 278 19-11-2023, 08:36 PM
Viimane postitus: hannest
  W212 150kw OM651 turbo surm Ott 5 283 17-11-2023, 01:37 PM
Viimane postitus: Ott
  W212 EGR-klapp - OST chrishere 3 289 07-11-2023, 07:53 PM
Viimane postitus: kaupo51
  w212 kellade sobivus LAuRuS 2 238 29-10-2023, 01:08 PM
Viimane postitus: LAuRuS
  W212 uste tilkeaugud hannest 2 257 23-10-2023, 03:34 PM
Viimane postitus: hannest



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne