Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB E200CDI '05 W211 ≡sigaelmar≡
#1
Nonii, autosid omatud juba ligi 40 aga Mercedest ei olegi varem veel olnud. Veerand omatud autodest on BMW'd olnud. Viimane auto oligi X5 4,4 V8 aga sõitmist on nii palju tekkinud, et hakkas kulukaks minema (ma ei väida, et auto liiga janune on, lihtsalt omal on liiga palju sõitmist Smirk ) Kontrast X5ga on jõhker, võibolla isegi liiga jõhker esimese hooga. Kuigi Mercedes võtab meeldivalt ca 3 korda vähem kütet, ei ole ma siiani sellega veel päris ära harjunud, kui aeglane ta on. Esimesed nädal aega oli eriti hull, siis pärast seda hakkasin juba minekut ka tundma Big Grin Siin foorumis ostuabi teemas mainiti, et 90kW masinaga mõõdasõite lootusetu teha - ma vaidleks vastu. Maantee kiirenduse ja mõõdasõitude üle ma ei kurda üldse aga kohaltminek on jube tuim. X5'ga veidi seisva autoga gaasi andsid, olid kuklad juba peatugedes aga turbodiisel tahab põõrdeid saada et hoog üles võtta.
Tegemist on tehasest välja tulnud taksoversiooniga autoga. Osa oma elust on ta kindlasti ka taksot sõitnud. Reaalne läbisõit on mul enam-vähem teada ja väga hull ei olegi. Aga ma olen sellest autost vaimustuses - ja mitte sellepärast, et vohh E200CDI on vinge auto, vaid sellepärast et nii suure läbisõidu juures ei ole autol ühtegi asja mis ei töötaks! Ainsaks veaks auto juures saakski lugeda seda, et ta on lihtsalt veidi rohkem kulunud kui teised samavanad diiselautod. Kindlasti oma osa mängib seal ka lisavarustuses olev "reinforcement package". Kahjuks ma ei tea täpselt mida see sisaldab, ühes välismaises foorumis kirjutas et tugevdatud pakett sisaldab tugevdatud alusvankrit, genekat, suuremat akut, tugevamaid sisustuse materjale.
Hiljuti sai omatud sama vana 5 seeria BMW 525d. Kuna need autod peaks olema konkurendid, siis mul on hea võrrelda, mis on ühel parem kui teisel. Esiteks oli BMW muidugi võimsam ja kiirem, aga võttis tunduvalt rohkem kütet ka. Mercedes võtab linnas samapalju kui BMW keskmiselt võttis.
Asjad mis meeldivad rohkem kui BMW'l´:
kõigepealt ja põhiliselt maki heli - mul pole ammu nii hea tümakaga autot olnud. Üldse on uskumatu, et uuena nii kallis auto nagu BMW kasutab nii viletsat helisüsteemi.
Väga lihtsa lahendusega iseavanev pagasiluuk.
Kuigi BMW oli universaal, tundub Mercedeses rohkem ruumi olevat.
Mingil seletamatul põhjusel jättis BMW endast hoopis haprama mulje kui Mercedes.
Kolme vilgutusega suunatuli on kuidagi paremini lahendatud.
Asjad mis meeldisid BMW'l rohkem:
disain - W211 on pigem konservatiivse välimusega vanainimese auto, nii seest kui väljast.
Tehnoloogia - kui naljaga pooleks neid kahte näiteks mobiiltelefoniga võrrelda, siis E60/61 on nutitelefon ja W211 on Nokia 5110. Pärast BMW ostu avastasin palju uuenduslikke lahendusi jne aga Mercedes tundub rohkem vanakool olevat.
Kojameeste lüliti pole suunatule kangi otsas. Eriti ebamugav on Mercedesel sõidu ajal rooli taha piiluda, et näha mis asendis kang on.

Panen paar pilti siis ka masinast. Telefoniga tehtud pesemata autost aga ma ei näe lähiajal võimalust autot läikima lüüa ja digikaga pilte teha nagunii ja kuna mul täna on vaba aega, siis teen selle teema praegu nende piltidega ära.
[Pilt: w2112.JPG]
[Pilt: w2111.JPG]
[Pilt: w2113.JPG]
[Pilt: w2114.JPG]
Vasta
#2
hea kuulda, et soundi kohapealt midagi muutunud on, selle eelkäija, W210 olev kõlbas vaid kukust jutusaadete kuulamiseks.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#3
Ja, mul on BASS keeratud 2 peale 10st ja müriseb nii mis kole Smile Kõrgsagedus on ka hea selge, igatahes soundiga ma olen väga rahul. Jama ainult et MP3 plaate ei mängi. Tehasest tulles ei mänginud mu BMW 525 ka MP3 aga pärast tarkvarauuendust hakkas mängima. Huvitav kas Mercedesel võib sama asi võimalik olla?
Vasta
#4
Kojameestega harjud kiiresti. Veel parem kui ka vihmasensor on olemas. Saad sõita koguaeg kojameeste lüliti esimeses asendis.
Vasta
#5
Vaadates seda lülitit, tundub mulle et kõikidel on vihmasensor. Minul on küll aga kui seda poleks, siis ma ei kujuta ette kuskohast seda intervalli kiirust reguleerida saaks. Muidu tundub huvitav lahendus see intervalli teema, et tugevama vihma puhul lisaks lühemale intervallile nad hakkavad ka ise kiiremini käima. Ma ei ole sellist asja varem näinud.
Vasta
#6
(16-09-2014, 06:39 PM)väikemees Kirjutas: Kojameestega harjud kiiresti. Veel parem kui ka vihmasensor on olemas. Saad sõita koguaeg kojameeste lüliti esimeses asendis.

Kas W211 saab hoida kogu aeg sees? W210 teeb süüte sisselülitamisel igal juhul ühe kojamehekäigu, ka kuiva ilmaga. See aga mõjub klaasile hävitavalt.


(16-09-2014, 07:31 PM)sigaelmar Kirjutas: Vaadates seda lülitit, tundub mulle et kõikidel on vihmasensor. Minul on küll aga kui seda poleks, siis ma ei kujuta ette kuskohast seda intervalli kiirust reguleerida saaks. Muidu tundub huvitav lahendus see intervalli teema, et tugevama vihma puhul lisaks lühemale intervallile nad hakkavad ka ise kiiremini käima. Ma ei ole sellist asja varem näinud.

Bemmi puhul on jällegi minu meelest superlahendus see, et nt. foori taha seisma jäädes, lähevad kojamehed automaatselt "ühe astme" võrra aeglasemaks. Mersul (vähemalt W210) seda pole.
Vasta
#7
Bemmil vanematel vähemalt on see funktsioon ainult siis, kui vihmasensorit pole. Uuemate kohta ei tea.
Vihmasensorite kohta veel niipalju, et ärgem unustagem, et vihmasensori mõte on ikkagi kerge vihma puhul reguleerida sagedust, mitte et ta vihmasaju algamisel ise tööle hakkaks. Mõni auto nullib nagunii vihmasensori asendi ära kui süüde välja võtta, oma autol pole veel proovinud kas jääb tööle. Igal juhul ei ole mõistlik teda kuiva ilmaga sees hoida.
Vasta
#8
Bemmi puhul on jällegi minu meelest superlahendus see, et nt. foori taha seisma jäädes, lähevad kojamehed automaatselt "ühe astme" võrra aeglasemaks. Mersul (vähemalt W210) seda pole.

Huvitav, minu 1999 a. W 210 Classikul küll läheb kojameeste töö foori taga seistes aeglasemaks
Odavalt aga mugavalt - selleks sobib diisel kurbik täiesti.
Vasta
#9
Kui commandile uuendus ära teha siis mängib ka MP3. Mis on veel hämmastav, et võid MP3 plaadi teha DVD-na. Ehk pea 5gb muusikat ühel plaadil.
Kurjajuur
Vasta
#10
(17-09-2014, 07:53 AM)taadu Kirjutas: Bemmi puhul on jällegi minu meelest superlahendus see, et nt. foori taha seisma jäädes, lähevad kojamehed automaatselt "ühe astme" võrra aeglasemaks. Mersul (vähemalt W210) seda pole.

Huvitav, minu 1999 a. W 210 Classikul küll läheb kojameeste töö foori taga seistes aeglasemaks

Ju siis sõltub vihmasensori olemasolust. Kuigi mulle meeldiks kui kojameeste "pidevas" asendis seisma jäädes läheks nende käik aeglasemaks.
Vasta
#11
Peaks uurima mis see MP3 pull maksma läheb.
Vasta
#12
Tsitaat:Peaks uurima mis see MP3 pull maksma läheb.

Räägitakse, et umbes 20-30 raha.
Ise laadisin internetist faili mille kopisin plaadile ja tegin ise ära. Faili suurus 14,5mb.
Kurjajuur
Vasta
#13
Seda saab ise teha? Kuskohast sa juhendi said?
Vasta
#14
Tarkvara saad alla laadida siit:
http://service-parts.mercedes-benz.com/d...ageId=4795

Õpetus mis pole raketiteadus on siin:
http://mbworld.org/forums/e-class-w211/3...e-mp3.html

Ehk siis tähtsaim osa on see:
Unzip the archive and burn all of the files onto a regular CD-R disc, making sure that your software finalizes the disk when it's done. I use NERO, and on NERO it is listed under the "burn" tab on the verification screen just before the CD starts burning.

Once you have the CD, power up your COMAND unit, briefly hold down 1,3,8 at the same time, and the service screen should come up asking you to insert the CD. Insert the CD and the update will begin automatically. VERY IMPORTANT....DO NOT CHANGE SETTINGS OR TURN IGNITION ON OR OFF DURING THE UPDATE PROCESS.

Once the CD is done updating, it will eject the CD and the COMAND unit will restart itself. That's all there is to it.

Read more: http://mbworld.org/forums/e-class-w211/3...z3DkJQJ5Kg
Kurjajuur
Vasta
#15
Thanks, bro! Thumbsup
Vasta
#16
OK mul see asi ei toimi. 1 3 8 all hoides ei juhtu midagi. Võib-olla see töötab ainult nendes masinates, millel on värviline ekraan Eusa_think
Vasta
#17
Siis lihtsam esindusest läbi sõita.
Või tee pilt oma comandist ja pane siia.
Saan aega siis vaatan kas leian sellele lahenduse.
Kurjajuur
Vasta
#18
Kui see tähendab maakeeli, et tee oma makist pilt Smile siis see on selline. Mingis teises autos tehtud pilt a näeb samasugune välja:
[Pilt: foto-4581770678704475577.JPG]
Vasta
#19
NTG1 Audio 20 on see ja niipalju kui ma olen aru saanud, siis kõik W211 kasutusel olevad raadiod on võimalik õpetada mängima ka MP3. Mul endal on sama raadio ja vähemalt mina sain sama õpetuse järgi küll MP3 funktsiooni tööle.
Vasta
#20
Kas sellesama õpetuse järgi?:
"Once you have the CD, power up your COMAND unit, briefly hold down 1,3,8 at the same time, and the service screen should come up asking you to insert the CD. Insert the CD and the update will begin automatically."

Sest ma hoidsin all 1,3,8 mingi 10 sekki ja selle aja jooksul pole küll midagi juhtunud. Proovisin süütega raadio sees, süütega raadio väljas, süüde väljas raadio sees, süüde väljas raadio väljas. Nii ei ole ainult proovinud kui võtit ka süütelukus pole.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mercedes-Benz E280 4MATIC, 2007, W211 - JanisL JanisL 103 107,637 24-03-2023, 05:52 PM
Viimane postitus: JanisL
  Mercedes Benz E200 Kompressor, 2005, W211, Plinger Plinger 0 1,983 12-08-2019, 08:48 PM
Viimane postitus: Plinger
  MB E280T CDI, 2005 W211 rivo rivo211 9 5,597 29-01-2019, 08:23 PM
Viimane postitus: Black66
  MB W212 E200CDI 2010a Eric 16 10,200 23-08-2018, 02:11 PM
Viimane postitus: kriipc
  W211 E320Cdi 12/2002 - Kubilius kubilius 37 37,740 17-08-2018, 12:10 AM
Viimane postitus: kubilius
  MB W210 E200CDi 2000.a Defekt defekt 31 28,779 27-06-2018, 04:40 PM
Viimane postitus: defekt
  Mb e400cdi, 2005, w211 - arturmalcik arturmalcik 17 16,978 20-06-2018, 09:35 AM
Viimane postitus: herki
  MB E400, w211, 2003 - Taage taage 31 33,618 20-06-2018, 12:22 AM
Viimane postitus: taage
  MB W211, 280CDI E, 2006 - Karl92 Karl92 0 2,428 12-05-2018, 07:44 PM
Viimane postitus: Karl92
  W211, E320, 2003 - Marksus Marksus 36 37,082 27-03-2018, 03:06 PM
Viimane postitus: Oliver.L



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne