Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W211 E320CDI käigukasti?? mure
#1
Tere,

Kirjeldan muret : aeglaselt sõites ( 1 käiguga ) gaas maha lastes hakkab auto mootoriga pidurdama. Teeb seda ka teiste käikudega, aga mitte nii järsult ja tugevalt kui esimesega. Viga esineb ainult külmalt. Tundub nagu turbiin oleks lukus ja ei vabasta käiku, siis jääbki auto pendeldama, kuni lõpuks läheb kiirus nii väikseks, et laseb pöörde alla ja jääb rahulikult veerema. Mainin veel ära, et varasemalt on vahetatud turbiini lukustussolenoid, paar kuud tagasi kasti õli ja filter. Muid erilisi kaebusi kastile ei ole, vahel külmast peast esineb pööramise ajal löögiga käiguvahetusi. Tean, et mõistlikum on pöörduda oma murega kadrina poiste juurde, aga järjekorrad neil pikad ja endal ka tööl väga kiired ajad hetkel.
Vasta
#2
Vaata kardaani tugilaager üle. On olnud W211'ga sarnane juhtum.
Vasta
#3
mis see tugilaager teha saab?
ootan diskussiooni
Vasta
#4
(17-03-2014, 09:50 PM)thalenfrei Kirjutas: mis see tugilaager teha saab?

Ühel W211 diislil olid samad sümptomid ja tugilaager oli kinni.. Ei käinud nii vabalt kui peab.. diagnoositi ka igasugu käigukastiga seonduvaid vigu.
Tasub üle kontrollida Smile
Vasta
#5
(17-03-2014, 11:53 PM)l3gion Kirjutas:
(17-03-2014, 09:50 PM)thalenfrei Kirjutas: mis see tugilaager teha saab?

Ühel W211 diislil olid samad sümptomid ja tugilaager oli kinni.. Ei käinud nii vabalt kui peab.. diagnoositi ka igasugu käigukastiga seonduvaid vigu.
Tasub üle kontrollida Smile

Tugilaagri viga on lihtne kontrollida: poov laager annab märku ka N peal veeredes. Kuidas teemaalgatajal on?

Kuidas mootori pöörded käituvad, kui mootoriga pidurdada? Kustmaalt tühikäigule kukub? Alles auto seiskudes? Või vajub nii 1500 pealt juba tühikäigule ära?
Vasta
#6
Priiskaks ka oma tarkusiSmileSmileSmile Vennase 211 oli minumeelest nii, kui kast oli W režiimis et siis nagu pidurdas kuigivõrd kastiga. Kui oli S režiimis siis lasi vabamalt veereda. Aga võin ka eksida. Mul Vennasel ka hakkas seal midagi jukerdama. Aga Peale kadrinas käiku on siiani kõik korras. Minu meelest tehti tal seal pesu ja kohendati aju tegevust.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#7
Neutraali peale lükates veereb auto vabalt. Eriti hästi on seda tunda kui mäest alla sõita, koguaeg peab varbaga gaasi peal hoidma, muidu võtab hoogu maha. Veakoode käigukastis ei ole. Kontrollin profülaktika mõttes esimesel võimalusel ka kardaanilaagri üle. Proovin ka W reziimiga, sest muidu sõidan koguaeg S reziimiga.
Vasta
#8
Tere

Mul tekkis küsimus,et minu 211 on c ja s valikud?Mis vahe on nendel tähtedel,kui w ja s jne...

Sorry. aga hakkas huvitama
Vasta
#9
W/S - winter / sommer
C/S - confort / standard

Esimene on veidi pehmem kui teine ja ka käiguvahetuskohad on madalamad. Osa masinaid (sõltuvalt kerest ja mootorist) läheb kohalt teise käiguga ära. Mõnel piiratakse gaasipedaali tundlikkust.

Teemaalgatajale - tuleks vaadata testriga turbiini lukustuse tellimist ja seejärel diagnoos panna. Kas aju teebki nii või on viga kuskil mujal.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#10
Asi selles et omal kast ka külmana lollitab, samamoodi esimesega pidurdab korralikult. Esimesed käiguvahetused kuni neljandani teeb ilusti, kui siis hoog maha lasta ja uuest üles hakata kiirendama, vahetab teiselt kolmandale jõnksuga ja vist kolmandalt neljandale ka samamoodi, jääb ka kolmandal hüppama ja saja pealt ka turbiinilukk jamab. Kui madalamatel käikudel kõvemini talda anda on parem aga see tundub piinamisena. Kui natukene juba soojem on pole häda midagi, kui esimene temperatuuripulk juba üleval on enamasti kõik korras, ainult 20 kraadise külmaga mitte. Kastil veakoode sees pole olnud kahe aasta jooksul ja 40000 km jooksul hullemaks ka pole läinud.
ootan diskussiooni
Vasta
#11
Tundub, et meil ühine probleem, sest sinu veakirjeldus klapib pea üksikasjalikult minuomaga, ainus erinevus, et maanteekiirustel lukustub turbiin ilusti ära. Tugevamal gaasivajutusel töötab mul samuti kõik ilusti ja mootori soenedes probleem jääb aina väiksemaks kuni lõpuks kaob. Kui päev otsa sooja mootoriga sõita ununeb lausa ära, et kast mingeid lollusi vahepeal teeb. Mina olen sõitnun selle autoga pea 10 000 ja samuti muutusteta, ei hullemaks ega paremaks. Samuti pole vahet kas on W või S-i peal, ainult niipalju, et W peal stardib 2 käiguga ja libistab rohkem läbi.
Vasta
#12
(19-03-2014, 12:29 AM)mj6u Kirjutas: Tundub, et meil ühine probleem, sest sinu veakirjeldus klapib pea üksikasjalikult minuomaga, ainus erinevus, et maanteekiirustel lukustub turbiin ilusti ära. Tugevamal gaasivajutusel töötab mul samuti kõik ilusti ja mootori soenedes probleem jääb aina väiksemaks kuni lõpuks kaob. Kui päev otsa sooja mootoriga sõita ununeb lausa ära, et kast mingeid lollusi vahepeal teeb. Mina olen sõitnun selle autoga pea 10 000 ja samuti muutusteta, ei hullemaks ega paremaks. Samuti pole vahet kas on W või S-i peal, ainult niipalju, et W peal stardib 2 käiguga ja libistab rohkem läbi.

Mismoodi enne õlivahetust käitus ja kas mingeid muudatusi tekkis ka? Palju maad sul maanteekiiruseni jõudmiseks läheb? Mul on umbes kilomeeter 50 piirangut, siis hakkab maantee, maanteel umbes kilomeeter on märgata pöörde kõikumist kui õues miinuskraadid siis edasi kõik korras. Mis aasta autoga tegu?
ootan diskussiooni
Vasta
#13
(19-03-2014, 08:14 AM)thalenfrei Kirjutas:
(19-03-2014, 12:29 AM)mj6u Kirjutas: Tundub, et meil ühine probleem, sest sinu veakirjeldus klapib pea üksikasjalikult minuomaga, ainus erinevus, et maanteekiirustel lukustub turbiin ilusti ära. Tugevamal gaasivajutusel töötab mul samuti kõik ilusti ja mootori soenedes probleem jääb aina väiksemaks kuni lõpuks kaob. Kui päev otsa sooja mootoriga sõita ununeb lausa ära, et kast mingeid lollusi vahepeal teeb. Mina olen sõitnun selle autoga pea 10 000 ja samuti muutusteta, ei hullemaks ega paremaks. Samuti pole vahet kas on W või S-i peal, ainult niipalju, et W peal stardib 2 käiguga ja libistab rohkem läbi.

Mismoodi enne õlivahetust käitus ja kas mingeid muudatusi tekkis ka? Palju maad sul maanteekiiruseni jõudmiseks läheb? Mul on umbes kilomeeter 50 piirangut, siis hakkab maantee, maanteel umbes kilomeeter on märgata pöörde kõikumist kui õues miinuskraadid siis edasi kõik korras. Mis aasta autoga tegu?

Külma autoga jõuan maanteele harva, neid juhuseid on olnud ja maanteeni mingi 1-2km. Peale õlivahetust läks kasti käitumine paremaks, aga oluline fakt on see, et kastist oli umbes 1.5 liitrit õli puudu. Üks huvitav anomaallia on veel, et kui sõita umbes 200m täiesti külma autoga ja jääda siis fooritaha seisma umbes minutiks siis on garanteeritud jõnksutamine kägiuvahetusel esimeselt teisele. Auto on siis S211 E320CDI 150kw ja 2003 aasta 10 kuu.

Vasta
#14
Mida tähendab jõnksutamine: kas see tuleb käigukasti siduritest või käiguvahetuse hetkedel turbiinist. Ilma testrita suudab sellist viga kindlaks teha ainult väga kogenud diagnostik, kes on tõesti sadu erinevaid kaste proovinud ja mõõtnud. Loomulikult võib foorumis diskuteerida teemadel, et mis seda põhjustab, aga elektroonsete masinate puhul on üsna tihti abivahendeid vaja.
Ei ole harvad ka juhtumis kus turbiin külmalt ilma juhtimiseta lukku läheb - viga on turbiini ehituses kus tsentrifugaaljõuga surutakse õli kolvi taha, mis omakorda põhjustab lukustuse (jõnksutamise).
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#15
(19-03-2014, 11:57 AM)R129 Kirjutas: Mida tähendab jõnksutamine: kas see tuleb käigukasti siduritest või käiguvahetuse hetkedel turbiinist. Ilma testrita suudab sellist viga kindlaks teha ainult väga kogenud diagnostik, kes on tõesti sadu erinevaid kaste proovinud ja mõõtnud. Loomulikult võib foorumis diskuteerida teemadel, et mis seda põhjustab, aga elektroonsete masinate puhul on üsna tihti abivahendeid vaja.
Ei ole harvad ka juhtumis kus turbiin külmalt ilma juhtimiseta lukku läheb - viga on turbiini ehituses kus tsentrifugaaljõuga surutakse õli kolvi taha, mis omakorda põhjustab lukustuse (jõnksutamise).
Ja sellise vea korral aitab ainult turbiini vahetus/remont ? Selge see, et interneti teel autot ei remondi. Aprillis, kui aega rohkem pöördun uuesti oma murega teiepoole. Kui kiiresti lihtlabase diagnostikaga teiejuures löögile saaks ? Kas nädalavahetusel ka toimetate ?
Vasta
#16
Kui on selline viga, siis tuleb turbiinile teha niiöelda parendus, kus kettaid surutakse vedrudega eemale. Üldiselt saame diagnostikat teha jooksvalt teiste tööde vahelt, võibolla on vaja kohapeal ca 30 min oodata. Oleme avatud ainult tööpäeviti.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#17
(19-03-2014, 10:47 AM)mj6u Kirjutas:
(19-03-2014, 08:14 AM)thalenfrei Kirjutas:
(19-03-2014, 12:29 AM)mj6u Kirjutas: Tundub, et meil ühine probleem, sest sinu veakirjeldus klapib pea üksikasjalikult minuomaga, ainus erinevus, et maanteekiirustel lukustub turbiin ilusti ära. Tugevamal gaasivajutusel töötab mul samuti kõik ilusti ja mootori soenedes probleem jääb aina väiksemaks kuni lõpuks kaob. Kui päev otsa sooja mootoriga sõita ununeb lausa ära, et kast mingeid lollusi vahepeal teeb. Mina olen sõitnun selle autoga pea 10 000 ja samuti muutusteta, ei hullemaks ega paremaks. Samuti pole vahet kas on W või S-i peal, ainult niipalju, et W peal stardib 2 käiguga ja libistab rohkem läbi.

Mismoodi enne õlivahetust käitus ja kas mingeid muudatusi tekkis ka? Palju maad sul maanteekiiruseni jõudmiseks läheb? Mul on umbes kilomeeter 50 piirangut, siis hakkab maantee, maanteel umbes kilomeeter on märgata pöörde kõikumist kui õues miinuskraadid siis edasi kõik korras. Mis aasta autoga tegu?

Külma autoga jõuan maanteele harva, neid juhuseid on olnud ja maanteeni mingi 1-2km. Peale õlivahetust läks kasti käitumine paremaks, aga oluline fakt on see, et kastist oli umbes 1.5 liitrit õli puudu. Üks huvitav anomaallia on veel, et kui sõita umbes 200m täiesti külma autoga ja jääda siis fooritaha seisma umbes minutiks siis on garanteeritud jõnksutamine kägiuvahetusel esimeselt teisele. Auto on siis S211 E320CDI 150kw ja 2003 aasta 10 kuu.

Jahutusvedeliku leke kasti hüdraulikasse likvideeriti vist umbes sel ajal. Mul igal juhul kahtlus et kasti mittekorrapärane töö võib olla sealt tingitud. Viga ilmselt parandatud kuid kasti see enam ei paranda.
(20-03-2014, 10:51 AM)R129 Kirjutas: Kui on selline viga, siis tuleb turbiinile teha niiöelda parendus, kus kettaid surutakse vedrudega eemale. Üldiselt saame diagnostikat teha jooksvalt teiste tööde vahelt, võibolla on vaja kohapeal ca 30 min oodata. Oleme avatud ainult tööpäeviti.

Mure selles et viga ainult külmalt esineb. Kui Kadrinasse jõuan on kast parimas töövormis ju.
ootan diskussiooni
Vasta
#18
Jah, see on probeem. Lasin jaanuaris igaksjuhuks ka glükooli testi teha kastile, enne kui õi vahetasin ja test oli negatiivne.
Vasta
#19
Kui turbiinile need lisavedrud pannakse, kas see töö tehakse eestis ära või pannakse lihtsalt teine, juba renoveeritud lätist toodud turbiin?

Testriga külmast peast pöördeid vaadates tundub et turbiin läheb lukku, kuid lukustama peaks see ju ainult peale viiendat käiku. Kui suvaline remonditud turbiin sinna osta siis ju ei tea, kas need vedrud sinna pandud on.
ootan diskussiooni
Vasta
#20
(25-02-2015, 09:55 PM)thalenfrei Kirjutas: Kui turbiinile need lisavedrud pannakse, kas see töö tehakse eestis ära või pannakse lihtsalt teine, juba renoveeritud lätist toodud turbiin?

Testriga külmast peast pöördeid vaadates tundub et turbiin läheb lukku, kuid lukustama peaks see ju ainult peale viiendat käiku. Kui suvaline remonditud turbiin sinna osta siis ju ei tea, kas need vedrud sinna pandud on.


Ma pole küll mb turbiini lukustusloogikaga päris kursis aga usun et lukku kasutatakse enamus käikude puhul.....tundub nii ja nii mõnelgi teisel margil on see nii.

Ennastki huvitab lahendus, kuna samad sümptomid olemas.

Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W211 srs marekktt83 0 48 27-03-2024, 10:11 PM
Viimane postitus: marekktt83
  W211 hen1 1 245 16-12-2023, 12:48 AM
Viimane postitus: margojmi
  W211 Lisasoojendi/webasto/aux. heater difred 4 241 22-11-2023, 10:49 PM
Viimane postitus: jsv
  W211 hen1 1 308 30-10-2023, 06:27 PM
Viimane postitus: hen1
  Mercedes W211 2004 hen1 1 271 27-10-2023, 09:44 PM
Viimane postitus: hen1
  W211 aku saab tühjaks gert212 2 385 26-09-2023, 09:37 PM
Viimane postitus: Manifesto
  Mercedes e500 w211 hen1 12 652 24-08-2023, 11:18 AM
Viimane postitus: hen1
  W211 raadio jaapani lainepikkusel Ahti123 0 239 13-08-2023, 07:35 PM
Viimane postitus: Ahti123
  3.0 170kw S212 kütuse tagasivoolu mure mersik95 18 909 03-08-2023, 01:52 PM
Viimane postitus: jsv
  w211 e270cdi universaal Kalviw211 3 265 31-07-2023, 06:34 PM
Viimane postitus: Kalviw211



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne