Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
560_SEC, 1991
#1
Mark: Mercedes-Benz 560_SEC
Väljalaskeaasta: 1991
Läbisõit: 268 000 km
Võimsus: 205 kW
Mootor: 5,6 V8
Käigukast: 4k ATM
Värvus: Blauschwarz
Pikkus: 4,935m
Täismass: 2200kg

Lisavarustus: 4x el.aknad, el.katuseluuk, soojendusega el.peeglid, 2x ortopeediline el.iste 2x mäluga, el.rool, el.tagakardin, 2x istmesoojendused, el.antenn, 2x valgustusega peeglid päikesesirmides, kohtvalgustid, konditsioneer, tempomat, Webasto, ASR, ABS, nahksalong, valuvelg, esitulede pesurid, välistemperatuurinäidik, tulede korrektor, udutuled, roolivõimendi, kesklukk, alarm, immobilisaator, käe- ja peatoed ka kõik olemas

Üldist: tehniline seisukord hea, mootor käivitub ilusti ning töötab vaikselt, õlisurvet hoiab samuti hästi, käigukasti töö laitmatu, kerel paar üksikut roostemulli kuid muid iluvigu ikka leidub, (el)lisavarustus funktsioneerib va tagakardin, mis ainult uriseb kuid ülesse ei sõida, puit ja nahksisu täitsa hästi säilinud

Esialgsed tööd ja vead: juhipoolne küljepeegel puudu, esistangel üks võredetail kadunud, juhiistme lülititekomplekti oleks uut vaja, nääksuv sarniir ära vahetada,  tagaakna kroomliist vajab kerget sirgestust ja paigaldust

Plaanid: soov leida ja paigaldada korralik Mercedes-Benz originaalstereo, mittetoimiv tagakardin liikuma saada, säilitada auto üldjoontes originaalina kui siis katsetadada kollaste suundade toonimist aga põhiliselt ikka ringi kruiisima hakata

Muud juttu kah:
Niiet nüüdsest oma mersupargis põkade kõrval lõpuks ka üks kupee. Pool aastat võttis aega kuni leidsin selle õige ja endale kõige meelepärasema isendi. Tegu siis Karli õepere endise autoga, mis umbes aasta tagasi meie maale toodud Šveitsist. Siiani otsitud/vaadatud kupeedest parim leid ning sestap ka kohe käpp peale said pandudki. Muidugi proovisõidust saadud fiiling oli omajagu muljetavaldavam kui varasematelt kandidaatitelt pakutud variandid, võimalik, et kiiruskatsed kurvilistel külavaheteedel andsid oma panuse Big Grin  
Nädalavahetusel sai siis veel ka sõpruskonnaga ühel kõrvalisel sirgel masinat testitud, kus nii mõnedki said mõnusat 0-200km/h kiirendust lahtiste küljeakendega kogeda.
Üldiselt kavatsen siis selle autoga oma sõitudes põkamersude ja madala küttekulu osasse vaheldust tuua :biggergrin:

setud sõitsid seciga
Vasta
#2
Väga kena ja väga nobe kube,mulle see isend alati meeldinud.


[Pilt: f8e19df60fed.jpg]

[Pilt: 593cb1a3c589.jpg]

[Pilt: c8670007c685.jpg]

[Pilt: 332e6f51c3e1.jpg]

[Pilt: fdbf2048fa21.jpg]

[Pilt: 7249f9e9e430.jpg]
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#3
oi pelmeen, 5,6 ju Smile
ma mõtlesin, et 5.0...

Õnne jõudu ja jaksu sulle!
Aga see auto karjub ikka monoblocki järele.
Ja tead küll mis teha tuleb kui tlnas oled Smile


aga lahtiste akendega võttis mul 140 pealt kõrvad lukku... 200 ei taha kogeda Smile
...
Vasta
#4
Mulle see vanakooli velg täitsa meeldib,randiga ja läigib päris kenasti.

Mis sulle passi auto sünniaastaks pandi,Meelisel oli 1999a. :bigsmile:
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#5
Väga ilus, hea aasta. SEC minu silmis kõige ilusam Mercedes-Benz kere poolest. Hoia teda.
Vasta
#6
Mul hakkasid igatahes süljenäärmed aktiivselt tööle... Väga kobe masin.

Olen ise ka SECi pikalt nillinud, kuid kahjuks seni kaine mõistus/finants ei ole võimaldanud... Kuigi ega ta vist 300SE-st suurt rohkem ei rüüpa (mul läheb keskeltläbi 12l/100km ja on igapäevaliikur :lolSmile?

Kui Tartus liigud, siis nüüd pean silmad lahti hoidma, ehk õnnestub ka seda kaunitari näha Confusedmile:
Vasta
#7
toob pisara silmanurkka...
RWD or stfu!
Vasta
#8
Eino ta on mul ikka 99 aasta pill endiselt, icc...muig...oh ARK, aga noh ma ei hakanud kah vehkima seal, muidu hakkab ÜV liiga tihti jälle olema :bigsmile:

need veljed meeldivad mulle endale küll väga, randikad ja kerge läige klapib üldise kroomümbrusega ka kenasti kokku. SEC on retro ja mida retrom ta on seda rohkem mulle meeldib :cool2:
setud sõitsid seciga
Vasta
#9
tõsine teomehe auto... väga edev :biggergrin:
Vasta
#10
ulst Kirjutas:Olen ise ka SECi pikalt nillinud, kuid kahjuks seni kaine mõistus/finants ei ole võimaldanud... Kuigi ega ta vist 300SE-st suurt rohkem ei rüüpa (mul läheb keskeltläbi 12l/100km ja on igapäevaliikur :lolSmile?


ega ei rüüpa rohkem !? NALJATILK ! :biggergrin:
kas umbes ca 20-30L läheb ära sajale linnas ?
Vasta
#11
Matinator101 Kirjutas:
ulst Kirjutas:Olen ise ka SECi pikalt nillinud, kuid kahjuks seni kaine mõistus/finants ei ole võimaldanud... Kuigi ega ta vist 300SE-st suurt rohkem ei rüüpa (mul läheb keskeltläbi 12l/100km ja on igapäevaliikur :lolSmile?


ega ei rüüpa rohkem !? NALJATILK ! :biggergrin:
kas umbes ca 20-30L läheb ära sajale linnas ?
Mis sa läbustad. 20-30l läheb siis kui autoga midagi tõsist viga on.
Vasta
#12
20-30 liitrit on küll mingi halb nali,ise pakuks mingi 15 linnas kui natuke vajutada ka.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#13
Karl Kirjutas:20-30 liitrit on küll mingi halb nali,ise pakuks mingi 15 linnas kui natuke vajutada ka.
no vajutades läheb ikka 17-18 ära.
Vasta
#14
marek Kirjutas:
Karl Kirjutas:20-30 liitrit on küll mingi halb nali,ise pakuks mingi 15 linnas kui natuke vajutada ka.
no vajutades läheb ikka 17-18 ära.

Kirjutasingi spetsiaalselt,et kui NATUKE vajutada ka,kõvasti tuld andes jahh tuleb 17-18 ära küll arvatavasti.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#15
Njah, vaatan siin, et Matinaator paistab ka algaja mersuvend olevat, täpselt nagu ma ise kunagi, ikka kepikastis kinni ja suurte mootorite kartja :bigsmile:
Et siis, peale auto ostu oli endal ka esimene asi üks suur :question: pea kohal hõljumas, kui palju siis nüüd kütuseseierile tähelepanu pean pöörama, litraaž ikkagi ju üle 5 ja poole ühiku. 20-30L 100-le pole veel kordagi saanud, va esimene paagitäis, mis kulus praktiliselt proovi- ning testitiirude tarbeks ning mille üldse ilma tähelepanuta jätsin. Nüüdseks on selgunud suht ühtlane keskmine tulemus 75L=>~550km, mis teeb siis linna-maanteed 50/50 ebarullnokalikus stiilis sõites kuluks 13,5-14 sajale.
Linnas sõidan kang "3"-e peal, kus valdavalt toimub vaid üks käiguvahetus 2->3 ~1800 pöörde juures juba, samas on kiirendamisel parem, et kast ei hakka iga jalalaba liigutuse järjel käike üles-alla laksima.
Maanteel lükkan kruiisi peale ning kulgen muheda muusika saatel spidokas 100 ning tahhokas 2000-e peal, mõningad möödasõidud kah asja juurde ja ega ta eriti üle 9 siis ei võtagi. Lugesin Rolzi teemast samad suurusjärgud välja.
See rohkem selline igapäevane liikumine töö ja kodu vahel, tihtipeale saab ka seda paarisaja kilovatist võimsust täiel rinnal nauditud,
igal juhul sõprade Cadillac Eldorado (4,6L 224kW) ning 740 Bumer (4,4L 205kW) konkurentsi ei pakkund :cool2:

setud sõitsid seciga
Vasta
#16
Karl Kirjutas:
marek Kirjutas:
Karl Kirjutas:20-30 liitrit on küll mingi halb nali,ise pakuks mingi 15 linnas kui natuke vajutada ka.
no vajutades läheb ikka 17-18 ära.

Kirjutasingi spetsiaalselt,et kui NATUKE vajutada ka,kõvasti tuld andes jahh tuleb 17-18 ära küll arvatavasti.

kõik on õige, 16-17 pole probleem, aga ei saa seda endale hetkel rohkem lubada kuna 2 hoiatustrahvi kiirustamise eest on juba üleval, järgmine mats oleks vist midagi krõbedamat või load letile, sestap harjutangi nüüd "aasta aega" penskari sõitu :bigsmile:
setud sõitsid seciga
Vasta
#17
75L=>~550km
Täpselt sama siin @500SEC 185kw
See on mingi mõttetu inimeste kinnisidee, et suur mootor peab palju bentsu võtma... pane sinna mingi 2,0 mazda 6, mingi toyota avensis, kekslassi fordid.....linnas sama kulu, mnt'l on ökomad ainult....
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#18
Rolz Kirjutas:75L=>~550km
Täpselt sama siin @500SEC 185kw
See on mingi mõttetu inimeste kinnisidee, et suur mootor peab palju bentsu võtma... pane sinna mingi 2,0 mazda 6, mingi toyota avensis, kekslassi fordid.....linnas sama kulu, mnt'l on ökomad ainult....
yhel sõbral 1000km sõitnud mazda 6 2,3GT linnas 10-11 sajale, teisel sõbral avensis 1,8 ca 100k sõitnud ja tal 8-9 linnas, maal 2-3l vähem. mõlemal juhul rahulikult sõites ja loomalikult automaadid. mõttetud autod muidugi, IMO.
Vasta
#19
Rolz Kirjutas:75L=>~550km
Täpselt sama siin @500SEC 185kw
See on mingi mõttetu inimeste kinnisidee, et suur mootor peab palju bentsu võtma... pane sinna mingi 2,0 mazda 6, mingi toyota avensis, kekslassi fordid.....linnas sama kulu, mnt'l on ökomad ainult....

Siinkohal natukene vaidleks tõsiselt vastu, aga kuna sm. Ants käsiks kohe foorumit vahetada ei hakka siin seda teemat lahkama...

Teemasse nii palju, et "piiks the fuel economy" printsiibil KORRALIK 5,6 SEC on JUST SEE AUTO MIDA ENDA GARAAZHIS LÄIKLEMAS TAHAKS NÄHATongue

I love your car:cool_rsvd:

(okok, ütleme siis nii et korralik 300SD W140 oleks olemas millega veaks lapsi lasteada ja nädalavahetuseks ajaks seci väljaTongue)
Vasta
#20
kus su masin puhkab? tuleks ja ilastaks ta kõrval natuke:biggrin:
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 200D 1991, W124 - Haasma Haasma 137 70,804 22-12-2023, 10:54 PM
Viimane postitus: Haasma
  W124, 300D Turbo, 1991 - Priit Priit 254 248,104 06-06-2023, 09:48 AM
Viimane postitus: Priit
  MB 200E,1991.a. W124 Helkur 64 62,320 05-01-2018, 01:26 AM
Viimane postitus: kubilius
  MB 250TD 1991 S124 - Werewolf Werewolf 33 33,532 18-06-2017, 08:52 PM
Viimane postitus: renkss
  MB 560SEL 1991 a. W126 HotPapa 115 137,788 23-02-2015, 07:03 PM
Viimane postitus: HotPapa
  500 SL, 1991, R129 R129 126 135,602 27-05-2011, 09:15 PM
Viimane postitus: R129
  300 e w124 1991 koorti 16 13,163 24-03-2008, 04:30 PM
Viimane postitus: koorti



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne