Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
500 SL, 1991, R129
#61
HulludSmile
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#62
python Kirjutas:Väga aukartus äratav projekt. Jõud ja paksu rahakotti siis. Millest see heitgaaside kõrge temp. tingitud on?

Peep ütles, et süüde on praegu veel hiline - seepärast. Ning osalt ka seetõttu, et lihtsalt pideva koormuse all muutubki toru sama kuumaks kui temas liikuvad gaasid.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#63
Noh, algul oli süüde veelgi hilisem ja torud pea helekollased, siinoleval pildil on asi juba normaalsuse piires. Osalt on hiline süüde tingitud sellest, et väga varajaseks ei saanud kõrge vastusurve pärast (summuti, eriti otsad) keerata ja hilisest süütest kõrged väljalaskegaaside temperatuurid olidki.
Kui saaks kasvõi 10-15 sekundit järjest 5000-7000 pöördel häälestada ilma et midagi ära minestaks, võiks öelda, et on väljahäälestatud, siiani pole see veel õnnestunud.

Loodetavasti saab lähiajal asja ikka valmis.
Vasta
#64
Edu ja tugevaid juppe teile!
Vasta
#65
Aeg jälle foorumit värskendada.
Ei taha need hädad ka kuidagi lõppeda.

Suur kemplemine ja närvikulu püsikiirusliigendi kaitsekummidega jõudis lõpuks võiduka (kolm korda üle vasaku õla) lõpuni. Ega asjata öelda, et custom asjad on ikka kõige paremat. Panime siis pead tööle ja proovisime midagi välja genereerida, mis peaks 6500 rpmi vastu ja hoiaks määrdeainet ka sees. No ja lähenesime selliselt, et kui proovika määrdeainel mitte lasta metallpesast välja tulla. Ainuke lahendus on niioelda purgikaas mõlemale otsa peale tõmmata. Aga kust saada ca 3 cm sügavust purgikaant millele oleks 98 mm siseläbimõõt. Egas midagi - värvipurgist loomulikult. Ostsin 2*1 L seinamastiksit ja andsin sisu tuttavale. Pärast sai teada, et migid autovärvi firmad pidid ka 3 krooni eest selliseid purke müüma - nojah 2*40 krooni ei tapnud ka mida eriti. Ühesõnaga, nüüd on saanud ikka kuskil 15 korda täistuuri hoida ja tavott on seal kus ta olema peab. Loodame parimat.

Kõiksugu muud hädad aga käivad pinda, küll ei loe trigerwheeli infot hästi ja mõni soft ei tööta ja liiga kõva müra jne jne. Kuid küll ka need oma otsa leiavad. Igatahes vana softiga töötab VEMS küll. Sai ka mitu mitu tõmmet tehtu. Kuid siis oli nagu kuulda mingit detonatsiooni. Päris kindel pole. Kasutasime orgiginaal det andureid, mis on V vahel. Kõige parem oleks muidugi pieso andur kuhugi külge kruvida ja seda kuulata, aga mida pole on andur lihtsalt. Praegu sai pisut süütega tagasi lastud, nii, et max moment on kuskil 730 Nm (vahepeal saime ka 760 Nm) ja tippvõimsus oli vist 380 kW (korra saime ka 390 kW)

Mainimata on vist siiamaani jäänud, et 500 hj saime juba eelmine nädal kätte. Ühesõnaga originaal on saavutatud kuid eks süües kasvab isu.
Mingil põhjusel kukub kõrgetel pööretel moment liiga järsult. Olen netist vaadanud graafikuid ja näiteks SLRil on 4500 ja 6500 vahel 90 N vahe. Meil aga 150-200 N. Ilmselt on vastusurve summutis ikka päris suure. Seda mitme asjaolu tõttu: esiteks lennuki "rolls-isetehtud-roissi" kollektor; väga pikad torud; perforeeritud sisepind torudel. Mõte oli, et proovika ainult kollektoritega - ühe tõmbe ja vaataks mis annab. Aga ma võin kinnitada, et siis vähemalt mina ei taha ka kõrvaklappidega seal ruumis enam olla.
Kuulda oli, et pensionärid olid kirunud BLRT laevatehast, et mõni õhtu kostab sealt hirmatuma välju kära ja majade vahel kohe hirmsasti pide too hääl peegelduma :lol:
Kuna stend ei suuda alla 3500-3600 pöörde mootorit kinni hoida, siis ei tea me mootori max momenti mis peaks jääma alla 3000 pöörde nii 55AMG (700+Nm) kui ka SLR (780Nm) peal. Kuid võib eeldada, et see sinna 750+Nm kuskil on.
Kui nüüd saaks kõrgetel ka kuidagi momenti säilitada, siis oleks juba rahul kui maagiline 400 kW piir ületada.
Nagu öeldud tahaks det paremini kuulata, aga lihtsalt ei õnnestu. Kompressori vilin on juba nii jube, et kõrv keeldu db edasi kandmast Shy lisa sinna juurde ka mitusada kahuripauku igal ajahetkel ja saadki tulemusi, mis on pigem selline kahtlev kui kindel.

Ahjaa eilne päev lõppes järjekordse läbipõlemisega. Perforeeritud toru nimel lõhkes kõige järsema nurga pealt. Sellest andsid märku värisevad riided mu seljas. Kerge pil torule - helepunane ja kahes tükis. Katsun pildi ka üles panna homme.

Nüüd edasi ei teagi mis teha:
1. Vaadata uuema mootori SL pealt, kas on ikka torukolledele ruumi (kui on siis äkki need teha) ja edasi proovida
2. Panna üks katse ilma pikkade torudeta vaid ainult kollektoritega
3. Kruvida süsteemile mingi resod vahele ja proovida detonatsiooni paremini kuulata
4.....

Eelmine nädal sai ka vähe ehmatust tunda. Originaalis ei lähe uued mersud piirajasse (ei korrmusega kui ka vabakäigul). Meil aga läks ja siis hakkab kogu süsteem mõnusalt võnkuma (kaasa arvatud kompressori rihm koos pingutiga). Ja nii ta sealt välja lendaski - 6500 pöörde pealt vastu õlivoolikuid. Õnneks midagi ei juhtunud.
Eile oli ka veel üks õnnelik juhus - enne tõmmet vaatasime et bensiini on piisavalt. Aga võta näpust - jäi lahjks mingi ajahetk ja segu näiteas 18. ÕNNEKS midagi ei juhtunud. Aga teinekord olen targem :bisou:

Graafikutelt võib näha ka veel 4200-4500 prmi vahel mingi "kala". Ei tea milles asi, aga kogu pink ja mootor hakkavad kuidagi kõikuma. Äkki on resonants kolledes või hakkab kompressori rihm kuidagi jeblama või asi stendis. Ei tea-vajab veel studeerimist, aga ei tea kuidas Confusedad:
Edit: valge paks joon on võimsus HJ ja muud on momendikõverad Nm.

[Pilt: 25.09(v%e4ikene).jpg]
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#66
Pilt ka siis
[Pilt: Dynoruumi%20kollektor,%20katki,%2025.09.2007(1).jpg]
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#67
oot aga mis jupid siis sellisele pauerile vastu peaksid pidama? kaldun arvama, et kui mootor stendist maas ja aiste vahel, lendavad kõik muud jupid nelja tuule poole. ja mis ei lenda see põleb kuumuses ära Smile aga jõudu tööle ja ehk järgmine aasta kohtume asfaltil Smile
päris vahva oleks, kui saaks sellise SL meie teedele, millel 350+kw ja 700+nm. Aga ka sellisel juhul saab max 4x aastas talla lennuväljal vms põhja vajutada. Ülejäänud aja sõidad vist nii ringi, et 2000rpm pealt ei pea enam ükski rehv kinni ja siis on ka kiirus juba üle lubatu Smile
...
Vasta
#68
No loodame et ikka peavad jupid vastu. Kast läheb Soome tugevdamisse (hirmatuma raha eest) - seal pidi 1000 Nm E300 sellisega juba 30 000 km ringi rõitma. Ise arvan, et nõrgimad on esialgu mootoripadjad ja tagadiffer. Diffrile plaanin jahutuse panna - väike radiaator ja pisi õlipump. Kollektoreid punaseks ei saa vist ajada - sest kui just pidur peal ja gaas põhjas 30 s ei sõida ei tohiks midagi juhtuda.
Selles suhtes on asi mõtetu jah - Eestis ei saa tema potensiaali kasutada. Aga ega ka 1,6 mootoriga saab kiirust ületada, nii et vahet pole.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#69
Potensiaali saab kasutada väga eduliselt - see ei tähenda muidugi, et 70% sõidust. Vahel lajatada, siis võtab veidi aega kui jalg värisemast lakkab, siis uuesti.
Mina olen oma auto potensiaali 100% praeguses seades ära kasutanud, nüüd otsin talveautot ja siis kevadeks saan ehk auto jälle kiiremaks/suutlikumaks.
Vasta
#70
Mul on sule üks pisike kingitus, mille saksast kaasa tõin. Loodetavasti annab see sulle jaksu juurde. Saksakeele oskus oleks muidugi tereulnud selle kingi puhul.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#71
Indrek Kirjutas:Mul on sule üks pisike kingitus, mille saksast kaasa tõin. Loodetavasti annab see sulle jaksu juurde. Saksakeele oskus oleks muidugi tereulnud selle kingi puhul.

Oi see on küll positiva. Saksa keelega raskusi arvatavasti ei teki - omal ajal (räägin nagu vanakoolimees juba) sai selles keeles ikka mitu mitu aega isegi mõeldud.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#72
Kena 10 detsembri õhtut. Pole ammu siia enam kirjutanud, eks sellel ole ka põhjust olnud - pole eriti midagi teinud masinaga.
Kui siin kunagi sai müraprobleemidest ja detonatsioonist räägitud ja sellele lahendust otsitud, siis kaugemale ei ole ma liikunud. Mootor toodab jätkuvalt sama jõudu ja seadistusi pole teinud.
Muretsesin küll kaks otseläbi resonaatorit ja lootsin et kui neid kasutada, siis eha aitab NATUKENEGI aga ei halligi. Tühikäik oli mahedam, muus osas ikka sama deelo.
Ega ei jäänudki muud üle kui Silberist originaal kolled ära osta ja loota, et need ka ikka hj läbi lasevad. Sest tee või tina no seal ei ole lihtsalt ruumi torukollesid teha. Üks mõte veel on - TTÜsse toodi uus mõõtemasin mis fotode põhjal siis objekte kaardistab (suht täpselt); mõtlesin et võiks sellega mootoriruumist pildid teha (ilma mootorita) ja siis ka kolmekordinaatse mõõtepingi abil mootori käppade ja väljalaske omavahelise asukoha ära mõõta. Mõned tunnid CADi ja 3D mootoripilt peaks olemas olema. Siis saab juba arvutis vaadelda kas ja kuidas oleks teoreetiliselt üldse võimalik torukollet teha. Las aga jääb tulvikku - kummivilina võlub see mölakas ka kõige peenemate puhkpillidega naguinii välja Rolleyes

Paar huvitavat seika võibolla veel. "Mõte" (kui normaalne inimene üldse nii mõelda saab) oli et prooviks ilma pikkade torudeta (ainult nende isearetatud hädaabi kolledega). Enne seda saime kogemuse võrra rikkamaks kui perforeeritud toru "lõhkes/sulas" - nimelt ma ei jõudnud veel seda müra kuulda mis otse torust tuli, vaid enne seda tundsin kuidas põsed värisesid ja käsi vajutas automaatselt STOP nuppu. Igatahes ilma pikkade torudeta oli seal ruumis väljakannatamatu olla - seetõttu muretsesingi resonaatorid. Aga nagu öeldud ei olnud ka nendest tolku. Ja nii, ei saanudki me teada kui mitu NM ja hj nendesse 3 meetristesse torudesse jääb. Edasi hakkas koorelahutaja tööle :eureka:, et mis oleks kui prooviks TÄITSA ilma. Et seadistaks pingi maks pöörded 6000 rpmi ja annaks korraks täisgaasi. Et no niikaua ikka ju kannatab ruumis olla. Võta näpust, ei julgenud. Tühikäigul olid 10 cm pikkused londid mootorist väljas ja korraks järgult gaasi andes (mitte põhja vaid nii 50 % võibolla) ilmusid 40-50 cm londid koos küllalti ebameeldiva häälega Confusedhocked: Tuli meelde sõjavägi ja haubitsatega lahinglaskmised Soomes kus 150 m kaugusel telgis ka küünlaleek veel värises.
Edasi nuputasime, et kui ise oled loll ja kuulmine liiga hea/halb (kuidas võtta-mära kuulen liigagi hästi kuid det. mitte) siis äkki küsiks nõu targematelt. Saigi ühendust võetud hr Juhan Sein´iga kes omal ajal projekteeris nukvõlle ja ehitas Estonia formelitele vist mootoreid ka. Eks elu ole oma teinud ja vana mootorispetsialistina ei löönud tema kõhklema kui täistuuridel perfo toru kollektori küljest ära lendas ja mina infarkti pidin saama, vaid seisi muutumatu näoilmega mootri kõrval (mina olin 4 m kagusel posti taga) ja kuulatas edasi. Aga ka tema ei osanud meile muud kui piezo andur soovitada ja see 1/3 kõrgusele silindri seina külge kinnitada (seal pidi kõige tugevam det. olema). Elu näitab mis ja kuidas ma teen, aga selles stendis on katsetamine igatahes läbi saanud. Edasi ootab autol mootori ja käigukasti ühendamine.

Ja siin palukski foorumikaaslaste abi ja nõu. Teab keegi kust saada 600 (722.362) MB (140 või 129) käigukasti. Mina igatahes ei ole Euroopast seda norm hinaga leidnud. USAs on vist olemas firma kust saaks 600 kasti 1500-1800 $ kätte. Kuid väike kahtlus on, et kas nad müüvad niiöelda remontimist - et saadad oma kasti sinna ja siis nad teevad selle summa eest selle igatepidi korda - või siis on tõesti kasutatud kast mille nad on juba enne ära hooldanud.
Ühesõnaga on kuidas on - kas keegi teab kedagi kellel tuleks USAst konteiner.  Ma olen foorumistest lugenud ja sellist meetodit kasutatakse ju, et tellid auto ja siis lased pudipadi ka veel juurde panna, et odavam kokkuvõtteks tuleks. Kui keegi oskab aidata siis tänud igatahes.

Edit: oli vale kasti number õige on 2 lõpuga (722.362)
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#73
Kasti suhtes.... mina sain tänu Rolz- i abile 722.365 pekkis kasti 1,5k. eeguga.
Märjamaal tehti kap. remont, 6650.- Pea poole odavam, kui USA- st.
E500 foorumis oli selle firma link ka(mitte ei mäleta).
E500 (R129)/SEC kastid olid ju 722.360/365/370 + Sinu 363 jne.

Teine küsimus on, et kas Sa oled kokku puutunud nn. racing katalüsaatoritega? Kus selliseid saada? Mu E500-l on üks läbi. Confusedad:
Samas on plaan lasta teha custom made väljalase, või osta kuskilt.... Soomes maksab see 1680 EUR- i.... ei kisu veel ostma.
Siinpool lahte on räägitud Eero Pesurist.... äkki leiab veel kellegi.
W124 E500 Limited
Vasta
#74
Mis puutub väljalaskesse, siis usun ,et Eero Pesur piisavalt pädev mees selle valmistamiseks või õigemini Amperracing team. Neil päris pikaajaline kogemus vormelite jms võidusõiduga ja just vabalthingavatele sobiva väljalaske ehitamisega. Vale väljalase vabalthingavale pigem röövib kui lisab hobujõude...

üks OT küsimus on veel r129 Sulle,
kas see mootoridüno pink on TTÜ oma ?kas ja kuidas seda kasutada saaks? Ja äkki oled kursis, et kas jutud 4wd dünopingi tulekust omavad mingit tõepõhja?

igaljuhul ootan juba millal see loomastunud mootor aistevahele tõstetakse, kuid selle heli suhtes nii palju, et korralik väljalase teeb selle inimlikuks siiski ja jätab mõnusa v8 möirge.Confusedmile:..isegi N/A mikro mootor (2.5 24v bmw) tegi siseruumides ilma väljalasketa väga karmi häält+ pauku+ tuleleek muidugi Big Grin

Vasta
#75
Pink ei kuulu TTÜle vaid konkreetse firma oma http://www.otter-ag.ee/ Kontaktide lehel on Andre Gregor - võta temaga ühendust kui katsetada tahad.
4WD pingi konta olen ainult kõlakaid kuulnud - ei oska rohkem kommenteerida.

Raceing katalüsaatorite kohta pole ka midagi kuulnud - huvitaks ennastki selline asi. Äkki paned lingi.

Muideks leidsin Saksast mingi romula - 1400 € ja kast oleks minu Sad
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#76
Usast transpordiga saan muidu aidata kui veel vaja peaks minema.
Edit: Ja custom pütte, resokaid ja summutisüsteeme teeb Tartus ka Teppan.
Saab vabalt ka 4" torudega hakkama. Ma ise lasin teha custom viimase püti, teate küll, mis mu otseläbi sumpa tegi - rõvedat häält, eriti kui täitematerjal oli ära põlenud. Nüüd on korralik 3 kambriline pütt all ja häält polegi nagu kuulda, vaid kõrgetel pööretel selline sumin. Minekuvahet persedünoga ei tunne, kindlasti nihutas veidi momendigraafikut.

OT: kevadepoole mu turbosüsteemiga peaks tulema ka mulle ca 4" sumpa, sest downpipe on just sellise mõõduga. Usun, et saan siiski 3" peale mängida.
Vasta
#77
Laki tänaval mingi summimees(Laki tjuuningu taga), seal on sport kat-id olemas.Lasin enda cl-ile paigaldada läks kõik kokku mingi 4kilo.Hääl läks palju mehisemaks.Ja r129 sind võiks ümber nimetada "hulluks professoriks" :bigsmile:
CL500 & ML500
Ameerikaautode lammutus Eestis.
http://www.v8import.com/SWE/?group=5

Vasta
#78
Olles seisnud täisvõimsusel testitava mootori kõrval, toetan tiitli vahetamise ettepanekut kahel käel!

"normaalseks" ei saa seda teemat enam ammu nimetada. Loodetavasti on tegemist parandamatu haigusega:demond:
Vasta
#79
Pets77 Kirjutas:Laki tänaval mingi summimees(Laki tjuuningu taga), seal on sport kat-id olemas.Lasin enda cl-ile paigaldada läks kõik kokku mingi 4kilo.Hääl läks palju mehisemaks.Ja r129 sind võiks ümber nimetada "hulluks professoriks" :bigsmile:

:lol: ega jah doktoriõpe on veel pooleli praegu aga mine tea äkki hakkangi kunagi
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#80
Pika otsimise ja jebimise tulemusena on nüüd isegi Rootsist võimalik 600 MB kast saada. Hinnaklass jääb sinna 15 000 juurde. Pea on ausaltöeldes juba pulki täis, sest võimalik on ka veel soomes, olemasolevat 4,2 L kasti tugevdada lasta - hinaga 35000-40000. Point on muidugi ka selles, et selle 4,2 kasti seisikorda (hüdroplokk) ma ei tea. Kas ta ka käike vahetama hakkab või mitte (ja kui hakkab siis kui hästi) Confusedad: Teisalt on risk, et kui osta 6L mootori kast, siis ega mingit garantiit ka pole, et see korralikult funkaks. Teoorias peaks 6L oma muidugi rohkem jõudu kannatama ja võibolla isegi pole teda vaja tugevadada kui käiguvahetusel mootoril süüdet hilisemaks keerata. Kui aga peaks juhtuma, et kast ei pea vastu ja on vaja tugevdada siiski - siis olen juba 50 tuhat näruse kasti eest välja käinud. Paljuvõitu või mis :hump:
Nii, et mõtted on otsas ja peab seedima laskma. Ega siin head varianti vist naguinii pole - raha peab ikka maksma. Aga öeldakse ju, et mis raha eest on saadud on hästi saadud. Ning et ole mureta - raha pole rukis mida kord aastas lõigata saab :biggrin:

Vahepeal jube tegelen hõbeketi riputamisega suu nurka ja ootan suve. "Simuleerin" kui nii võib öelda excelis proges auto dünaamikat. Tegelt peaks suht hea pildi andma kuni 200 km/h kohta, sest arvestab ikka suhteliselt paljusid tegureid (raskuskese, tuuletakistus, hõõrdejõuj kastis jne). Et siis väikene pilt ka mis praeguse softiga ca 520 hj juhtuma peaks (eeldusel, et hubujõu kõver on parabooli kujuga - mul natukene karmim muidugi)
Ega ta mingi kiirenduspill pole muidugi aga viimaseks vast ei jää nii 1/4 dragil kui miili võistlusel. Eeldatavalt tänavarehviga mingi 12,5 s (180-190 km/h) ja 260+ km/h. Esikoha võidaks kindlasti aga kaalus ma usun Cool Ütleme nii, et natu kiirem lihtsalt kui 600 R129 SL

[Pilt: 525%20hp.JPG]
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 200D 1991, W124 - Haasma Haasma 137 70,213 22-12-2023, 10:54 PM
Viimane postitus: Haasma
  W124, 300D Turbo, 1991 - Priit Priit 254 247,497 06-06-2023, 09:48 AM
Viimane postitus: Priit
  MB R129 SL500 Sport,1998, .Alar. .Alar. 46 35,915 22-08-2018, 04:55 PM
Viimane postitus: .Alar.
  MB 200E,1991.a. W124 Helkur 64 62,110 05-01-2018, 01:26 AM
Viimane postitus: kubilius
  MB 250TD 1991 S124 - Werewolf Werewolf 33 33,367 18-06-2017, 08:52 PM
Viimane postitus: renkss
  MB 560SEL 1991 a. W126 HotPapa 115 137,309 23-02-2015, 07:03 PM
Viimane postitus: HotPapa
  Minu E 500 Limited W124 martiini 78 78,791 05-12-2012, 03:11 PM
Viimane postitus: martiini
Wink MB 500 SEL, 1992, W140 - Marten Marten 64 73,466 15-11-2012, 10:55 PM
Viimane postitus: Karl
  MB 500 SEL 1986a. W 126 boysel 3 5,175 17-10-2011, 08:37 AM
Viimane postitus: HotPapa
  560_SEC, 1991 ralak 53 39,640 30-11-2010, 08:21 PM
Viimane postitus: ZE_KA



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne