Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manuaal kast VS Automaat kast, kumba eelistada
#1
Tundub, et siin on teemasid liiga vähe, arvan, et ei teeks paha uue teema tegemine. Teemaks siis AUTOMAAT KASTi plussid ja miinused ja MANUAALI plussid ja miinused.

Teen siis ise otsa lahti paari küsimusega. Kas see vastab tõele, et automaat kastiga isendeid ei saa nööri otsas vedada ? Ja kas kyttekulu on suurem automaadil või manuaalil ? kumba eelistatakse rohkem ja miks ?
kumbal on paremad kiirendus omadused ?
#2
+
automaat kiirendab paremini
automaat on tohutult mugavam. korra proovid enam manuaali ei taha
automaatkastiga isendid on likviidsemad
vanemaid kaste saab vedada kiirusel kuni 50km/h (vist oli nii)

-
kulukam remontida
ökosõitu on raskem viljeleda, ent mitte võimatu
...
#3
Ohjummal, mis teema. Usun, et teadjamad mehed võiksid sellest romaani kirjutada.

Mulle tundub, et sa ise pole automaadiga pikalt sõitnud. Sõida ja su küsimused on leidnud lahenduse - peale seda sind ei huvita ei kiirendusomadused, vedamine köie otsas ega ka kütusekulu.

Üldiselt on lood niiviiisi, et automaatkastid on jõudnud areneda väga palju ja uuemad kastid ei jää kiirendusomadustelt ega ka kütusekulult eriti manuaalile alla- lood juba hakkavad vaiskelt teistmoodi minema.

Kui räägime vanematest automaatidest, siis jah, kütusekulu on tsipa suurem, mida mina eriti ei viitsi enam jälgidagi. Mis puutub aga kiirendusomadustesse, siis asi rohkem selles, et automaadiga lähed kohapealt ära 550 pöördega ja bensiinimootoriga masinate pöördemoment hakkab alles seal 4500 pöörde pealt tööd tegema.

See vahe kiirendades ehk ongi, manuaaliga lähed kohapealt kasvõi 3500 pöördega minema.

Mis puutub järgi vedamises, siis võin hakata ses osas müüdimurdjaks - olen ise mitme meruga olnud köie otsas ja pole kastiga midagi juhtunud - soovitav lihtsalt alla 50 km/h sõita, samuti olen proovinud ka automaatkasti käima tõmmata, mis aga libedaga ei õnnestunud, ehkki kiirus oli 70 km/h.

Seega mina soovitan igal juhul automaati ja garanteerin, et kui oled otsustanud selle ka ise valida, siis ei pea sa selles kunagi pettuma.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
#4
pettud vaid siis, kui peetis kasti ostad.
aga pärast remonti on suu kõrvuni.
...
#5
Kas siis automaati ei saa käima lükata ?Confusedad:
Kui sidur/pidur pedaali all hoida ja gaasi talluda ning vahetult D sisse lükata kas siis pühib minema suuremate pööretega ?
Kas automaat käigukast laguneb kergemini ja talub vähem "koormust" ?
#6
Mercedes-Benz automaati saab käima tõmmata (vanemaid) uuemate mudelite kohta ei tia...Kõik asjad lugunevad väga kiiresit kui nendega lohakalt hooletult ringi käijakse...
56562200
#7
no see on fakt, et kõik laguneb ja eriti siis kui hooletult ringi käia, aga kumb peab reeglina rohkem vastu, kas automaat või manuaal ?
#8
Üldiselt on nii, et kui on plaanis autot tihti paelaotsas käima tõmmata, siis soovitan soojalt manuaalkastiga isendit. Kui aga auto starterist käivitub, siis automaatkastiga masinat.
#9
Matinator101 Kirjutas:no see on fakt, et kõik laguneb ja eriti siis kui hooletult ringi käia, aga kumb peab reeglina rohkem vastu, kas automaat või manuaal ?

Nagu ma vist juba jutus aru hakkan saama on sul plaanis mingi mers soetad ja ei tia kumab valida kas kepikastiga või autokastiga.See on täpselt nii kellel ema kellel tütar..."mina valiks tütre" :lol: kui sa küsiksid et kas eelidtad el.aknaid manuaal akende vastu või katuseluuk näiteks kliima vastu jne siis vastus on minu poolne:"Mugavus maksab üle kõige..."
56562200
#10
Sai kunagi tõlgitud W 123 automaatkasti kasutusjuhend.Kui nüüd mälu ei peta,siis tuli käivitamiseks vedada neutraalasendis vähemalt kaks minutit kiirusel 30 km/t et õlisurve üles tuleks (kastis lisaõlipump)seejärel
kang kõige alumisse,ehk esimese käigu positsiooni.Lubatud oli ka pukseerida neutraalasendis 120 km kaugusele.
Kahtlemata automaatkast on mugav,kui töötab.Remont aga kallis ja keeruline.Lammaris maksab neljane manuaal 400-500 EEK- automaat aga kümme korda rohkem.
#11
oi kurjam, Sulle tuleks kiirelt kiirelt üks korralik proovitiir korraliku automaadiga teha, soovitavalt suure mootoriga esiteks linnavahel kruisides ning teiseks ringrajal tormates... siis vast toob pildi ette, mis on mis ning usun, et enam ei kipu 2,3-st kepikastiga KUPEED himustama :biggergrin:

Niiet minu argumendid on eelkõnelejatega täpselt samad (automatic anytime!), kuigi ilma varasema kokkupuuteta oleks mitte-soovituslik üksi taolist aparaati ostma minna, võid ikka orki lennata küll, olgugi, et remont pole sigakallis, pole mõtet enesetunnet oma uue kallima vastu ära rikkuda.
setud sõitsid seciga
#12
Gre Kirjutas:
timmu Kirjutas:Üldiselt on nii, et kui on plaanis autot tihti paelaotsas käima tõmmata.....

Üle pika aja üks hea vastus.:bigsmile:

ma lihtsalt millegipärast olen skeptiliselt suhtunud automaat kastidesse, sest mõned väidavad, et automaat kast on kiire lagunema... no offence.. ma ei tea asjast ise suurt midagi, endal lihtsalt kinnisidee osta w124 CE aga ei tea veel kas automaat või manuaal... (umbes selline tytar või ema stiilis teema)
#13
Kallis inimene,kepikasti aeg on läbi,olgem ausad.Mine proovi korra automaati,vajuta gaasi nii et see nupuke gaasipedaali all saab ka muljuda ja tunned naeratust näol.Kui tulevikus plaan auto maha müüa siis automaati tunduvalt lihtsam müüa.Tuttavad automüüjad ei taha Saksast tuua ega müüki võtta kepikastiga eriti,ei taha kaubaks minna hästi enam,rahvas nõuab 2-e pedaaliga autot rohkem.

Kui oled otsustanud automaadi kasuks,siis räägib pikemalt mida ostes vaadata kasti suhtes.:cool2:
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#14
Lisan veel nii palju et 4 käigulise automaat kasti KAP- remont läks mul maksma ligikaudu 4500.- Pole ju suur väljaminek arvestades seda , et sisu kuluvad osad on nüüd kõik uued ja käike vahetab ilusti...Confusedmile:

#15
No nii, kordamine on tarkuse Ema.... : "Anaalkast on ainult sport ja veoautodele, inimeste autod sõidavad ise"...
W124 E500 Limited
#16
no krt, kuda sa sõidad sellisega, millel pedaale rohkem kui jalgu...:lol:
#17
marek Kirjutas:no krt, kuda sa sõidad sellisega, millel pedaale rohkem kui jalgu...:lol:
:lol:
#18
marek Kirjutas:no krt, kuda sa sõidad sellisega, millel pedaale rohkem kui jalgu...:lol:

:bigsmile: Väga hea vastus!
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#19
kui mers siis automaat. nimelt vanematest autodest mersul imo kõige parem automaatkast (suhteliselt sujuv käiguvahetus, praktiliselt olematu kütusekulu vahe manuaalkastiga jne).

minu isiklik arvamus on, et kui sul oleks miski 5,6 liitrine V8 kompressoriga mootor selle 124 CE peal, siis nagu miski 4 käigune pommikindel manuaal oleks lahe - aka euroopa poniautoBig Grin

Kuna tõenäoliselt otsid siiski stock masinat, siis 124 CE AINULT AUTOMAAT!

Tegemist siiski ju mõnevõrra eksklusiivsema riistapuuga...
#20
Terve Ameerika sõidab ju automaadiga.


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  w124 3.0 162kw automaat manuaaliks Valgma 36 22,095 08-01-2017, 06:14 PM
Viimane postitus: Valgma
  CLK 2.3K Differ surnud ja Kast lollitab porku 58 53,760 16-09-2013, 05:39 PM
Viimane postitus: porku
  Palun abi 230ce automaat kastiga! smokeweed 15 10,726 31-01-2013, 12:28 PM
Viimane postitus: HotPapa
  300 ce 24v atm kast filter89 1 2,289 25-03-2012, 10:19 PM
Viimane postitus: hents99
  CE 230 automaat sureb välja mb190e 6 5,774 31-10-2011, 12:13 PM
Viimane postitus: siim
  w124 230ce 88a mure automaat kastiga rallikas 2 3,356 26-02-2011, 12:06 PM
Viimane postitus: rallikas
Question K:ce 300 88a,3,0l-bensiin,manuaal(probleem jagajaga) reigo120479 1 2,045 18-02-2010, 11:10 PM
Viimane postitus: liiv
Question K:ce 300 88a,3,0l-bensiin,manuaal(külmalt ei tööta) reigo120479 3 3,569 18-02-2010, 09:12 PM
Viimane postitus: reigo120479
  supaka kast coupele kaljula 7 5,008 23-11-2009, 06:15 PM
Viimane postitus: Allarr
  sec 600 autom kast. skiman 12 5,699 07-11-2007, 12:13 AM
Viimane postitus: rauntz



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne