Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz 200E, 1990, W124 - expo
#21
124 sillaremont maksab nüüd küll ulmeliselt palju.... Ma saan aru, kui 211 ja uuemate sillaremont köhima võtab, aga 124 silda on ikka üliodav remontida, kui selle jaoks ka finantsi ei jätku(või mõistust, et sild üldse nii piiks lasta, et üle jõu hakkab käima, siis käib üleüldine 124 korras hoidmine ju üle jõu ja mõistlikum oleks ühistranspordiga liigelda.

Sorry, et offtopic, mõni mode võiks seda juttu ehk splittida natuke.
Vasta
#22
(02-05-2016, 04:09 PM)124STD Kirjutas: Ja jään ikka enda arvamuse juurde et kui roolikarbis on ikka suur lõtk siis võib seda MÕISTUSE piires peale keereata. Siis vähemalt nii kaua kuni kogud raha silla remondi jaoks on natukenegi parem sõita Smile

Mh, palju see ULMELISELT ka kraadides oleks? Icon_rolleyes Ning kuidas seda karbilõtku tuvastamist läbi neti seletada inimesele, kes seni pole suutnud eristada karbilõtku puksilõtkust?

Tänaseks on keskmine ellujäänud 124 sõitnud sedapalju, et keskasendis on roolikarp kulunud kas palju või väga palju. On reaalne oht sattuda säärase karbi otsa, milles näpu jagu roolivõrul väljenduvat karbilõtku tähendab äärmises asendis sedapalju kinni kiildunud karpi, et tuleb kahe käega tagasi murda. OK, mina katsetasin teadlikult. Aga asjast mitte midagi teadev inimene võib oskamatusest keerata veel rohkem peale (või õigupoolest kruvi järgi siis maha)...

Olen küll nõus, et kolm sõrme ja enam roolilõtku on liiga palju ja seda võiks proovida küll väiksemaks keerata.Eusa_angel Aga keeramise järel tuleb korduvalt veenduda, et rooli mõlemale poole põhja keerates seda takistusteta ka tagasi keerata annab.

Jään aga selle juurde, et karbilõtk üksi ei põhjusta uitamist. Küll teeb seda lõtkuv tagasild.Crybaby
Vasta
#23
(02-05-2016, 04:28 PM)Eero_S Kirjutas: 124 sillaremont maksab nüüd küll ulmeliselt palju.... Ma saan aru, kui 211 ja uuemate sillaremont köhima võtab, aga 124 silda on ikka üliodav remontida, kui selle jaoks ka finantsi ei jätku(või mõistust, et sild üldse nii piiks lasta, et üle jõu hakkab käima, siis käib üleüldine 124 korras hoidmine ju üle jõu ja mõistlikum oleks ühistranspordiga liigelda.

Sorry, et offtopic, mõni mode võiks seda juttu ehk splittida natuke.

Kutsekooli poisi jaoks kes sai just load, oma esimese auto ja töökohta pole ka veel, siis peab ka 124-ja remondiks raha koguma. Aga sõitta tahaks ikkagi ju Disgust
Mercedes-Benz on Mercedes-Benz.
Vasta
#24
Olen minagi olnud kutseka poiss, piimakad olid küll juba eelnevalt, aga täisload tulid kutseka ajal, ostsin ka korraks 2 nädalaks omale ühe auto, kuni sain aru, et ilma vanemate abita, minu rahakott sellest üle ei käi ja paiskasin uuesti müüki, peale seda tuli esimene auto, mida ma reaalselt ka üleval jõudsin pidada peaaegu 22 aastaselt.
Vasta
#25
Nagu jutust välja tuleb, siis kõigepealt sillad korda ja siis alles roolikarbi kallale. Komandeeringust vabanemisel katsun kiirelt auto kellegi juurde tõstukile ajada, lõtkud-kriuksumised üles leida ja sõltuvalt tulemusest siis tegutseda. Loodetavasti jääb see masin veel kauaks kilomeetreid läbima
E: kuna suvekate külgekruvimisega oli kiirem kui miski muuga, siis sai alla pandud 17-tollistel velgedel 215&225 laiad rehvid, mille tulemusel teeotsingud autol tuntavalt võimendusid. neljapäevaks sain sõbra kaudu kellegi korraliku remondimehe juurde aja, kellega siis taga- ja esisilla komponendid üle vaatame ja vajadusel vahetame ja pärast seda sillastendi

update: tagasiside tõstukil auto kontrollimisest oli selline, et vasak esimene rattalaager tahaks pealekeeramist saada ja parempoolne sisemine rooliots on õrna lõtkuga, muus osas tihe. ma ei mõista endiselt, kuidas rool ikkagi nii palju mängida saab. sillastendis peaks see ka selgeks saama ilmselt?
sain onu autorooli. kinnitas sama, mis minagi - roolis on lõtk sees. juhitavus ise on okei, aga rooli ja esisilla vahel on lõtk mis kogu seda jama tekitabki. nagu läbivaatusel öeldi, siis sillad ise on üsna tihedad, ent sellegipoolest vahetan need kaks loksuvat komponenti ära, siis on 100% kindel Big Grin
roolikarp või mis seda roolilõtku tekitab?
Vasta
#26
autoga kanalil käidud, roolikarbis lõtk sees. Tartus/Tartumaal tunneb seda asja keegi timmida?
huvitav oli see, et kui keskkonsooli kraanide paneeli ette tagasi panema hakkasin, siis kaassõitja poolne armatuuri kõlar lõpetas mängimise. veidikese mudimisega tuli heli sinna tagasi, aga see pole ikka see. võimalik, et mingi juhe lahti?
Vasta
#27
Roolikarbi peal paistab poldi ots, mille sisse läheb kuuskant võtti. Seda hoiab kinni 14 või 17 mutter. Paned kuuskant võtti sisse, hoiad et see paigast ei läheks ja keerad mutri lahti. Siis hakkad kuuskanti veerand ringi kaupa välja keerama. Peale igat veerand ringi välja keeramist keera mutter kinni ja tee proovisõit. KINDLASTI proovi rool keerata lõpuni välja ja veendu et rool ei muutuks liiga raskeks või ei hakkaks kinni kiiluma. Kuna rooli karp kulub kõige rohkem kesk osas, siis karpi peale keerates muutub loks keskel väiksemaks, ääres aga muutub rooli keeramine raskemaks. väga kulumud roolikarbiga ei saagi loksu päris ära kaotada.

Ära siis ülepinguta!
Mercedes-Benz on Mercedes-Benz.
Vasta
#28
muuseas, proovisin eile telefonilaadjat autos ja tuli välja, et sellel on lühikese pesaga sigaretisüütaja. on seda võimalik pikema vastu vahetada või on mingi ülemineku/adapteri variant olemas? laadja ei tahtnud üldse pesas püsida.
Vasta
#29
Lihtsam on selline jupp hankida:
[Pilt: cca797ba5e76b1222b65040288bd71c1.jpg]
Mul läheb tuhatoos ilusti kinni ka, kui see süütajas on
Vasta
#30
(19-05-2016, 06:11 AM).Alar. Kirjutas: Lihtsam on selline jupp hankida:
[Pilt: cca797ba5e76b1222b65040288bd71c1.jpg]
Mul läheb tuhatoos ilusti kinni ka, kui see süütajas on
kust konkreetse jubina leidsid?
Vasta
#31
Suvalisest elektroonika poest. Tegu Hama jupiga
Vasta
#32
Et siis seisupiduri tuli hakkas armatuuris põlema/sõidu ajal vilkuma. Pidurid peavad ilusti, parklas testitud. Mingi sensor läks lolliks?
Vasta
#33
(19-05-2016, 02:38 PM)expo Kirjutas: Et siis seisupiduri tuli hakkas armatuuris põlema/sõidu ajal vilkuma. Pidurid peavad ilusti, parklas testitud. Mingi sensor läks lolliks?

Pedaali andur pesast väljas või selle juhe massis.
Vasta
#34
Käisin konsoolile pirne otsimas, miinimummis saadaval oli, öeldi 1.2W, võtsin siis mingid LEDid ligi mis väidetavalt väiksema võimsusega olevat, ent üsna kahtlase kvaliteediga paistsid. Eks õhtul paistab, kuidas nad valgustavad, ehituskvaliteet küll neil kahtlane. Käsipiduri tuli valmistab veel muret ja nüüd koju roolikarpi timmima

E: tundub, et LEDid on juba pimedad Icon_rolleyes säh siis. Fixusest konsooli pirne ei saa, seega.

mismoodi ma käsipiduri märguande tulega majandama pean? kus see lüliti tal on ja mis teid pidi kaabel jookseb? maateel sõites peegeldub tee auklikkus ka tule vilumise intensiivsuses. kus-mis näppimist vajab?
Vasta
#35
Proovi tõsta seisu piduri pedaal ülesse, siis peaks tuli ära kustuma. Pedaali vedru väsib ära ja pedal vajub alla poole ja panebki tule põlema, aitab vedru pingutamine. Kuidas ma endal pingutasin enam ei mäleta, aga ei ole midagi rasket.
Mercedes-Benz on Mercedes-Benz.
Vasta
#36
(19-05-2016, 07:38 PM)124STD Kirjutas: Proovi tõsta seisu piduri pedaal ülesse, siis peaks tuli ära kustuma. Pedaali vedru väsib ära ja pedal vajub alla poole ja panebki tule põlema, aitab vedru pingutamine. Kuidas ma endal pingutasin enam ei mäleta, aga ei ole midagi rasket.

kui üles ma teda tõstma pean? siiamaani käega aidanud ja nii üles kui saab kergelt tõmmates, ei ole tuli ära kustunud. kruusateel tuli vibrab tublisti.

et see roolikarp nii peidetud on, seda ei maininud kurat keegi Big Grin onu aitas hädast välja ja sai umbes veerand tiiru tihedamaks keeratud. paremale-vasemale rooli välja keerates kuni võimu undamiseni ei tundu, et kinni pooks, vähemalt mina ei saa aru, liigub ühtlaselt minu jaoks. sai tiiru kumeral kruusateel ka tehtud ja läbi rooli on teed rohkem tunda, ei kao kohati need augud kuskile ära. kui laiad rehvid kuskile teises suunas minna tahavad, siis rooli kaudu on seda kohe tunda. kui Tartus/Tartumaal on kedagi, kes oma pilgu peale viskab ja proovisõitu kritiseerida oskab, siis võib midagi kokku leppida Eusa_angel
Vasta
#37
(19-05-2016, 04:57 PM)expo Kirjutas: ...
mismoodi ma käsipiduri märguande tulega majandama pean? kus see lüliti tal on ja mis teid pidi kaabel jookseb? maateel sõites peegeldub tee auklikkus ka tule vilumise intensiivsuses. kus-mis näppimist vajab?

Kas andurit seisu(ja mitte käsi-!)piduripedaali juurest leida tundub väga ootamatu?

Oled kindel, et vilgub seisupiduri hüüumärgiga tuluke ja mitte kulumisanduri punktiirkaarega tuluke?

Ma ei mäleta, aga kas mitte pidurivedeliku tasemeadnur ka seisupiduri märgutuld ei süüdanud...
Vasta
#38
Ma kinnitan see on seisupidurituli, mis vilgutab/põleb.
Ma pakkusin ka vedeliku taset, see on üle miinimumi, aga omajagu alla maksimumi. Soovitasin ka selle tase maksimumi valada, ehk kustub ära, kui ei, siis tuleb hakata juhtmeid/pistikuid lahkama.
Vasta
#39
Nii. Roolikarbi timmimisest palju kasu polnud, lõtk on siiski sees. Pisut tihedam, aga siiski mitte veatu. On roolikarpidega tegelevad inimesi Eestimaa pinnal või on see probleem selline, millega pole midagi ette võtta? Taastamine tundub reaalsem kui lõtkuta karbi leidmine.
Vasta
#40
Seisupiduri tulukese põhjus oli alla keskmise vedelikutase. Võhik olen. Järgmine asi nüüd siis roolikarbiga lahendus leida. Saab sellega suvaline töökoda hakkama või tasuks kuhugi kindlasse kohta pöörduda?
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
Brick W124, 250D, 1991 - Manifesto Manifesto 19 1,559 09-03-2024, 11:30 PM
Viimane postitus: Manifesto
  Mercedes-Benz 230CE 1990a Ramiak8 37 2,926 13-11-2023, 07:09 PM
Viimane postitus: Ramiak8
Photo Mercedes-Benz E270CDi, 2000, w210 - W202 W202 2 300 05-11-2023, 11:04 PM
Viimane postitus: Laur
  Mercedes-Benz E270 CDI, 2001, s210 - kodutu kodutu 6 997 27-03-2023, 11:32 AM
Viimane postitus: kodutu
  Mercedes-Benz E280 4MATIC, 2007, W211 - JanisL JanisL 103 107,704 24-03-2023, 05:52 PM
Viimane postitus: JanisL
  W124 300D - M104 Turbo swap 1989 - Paul Paul 1 730 09-02-2023, 06:08 PM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz, Vito, 2017, W447 - BoxBox.com BoxBox.com 17 2,121 20-01-2023, 03:47 PM
Viimane postitus: Alr77
  Mercedes-Benz 300CE-24, 1991, kodutu kodutu 91 94,469 17-01-2023, 12:40 PM
Viimane postitus: Priit
  560 SE, 1990, W126 - Sm. Västrik Sm. Västrik 86 79,854 05-11-2022, 11:43 AM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  Mercedes-Benz 350 SL, 2003, R230 - Kalla Kalla 0 552 25-10-2022, 08:24 PM
Viimane postitus: Kalla



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne