Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aidake mootori õli valimisel
#21
Ma sõidan, ka samal põhjusel, et maaltoojalt kõwa alega.
Praegu sõidan sellise rasvaga.
http://www.maardekeskus.ee/valvoline-syn...p-170.html Plaanin küll 15 tkm pealt vahetada. Tootja lubab küll 2a. ja 30 t km.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#22
(08-11-2013, 07:16 PM)kaspar Kirjutas:
(08-11-2013, 10:58 AM)R129 Kirjutas: Mobil 1 0W on lihtsalt Overkill sellesse mootorisse, kuigi väga hea õli tõesti.

Fuchs on maailma suurim sõltumatu ÕLIFIRMA. Teised on tegelikult naftafirmade omanduses olevad kõrvalharud. Arvake ära kes toodab näiteks MB229.14 õli ATF4134 - kas Fuchs, Mobil või Shell ja kes seda pakendab? Fuchs on õlikõva tegija õlide vallas.

Makeri soovitus on õige - 229.5 sisse ning 229.3 intervall.

Ma ei saa aru kuda see õli overkill saab olla kui ainult 0W30/40 sinna ette nähtud?

Kuna olen pedantlik auto omanik siis ei näe ,et ma midagi valesti teen. Pigem on see ju õige tegevus. Kui aus olla siis laseks selle hoolduse ka esinduses teha ,et säilitada väga head sõiduki ajalugu. Aga viimane kogemus margiesinduses oli nii halb ,et ei taha kohe kuidagi sinna autot viia. Pigem vahetan õli ise ja panen ka õige õli sisse. Pealekaubaks saan ma Mobili mõistliku hinnaga kätte.

Mareki soovitusega olen täiesti nõus. Tegelikult Eesti tingimustes oleks õlivahetust mõtekas isegi tihedamini teha.


Googeldades on parim õli mis mootorisse panna Amsoli toodang.
Amsol peab ennast nii kõvaks ,et on teinud konkurentidele väljakutse.
Kui panna googlisse otsing ,et maailma suurim iseseisev õli tootja siis leidub linke kõigepealt Amsoli toodete kohta. Jah kuskilt ilmub ka välja Fuchs. Peale klikkides on tõesti neil kodulehel kirjas ,et nad peavad ennast suurimaks õli tootjaks.
Samas on puudulikud avalikud testid/ võrdlused tema õlidest.

Jah Fuchs võib teha tehase õlisi aga see ei tähenda ,et ta üli kõva tegija oleks. Delphi teeb kah tehastele originaal varuosasi aga ega sellepärast nüüd Delphi hea pole. Nangkangi rehve reklaamitakse kah ,et üli hea ja turvaline aga millegipärast on need rehvid tavaliselt testi hinnangutes alati lõpus.

Ühesõnaga mul ei ole ei sinu ega Fuchs vastu midagi. Minu jaoks on see täiesti tundmatu firma ja kuna puuduvad igasugused võrdlus testid teiste õli tootjatega siis ei saa ka sina väita faktiliselt ,et see õli on üli kõva.
Või missuguse õliga võrreldes see õli on üli kõva?

Samas ma saan ka sinust aru sul Fuchsi maaletoojaga leping tehtud sul omad kasud sees (kas nemad aitasid sulle tehnikat soetada või midagi sellist) siis sa pead nende toodangut reklaamima.

Aga olen ka eelnevalt öelnud kui oleks otsustanud 5W kasuks siis oleks ostnud Totalit sellepärast ,et selle õli ma saan kordades sootsamalt kui Fuchsi. Näiliselt kui Total maksab minule 1L 6 euri ja Fuchs 11 euri siis miks peaksin otsustama Fuchs kasuks?

Ehe näide on AdinNoliga. Lähed auto varuosa poodi kus on hästi suur AdinNoli riiul ja palju margi kohast reklaami. Küsid müüa käest õli siis ta tavaliselt haarab kohe AdinNoli kanku samas tal võib seal kõrval olla Fuchs või mobil aga neid ta kohe ei haara. Ja kui ütled ,et sa tahad õli osta siis võid saada loengu teemal mis AdinNolil viga?


Jäägu iga ühele oma arvamus kelle firma õli ta tahab kasutada ja kelle oma mitte ja seda ma antud teemas ei tahtnud ka arutada.
Pigem oli arutelu põhjuseks kas kasutada 0W-d või 5W-d ja missugune õli oleks õigem? Vastuse ma sain teada 0W40 ja kuna hind ja kvaliteet on mõistlik Mobilil siis otsustasin selle kasuks.

Kõigepealt tuleks teha vahet Autodatal ning MB originaal soovitustel. 229.5 listis on nii 0W kui ka 5W õlisid. Sellisele mootorile nagu Sinu autol on 0W lihtsalt tavatingimustes overkill ja tarbetult kallis. Muidugi võib seda sinna sisse panna, aga eelist praktiliselt ju polegi.

Mul ei ole Fuchsiga lepingut ning ise nende mootoriõlisid ei tarvita ja kellegile reklaami ei tee, lihtsalt ta on väga kvaliteetse tootanguga firma. Tasub lihtsalt veidi laiemat pilti näha kui reklaamimaailma tipptegijad Mobil, Shell Castrol.

AMSOL teeb tõesti väga häid õlisid, seda eriti forseeritud mootorite jaoks. Kas nende hapete neutraliseerimise võime (mida Longlife õlilt oodatakse) on sama hea mis 229.5 normid eeldavad - ei julgeks arvata. Ehk siis lühikeses perspektiivis kaitseb raceing õli kindlasti väga hästi autot, pikas kahjuks enam mitte.
Ainuke 229.5 normile vastav on AMSOIL EUROPEAN CAR FORMULA 5W40 ja seda ma julgeks longlife õlina ka kasutada.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#23
Jürgen, sa ka viitsid....

Nagu naine küsib: Kumba kleiti peaks kandma?
Vastad, mis sa arvad.
Seepeale naine valib ikka teise, sest talle meeldib see rohkem....

Miks üldse küsida? Veel parem...miks üldse vaevuda vastama, kui sest kasu pole.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#24
Vaata siia: http://www.youtube.com/watch?v=yoNT5-ermmc
Venemaal on palju sarnaseid teste tehtud.
Vasta
#25
Tere foorumlased, te olete selle "õliteema" päris kuumaks ajanud ja arvamusi koos ebakorrektsete terminitega on seinast-seina ja põrandast-lakke.

Mootoriõlide valik sõltub päris mitmest asjaolust, mille hulka kuulub ka kasutatava mootorikütuse kvaliteet. Kui juhtub, et satute mootorikütusele, mille kvaliteeditase on allpool Euroopas kehtestatud nõudeid või on selle mootorikütuse näitajaid "üles poputatud", siis ei suuda madalakvaliteediline mootoriõli sellega toime tulla. Mootorikütused ja mootoriõlid on omavahel väga tihedalt seotud. Esmaseks valikukriteeriumiks mootoriõlide puhul on temperatuurivahemik, milles sõidukit enamasti kasutatakse ja siin võiks otsuse langetada SAE klassifikatsioonis kinemaatilise viskoossuse järgi. Samas nimetatud klassifikatsioonis on tervelt neli erinevat viskoossust, millega arvestama peab ja äärmiselt oluline on neist kõrgtemperatuuri ja kõrgnihkekiiruse gradiendi viskoossus 150C juures, mis näitab, kui hästi säilitab mootoriõli oma viskoossuse kõrgel temperatuuril ja kõrgel nihkekiiruse gradiendil. Lisaks, millega peab arvestama on sõiduki omanikukäsiraamat ja selles toodud nõuded mootoriõlidele. Olenevalt mootorist ja heitgaaside järeltöötlussüsteemide kasutamisest sõidukil tuleb lähtuda ACEA klassifikatsioonist ja selle järgi mootoriõlidele määratud klassist ning kategooriast. Arvestama peab aga sellega, et nimetatud klassifikatsioon määrab mootoriõlidele minimaalsed nõuded, millele nad vastama peavad. Siit edasi tuleb juhinduda OEM (ehk antud juhul Mercedes) nõuetest mootoriõlidele. Kui sinu sõidukitootja ehk Mercedes nõuab sinu sõiduki mootoris kasutamiseks mootoriõli, millel on Mercedese heakskiit 229.3 või 229.5, siis kasutama peaks eelkõige just neid mootoriõlisid, millel need heakskiidud ka näidatud on. Korrektne tähistus mootoriõli pakendil sel juhul on MB-Approval 229.3 või MB-Approval 229.5, ükskõik milline teine tähistusviis ei ole kooskõlas Mercedese nõuetega (nt MB229.3, MB229,3; MB 229.3/5 jne). Turul liigub väga palju võltskaupa, seetõttu ei tee paha ka ise täiendavalt uurida, kas sellel mootoriõlil ikka on Mercedese heakskiit (seda saab teha aadressil http://bevo.mercedes-benz.com/bevolisten...guage_id=1.
W123 omanikuks olemisel on kaks varianti - sa oled kas väga rikas või mehaanik.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  CL500 sport reziim ja mootori tuli ja käigukast CL5002002 2 139 31-03-2024, 08:05 AM
Viimane postitus: v6sa
  W220 S500 mootori diagnostika MAV 20 2,209 07-07-2023, 12:07 PM
Viimane postitus: MAV
  Sprinter W903 õli jahutusvedelikus Bullrider 0 533 11-08-2021, 10:56 AM
Viimane postitus: Bullrider
  Kõige sobivam kasti õli w126le helitehnik 17 2,281 06-08-2021, 01:53 PM
Viimane postitus: Helari
  320CDI OM642 mootori õhufiltrite vahetus marek 1 1,144 01-08-2021, 06:53 PM
Viimane postitus: marek
  Autom. kasti õli v2ikejoss 10 3,040 09-10-2020, 08:12 PM
Viimane postitus: totu
  W221/C216 ABC õli vahetus. Filter? Rolz 7 5,398 29-03-2019, 12:27 AM
Viimane postitus: ak75
  CDI mootori jahutustorustik ja 220Velektriline eelsoojendus? alambe 5 4,152 31-01-2019, 02:22 PM
Viimane postitus: väikemees
  MB S320 155 kw mootor, keegi selle mootori kohta oskab midagi öelda. comoon 2 2,511 06-08-2018, 07:31 PM
Viimane postitus: .Alar.
  2T õli vähendab diislitel tahmasisaldust ligi 50% marek 72 90,471 28-12-2017, 05:10 PM
Viimane postitus: marek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne