Teema hinnang:
  • 3Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB S124 250 TD - v6sa
#81
Arvata on, et manuaalkasti ja kliimata auto vähem võtab... Olekski imelik, kui sinna needsamad 8+ liitrit kaoksid, mida meie oma ära lutsutab.

Vahelduseks üks pilt nelja igapäevakasutusest.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#82
Ometi näen et ei ole ainuke inimene kes mersuga puid veab .
Vasta
#83
TJLoo Kirjutas:Ometi näen et ei ole ainuke inimene kes mersuga puid veab .

Traktor on traktor isegi kui ta kannab MB märki Eusa_whistle
Isegi veetud oma trakatsitega müstilisi asju millel veel müstilisemad kaalud.
Ennem läheb kere pooleks kui mootoril jõud raugeb Eusa_dance
Vasta
#84
Eks nende mersudega ole meil muudki veetud. Põhku, heina, sõnnikut, saepuru, kõiksugu ehitusmaterjale, koristusprahti... Selleks ta ju hangitud saigi! Ning minu suureks meeleheaks on automaatkastiga MB võimeline täiesti edukalt põksi käima tõmbama. Manuaaliga see kuigi hästi ei tahtnud õnnestuda, ikka kraapsas ratta ringi...

Täna sai siis teoks tehtud ammune ähvardus ja Test-Remi poisid keerasid külge uued pihustiotsad. Ühtlasi mõõdeti ära surved. Tulemus oli üsna üllatav: kolmanda ja neljanda silindri surve oli tõusnud, olles nüüd üle 25. Kaks aastat tagasi oli surve ühtlasem, igas potis 22... Aga eks mootor on kulunud, sellest ei pääse kuhugi. Kui tööd sisse andes rääkisime ka võimalikust ketivahetusest nende juures, siis autot mulle tagasi andes arvati, et vist ikka ei tasu seda teha.Retard Vähemalt mitte enne mootoriremonti. Samal arvamusel olin ka ise...

Eile sai ka järjekordne õlivahetus tehtud. Seekord siis 11+ kkm ja õli oli kulunud kolmandik normist. Pole pahaIcon_cool. Eriti arvestades tänamõõdetud surveid... Kuigi, õli on üsna paks poolsünt 15W40, mis ilmselt püsib ka hõredamas masinas sees. Aga hea tunne ikkagi - üle hulga aja masin, millele ei pea juurde valama. Ja seda 538 kkm odonäidu juuresIcon_eekBadgrinBadgrin

Sai ennetava tööna ka peaülekande õli ära vahetatud. See,mis seal tvälja voolas, meenutas pigem kehvemat sorti mett, kui hüpoidülekande õli... Ja vähe oli seda kah, nii pool liitrit vaid. Kuna leket polnud, siis ilmselt oli too õli seal väga kogenud. Kes teab, ehk mäletas veel Hansugi...
Vasta
#85
Kuna meie autol on samuti 722.4xx kast, siis panen leitud pildi siia alla.

Pidevalt vaieldakse, kas automaatkasti P-asend on piisav auto paigalhoidmiseks või peaks ikka seisupidurit kah kasutama.

Olen endiselt seisukohal, et kuigi P on piisav, on seisupiduri pudinate vahetamine kordades odavam ja lihtsam, kui sälkketta või konksu vahetamine käigukastis. Jah, mõnda aega toimib väga hästi. Aga ükskord see kooleb...

[Pilt: img706626.jpg]
Vasta
#86
.........ükskord kooleb kõik siin ilmas. Laur@ei viitsi seisupidurit parandada ja loodab kkasti tugevusele.Smirk
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#87
Nii. Siinkohal siis selgitus neile, kes arvavad Sauga teema lugemise järel, et me hr. Lõokesega striitreissisime pühapäevaõhtusel Pärnu maanteel. Ei, seda me ei teinud. Lihtsalt mina olin trop...








...i otsas, kuna keegiIcon_redfacejättis koonerdamistuhinas kütuse jämefiltri vahetamata enne rajapäeva. Tagantjärele täiesti loll tegu - rajal saab ju auto vatti, kütus loksub tavapärasest rohkem ja seega keerutab ka aastakümnetega paaki sadestunud sodi üles. Kuna filtris on paratamatult midagi juba ees, siis pole imestada, et lõpuks auto käia ei taha ja õhku peenfiltrisse kipub pumpama.

Loll on loll olla.Crybaby Mul oli tegelikult isegi kaasas uus filter ja selle vahetus oleks võtnud mitte rohkem, kui veerand tundi. Aga tekkis mingi ajukramp ja täiesti asjatult sai paagisõela (äkki polegi säästumudelil seda?) süüdistatud ning kütusetorud omavahel vahetatud.

Filtrivahetuse asemel hääletasime Lõokestele sappa ja harjutasime pukseerimist. Krt, see on juba teine kord viimase kuue aasta jooksul, kus ma olen sunnitud tropi otsas troppi mängima Icon_redfaceIcon_madIcon_mad

Pika jutu lühike kokkuvõte: kui teil on kahtlus, vahetage jämefilter. Kui teil kahtlusi ei ole aga tulemas on mingi üritus, siis vahetage ikkagi kütuse jämefilter - meie kütused on, mis nad on. Rääkigu kütusemüüjad, mida tahavad.

Aga hea uudis on kah - nimelt on pihustiotste vahetamise järel kiirendus parem. Kui enne kulus sajani kiirendamiseks 22 sekundit, siis nüüd 21Icon_biggrin Ja seekordsel mõõtmisel oli auto koorem pea sajaviiekümne kilo võrra suurem. Nagu me teame, on kiirendusautodel iga gramm arvelUnibrow

Väike infokilluke veel: olgu auto kuitahes kehva ja sõitja oskamatu, kuid plastmassist Rotexite asemel esirehvidega võrdsete miseliinidega sõitmisel on vahe ikka tuntav. Kui Rapla kardirajal (ja teinekord ka liiklusesIcon_redface) on kulumis- ja pidamatuskindlad Rotexid esinenud selliste alatult pidamist kaotavate tsõõridena, siis Saugal oli lausa lust sõita - auto allus ilusti juhtimisele. Esimesed ja tagumised rattad allusid samadele füüsikaseadustele ja ka reageerisid sarnaselt. Eusa_dance
Vasta
#88
Kuu aega möödunud, nigu nätaki.Nod

Loomulikult hakkab autoga sõitmisel üht-teist järele andma. Kui seni on probleemid olnud pigem sellised pisikesed, siis nüüd on hakanud pead tõstma suuremad probleemid.Icon_eek

Lõpuks kogesin siis minagi seda diselistide analoogi küünlajuhtme probleemile. Ehk katkes pihustitoru. Loomulikult 4. oma, mida mitte kusagil enam riiulis pole. Sai küsitud siit ja sealt, kuid igal pool oli vastuseks "ei ole". Uus maksab 751 eeku pluss karumõmm. Seda siis Silberi letis.
Test-Remi poistel olid olemas esimesed kolm... Vaene aeg, lasin siis sellest ringi painutada. Õnneks on kõik torud ühepikkused, lihtsalt painded on teised. Hind oli täitsa soodne, vaid 200 eeku koos painutamisega (vana järgi). Kogu komplekti oleks saanud tonniga. Aga kooner lõi minus välja ja otsustasin vahetada vaid lekkiva toru - mine tea, kui kauaks seda masinat meil on.

Aga palju kurvem on lugu tagavedrustusega. Seda ma teadsin niigi, et enamus pukse on loksuga. Nüüd on siis selgunud, et kolisevad ka sillatala puksid ja mis kõige hirmsam - nivoopadjad on majast lahkunud. Igatahes on sõita ebameeldiv - vedrustus töötab vaid ühtepidi (ehk siis vedrutab välja). Sissepoole käib ainult vähekene. Asi pole veel nii hull, nagu meie varuosamasinal, millel sissepoole vedrutamine piirdus vaid rehvidega, kuid ega palju enam puudu pole.

Nüüd mõtlemegi, kas tasub teha ühekorraga kõik korda ja elada see rahaline matakas üle (me räägime siinkohal ikkagi viiekohalisest numbristCrybaby) või hankida järgmine...Icon_question
Vasta
#89
Hangi järgmine loomulikult Nod
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#90
Loomulikult hangi järgmine,siis üks varuosa masin juures!
Vasta
#91
Vaatan, et enamus siin soovib näha verd ehk minu isikliku autosurnuaia suurenemist veel ühe sõiduki võrra. Teadmiseks teile, et ei tule seda ühte. Kui just väga head pakkumist ei tehta...Eusa_whistle

Igatahes sai natuke kodutööd tehtud ja tundub, et vist jääb remondi kogusumma ikka neljakohaliseks. Kui kusagilt mõistliku hinnaga esiamordid kah saan.Icon_rolleyes

Väike abipalve siinkohal: tagarattalaagrid vajavad vahetust. Millegipärast ei taha keegi minu varurummudest vanu välja ja uusi sisse pressida... isegi Imre ütles, et ta seda tööd ei tee. Valetas mulle?
Ühesõnaga - soovitage mulle, kus ma saaksin oma rummudesse uued laagrid sisse. Laagrite ostmise kohta ja hinda ma juba tean.
Vasta
#92
v6sa Kirjutas:Vaatan, et enamus siin soovib näha verd ehk minu isikliku autosurnuaia suurenemist veel ühe sõiduki võrra. Teadmiseks teile, et ei tule seda ühte. Kui just väga head pakkumist ei tehta...Eusa_whistle

Igatahes sai natuke kodutööd tehtud ja tundub, et vist jääb remondi kogusumma ikka neljakohaliseks. Kui kusagilt mõistliku hinnaga esiamordid kah saan.Icon_rolleyes

Väike abipalve siinkohal: tagarattalaagrid vajavad vahetust. Millegipärast ei taha keegi minu varurummudest vanu välja ja uusi sisse pressida... isegi Imre ütles, et ta seda tööd ei tee. Valetas mulle?
Ühesõnaga - soovitage mulle, kus ma saaksin oma rummudesse uued laagrid sisse. Laagrite ostmise kohta ja hinda ma juba tean.

Võta yhendust joonasega, tal töö juures julm press olemas - mu audi rattalagriga sai kenasti hakkama, saab Mercedes-Benz omaga ka
Vasta
#93
Eile õhtul sai siis remondiga alustatud - nivoopaunad ära vahetatud. Uskumatult valutu operatsioon oli - kaks ja pool tundi koos tööriistade kokkukorjamisega. Ja sellestki nöökisin kolmveerand tundi ühe stutsiga, mille mutri kandid eelmine idioodist remondimees oli ära rikkunud. Aga tervelt sain kätte ja tagasi kah - ümberthaaravad stutsivõtmed on ikka ühed ütlemata tänuväärt asjad...

Pean siinkohal tunnistama, et ma poleks uskunud, kui suur on vahe. Täna hommikul tööle tulles oli auto vaiksem (mäletate, sellel autol on tagaratta laagrid kah läbi) ja ei ujunud enam pikirööbastes nii häirivalt... Üldse oli kuidagi mõnusam... Ning lamavad politseinikud olid üleöö kuidagi madalamaks vajunudEusa_dance

See remont igatahes läks asja ette. Valus oli küll seda hinda maksta paunade eest, kuid midagi pole teha - teisiti ei saa.

Vanad paunad polnud veel küll mitte tühjad, kuid membraani sai kruvikeerajat kahe näpu vahel hoides alla vajutada. Uuel igatahes minu massist ei piisanud (ja ega väga ei tahtnud vägistada kah - äkisti ikkagi pole kruuvikeeraja piisavalt nüri...).

Ühesõnaga, maailm on jälle veidi parem paikIcon_cool

Indrek, tänud vihje eest. Joonasega suhtlemeWink
Vasta
#94
Uuel aastal uue hooga....

Jätkub remont....

Seekord küll varuosaauto osandamisega - alumised tagaõõtsad sai nädalivahetusel maha keeratud, et neisse uued puksid sisse pressida. Selle tegevuse käigus selgus huvitav tõsiasi - varuosaautol on all miskised huvitavad punased vedrud. MB enda koodi neilt leida ei õnnestunud, kuid mingi kood siiski.

Oskab keegi öelda, mida kujutavad endast vedrud, mille peale on kirjutatud nii:
THEMA -- W124T HA 22/88.

Kiire guugeldus ei andnud mitte midagi mõistlikku peale teadmise, et sellenimeline valmistaja on olemas.

Miks uurin - meite säästukal on tagavedrud suhteliselt nirud. Kuna ees on vedrud vahetatud, siis on tahtmine ka taga vedrud vahetada. Samas uusi osta nagu ei tahaks, kui teine komplekt spiraale olemas on. Kooner, nagu ma olen...Icon_redface

Aga enne proovimist tahaks kindel olla, et ma ei keera alla mingeid übermadaldusvedrusid, mis autot veel 75 mm madaldavad. Mäletete, ma olen mugavuse, mitte sportlikkuse austaja.

Oskab keegi kosta, mis vedrud need mul laual seisavad.

Lõpetuseks suured tänud Joonasele, et viitsis mu tagarattalaagrid ja silikoonpuksid ära vahetada. Tõsi küll, ta lubas järgmise silikoonpukside vahetussooviga ta ukse taha ilmuja kuu tagaküljele saata, kui rumm auto küljes pole... Auto all olevat seda tööd lihtne teha, kuid pressi all hulka keerulisem. Mine tea...

Ahjaa, kui kellegi vedeleb kahe või kolme sälguga vedrualuseid kumme, tagavedrudele, siis neid võib mulle pakkuda. Varuosaauto alt tulid välja ühe sälguga ja minu arusaamist mööda on ka meite säästukal samad. Aga oleks kena, kui esi- ja tagaots oleksid samal kõrgusel ka ilma nivoo abita. Aga selleks on vaja autu saba paar cm tõsta... Kui ma oma vanu vedrusid pean pruukima, siis neile on kohe kindlasti paksemaid patju vaja.
Vasta
#95
Jäid ühed kolmesälgulised kappi koristades just näppu. Silma järgi on tagavedrude omad.
Pühapäeval sõidan Kernust läbi, enne seda istun Tallinnas.
Anna teada, kui huvi.
Vasta
#96
Nüüd siis veel üks tükk remondiks valmis. Tänud Jansale, nüüd on vahetusfond olemas.Thumbsup
Kui ainult oleks mõnda tuttavat mehaanikut...Eusa_whistle

Nali.

Hakkasime siin Kaleviga muljetama ja tuleb välja, et meid on ahistatud. Nimelt on meie masinal lubatud piduritega haagise massiks vaid 1500 kg, aga tema neljal (ja ka punnul) on 2100 kg.

Tekkis küsimus, et kas kõigil 250tel on lubatud vaid 1500 kg? Ja võimsamatel rohkem?Icon_eek

Ma seni arvasin, et rohkem on lubatud vaid 4maatidel...Retard

Teab keegi?

Vedrude kohta ei oska keegi midagi kommenteerida?
Vasta
#97
[quote=v6sa]
Nüüd siis veel üks tükk remondiks valmis. Tänud Jansale, nüüd on vahetusfond olemas.Thumbsup
Kui ainult oleks mõnda tuttavat mehaanikut...Eusa_whistle

Nali.

Hakkasime siin Kaleviga muljetama ja tuleb välja, et meid on ahistatud. Nimelt on meie masinal lubatud piduritega haagise massiks vaid 1500 kg, aga tema neljal (ja ka punnul) on 2100 kg.

Tekkis küsimus, et kas kõigil 250tel on lubatud vaid 1500 kg? Ja võimsamatel rohkem?Icon_eek

Ma seni arvasin, et rohkem on lubatud vaid 4maatidel...Retard

Teab keegi

Minu 124-l(230CE) on piduritega lubatud haagise mass 1880kg.
Vasta
#98
whattafukk?Icon_mad

Oot, meil oli klubis ju veel üks 250 TD. Werewolf, mis sinu auto passis kirjas on?

Krt, kui tõesti käib lubatud massi määramine läbi mootorivõimsuse, siis peab hakkama autovahetusele tõsisemalt mõtlema... 1500 kg on ikka vähe nii hobu- kui autotreileri jaoks...

Edik, palju Sinu traktorile lubatud on? 320 ikkagi...Badgrin
Vasta
#99
E200D w124 Haagise lubatud suurim mass: piduritega: 1500 piduriteta: 700

300D w124 Haagise lubatud suurim mass: piduritega: 1500 piduriteta: 720

Ning golfil on need näitajad siis vastavalt 1200 ja 500
ilmselt on see seoses auto massi ja mootori võimsuse suhtega, golf on mul arki andmetel võimsama mootoriga kui E200D
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
Hähää, meil on piduriteta 750 kg lubatudUnibrow
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W463, G350, 1995- v6sa v6sa 31 3,997 02-04-2024, 06:49 AM
Viimane postitus: v6sa
  S212 E350 CDI BlueEfficiency 4Matic - v6sa v6sa 118 20,016 01-04-2024, 10:25 AM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz E 250 CDI 4Matic Avantgarde AMG S212 ´13 - Alkohoolik Alkohoolik 10 2,468 06-02-2024, 11:42 AM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes-Benz E250 DIESEL, 1996 (FACELIFT), S124 OM605 83kW 2.5 R5 20V - nostromo nostromo 61 63,609 24-04-2023, 01:21 PM
Viimane postitus: Erkkin
  S124, E320, 1995 - Eero_S Eero_S 20 11,278 01-08-2021, 08:00 PM
Viimane postitus: Eero_S
  Mercedes-Benz E290 Turbodiesel, 1996, S210 - v6sa v6sa 107 149,845 17-07-2021, 11:23 PM
Viimane postitus: Ester
  S124 E220T - v6sa v6sa 58 74,520 12-07-2021, 12:11 PM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes Benz 250, 1976 jansa 21 21,555 15-01-2021, 12:08 AM
Viimane postitus: Mike22
  MB S124 2.2td 87a. 124STD 124STD 11 11,253 26-07-2017, 11:31 PM
Viimane postitus: k2igukast
  MB S124 300TE Muhulane 3 5,979 09-07-2017, 03:02 AM
Viimane postitus: "kutsikas"



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne