Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manuaal kast VS Automaat kast, kumba eelistada
#21
Pets Kirjutas:Terve Ameerika sõidab ju automaadiga.

jah... ülesöönud paksud mugavad s******d enamus seal ka, nende mõistus ei küündigi ise käikude vahetamiseni :flaming:
#22
Matinator101 Kirjutas:
Pets Kirjutas:Terve Ameerika sõidab ju automaadiga.

jah... ülesöönud paksud mugavad s******d enamus seal ka, nende mõistus ei küündigi ise käikude vahetamiseni :flaming:
No Lollidemaad inimestega võrdluseks tuua....UZI
Ega asjata mitusada aastat Euroopast sinna põgenenud kõik need, kes tööd teha ei tahtnud/suutnud/viitsinud.
Ei maksa unustada vanasõna : "Poleks ameeriklasi, oleks S.......d maailma lollim rahvus" :bash:
W124 E500 Limited
#23
[quote=Gre]
Vali kindlasti manuaal:

Jätad palju targema ja tragima mulje endale sõpradele ja tuttavatele.
Võimaldab soovi korral sõita näiteks Tartusse ainult kolmanda käiguga.
Talvel saab ihu sooja paremini käike vahetades.

P.S. Kui inimesel on kinnisidee, et osta manuaal siis pole
ju vaja tõestada inimesele, et ta pole kaamel.

Eesti on õnneks vaba maa.




Ei tahaks siin kohal Gre affida kuid...

Vali ikka automaat:




56562200
#24
Ega mudu vist ei saa kui tuleb rahvaküsitlus või valimised korraldada Rolleyes
#25
Gre Kirjutas:Vali kindlasti manuaal:

Jätad palju targema ja tragima mulje endale sõpradele ja tuttavatele.
Võimaldab soovi korral sõita näiteks Tartusse ainult kolmanda käiguga.
Talvel saab ihu sooja paremini käike vahetades.

P.S. Kui inimesel on kinnisidee, et osta manuaal siis pole
ju vaja tõestada inimesele, et ta pole kaamel.

Eesti on õnneks vaba maa.

krt... mulle su postitus meeldib, ma ise arvan täpselt sama moodi, et sellise targema ja tragima mulje jätaks sõpradele ja tuttavatele, kui manuaaliga sõidan, kinnisideed ei ole... homme lähen proovin automaadiga sõitu ja siis otsustan lõpuks ära Big Grin
#26
täna käisin automaat kastiga proovisõitu tegemas... väga meeldis !!! Smile:biggergrin:
#27
Matinator101 Kirjutas:Kas siis automaati ei saa käima lükata ?Confusedad:
Kui sidur/pidur pedaali all hoida ja gaasi talluda ning vahetult D sisse lükata kas siis pühib minema suuremate pööretega ?
Kas automaat käigukast laguneb kergemini ja talub vähem "koormust" ?

Kui sa 50km/h lykata jaksad, siis saad.

BTW, piduri pedaali all hoides sa ei jõua autot isegi puseerida 50 km/h

BTW2, Piduri pedaai ei ole automaadil ja siduri pedaal, sidurdamine käib automaagiliselt.

BTW3, loll inimene on tehnika suurim vaenlane, automaat ei lagune targa kasutaja käes (ka manuaal)
#28
Mercedes-Benz kindlasti automaat...siin ei saagi olla teistpidist arvamust.
Manuaali vaataks ise ainult mingil sportautol, muidu ikka atm.
#29
[quote=ralak]
oi kurjam, Sulle tuleks kiirelt kiirelt üks korralik proovitiir korraliku automaadiga teha, soovitavalt suure mootoriga esiteks linnavahel kruisides ning teiseks ringrajal tormates... siis vast toob pildi ette, mis on mis ning usun, et enam ei kipu 2,3-st kepikastiga KUPEED himustama :biggergrin:

Niiet minu argumendid on eelkõnelejatega täpselt samad (automatic anytime!), kuigi ilma varasema kokkupuuteta oleks mitte-soovituslik üksi taolist aparaati ostma minna, võid ikka orki lennata küll, olgugi, et remont pole sigakallis, pole mõtet enesetunnet oma uue kallima vastu ära rikkuda.


Hehh, mäletad, ralak, kuidas üritasid mulle ca 1,5a tagasi automaati pakkuda. Oi kuidas olin kinni manuaalis. Ja saigi soetatud 300d manuaal. Siis kui sain kimada vähe ühe korraliku automaadiga, siis läks asi nii hulluks, et praegu hoovis 300d automaat. Jutu mõte on selles, et kui keegi kahtleb, kas soetada automaat või manuaal, siis enne KINDLASTI proovige automaati, kui hakkate mingeid otsuseid vastu võtma.
üks kõigi ja kõik Mercedes-Benz eest
#30
Nonii, nii kui mind pole, kohe hakatakse andma... Paneme omalt poolt ka siis aiateibaga üle küüru :evil:

Automaadi ainsaks miinuseks on teatav õrnus lolli kasutamise puhul. Kast ei tohi libiseda, õlitase peab olema normis, ei tohi liiga kuumaks ajada, liikumissuunda peab muutma seisu ajal jne.

Aga samad mured kummitavad ka manuaali - sõitke veerandkoguse õliga ja vaadake, kaugele jõuate. Või pidev ragistamine liikumissuuna vahetamisel. Või kõrge käigu pidev tarvitamine madala pöörlemissageduse korral...
Lisaks siduriketta vahetus iga 200 kkm tagant ning pidev võimlemine kangiga...

Uskuge, see õli seal kastis ei lähe halvaks, kui seda pidevalt ei segata...

Mercedes-Benz PEAB olema automaat. Manuaaliga ei näe nagu mõtet sellisel investeeringul. Riisikas võib olla manuaal. Või ooppeli... Fordil pole vahet, niikuinii ei toimi kumbki (been here, done that, still have eskrott)

Samas, kui iga liitrisajandik on kütusekulus arvel ja on oluline omada täielikku kontrolli auto üle, siis võib manuaalkast omada mõningaid eeliseid. Aga see on juba selgelt maitseküsimus.

Indrekule väikeseks täienduseks, et ka automaadiga saab vähe äkilisemalt kohalt minna. Selleks tuleb piduriga autot paigal hoida, kuni turbiin on stallini jõudnud. Erinevatel mootoritel on see erinev, näiteks meie OM602.910 on see 1700 rpm. Bensukatel reeglina üle 2 krpm. Siis on minek ägedam, eriti KDnupu kasutamisel.

Automaatkasti suurimaks miinuseks on kasutaja maine langus. Nagu me juba üldiselt teame, on MB ostmise ainus põhjus oma teatava ihuliikme pikendamise vajadus. Kuna eelpool juba märgiti, saavad manuaalkastiga autotkasutada ainult need, kellel on kasutada iga pedaali vajutamiseks sobiv ihuliige. Mina pean seetõttu kasutama automaati: parem jalg vajutab gaasi ja vasak pidurit. Kolme pedaali kasutamiseks jääb kolmas jalg natuke lühikeseks....

Ilmselt pean 560 SEC ostma...
#31
Mina eelistan nõrgemate mootoritega ja väiksemate keredega manuaalkasti, sest siis ma saan autot täielikult valitseda, käiguga pidurdada, ühtlustada jne.

Aga suuremad kered ja võimsamad mootorid: ainuke lahendus ja see on automaat. Mugav ja tuleb suure momendiga toime.

Minu järgmine Mercedes-Benz tuleb kindlasti automaatkastiga. SL500 või 500/560 SEC
#32
Väike mootor peaks just automaadiga olema, kuna mootor nõrga  ja eriti linnas peab aina  käike vahetama, et edasi liikuda, suure mootoriga saab hulga vähema käiguvahtuse arvuga hakkama, eriti just diislite puhul. Aga kokkuvõtteks  on käsikast läbitud etapp ja soovitus MB puhul on ainult automaat. Manuaali soovijatele soovitaks hoopis mõnda muud auto marki.
#33
mina soovitaks ka automaati, eriti jah suuremate mootrite puhul. on olnud bmw 325 tds-iga probleeme manuaal kasti puhul, see käiguvahetus oli sellel autol ikka väga võimatu linnas...samas nyyd 300 ce 162 kw automaat ja päris mugav on...ainus mure,et kastist oli õli kuhugi kadunud ja pärast lisamist oli 100 km järel jälle samal tasemel nagu alguses, ei tea kas ei saanud õieti lisatud või siis peksab seda kusagilt minema...sõidu ajal ei saa nagu midagi aru,et kehvemaks lähex...äkki oskab siin keegi aidata?
#34
Keegi on mingi läbi jahutud vana teema kuskilt leidnud....vaata ikka kuupäevaka millal see arutelu on olnud!
#35
Asi on maitses! Sama mõtetu teema kui naast või lamell.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
#36
Laur Kirjutas:Asi on maitses! Sama mõtetu teema kui naast või lamell.

Päris õieti öeldud. Paneks selle teema lukku, piisavalt pikk, et kõik leiaksid oma küsimustele ja kahtlustele vastuse.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  w124 3.0 162kw automaat manuaaliks Valgma 36 22,095 08-01-2017, 06:14 PM
Viimane postitus: Valgma
  CLK 2.3K Differ surnud ja Kast lollitab porku 58 53,762 16-09-2013, 05:39 PM
Viimane postitus: porku
  Palun abi 230ce automaat kastiga! smokeweed 15 10,726 31-01-2013, 12:28 PM
Viimane postitus: HotPapa
  300 ce 24v atm kast filter89 1 2,289 25-03-2012, 10:19 PM
Viimane postitus: hents99
  CE 230 automaat sureb välja mb190e 6 5,774 31-10-2011, 12:13 PM
Viimane postitus: siim
  w124 230ce 88a mure automaat kastiga rallikas 2 3,356 26-02-2011, 12:06 PM
Viimane postitus: rallikas
Question K:ce 300 88a,3,0l-bensiin,manuaal(probleem jagajaga) reigo120479 1 2,045 18-02-2010, 11:10 PM
Viimane postitus: liiv
Question K:ce 300 88a,3,0l-bensiin,manuaal(külmalt ei tööta) reigo120479 3 3,570 18-02-2010, 09:12 PM
Viimane postitus: reigo120479
  supaka kast coupele kaljula 7 5,010 23-11-2009, 06:15 PM
Viimane postitus: Allarr
  sec 600 autom kast. skiman 12 5,699 07-11-2007, 12:13 AM
Viimane postitus: rauntz



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne