Teema hinnang:
  • 3Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB S124 250 TD - v6sa
Nii, paar küsimust teadjamatele.

Kas punnsilma esiistmed nelja lähevad ilma ümbertegemata?

Kas vanemale neljale saab tuuelklaasi ühekordse pühkimise funktsiooni külge leiutada ainult hoova vahetusega või nõuab see ka suuremamahulisi elektriinstallatsioonitöid?

Mis ajast on nelja tagaturvavööd pikemad? Kas esimesest või teisest feissliftist? Siiber on sellest vahetükiga majandamisest - meie säästukal jääb tagaistmel 5 cm puudu. Uuematel väidetavalt mitte. Kui uusi vöid ma siis jahtima peaks?
Vasta
Mul olemas 86a ja 93a. lõpu 124 E klass siis. Mõlemad sedaanid nagu sa isegi tead.
Kui vaja võin vööd ära mõõta. Võibolla on universaalil lühemad vööd?
Ilmselt ka toolid erinevad kuid minul ulatab täpselt laste tooli kinnitama, nii esi kui ka taga istmele. Samale toolile Nissan Almera vööd peale ei ulatu.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
Teisel feissliftil on kindlalt pikemad juba, esimest ei tea... Ilmselt on sertifikaadi jargi voimalki kindlaks teha, kui eur-lexis viitsid tuhnida.

...kummaline, et neljale seda yhekordse pyhkimise asja juba standardis pole pakutud...
Vasta
Kas sellel E-neljal siis kah pole kojamehe üksikut käiku?
Vasta
üksik käik tuli ikka punnsilmast alates ju. vihmasensoriga.
Vasta
Nii. Mõningad tähelepanekud.

Ilma RS kirjata turvavööd on pikemad. Varuosadeks ostetud lifti vööd on 40 cm pikemad... Auto siis 1990. Turvavöö lukkudel puudub kiri RS ja vööd ise on natuke pehmemad-õhemad. Äkki sellest ka lisapikkus, mahub paremini poolile. Ei tea, igatahes saab tagaistmel nüüd lapse turvahälli kinni ilma vahetükitaNod

Aga tehnilisemat juttu ka. Alailma tekitab küsimusi nivoovedrustus. Panen nüüd väikese õppematerjali ühe üsna tõenäolise rikke kohta. Mida vanemaks saavad meie kallid autod, seda tõenäolisemaks see muutub.Crybaby

Poolmaastur:
   

Põhjus imelihtne. Auklikul teel sõitmisel murdus nivookraani hoova varda ülemine munak. Murdus nii õnnetult, et kraani viskas maksimaalse tõste asendisse. Aga oleks võinud jääda ka keskele või lasta auto täitsa vedrudele - juhuse asi. Eriti lahe oli sõita autoga, millel tagaamordid on maksimaalselt välja surutud ning vedrustust kui sellist enam ei eksisteeri...

Süüdlane:
   

Viga oli iseenesest lihtne, kuid selle kõrvaldamine tõeline peavalu.CrybabyIcon_evil Kusjuures süüdistada pole ka kedagi - ise lasin auto regulaatorist alla. Oleks jätnud kõige ülemisse asendisse, oleks murdunud poldi mutter olnud mõnusasti näpuulatuses. Aga surve eemaldamine süsteemist lubas sel mutril kaduda sillatala taha, vastu autopõhja. Ei julgenud alles sügisel vahetatud paunasid väga tappa - rõhuerinevus normaalse süsteemirõhu ja maksimaalse pumbarõhu vahel on ikka päris märgatav...

Lahe oli rauasaega seda poldikönti saagida, sentimeeter korraga.Retard

Aga läbi ma selle saagisin ja kahest ühe kokku komplekteerisin. Nüüd toimib jälleIcon_cool

Mõned märkused siis töö kohta: munakpolt on kinni 10 mm mutriga, poldi pöörlemist saab vältida 8 mm võtmega munaku serva kantidest kinni hoides. Kui need kandid ümaraks keerate, siis palju õnne. Kui enne teid on maha keeratud, siis veel rohkem palju õnne...
Reguleerimisvarras on kontreeritud 10 mm mutritega, varda keskel olev fikseeritud mutter varda keeramiseks on kah 10 mm. Reguleerimisel pole mõtet munakuid murda, varda päid saab 10 mm võtmega vastu hoida.
Varda plastotsad, mille sees too õnnetu kuulpolt eluneb, on vahetatavad. Keegi hää inimene, kellel on juurdepääs WISsile, võiks anda nüüd nende varuosanumbri - mina oma varrastelt seda ei leidnud...
Vasta
Sul tundub asi käppas olevat, tahaksid sa "punase" kõhu alla ka piiluda?
Aga muidu suured tänud valgusti eest, punasel nüüd üks tuli liiga hea ja teine lihtsalt hea. Smile
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
Kas keegi teab, mida sisaldab Silberi müüdav tagapidurisadula remondikomplekt varuosanumbriga A0004217286? Kas ainult mansetti ja tolmukaitset või on seal juhtumisi ka kolvid?
Vasta
Vaata hinna järgi, kui tundub taskukohane siis kolbe pole. Mansetid ja tihendid tasub soetada originaalid, B osaga mul häid kogemusi pole.

edit:
http://www.mbparts.ru/?partno=A0004217286&op=Details

kaalu järgi vaadates samuti ei saa kolbe sisaldada.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
Väike vahekokkuvõte peale suuremat remonti ja lühikest proovisõitu.

Kui keegi kahtleb, kas teha neljale tagsillavarraste vahetus või mitte, siis mina liitun nendega, kes soovitavad teha. Ka meite neljal on nüüd taga kõik liigendid uued, samuti on seal uued tagarattalaagrid. Samuti sai uuendatud pidurisüsteemi (mansetid, trossid, kettad, klotsid).

Sai ikka hää küllUnibrowNodNod

Külgtuul ja pikirööpad enam ei loksuta. Veereb kah palju paremini. Kuidas muutus kütusekulu, seda näeme hiljem. Peale mõnda pikemat sõitu saab selgust. Igatahes kulus eilse ~140 km ringi peale 8,4 liitrit kütust. Pole paha vanuri kohta. Siiski, natuke kahtlen, kas vaatasin ikka õigesti algnäite. Aga, nagu ma ütlesin, eks paar paagitäit kütust toovad selgust.

Kuigi usun, et veidi pealolevad pidurid, takerduvad rattalaagrid ja pidevalt muutuv tagasilla kokkujooks võivad maanteekiirusel kütusekulu märgatavalt tõsta küll.

Aga eks näemeIcon_cool

Peab ütlema, et auto läks kohe tükk maad vaiksemaks-mugavamaks.Thumbsup Mitte, et varem midagi otse viga oleks olnud, aga midagi nagu häiris. Nüüd ei jäägi enam palju S-ile alla sõidumugavuses. Kuid laisk ja mürarikas on säästukas endiselt - traktor ikkagiBadgrin.
Vasta
Pool aastat oleme sõitnud jubaIcon_eek

Ilma suuremate muredetaIcon_cool

Nüüd on uus aku ja käivutumine ikka tera teine. Starter kerib rõõmsamalt. Tegin Vartale koormustesti kah (mul 10 A jagu pirne põlemas). Sain mahutavuseks -10+ kraadi juures 50...Eusa_whistle Niipalju siis Varta kvaliteedist. Aku vaid 4 a vana ja pole kordagi saanud nii tühjaks, et starter poleks vedanud. Olen natuke pettunud selles akus, mida ma ka teises teemas lahkasin.

Ei teagi, kas tänahommikuse kergema käivituse põhjuseks on ainult akuvahetusest tingitud suuremad käivituspöörded või aitas siin kaasa ka sügisene toitesüsteemi loputus külmpressitud õliga, kuid käivitumine ja töötamine esimestel sekunditel on stabiilsem ja parem. Meil oli auto termomeetri järgi täna hommikul -18,6. Igatahes krdi paljuIcon_evil paljakäsiIcon_redface akende kaapimiseks. Kui eelmisel aastal sama temperatuuri juures oli käivitus vaevaline, siis täna oli see kudiagi valutu ja mootor käivitus 6 või 7 sekundiga - ei jõudnud veel sekundeid lugema hakatagi. Aga igatahes mitte poolest pöördest - hõre on ju ikkagi, seda ei muuda ükski imemögin.

Järgmisena on kavas termostaadi vahetus ja plokisoojenduse paigaldus - kui juba kord jahutusvedelikku välja lasta, siis teeme oma elu mugavamaks ja kindlamaks. Mul on olnud paar plokisoojendusega autot ja ma tean, kui hää tuu om.

Ärge unustage, et ma elan metsas ja voolu võtmine (naabri liinistBadgrin) on lihtne, mistõttu Webastol pole minu jaoks nii suurt eelist. Harva pean ma pikemalt viibima sellises kohas, kus voolu ei saa.
Vasta
Ma leiaks sulle programm kella ka elektrilisele plokisoojendile kui vaja.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
Selle kella leiame isegi. Üks pistikupessa käiv ootab riiulis oma aega.

Eelmise aasta eelviimasel päeval sai käidud teda tohtrile näitamas ja selle tagajärjel oleme meie paari tonni võrra vaesemad ja sügisest tasahilju vaevama hakanud tagaosa ujumine kadunud. Vahetusse läksid sillatala padjad ning kahtluse tõttu profülaktika mõttes ka üks rooliots ning šarniir.

Kuna esirattad olid juba alt, siis sai ka esipiduriklotsid ää vahetatud. Vanad oleks ehk kevadeni kestnud, aga mine tea. Samas olid klotsid koos vahetusega nii odavad, et ei tekkinud nagu tahtmistki veebruarikuisel hommikul purunenud klotsitükke suppordi vahelt katkuma hakata...Eusa_whistle

Koju sõites oli ikka teine tera, teed olid kuidagi tasasemad ja hoopis parema pidamisega, kui hommikulRolleyes

Aga sõidame edasiIcon_cool
Vasta
Loll on ikka loll olla...

Täna hakkasin vaatama, et auto on kuidagi tahapoole lääpas.Icon_eek Nagu nivoo ei toimiks... Kuna ma kohe kuidagi ei jõudnud lähema uurimiseni ja kuna õli paagis oli (tõsi, natuke paljuvõitu), siis sõitsin koju ära.

Roomasin alla - madalal oli, sunnik, jah. Ahhaa - õlisurvet pole.

Siis tuli meelde, et eelmisel nädalal rippus auto tõstukil ja nivookraan oli maksimaalse tõstmise asendis - pumpa pääses süsteemist kuidagi õhku. Ja see nukkvõlli otsast käituse saav pump, sunnik, ise sellest lahti ei saa.

Egas midagi, survestuts lahti, mõned piisad õli vastu prille ja värske õli nire...loomulikult, ventilaatorisseIcon_mad. Aga tööle hakkasIcon_cool Enam ei kolise ja vedrustus on harjumuspäraselt pehme.

Tagantjärele tarkus - seda on ennegi juhtunud. Oleksin pidanud selle õhutamise peale tulema ise - pole ju esimene kord.Icon_redface Seekord oli pump juba mõnda aega kuivalt käinud - kui õhk välja sai, siis kadus seni kõrva häirinud ebamääran, vaikne kigin ära. Noh, mul on neid pumpasid õige mitu varuks...

Sõidame edasi, igatahesIcon_cool
Vasta
Kernus oli täna akna taga -23, autode platsil natuke rohkem. Nina külmumisastme järgi pakuks -25. Eelmise akuga oleksin kohe alla andnud ja aku pliidi kõrvale sooja vedanud.

Üsna ootusärevalt läksin katsetama, mida Optima punapea siis suudab.

Esimene käivitus - hakkas lubama, aga siis jahtusid küünlad maha ja sosss. OK, teine sats õhku soojenema ja uus üritus. Seekord sai juba parem, kuid jälle jäi veidi puudu ning starteri hoogki hakkas raugema.

Kuna mul oli täna kindlasti vaja teatud kellaajaks kohal olla, siis kolmandat korda ei hakanud akut piinama, vaid lohistasin auto kõrvale traktorite käivitamisel abivoolu andma mõeldud trafo. Mõned vanemad olijad ehk mäletavad: halli kaanega mustas plekk-kastuid, ELVI EKB peale kribat. Vot, teie mäletate, aga mul on... kui tsiteerida vanameistrit...

Klemmid külge, küüüüüünalt ja siis...sssstttaaaaaaerrteeeeriiiiiiiiiiiiiit.Eusa_whistle 42 sekundit, siis hakkas mootor pöördeid tõstma ja edasi läks, nagu minu korduvalt postitatud video lõpusekundeil...

Enda jaoks sai kirja järgmised punktid...
1) Positiivse üllatusena tuli see, et sügisene vegetariaanlus on mõjunud positiivselt mootori tööle - külma ilmaga käivitub mootor kiiremini ja käib esimestel minutitel ühtlasemalt, kui kahel eelneval talvel.
2) Optima aku kannatab paar käivitusüritust ilusti. Auto jäis seisma reede õhtul ja vahepeal on päris märgatavalt külma olnud.
3) Mootorisoojenduse element tuleb vist ikkagi külge panna - ega enne soojaks ei lähe. Tegelikult peaks proovima, kas soojenduse installile järgneb vahetu ja põhjalik sula. Äkki saab nii Tartu maratoni jälle ära jätta...Eusa_whistle
4) Nivoosüsteemiga on ikkagi mingi jama. Nüüd on õhk sees paremas amordis - auto on sinnapoole lääpas ja kolksub kah paagikorgi poolt... Eks vaatame, kuhupoole asi areneb.Retard
Vasta
Aga meil on mõnus ja soe...Icon_cool

Uus termostaat põhjustas paari huvitavat asja...
A.
Seni olen kirunud soojendussüsteemi toimimist - uimane oli ja ei suutnud temperatuuri hoida. Nüüd on mootor sõites 80+ kraadi ja tuba ühtlaselt soe. Ei kuum, ei külm, vaid nii, nagu rullist tellid. Mulle igatahes meeldib. Badgrin
B.
Auto on kuidagi erksam... Möödasõit veokist ei ole enam nii vaevaline. See võib sama hästi olla ka näiv mulje, sest kiirenduse mõõtmiseks sobib endiselt paremini kalender, kuid hää ikkagi.

Kokkuvõte.
Ühesõnaga, kuigi vanematel diiselmootoritel pole soojatootmisega probleeme, siis korralik termostaat kaotab vajaduse igasuguste papist patentlahenduste järele. Kusjuures termostaat ei maksa mitte midagi (küll kolmekohalise summa, kuid üsna napilt).

Vahetus on OM60x mootoritel lihtne (ilmselt kollektorisõlmega ridakuuel küll huvitavamEusa_whistle) ja õhutustamisega pole kah muret - see kaob ise suurepäraselt välja, kui täita aegamööda.

Lõppu traditsiooniline lugejaküsimus ka:
Kas OM60x mootoril on vaid viiamne külmakork keermega või on kõigis pesades keere?Icon_question
Vasta
Huvitav tähelepanek - säästukas toimetab probleemivabalt päev korraga. Iga poole aasta tagant saab siia kirjutada.

Sõidame endiselt. Kuid kõik, mis liigub, see kulub. Ehk aeg-ajalt tuleb vähe praavitada. Seni on küll kõik asjad vedanud plaanilise remondipäevani välja.

Varem lahenduseta jäänud müstiline müdin tühikäigult kõrgematel pööretel on nüüd likvideeritud. Süüdlaseks osutus tõepoolest rihmaga ringiaetav asi - kliimapump. Kuid mitte pump ise, vaid selle kandur. See oli lahti loksunud... Kas oli põhjuseks lihtsalt aeg või oli siin abiks eelmisel kevadel äraväsinud rihmapingutus, jääbki selgusetus. Igatahes oli neljast kinnituspoldist üks pooleks (pea otsast ära ja kadunud), kaks lahti, kuid alles ja viimase, korralikult kinnioleva, poldi alla kinnituv kronsakõrv murdunud. Ehk sisuliselt tolknes kliimapump vaid kolme pulga otsas lahtiselt. Kruvisin kinni, pannes igaks petteks poltidele ka keermeliimi. Praegu on vaikus...Retard
Kusjuures eelmisel suvel, kui see kumin hakkas, sai kondipumpa loksutatud ja siis ei olnud mingit tuntavat lõtku. Aga kuna kumin kadus peale kronsa kinnitamist, siis ilmselt oligi põhjus seal.

Ehk väikseke svihjeks teistele: kui tekib selline arusaamatu kumin-plärin-vibra u 1000 rpm peal, siis tasub kontrollida üle kõik rihmaga ringiaetavad asjad. Et kas need ikka on kinni ja õiges asendis...

Eelmisel nädalal sai plaanilise hoolduse käigus (kuni õli jooksis) vahetatud ka tagavedrud. Eelmised olid mõlemad pooleks - ime siis, et saba maas oli. Alla läksid kiirlifti omad kolmeste kummidega. Aga ikka on kümmekond milli vähe...
Siit üleskutse neile, kes oma lifte on madaldanud - pakkuge oma "liiga kõrgeid" mulleEusa_whistle

Homme hommikul lähen taas Üllari juurde selgitama, miks kliima enam külma ei tee. Kuri kahtlus vaevab, et vist on jälle silikageelfilter umbes - minu silm ei näe küll mingit elu seal kopsikus. Kuigi pump rakendub, kui kliima sisse lülitada. Aga eks homme paistab, kuidas asjad tegelikult on.

Sõidame...Icon_twisted
Vasta
Kuna radika leke on ikka täitsa ülekäte läinudRetard, saab säästukas varsti ninale uue sõela.Eusa_dance Selle töö käigus lasen süsteemi taas tühjaks. Mis omakorda ahvaleb taas katsetama mootorisoojenduse elemendi installi.


Kas keegi TEAB, kuidas see krdi punn plokist kätte saadakse? Juhend ütleb, et tuleb maha keerata. Minul igatahes nii palju jõudu pole, et ma suudaks selle lahti keerata...

Seega, kui keegi on OM60x (eelitatult 602le) seda pulka plokki installeerinud, siis palun lahkelt kogemusi jagada - kuidas te selle prundi kätte saite?

Kuna plokis on peale ettnähtud ava veel paar korgiga suletud ava, siis tekkis küsimus: kas keere on vaid selles avas, mis on 21 mm võtmega keeratava korgiga kinni? Või leiame keerme ka tavaliste korkide tagant?

Ühesõnaga, hea nõu on teretulnud...
Vasta
Pane vesi sisse ja oota pakast, see punn mis minema lendas, selle asemele panegi küttekeha.
Kui miskit veel vastu taevast lendas, ongi kaks kärbest ühe hoobiga.

Ok. Nali Kui tahad siis mul on kuuri nurgas üks 603.912 mootor millel ligipääs harjutamiseks mõttes natuke hõlpsam.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
Ja kui sa omale selle kütte-elemendi paika saad, siis jaga julgelt kogemusi.
Või veel parem- paigalda minu kaubaliftile kaIcon_razz

Edud. Janek
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W463, G350, 1995- v6sa v6sa 31 3,986 02-04-2024, 06:49 AM
Viimane postitus: v6sa
  S212 E350 CDI BlueEfficiency 4Matic - v6sa v6sa 118 19,991 01-04-2024, 10:25 AM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz E 250 CDI 4Matic Avantgarde AMG S212 ´13 - Alkohoolik Alkohoolik 10 2,467 06-02-2024, 11:42 AM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes-Benz E250 DIESEL, 1996 (FACELIFT), S124 OM605 83kW 2.5 R5 20V - nostromo nostromo 61 63,598 24-04-2023, 01:21 PM
Viimane postitus: Erkkin
  S124, E320, 1995 - Eero_S Eero_S 20 11,272 01-08-2021, 08:00 PM
Viimane postitus: Eero_S
  Mercedes-Benz E290 Turbodiesel, 1996, S210 - v6sa v6sa 107 149,828 17-07-2021, 11:23 PM
Viimane postitus: Ester
  S124 E220T - v6sa v6sa 58 74,518 12-07-2021, 12:11 PM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes Benz 250, 1976 jansa 21 21,550 15-01-2021, 12:08 AM
Viimane postitus: Mike22
  MB S124 2.2td 87a. 124STD 124STD 11 11,253 26-07-2017, 11:31 PM
Viimane postitus: k2igukast
  MB S124 300TE Muhulane 3 5,979 09-07-2017, 03:02 AM
Viimane postitus: "kutsikas"



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne