Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
500 SL, 1991, R129
#81
Tõmba endale Bosch'i LapSim demoversioon, see arvutab dünaamikat veidi täpsemalt.
Vasta
#82
Eks ta samamoodi või nõks paremini kui SL73 amg liikuma hakkab, kuna sellel ka 525hj ja 750nm...kuigi jah 73 on tegelt raskem kui sinu SL..tühimassi annab v12 mootoriga 2050kg.
Millal mootor vahele rändama hakkab muidu? Smile

Vasta
#83
Siis kui maas kasti mootri külge panen. Aga kõigepealt vaja kast mutereda.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#84
Hmm...sa muidu prillimäe lammutusest ei ole küsinud? Neil on minu teada 2xCL600 c140 juppideks.Hinda ja seisukorda ei tea aga lihtsam ikka siit samast osta kui hakata kusagilt välismaalt hankima..

Edit: Räägid kasti tugevdamisest ja 35-40k hinnast...kas nad sulle ütlevad ka täpselt MIDA nad seal sees teevad ja vahetavad?
Ma tean usast ühte tüüpi, kes ise 600-se kasti tugevdanud mingite spets ketastega ...ja olles ise ka S500 kasti remontinud, siis kui hankida tugevamad kettad, natuke leiutada (vaheseibid õhemaks treida näiteks ja panna veel 1 ketas juurde pakkidesse) siis peaks saama teoorias isegi asja....

Vasta
#85
92S500 Kirjutas:Hmm...sa muidu prillimäe lammutusest ei ole küsinud? Neil on minu teada 2xCL600 c140 juppideks.Hinda ja seisukorda ei tea aga lihtsam ikka siit samast osta kui hakata kusagilt välismaalt hankima..

Edit: Räägid kasti tugevdamisest ja 35-40k hinnast...kas nad sulle ütlevad ka täpselt MIDA nad seal sees teevad ja vahetavad?
Ma tean usast ühte tüüpi, kes ise 600-se kasti tugevdanud mingite spets ketastega ...ja olles ise ka S500 kasti remontinud, siis kui hankida tugevamad kettad, natuke leiutada (vaheseibid õhemaks treida näiteks ja panna veel 1 ketas juurde pakkidesse) siis peaks saama teoorias isegi asja....

Prillimäel pole - kuu tagasi polnud vähemalt. Ja kodulehel pole ka üleval, aga no igaks juhuks peaks helistama.

Kastide tugevdamine: jah kettaid juurde panna on lahendus. Somm rääkis et pidid ka rõhku tõstma - vot seda ma ei tea kuidas teha. Sest ketaste juurdepanekuga saad sidurid võibolla pidama, aga lintpidur hakkab ikkagi läbi libisema. Ei tea - aga mõte on et sõidan siis poole gaasiga ja proovin 600 kasti kõigepealt Shy No 600 NM (seda peaks ta taluma ikka) on ka juba tõmme.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#86
Pole ammu siin foorumis oma auto kohta midagi öelnud - põhjus lihtne pole ka eriti liigutanud.

Igatahes nüüd on 600-se automaatkast ära ostetud. Kui see ka alla saab, siis nagu sai lubatud teen ühele foorumlasele õlle (päris mitu) välja - küll asjaosaline ise teab (nii, et võtku mul nööbist kinni millalgi).
Igatahes suure summa eest sai too endale Pärnus muretsetud. Esmasel karterikaane lahti võtmisl oli pilt ilus. Õli oli punane ja puhas.
Nüüd on siis vaja lahendada probleem 120 mootori käigukasti ja 113 mootori omavaheline ühendamine.
Kõigepealt vaja hooratas trafo külge monteerida ja seejärel kasti korpuse ja mootori vahele vaja veel vahetükk meisterdada.
Nagu arvata oli, siis peaaegu kõik mõõdud mis ma mõõtsin ei ühtinud kasti ja mootori vahel. Ehk trafo ja hoorattale on vaja samuti vahetükk teha - paksusega kuskil 15-20 mm. Arvestada tuleb inertsmomenti (õigemini seda võimalikult vähe sinna vahele tekitada) ja muidugi tasakaalustust. Pean TTÜst uurima, seal nad pidavat tasakaalustama kõiksugu võlle ja kettaid. Probleem on muidugi selle vähetüki asendiga. Ehk ta võiks juba jäigalt hooratta küles kinni olla - aga seal tekib jällegi mustmijon probleemi. Kirjateel on raske seletada, aga ütleme nii, et kõiksugu ääred ja poldi asukohtade omavaheline pooleldi kattumine valmistab ikka väga peavalu.
Lisaks sellele tuleb vahepuks teha trafo keskmise trentreerimispuksi ja väntvõllile - sellega pannakse tegelikult kogu käigukast omavahel tsentrisse.
Ja kui see kõik tehtud on siis tuleb käigukasti korpus veel kuidagi mootori külge kinnitada. Õnneks on mul uuema elektroonse juhtimisega käigukasti sidurikoda olemas, mis 1:1-le mootori külge kinnitub. Plaan on see siis ca 2 cm laiuselt maha lõigata ja sinna otsa siis kast keevitada.
Murelikuks teeb asjaolu, et ma ju võin kõiksugu detailid CAD keskkonnas valmis teha, kuid töömeestest jääb vajakks. Kui ma ikka panen joonisele 30,2 H6 istu siis minu tutvusringkonnas kergitavad kõik mehed mütsi - mis see veel on. OK, seletad veel ära - aga valmistamisega on ikka nii, et tahtsin head aga välja kukkus ikkagi .... Nii, et VÄGAtäpsete pinkidega (frees ja treipink) töömeeste kontaktid on siis oodatud.
Vaikselt mõtlen ka väljalaske peale. Kui keegi teab mingeid mega hästi voolavaid katalüsaatoreid (hea hinnaga loomulikult), siis võiks teada anda. Üks mõte oli side exhaust teha (enne tagaratast nagu G55), sest taha on neid pötte ja potte ikka väga raske ära mahutada. Aga eile vaatasin ja sain aru, et see plaan on ilmselt läbikukkumisele mõeldud. Auto on nii kuradima madal, et siis jääb napid 7-8 cm ainult summutiotsade ja asfalti vahele. Öösiti ei lase ka maga müra ja voolavuse probleemid. Kuna kasutan originaal 500-se kollektoreid (loe mitte väga hea voolavusega) siis nagu poleks väga vahet millise toru/püti ma sinna taha teen, kuid soov on ikka võimalikult vähe takistust tekitada. Vähe takistust tähendab aga suurt müra.
Hents küll siin pakkus välja omale tuntud lahendusi ja ilmselt ma selle valingi aga kuri kahtlus jääb ikkagi, et masin tuleb liiga karjuja. Meeldiks selline G55 tämber aga 70 cm potte pole põhja alla võimalik mahutada.
Ühe jupi olen veel muretsenud - brabuse kombi. Sellel on nimelt 330 kelladel Smile Aga millegpärast ei hakanud kiirussignaal selle tööle (oli ta ju pärit 140 S600 pealt). Peab skeeme uurima ja ilmselt paar juhet ära vahetama.
Lisaks on autole ka uued numbrid muretsetud, aga eks sellest lähemalt kui olen uue teh passi koos vajalike tehniliste muudatustega muretsenud (ümberehitus). Praegu hakkan ARK-ga sel teemal suhtlema.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#87
Väga momoloogiks kisub siin aga mis teha.
Vahepeal on nii edu kui ka tagasiminekuid olnud. Kuna autot vaevasid tõsised kastiprobleemid (kuuma mootoriga ainult 2 käik) ja vana 5 liitirsega ei saanud enam sõita. Ag no isu ju on ning 5,5 on alles mägede taga. Saigi siis kast maha võetud ja ilmnes oioipahapaha olukord. Filter oli katki ning kasti hüdroajus al-puru :confusedangry:
Samuti oli paar klappi juba kahjustunud pindadega ning va AL puru oli ühe klapi täitsa kinni koha lasknud kiiluda. Mingi spets riistaga pesin siis hüdrotafot ja sealt see AL puru vist ka pärineski. Igatahes panin asja kokku ja praegu sõidab täitsa normilt kuid trafo on küll vist õhtal.

Nüüd niipalju sellest 600 kasti ning 113 mootori ühendamisest. Eks CAD ole ikka abiks ning mõni foorumiliige samuti.
Paar pilti siia kuidas ma trafot ning hooratast mõõtmin (nii geomeetriat kui ka kõvadust):
Vabandan juba ette ära, et piltide kvaliteet on kehva sest rohkemat kui telefoni kaamera praegu raha ja aega ei jätku Rolleyes

[Pilt: trafo.jpg]

[Pilt: trafo2_Page_3.jpg]

[Pilt: hooratas.jpg]

[Pilt: kovadus.jpg]


Siin üks võrdlus 500 ja 600 mootori otsa ühenduvatest vanatüübi 4-käigulistest kastidest.
[Pilt: 600%20ja%20500.jpg]


Ning siin siis see sidurikoda mille ma maha lõigata plaanin ning siis kasti külge kinnitada proovin:

[Pilt: sidurikoda.jpg]


Selle viimasega tuleb jälle igasugu probleeme - nimelt ei ole nii tema kui ka kasti otsapind teps mitte täis metallist vaid kõisugu vastikute sõrestikega pind. Keevitamisel on see aga väga valus teema. No ehk õnnestub ta ikka kuidagi sinna otsa "mätsida" nii et ta ka piisavalt tugev oleks.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#88
Siin siis ka mõned mudelid milline kogu see asi välja peaks nägema:
roheline on vänt
punane hooratas
hall - vahepuks (ei ole enam selline - vaid Lõokeselt sain teise väntvõlli mille otsa ma nüüd selle puksi asemele panen)
edasi on vahetükid ning siis juba trafo.

[Pilt: 004a.jpg]

[Pilt: 008a.jpg]


Sai ka vähe LEMiga mängitud ning mõned niiöelda tugevusanalüüsid tehtud -ja no peaks ikka vastu pidama küll see asjandus. Panin jõudu ikka rohkem kui see mootor sooritada suudab ning materjali voolavuspiir on ka keevitataval terasel sinna 250+ MPa kanti. Ning tegelikult on suurimad pinged just pingekondensaatoites ja ka keevispinnal (see jääb tagaküljele).

[Pilt: 001a.jpg]

[Pilt: 002a.jpg]

Enamus juppe on praeguseks valmis - lähiajal peaks sidurikoda ka oma lõikeid tunda saama ning siis võib juba proovida, äkki hakkabki omavahel sobima ning saab juba pisut keevisõmblust rakendada.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#89
Deem, kõva töö, mis seal salata.

Vaat kui hea, kui on olemas vastavad seadmed ja oskus neid kasutada. Nii käibki õige "research" projekti kallal.

Mis proge neid jõudusid nii välja arvutab?
Ma tean, et solidworksiga on kah võimalik ühhteist teha. Ma ise kasutan seda. CAD`i kallale pole jõudnud/tahtnud.

Kunagi mõtlesin manuaalkasti SW`sse joonestada, et siis nõrgimaid lülisid ennetada, nüüd veits hilja. Aga uue kasti puhul tuleb see ikkagi ära teha, kuigi mina tean täpselt, mis Getragi puhul nõrgaks võib jääda - seda muidugi üle 700-800Nm`i.


Aga edu sulle. Meil raadil on neid kodasid ümber keevitatud küll ja veel. Ma isegi mõtsin vahepeal Supra 6-speed getragi mersule alla panna. Too raip aga väga suuremõõtmeline .


Aega läheb aga asja saab!!!! Jõudu!
Vasta
#90
Proge nimi on Ansys workbench, ning ta arvutab siis antud pildil pingeid (Von Miesese tugevustingimus kus arvestab nii normaal kui ka nihkepingeid ning nende koosmõju - ehk kõige reaalsem insenertehniline olukord). Ise kasutan ka Solidworksi ja sealt saab mudeli juba otse importida/eskportida. Pead jõud või siis kinnitused paika panema, ära meshima (võrgustiku looma) ja vajutad Lahenda nuppu. Sõltuvalt keerukusest võtab see arvutus kas minutikese või kuni isegi päev(i) aega.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#91
Heh... ulme!!Confusedmash::biggergrin:
CL500 & ML500
Ameerikaautode lammutus Eestis.
http://www.v8import.com/SWE/?group=5

Vasta
#92
Pets77 Kirjutas:Heh... ulme!!Confusedmash::biggergrin:

Täpselt.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#93
See ei ole ulme. See on tehnikasajand.:evil:

Aga üsna märkimisväärne on, et kodanik viitsib sellise asjaga tegelda. Au ja kiitus talle!

Kui kaua mõõtemasin toimetas enne, kui vajalikud numbrid kätte sai?

Teine küsimus kah kohe otsa: Kas seda hooratta ja hüdrotrafo vahelist detaili polditakse või keevitatakse? Lõikelt jääb mulje, et polditakse. Samas pingediagrammil on alumises nurgas märgatav koormus - viitaks nagu keevitusele. Ja tekstis mainisid kah keevitust... Et uudishimutsen siin lihtsalt.

Krt, mehed, sellist asja tehakse meie kodumaal! Vinge!Confusedilly:
Vasta
#94
Tõesti, väga kõva projekt. Minu silmis üks parimaid eesti pinnal, kuna lisaks jõunumbritele (mida on nüüdseks juba paljudel plekpurgi ehitajatel) on doonoriks valitud siiski SL r129, auto mis on ülikena ja omab sellist badass olekut mis paneb lugupidama... Super. Kui Sinu masinal oleks AMG optik keresari kah siis vist peaks mingiaeg vägisi käest ära ostma :biggrin:

Igaljuhul jõudu ja jaksu, selle auto arengut ootan huviga, ja kui vana 5.0 m119 naelakast üle jääb siis tead kellele seda vaja läheb, eks :wink:

Vasta
#95
v6sa Kirjutas:See ei ole ulme. See on tehnikasajand.:evil:

Aga üsna märkimisväärne on, et kodanik viitsib sellise asjaga tegelda. Au ja kiitus talle!

Kui kaua mõõtemasin toimetas enne, kui vajalikud numbrid kätte sai?

Teine küsimus kah kohe otsa: Kas seda hooratta ja hüdrotrafo vahelist detaili polditakse või keevitatakse? Lõikelt jääb mulje, et polditakse. Samas pingediagrammil on alumises nurgas märgatav koormus - viitaks nagu keevitusele. Ja tekstis mainisid kah keevitust... Et uudishimutsen siin lihtsalt.

Krt, mehed, sellist asja tehakse meie kodumaal! Vinge!Confusedilly:

Selle mõõtemasinaga olen muidu sina peal aga noo pool päeva läks ikka ära küll.
Vahetükid polditakse, aga arvan, et tõmban ka keevisega igaks juhuks kinni - sest kuna poltide asukohad ei ole tsentrist samal kaugusel, hakkab seal moment mõjuma, ning tavalisele lõikejõule tueb lisa juurde. Ma arvan, et ta peaks ka ilma keevisühenduseta vastu pidama, aga suure tõenäosusega panen ikka tiba traati peale.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#96
Hulga vett on jälle merre voolanud ja mõnigi asi pikas raskustekadalipus lahenduse leidnud.
Kõigepealt otsustasin uue katusega seda suve vallutama minna. Saigi saksast siis väga kompetentsest firmast ära tellitud ning suure hooga vahtust planeeritud. Täpsemat protseduuri ei hakka kirjeldama kuid 200 fotost koosneva õpetusega + 13 vidolõigu abiga olime esimese 12 tunniste tööpäeva järel seal, et tulemus oli, kuid see ei rahuldanud mind. Teisel päeval kiskusime uuesti lahti ja paigaldasime uuesti. Resultaat on enam vähem OK. Järgmist katust oskaksin ilmselt paremini paigaldada kuid ausalt isu praegu puudub. Mõni foto ka.
[Pilt: 98182228ud9.th.jpg] [Pilt: 84660102ys0.th.jpg] [Pilt: 76495548cc2.th.jpg] [Pilt: 12450464qk1.th.jpg] [Pilt: 59466202dm0.th.jpg]
Mootori poolepealt: esmalt hakkasin jälle arvutustega pihta. Kuna vahetükid on ca 350 g raskused siis mõtlesin kui suurt jõudu tsentrifugaal effekt neile ka annab. Ca 2 tonni mõjub igale jupile 6500 pöörde juures. Ehk peaks vist kaalu võhendama – kas geomeetria optimeerimise või materjali valimisega. Praegu pole kumbagi veel teinud, lihtsalt freesiaid ei ole minu tutvusringkonnas ja tellimustööd ei taha keegi vastu võtta. Sõber raal aitas ning proovisin kõiksugu erinevaid variante. Allpool mõned pildid mis 6500 pöörde juures siis toimuma hakkab:
Sellised pinged on vahetükil koos hoorattaga kui teda 65000 m/s2 kiirendada Big Grin
[Pilt: a1yu8.th.jpg] [Pilt: a2os1.th.jpg]
Pinge mis peaks OK olema (võtsin veel mitu korda hullema variandi). Sinna muidugi lisandub veel hooratta enda massist ja pöörlemisest tulenevad jõud ning pinged, aga loodan siin lihtsalt hea südamega stuttgartlaste üledimensioneerimisele. Ei tahaks uskuda et seal midagi katki lendab. Kuigi mõte on, et võiks parendatud AL sulamist mingi jupi valmistada või siis olemasoleva terasest plönni  geomeetriat optiomeerida. Saaks kaalu alla ühesõnaga.

Sidurikojast freesitud vahetükk on ka nüüdseks kasti otsa keevitatud
[Pilt: b3gf2.th.jpg]
Ünneks 4 poldiauku sobisid ja trafo jäi niiöelda väntvõli suhtes omale kohale (teisiti ei olekski ju saanud) Smile ühesõnaga asi on tsentris ning tikkpolte kasutades kast mootori otsa monteeritud. Taamal istuv onu Valdur vastutab nende poltide eest - loodame et organiseeris ikka piisava tugevusvaruga Big Grin
[Pilt: b4yx2.th.jpg] [Pilt: p5ht7.th.jpg]

jutu jätkuks .....
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#97
.... jutu jätkuks
Siin veel abivalmis foorumikaaslaselt saadud vända ots koos hooratta ning vahetükkidega
[Pilt: 10ah6.th.jpg]
HUUUUUH lõpuks. Elu paistis üle pika aja jällegi pilvitu ning linnud laulsid. Kõik see oli muidugi selleks, et jälle halvemini  minna saaks. Nimelt murelaps õlipump ja kogu määrimis- jahutussüsteem. AMG (SL 230) kere mootoril on teistsugune karteripõhi kui tavalisel 113 mootoril mis R129 kerele läheb. AMG omal on kaks õlivanni – eest pumbatakse tagumisse õlireservuaari maslõõbinit ja sealt võtab siis peapump ning surub seda ollust mootorisse.
[Pilt: p2dd0.th.jpg]
Kuid kahjuks ei sobi selline karteripõhi teps kohe mitte R 129 kerega sillatala jääb räigelt ette. Lahendus on E500, CLK 430 või R129 SL 500 (kõik 113 mootorid) karteripõhja kasutamine. Tore võtame ühe siis neist (õnnestus hankida). Mis te arvate milline õlipump sinna siis sisse sobib - mitte kumbki enam - sest kartri seinad jäävad AMG omale ette ning kui kasutada 500se pump siis ei sobi ploki avad jällegi. Sellest kuuldes oli ikka masendus peal - õlitus omab ju suht tähtsat rolli suurte koormuste puhul Smile. Kuigi tava 500-se ja 5,5 kompressormootori õlirõhud on vist samad ning silma järgi on õlitussüsteem suhtelislt sarnane, ei soovinud ma tavalist 500se õlipumpa kasutada. Põhjus on siin:
[Pilt: p1af6.th.jpg]
Kahe pumba võrdlemisel selgus ka, et põhipumba hammasrataste arv on AMG ja tavapumbal erinev. Ehk kindel otsus AMG tuleb võtta maksku mis maksab. Tuli küll tiba ketaslõikurit ja muid lõikeinstrumente kasutada kuid õnneks sobisid pumpa niiöelda mootoripoolsed osad koos ketisüsteemiga 1:1.
[Pilt: b1eb2.th.jpg] [Pilt: b2kh0.th.jpg] [Pilt: p6qg9.th.jpg]
Suur tänu sõnale standardiseerimine mida autotööstused ohtralt kulude kokkuhoiuks kasutavad. Edasi tuli „möllama“ hakata õlitorustikuga. Pupma esimene osa mis kunagi tagumisse karterisse õli toimetas jäi nüüd niiöelda lahtiseks ja toimetab ise ringiratast - pumbates piltlikult öeldes enda ette. Põhipumba toru tuli uus teha. Torupõlvikud ja jootmine lahendasid asja. Mõõtsin kõrguse välja ja jätsime toru ca 0,5-1 cm kaugusele karteri põhjast.
[Pilt: p3zr5.th.jpg]
Loodetavasti ei toimu minu õudusunenägu kus enamus õli on mooroti õlitussüsteemis ning kurvist järsult kiirendades jääb õlipump millegipärast kuivale. Eks siis tuleb mõtlema hakata ja võibolla karteri põhja uuesti  põhipumba torule niiöelda anum ümber keevitada kuhu siis (nagu originaaliski) väike pump õli ette pumpab. Elame näeme.

Praeguseks on vana kone vahelt välja lennanud ning uus istub aiste vahel. Taamal uus ning ees vana V8:
[Pilt: c1rs6.th.jpg] [Pilt: c3kl9.th.jpg]
Loomulikult ei sobinud vana kardaan. Õnneks oli kunagi üke 430E „toru“ muretsetud mis originaalis pikem kui R129 oma ning Pärnus asub firma toimetaski asja mõne tunniga ära. Ca 3 cm sai maha võetud.
Juba varem on õhuvõtt mu pea kratsima pannud – nimelt millised filtrid ja kuidas puhast õhku mootorisse toimetada. Sai siis ka sellised kopsikud muretsetud mille voolavus sellise mootori jaoks peaks piisav olema. Koonuseid ei tahtnud sest eesmärk on ikka jahedat õhku torude kaudu filtritesse toimetada.
[Pilt: o1aa6.th.jpg]
Koonuseid ei soovinud seepärast, et ideejärgi peaks ikka võimalikult jahedat õhku mootorisse laskma. Ega täpselt veel ei tea kas need kastid ka sobivad kuid äkki ikka mõtleb miskit välja.

Edasi ootab siis väljalaske tegemine ning juhtmete torude ühendamine kõiksugu jahutussüsteemidega (kasti jahutus, õli jahutus, mootori jahutus, intercooler). Kliimasüsteemist  olen sunnitud loobuma kuna pump ei mahu lihtsalt mootorisse ära ja kinnitustega on probleemid. Plaan on kliima radiaatorit kasti õli jahutamiseks kasutama. Cooleri radikad tuleb veel kuhugi stange alla panna ja mõelda kuidas neile õhku peale õnnestub suunata. Ei tahaks stanget lõikuda ja võrguga kaunistada kuid ilmselt pole mul valikut.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#98
Vahva värk. Asi areneb väga jõudsalt.

Jääme jälle update`i ootama.

Edu seniks, mis muud ma oskan soovida!
Vasta
#99
Küsiks katuse kohta paar küsimust.
Kust tellisid ja palju maksma läks ?
Mind ootab sama kadalipp ees.....oleksin tänulik abistava informatsiooni eest.
Vasta
Nagu varem juba mainitud siis firmaks on www.cabrio.de Mees kes seal firma juht on, töötas SL saksa klubi lehe andmetel ise tollal Mercedeses katuse insenerina. Niipalju kui (ja olen väga palju uurinud) tean, siis 124 mersule teevad nad juba "A" varuosasid katuste näol. 129 on B ja ainuke erinevus seisneb selles, et MB logo lihtsalt puudub klaasidelt - muu on originaal. Aga vaata netist, hinnad on sutsu kallimad kui ametlik info. Ma tellisin kõik jubinad (liim, kummispoiler, sisekatus) sealt firmast. Transport juurde ja oligi vist tiba üle 900 euri. Ja kusjuures MB klubi liikmena sain 5 % veel alla Big Grin Eks sul tuleb samasuguse hinnaga rehkendada. Loomulikult on odavamaid firmasid, aga .... Otsi foorumist ma kirjutasin mingi 2 lk teksti selle kohta. Kui vaja võin uuesti saata.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 200D 1991, W124 - Haasma Haasma 137 71,322 22-12-2023, 10:54 PM
Viimane postitus: Haasma
  W124, 300D Turbo, 1991 - Priit Priit 254 249,404 06-06-2023, 09:48 AM
Viimane postitus: Priit
  MB R129 SL500 Sport,1998, .Alar. .Alar. 46 36,272 22-08-2018, 04:55 PM
Viimane postitus: .Alar.
  MB 200E,1991.a. W124 Helkur 64 62,633 05-01-2018, 01:26 AM
Viimane postitus: kubilius
  MB 250TD 1991 S124 - Werewolf Werewolf 33 33,744 18-06-2017, 08:52 PM
Viimane postitus: renkss
  MB 560SEL 1991 a. W126 HotPapa 115 138,516 23-02-2015, 07:03 PM
Viimane postitus: HotPapa
  Minu E 500 Limited W124 martiini 78 79,101 05-12-2012, 03:11 PM
Viimane postitus: martiini
Wink MB 500 SEL, 1992, W140 - Marten Marten 64 73,754 15-11-2012, 10:55 PM
Viimane postitus: Karl
  MB 500 SEL 1986a. W 126 boysel 3 5,196 17-10-2011, 08:37 AM
Viimane postitus: HotPapa
  560_SEC, 1991 ralak 53 39,993 30-11-2010, 08:21 PM
Viimane postitus: ZE_KA



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne