Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suur 124 CE turuuuring
#21
Üldiselt Andresega nõus....kurb on see olukord...
Muu ei jäänud üldse silma pilgutama....
See viimane - korralik võib ju olla, aga kepikast, riidest sisu, mehaanlisselt reg. istmed, tavapuit, ei kliimat, ei kruisi ei suurt midagi...Ökoautoks hea...ja ökoauaotl ei peagi lisasid olema...
Mind isiklikult sümpatiseerib see nr 11 kõige enam...sile ja korralik...sisu ka meeldib....pähkel, el.istmed, täispuidurida, aut. kliima, mootor...kõik ok...ainuke puudus, et pole kruisi ja airbage...aga ilma nendeta saab ka sõidetud....üldiselt peaks vist veic kevadet ootama...aga kui sul kiirem huvi on, siis seda nr 11 võiks küll kiikama minna....
Aga Mercedes-Benz nõiaringi sisenedes avastad ennast varsti kalli hobi keskel olevat....aga ega hobi ongi üldiselt väljaminek...

Jõudu ja jaksu siis otsingutel...
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#22
Ja selle nr 11 on veel mingid huvitavad lisad peal nagu:
MERRY CHRISTMAS! HAPPY NEW YEAR!
Huvitav mis need küll on ja kuidas neid kasutada või mida nad teevad?
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#23
Rolz Kirjutas:Ja selle nr 11 on veel mingid huvitavad lisad peal nagu:
MERRY CHRISTMAS! HAPPY NEW YEAR!  
Huvitav mis need küll on ja kuidas neid kasutada või mida nad teevad?

Iga aasta lõpp kompuuter karjub juhile seda alates jõuludest kuni aasta alguseni! :evil:

Kena auto,kuid kas tal aastaarvuga midagi jama polnud,keegi nagu siit foorumist kunagi uuris seda....

Sisu on sigailus,mulle meeldib.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#24
pealegi kui hoolsalt salongifotot uurida siis tundub et tagumiste akende nupud on siiski puudu, see minu arust ka üks suur puudus kupee puhul ikkagi...
setud sõitsid seciga
Vasta
#25
Marko, soovitaks tõsiselt kaaluda:
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...24_ee.html
4,2 on väga heas öko ja liikumise suhtes olev mootor....rahuliku sõidustiiili juures suht öko ja ei usu et janulisem kui 3,0 või 3,2....
Uue tüübi 4,2 on juba ka parema sammuga kui esmane 4,2...
See auto tundub igati OK ja just, mis peamine, et kõikjalt orig. ja mind köidab juba see aus müügikuulutus. Tagaamordid on kuskil 4000 kr investeering (nivoo, kindlasti jätta alles, megamõnus, ja amortidega järgmised 200 000 rahu majas ka...). El. tagakardinal vaja ainult plastikõri ära vahetada (maksab röögatu 80 krooni orig.)...katuseluugipolstri saad minu käest....
Kui on korras auto, siis pole midagi karta, sillaosa on stx kestev ja ja odav ja lihtne teostada...mootor - kui on ok, ja regulaarseid toiminguid teha pole mitte kui midagi karta.....kui läbisõit on ok, siis paarsada tuhat on murevabad....M116/117 on totaalselt pommikindlad (mitte muidugi need, mille läbisõit on x xxx xxx km ja keristud 240 000km peale....)...Ühesõnaga rahalises mõttes, ei näe mingit põhjust miks peaks olema w126 SEC v8 kallim pidada/osta/hooldada kui 3,0/3,2 R6 W124...pigem vastupidi...
M116/M117 kindlasti kestvam ja mootor tunduvalt elektroonikavabam...
Ühesõnaga minu missioon - pöörata sind w126 usku, üks mees siin juba eksis rajalt ära....talle tuleks ka mingi usussõda teha, et ikka kuueusk tagasi tuleks....ära sa ka üldse hakka siis valele rajale astuma...
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#26
Seal on pult peal, ei usu, et sellise varustusega auto puhul nüüd taga vändaga aknad on...kõige suurem puudus on kruisist ikkagi....
Ralak - aita ka inimest õigele teele ja räägi SECi hüvedest...
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#27
Rolz Kirjutas:Marko, soovitaks tõsiselt kaaluda:
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...24_ee.html
4,2 on väga heas öko ja liikumise suhtes olev mootor....rahuliku sõidustiiili juures suht öko ja ei usu et janulisem kui 3,0 või 3,2....
Uue tüübi 4,2 on juba ka parema sammuga kui esmane 4,2...
See auto tundub igati OK ja just, mis peamine, et kõikjalt orig. ja mind köidab juba see aus müügikuulutus. Tagaamordid on kuskil 4000 kr investeering (nivoo, kindlasti jätta alles, megamõnus, ja amortidega järgmised 200 000 rahu majas ka...). El. tagakardinal vaja ainult plastikõri ära vahetada (maksab röögatu 80 krooni orig.)...katuseluugipolstri saad minu käest....
Kui on korras auto, siis pole midagi karta, sillaosa on stx kestev ja ja odav ja lihtne teostada...mootor - kui on ok, ja regulaarseid toiminguid teha pole mitte kui midagi karta.....kui läbisõit on ok, siis paarsada tuhat on murevabad....M116/117 on totaalselt pommikindlad (mitte muidugi need, mille läbisõit on x xxx xxx km ja keristud 240 000km peale....)...Ühesõnaga rahalises mõttes, ei näe mingit põhjust miks peaks olema w126 SEC v8 kallim pidada/osta/hooldada kui 3,0/3,2 R6 W124...pigem vastupidi...
M116/M117 kindlasti kestvam ja mootor tunduvalt elektroonikavabam...
Ühesõnaga minu missioon - pöörata sind w126 usku, üks mees siin juba eksis rajalt ära....talle tuleks ka mingi usussõda teha, et ikka kuueusk tagasi tuleks....ära sa ka üldse hakka siis valele rajale astuma...

Huvitav keda sa eksinu all silmas pead??? :evil:
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#28
Rolz Kirjutas:....
See viimane - korralik võib ju olla, aga kepikast, riidest sisu, mehaanlisselt reg. istmed, tavapuit, ei kliimat, ei kruisi ei suurt midagi...Ökoautoks hea...ja ökoauaotl ei peagi lisasid olema...

Jõudu ja jaksu siis otsingutel...

Lisasid vähe - nõus. Aga isiklikult tavamootoriga automaati ei tahaks, automaat on puhas nauding IMHO suure mootoriga, millel ka momenti küllaga jagub. Riidest istmed, jälle maitse küsimus. Päris palju on inimesi,kes ei taha midagi nahast kuulda. Piltidel olev puit pole küll tavaline "triibuline". Ise tunneksin kupee puhul suurimat puudust, et taga on vändaga aknad ja samuti et tempomati pole. Katuseluugi ja Mercedes-Benz väga heade ventilaatorite tõttu kliimast erilist puudust ei tunnekski. Tähelepanu äratab pigem see, et kõrvalistujal pole airbagi, vaid kindalaegas selle asemel, ise kontrolliksin VIN järgi üle, ega seal mingeid "leiutusi" tehtud pole.
Vasta
#29
Rolz Kirjutas:Marko, soovitaks tõsiselt kaaluda:
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...24_ee.html
4,2 on väga heas öko ja liikumise suhtes olev mootor....rahuliku sõidustiiili juures suht öko ja ei usu et janulisem kui 3,0 või 3,2....
Uue tüübi 4,2 on juba ka parema sammuga kui esmane 4,2...

Igati nõus, kui eesmärk osta võimalikult mugav ja lisadega masin, siis ikka pigem S-klass, mitte E.

Ja Mercefreaken andmetel:
C126 420 SEC

Antall sylindre 8 (V)
Antall ventiler 16
Boring/slaglengde 92,0 / 78,9 mm
Slagvolum 4196 cm3
Kompresjon 9,0; fra 09/87: 10,0
Effekt 218 HK ved 5200 o./min.; med kat.: 204 HK ved 5200 o./min.
fra 09/87: 231 HK (med kat.: 224 HK) ved 5400 o./min.
Dreiemoment 330 Nm ved 3750 o./min.; med kat.: 310 Nm ved 3600 o./min.
fra 09/87: 335 Nm (med kat.: 325 Nm) ved 4000 o./min.
Drivstofftank 90 liter
Felger 7 J x 15 H 2
Dekk 205/65 VR 15
Topphastighet 218 km/t (med kat.: 210 km/t)
fra 09/87: 222 km/t (med kat.: 220 km/t)
Akselerasjon 0-100 km/t 8,3 sekunder (med kat.: 8,7 sekunder)
fra 09/87: 8,2 sekunder (med kat.: 8,3 sekunder)
Forbruk per 10 km
-ved 90 km/t 0,89 liter (med kat.: 0,93 liter)
fra 09/87: 0,87 liter (med kat.: 0,91 liter)
-ved 120 km/t 1,10 liter (med kat.: 1,16 liter)
fra 09/87: 1,07 liter (med kat.: 1,13 liter)
-ved bykjøring 1,46 liter (med kat.: 1,49 liter)
fra 09/87: 1,51 liter (med kat.: 1,54 liter)
Transmisjon 4-trinns automatgir

Ning

W124 300 E-24

Antall sylindre 6 (rekke)
Antall ventiler 24
Boring/slaglengde 88,5 / 80,2 mm
Slagvolum 2960 cm3
Kompresjon 10,0
Effekt 220 HK ved 6400 o./min.
Dreiemoment 265 Nm ved 4600 o./min.
Drivstofftank 70 liter
Felger 6 1/2 J x 15 H 2; med sportsunderstell: 7 J x 15 H 2
Dekk 195/65 ZR 15; med sportsunderstell: 205/60 ZR 15
Topphastighet manuelt: 237 km/t
automat: 232 km/t
Akselerasjon 0-100 km/t manuelt: 8,0 sekunder
automat: 7,8 sekunder
Forbruk per 10 km
-ved 90 km/t manuelt: 0,81 liter
automat: 0,89 liter
-ved 120 km/t manuelt: 1,10 liter
automat: 1,08 liter
-ved bykjøring manuelt: 1,48 liter
automat: 1,40 liter
Transmisjon 5-trinns manuelt gir, 4-trinns automatgir, 5-trinns automatgir
Vasta
#30
http://foorum.mbklubi.ee/showthread.php?tid=2371

kui tagant need toontuled minema visata, rool orig. panna ja see mugul keskkonsoolist ära võtta, võiks isegi asja saaada Smile

paremat varianti ma küll kuskil ei näe
...
Vasta
#31
Mnjaa, olin ise ka kunagi analoogses olukorras oma turu-uuringutega. Kriteeriumid olid siiski täpsemalt paigas kui antud juhul – võimas mootor ning lisavarustus pidi olema pigem täiuslikumat laadi
Esialgne plaan nägi ette miskit sportlikumat 124 kerel, kuna sedaanidega oli kogemusi piisavalt siis nagu otsene huvi valgus CE-dele.

1) kohe langesid välja manuaalkastiga masinad
2) mootorivalem R6, maht 3,0 või 3,2 24-klapilised
3) aastaarv alates 1991
4) lisad - kont, 4x el.aknad, kruiis hiljem siiski lisandus ka nahk, aga esimesed kaks olid ikkagi põhilised asjad

Auto24.ee päringutele ega eriti palju vastuseid ei saanudki mõnda aega, need mis olid, need vaatasin üle aga rahule ei jäänud ning tuli oodata, kuigi Tartus palju tuttavaid tegeleb autoäriga, polnd tol hetkel siiski miskit soovitut võtta. Kui isegi müüki tekkiski mõni, siis nagu alati, üks või teine lisavidin puudu, mis oligi põhiline “pain in the ass” 124 puhul. Aina enam hakkasin mõtteid mõlgutama 126 kupeede suunas, mille valik osutus veelgi kesisemaks, samas huvi asja vastu see vaid suurendas. Tegelikult mõistus läkski selles suunas, et õige hobiauto võiks olla ikka stiilne ning selline, mis päris igal nurgal vastu ei sõida. Kogemused V8 poweriga (4,2; 5,0 tookord) olid ka täitsa olemas ning otsus, et asun “täispauk” 126 kupeed otsima oli enam kui kindel. Nojah, kes kannatab see kaua elab, mis tähendas, et tühja turuseisu tõttu lohisesid mu talvised plaanid jaanipäevani välja JA kui siis ühel soojal öösel Kadrinast Tartu poole kihutasin 5,6 talla all möirgamas, ei osanud kuis olla enam… kadalipp oli lõpuks läbitud ning sain mis tahtsin ja natuke pealegi. Möödunud suve teine pool sai liigeldud siis uue suksu roolis, vahetada jõudsin õlid, filtrid, rooliotsa, küünlad, esimene 10000km möödus äärmiselt meeldivalt, suvine küttekulu 13,5-15 vahele keskmiselt, mis oli täiesti okey tulemus antud mootori mahu kohta. Siiani väga rahul kogu protsessi lõpptulemusega, et jalgratta asemel mopeedi kasuks otsustasin :bigsmile:
Ühesõnaga ma ei tea, kaua Sa (teemaalgataja) üldse otsinud oled ja kui kiire Sul asjaga on aga fakt on see, et lahmida ei maksa, muidu võib tekkida mõne aja pärast “ostan, müün ja kahetsen” effekt. Vaadates seda kandidaatide listi siin… kui Sul hinnapiiriks 80k siis võiks ju mõelda Rolzi poolt pakutud variandile, üks viimaseid 126 väljalaskeid on kindlasti haruldasem, samas ka suurema taasmüügipotensiaaliga isegi mõne aasta pärast kui iga teine 2,3L plank 124 IMO. Selle Sakova CE juures häirib mind see, et aastaarvu on uuemaks häkitud liialt, põhimõtteliselt peaks ta 92-93.a. toode olema siiski ju…

Aga edu ja kannatust kui võimalik, tundub, et abimehi jätkub kui mingi tõsisem huvi peaks tekkima

Tervisi
setud sõitsid seciga
Vasta
#32
Ehheee....misioon täidetud....nagu naksti 1:0 w126 kasuks.....
Üks õigel teel olev inimene meie hulgas jälle juures....
Edu ja jaksu siis!
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#33
Nonii,

Tundub, et jõuluvanad käivad ka teisel jõulupühal. :biggrin:

Rolz, tõesti suured tänud sulle abi eest. Ilma sinu soovituseta poleks seda sammu astunud ja seda masinat uurima läinud.

Veelkord suur tänu kõigile, eriti Rolz'ile, kes nõuga aitasid.

Nüüd hakkab siis pisemat sorti restaureerimise protsess Tongue :cool_rsvd:

Vasta
#34
Blue Chip Kirjutas:14) http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...24_ee.html

- tundub olema asjalik pill
- 24V 3.0 Smile

Mina ostsin selle Smile

Nagu mu esimesest postitusest näha, on vaja uut sissepritsepead.
Ostes olid all suvekummid ja esimese raksuga tuli välja vahetada küünlajuhtmed ja jagaja rootor ning kaas.

Juhipoolse ukse aken liigub jube aeglaselt ja tagasillast on hakanud kostma kolinat.

Eks näis, mis tulevik veel toob Smile Hea on see, et kaasa sai teise mootori... mida ma pole samas veel näinud
Vasta
#35
Nii. Täna sain veel teada, et on korraliku paugu saand ja esisild viltu all Big Grin
Vasta
#36
Minu kaastunne.

Ise sai SEC soetatud... ja soovitan soojalt kõigile.
Vasta
#37
Blue Chip Kirjutas:
sm. pelle Kirjutas:170kw on sama mootor mis 162kw'ne aga ilma kat'ita.

Kas seda vahet 162 KW VS. 170 KW ka reaalselt tunneb Tongue

Rolleyes ei tunneta,proovitud asiConfusedad:
Vasta
#38
Mul oli ka sisuliselt valida, kas 300TE 24V -92 või siis 500SE-90...ert siis 124 vs 126, kuna ma mersut tahtsin ja need variandid olid kohe pakkuda sõbra tuttaval Saksas...emotsioonid said muidugi võituConfusedilly:   ja siiani rahulolu aina kasvab, et 126 kasuks otsustasin...tõesti on hea auto ja ilmselt hoiab oma hinda ka paremini. Otsustavaks sai 126 lisavarustus ja ka moment, et 126-l on olnud kaks omanikku, üks 1927 sündinud ja teine 1940. Kahju, et hoolderaamatut kaasas ei olnud ainult. Mõned  probleemid on tänu eelnevalt suht pikalt seismisele, aga küll neist üle saab. Confusedmile:
Vasta
#39
W-126 Kirjutas:Mul oli ka sisuliselt valida, kas 300TE 24V -92 või siis 500SE-90...ert siis 124 vs 126, kuna ma mersut tahtsin ja need variandid olid kohe pakkuda sõbra tuttaval Saksas...emotsioonid said muidugi võituConfusedilly:   ja siiani rahulolu aina kasvab, et 126 kasuks otsustasin...tõesti on hea auto ja ilmselt hoiab oma hinda ka paremini. Otsustavaks sai 126 lisavarustus ja ka moment, et 126-l on olnud kaks omanikku, üks 1927 sündinud ja teine 1940. Kahju, et hoolderaamatut kaasas ei olnud ainult. Mõned  probleemid on tänu eelnevalt suht pikalt seismisele, aga küll neist üle saab. Confusedmile:

S-klassiga on rahulolu garanteeritud :hump:
Arvan samuti,et tegid õige valiku-olen ise W116ga ülimalt rahul Smile
Ühel perekonnatuttaval on garaazis tumehall 560 SEL , heleda sisuga :tongue:
See meeldis küll mulle,vajas samuti natuke nokitsemist Wink
Edu sulle autoga !
1993 Ford Scorpio Stufenheck 2.0i Topas
Vasta
#40
Tänud, edu läheb alati tarvis...
Eks 126 oli tegelikult pea poole kallim ka kui T124. Confusedmile:

Masina kohale saabudes selgus, et pisiprobleeme ikka jagub, väidetava TOP-ZUSTAND-i kohta...aga üldiselt ei saa nuriseda 16/17 aastat vana auto kohta. :cool2:
Kere ja sisu on küll autol TOP!
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  124 releed Egoolen 2 2,355 18-04-2016, 10:50 PM
Viimane postitus: Egoolen
  Kuidas saada 124 katuseluuki paika? rroosna 17 9,238 17-11-2015, 03:18 PM
Viimane postitus: arturmalcik
  124 coupe kõik tuled armatuuris põlevad peavalu 7 6,391 10-03-2013, 08:18 PM
Viimane postitus: sm. pelle
  124 kupee mõned küsimused Mike22 2 3,610 04-09-2012, 01:21 PM
Viimane postitus: Mike22
  W208 CLK200 kütusekulu liiga suur Maksim 8 6,195 09-11-2011, 08:58 PM
Viimane postitus: priis
  Kuidas reguleerida CE 124 tagasilda?? mb190e 4 4,305 14-09-2011, 07:47 PM
Viimane postitus: v6sa
  kupee 124 kere juhipoolne turvavöö kelner sgunn 0 2,603 24-06-2011, 06:25 PM
Viimane postitus: hannes_s
  c 124 2,3 97kw vl 1989 kütte anomaalia tikker 8 6,281 31-03-2011, 12:11 AM
Viimane postitus: aqu77
  w 124 230ce 88a probleem mehaanilise pritsega . rallikas 6 5,341 24-01-2011, 12:59 AM
Viimane postitus: aqu77
  w 124 300 ce säde puudub Nookur 5 3,833 16-08-2010, 10:33 PM
Viimane postitus: Nookur



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne