Teema hinnang:
  • 3Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB 300CE, w124, 1988 karburaatoriga - MargusPts
#1
Mercedes-Benz CE 300 3.0 r6 138 kW
Keretüüp: kupee
Esmane reg: 1988
Mootor: 3.0 r6 (138 kW)
Kütus: bensiin
Käigukast: automaat
Värvus: Tume sinine
[Pilt: 96859-MB_foorum_3.JPG]
[Pilt: 67233-Mb_foorum_4.JPG]
[Pilt: 67559-Mb_foorum_2.JPG]
[Pilt: 67787-MB_foorum.JPG]

Auto on olnud vist juba 5 aastat .Aga on olnud üks suur kütteröövel ,minek on tal hea ja kõik .Lõpuks hakkasid jamad ,küll lande andurid ,tühikäigu mootor ,küttepump läksid katki jne.Lõpuks oli küttekulu 100 km peale 18-21 L kandris .Lõpuks võttis viskas närvi mustaks ja tuli mõte panne karpa peale.See sissepritse on mõtetu, palju andureid ,üks jupsib ja kohe küttekulu kõrgel .Ameerikast sai tellitud karpa .Sissepritse sai küljest võetud .Siis tuli karpa jaoks teha vahejupp et peale istuks .
[Pilt: 74737-foorumkarpa.jpg]
[Pilt: 43353-IMG_0412.jpg]
Vahejupp tuli selline [Pilt: 46595-vahe.jpg]
Kokkuvõte tuli selline [Pilt: 94676-IMG_0450.jpg]
[Pilt: 46458-IMG_0437.jpg]
Karpaga hakkas auto ilusti toimima ,töö jäi pooleli kuna vaja küttepumpa ,originaaliga ei saa ,surve liiga tugev,nüüd peab ootama kuna uus USA-st kohale jõuab.Gaasi trossi süsteem tuleb kah muuta.
Kui täielikult valmis saan siis kirjutan juurde ,milliseks küttekulu läks ja kui palju tõmmet tuli juurde Icon_smile
Vasta
#2
Müts maha sellise teo eest!

Pumpasid oleks ka siitpoolt suurt lompi saanud mõistliku hinnaga. Edaspidiseks teadmiseks, ma müün ka karpade kola (Põhiliselt küll DellOrto ja Weber karpad/jupid, aga kõik muud pumbad jne).

Sisselaskekollektor võiks ilmselt natike lühem olla, aga jääme tulemusi ootama.
Vasta
#3
Et siis selline downgrade Smile Võimalik, et lihtsam küttekulu paikka saada, kas ka tõmme paremaks...vaevalt? Kui siis sama suure küttekulu arvelt.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#4
Laur Kirjutas:Et siis selline downgrade Smile Võimalik, et lihtsam küttekulu paikka saada, kas ka tõmme paremaks...vaevalt? Kui siis sama suure küttekulu arvelt.
Tõmme tuleb kindlasti juurde kuna karpal hea süsteem ,mingi asendini saad ökold sõita aga kui üle keskmise ,siis lööb bensiini peale nagu kraanist Nod
Vasta
#5
Kõik ökotamised käivad lahja küttesegu (väga kuum põlemine) arvelt. Kahju oleksid võinud tiba uurida ja asja kindlasti korda saada - siin foorumiski pädevaid pritsemehi kes selle tööga leiba teenivad. Aga projekti mõttes kindlasti huvitav asi. Edu.
Vasta
#6
R129 Kirjutas:Kõik ökotamised käivad lahja küttesegu (väga kuum põlemine) arvelt. Kahju oleksid võinud tiba uurida ja asja kindlasti korda saada - siin foorumiski pädevaid pritsemehi kes selle tööga leiba teenivad. Aga projekti mõttes kindlasti huvitav asi. Edu.
No oleks saanud korda jah ,siis oleks maksnud asjatundjatele ,oleks ostnud uued jupid mis olid katki .Ega Mercedes-Benz originaal jupid pole odavad Icon_confused.See summa oleks sama tulnud ,nüüd ei saa enam midagi tuksi minna Icon_smile .
Vasta
#7
hents99 Kirjutas:Müts maha sellise teo eest!

Pumpasid oleks ka siitpoolt suurt lompi saanud mõistliku hinnaga. Edaspidiseks teadmiseks, ma müün ka karpade kola (Põhiliselt küll DellOrto ja Weber karpad/jupid, aga kõik muud pumbad jne).

Sisselaskekollektor võiks ilmselt natike lühem olla, aga jääme tulemusi ootama.

Ega ma ise kah alguses mõtlesin et see sisselaskekollektor on kahtlane ,et vb ei saa kütust hästi kätte või midagi taolist .Aga töötas ilusti Icon_smile
Vasta
#8
Päris huvitav.
Vasta
#9
Ja karburaator ei või tuksi minna?Icon_eek

Ma saan aru ehitamise tuhinast ja mul on huvitav seda jälgida. Kuid eeldused on natuke vildakad... Aga vaatame, äkki ma korrigeerin oma suhtumist teema arenedes.Eusa_whistle

Mis see karburaator ukse taga maksis? Ma pakun, et mitte vähem, kui 5 kilo. Mis on töötava kasutatud mootori hind, mil küljes korras pritse...Rolleyes

Ahjaa, kes selle karburaatori ära häälestab?

Muidu sile ja viisakas kube näikse olevat.Thumbsup

Küsimus tehniliselt poolelt: kas odavam ja lihtsam ei oleks trassi rõhuregulaator paigaldada? Suvalise pumba aretamine skeemi pole ju ka bolt-on.
Vasta
#10
v6sa Kirjutas:Ja karburaator ei või tuksi minna?Icon_eek

Ma saan aru ehitamise tuhinast ja mul on huvitav seda jälgida. Kuid eeldused on natuke vildakad... Aga vaatame, äkki ma korrigeerin oma suhtumist teema arenedes.Eusa_whistle

Mis see karburaator ukse taga maksis? Ma pakun, et mitte vähem, kui 5 kilo. Mis on töötava kasutatud mootori hind, mil küljes korras pritse...Rolleyes

Ahjaa, kes selle karburaatori ära häälestab?

Muidu sile ja viisakas kube näikse olevat.Thumbsup

Küsimus tehniliselt poolelt: kas odavam ja lihtsam ei oleks trassi rõhuregulaator paigaldada? Suvalise pumba aretamine skeemi pole ju ka bolt-on.
Karpa kestab ikka päris kaua võrreldes kui pritse .Ning miks siis kiirendus autod kasutavad karpat ?Miks mitte sissepritset ?Ühegi Ameerika caatri ega laeva ,paadi mootoril pole sissepritse süsteemi .Mida sa teha saad keset järve kui mingi elektroonika vidin üles ütleb Icon_question Midagi ei tee .Karpa on vähenalt lollikindel  .Karpa maksis jah palju , saab ise häälestada kruvikeerajaga pole vaja mingeid  kalleid arvuteid millega timmida Icon_smile Bensu pumpa on väga kerge panna ,kapoti all on piisavalt ruumi ,uued racingu pumbad on päris pisikesed .
Vasta
#11
kena masin ja huvitav projekt. jõudu ja jaksu lõpule viimisel Smile
Vasta
#12
MargusPts Kirjutas:Karpa kestab ikka päris kaua võrreldes kui pritse .Ning miks siis kiirendus autod kasutavad karpat ?Miks mitte sissepritset ?Ühegi Ameerika caatri ega laeva ,paadi mootoril pole sissepritse süsteemi .Mida sa teha saad keset järve kui mingi elektroonika vidin üles ütleb Icon_question Midagi ei tee .Karpa on vähenalt lollikindel  .Karpa maksis jah palju , saab ise häälestada kruvikeerajaga pole vaja mingeid  kalleid arvuteid millega timmida Icon_smile Bensu pumpa on väga kerge panna ,kapoti all on piisavalt ruumi ,uued racingu pumbad on päris pisikesed .

Kiirendus autodel on küttekulu viimasel kohal, ja mitte kõigil kiirendus autodel pole karpa. Korras pritsega masinad on tehase andmete järgi ökomad ja suurema võimsusega kui karpaga masinad. Kuigi jah vaieldamatult on see KE-JET kiviaegne pritsung, ei saa aru miks MB seda niikaua kasutas kui konkurentidel tulid juba 80a. alguses elektroonilised pritsungid.

Päris ilma elektroonikata siiski hakkama ei saa, vähemalt häälestamiseks vajalik, või kavatsed iga kruvi pöörde järel küünalde värvi kontrollida? Lambdaga oleks lihtsam.
Kui oled pumba kätte  saanud kirjuta siiagi, jälgime huviga kuidas seline asi areneb.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#13
Ma kaldun arvama, et viimase otsa karpad ei ole ei töökindlamad ega lihtsamad, kui seda on KE-JET. Küll aga kapriissemad ja nõudlikumad kütuse suhtes (prügi ja saasta ladestumine kanalitesse). Ning keegi neid remontida-hooldada ei taha - nagu KE-JETtigi.

Vanemast lihtkarburaatorist ei saa aga üheaegselt minekut ja madalat kütusekulu kätte. Rääkimata sellest, et mootorit toidetaks kogu pöörete vahemikus hästi.

Kiirendusautod pole tänavaliikluseks just sobilikud - hea täisvõimsuse ohvriks on toodud nii tühikäik kui kütusekulu. Külmkäivitusest ma pigem ei räägi...

Aga ülemise otsa mats on muidugi võimas...Retard

Muide, üsna tihti häälestatakse karburaatorit ka kiirendustel elektroonilise gaasianalüsaatori abi. Ning paljudel lühemaid aegu sõitvatel maisnatel on peal nii lambda kui dataloger - jällegi elektroonika.

Aga ülaltoodu on nokkimine - ma ootan huviga, kuidas see projekt edeneb. Iseenesest peaks sobivaid karburaatoreid romulates leiduma ja kui see mootor hakkab rahuldavalt käima, siis oleks sellise ümberehituse huvilisi ilmselt küllalt patoloogiliste pritsefoobide hulgas.Nod
Vasta
#14
Elu käib, huvitav teema.
Miks pumba kapoti alla sätid?
Vasta
#15
v6sa Kirjutas:Ma kaldun arvama, et viimase otsa karpad ei ole ei töökindlamad ega lihtsamad, kui seda on KE-JET. Küll aga kapriissemad ja nõudlikumad kütuse suhtes (prügi ja saasta ladestumine kanalitesse). Ning keegi neid remontida-hooldada ei taha - nagu KE-JETtigi.

Vanemast lihtkarburaatorist ei saa aga üheaegselt minekut ja madalat kütusekulu kätte. Rääkimata sellest, et mootorit toidetaks kogu pöörete vahemikus hästi.

Kiirendusautod pole tänavaliikluseks just sobilikud - hea täisvõimsuse ohvriks on toodud nii tühikäik kui kütusekulu. Külmkäivitusest ma pigem ei räägi...

Aga ülemise otsa mats on muidugi võimas...Retard

Muide, üsna tihti häälestatakse karburaatorit ka kiirendustel elektroonilise gaasianalüsaatori abi. Ning paljudel lühemaid aegu sõitvatel maisnatel on peal nii lambda kui dataloger - jällegi elektroonika.

Aga ülaltoodu on nokkimine - ma ootan huviga, kuidas see projekt edeneb. Iseenesest peaks sobivaid karburaatoreid romulates leiduma ja kui see mootor hakkab rahuldavalt käima, siis oleks sellise ümberehituse huvilisi ilmselt küllalt patoloogiliste pritsefoobide hulgas.Nod
Ütleme nii ,et see karpa on suht lollikindel ja töökindel .Siis muidugi kui on mingi hiina toode ,siis võib kergesti katki minna ja sada viga tulla .Ma ostsin ikka uue , kalli ja tuntud firma oma Icon_smile.Sellist mure mul küll kindlasti nüüd ei tule, et kanalid kinni jäävad .Ega see pole veneauto kuhu valatakse igat sodi sisse mida kätte saadaks .Filtrid vahel siis ei satu ükski tükike karpasse ja vaevalt et paakigi satub Icon_smile
Külmkäivutusega ei tule samuti mingit probleemi .Tooreka panen trossiga armatuurlauda, seal kus tulede lüliti .
Vasta
#16
El`Lango Kirjutas:Elu käib, huvitav teema.
Miks pumba kapoti alla sätid?
Ei ole mõtet sinna alla jätta , ei viitsi sinna auto alla ronida .Kapoti all ruumi piisavalt .Uued racingu küttepumbad on üpris väikesed Icon_smile
Vasta
#17
Aga jah projekt jääb seisma natukeseks .Tegin tellimuse ja läheb kuni 2 nädalat aega Rolleyes .See nv üritan teised asjad valmis saada .
Vasta
#18
Aga miks sa ei jäta Mercedes-Benz enda pumpa, panin yks kord uazile millel on karpa mootor panin sinna ford escordi pensupumba aga tegin nii et enne karpat panin vahele kolmiku kus siis ylevool nagu läks paaki tagasi ja nii palju kui karpal vaja oli selle imes sealt endale sisse ja toimis kyll ilusti aga noh sinu projektile edu ikka krt tahaks juba teada kui ökomaks sa said siis?
Vasta
#19
Alvar84 Kirjutas:Aga miks sa ei jäta Mercedes-Benz enda pumpa, panin yks kord uazile millel on karpa mootor panin sinna ford escordi pensupumba aga tegin nii et enne karpat panin vahele kolmiku kus siis ylevool nagu läks paaki tagasi ja nii palju kui karpal vaja oli selle imes sealt endale sisse ja toimis kyll ilusti aga noh sinu projektile edu ikka  krt tahaks juba teada kui ökomaks sa said siis?
Eks näis mis süsteemiga tuleb ,võimalusi on palju Icon_smile
No kui originaalis võtab 13 sajale ,siis ma arvan et nüüd võtab vast 1-2 liitrit rohkem .No aga 2 kuud sai igapäev nii sõidetud et võttis 20 sajale Smile
Vasta
#20
v6sa Kirjutas:Ma kaldun arvama, et viimase otsa karpad ei ole ei töökindlamad ega lihtsamad, kui seda on KE-JET. Küll aga kapriissemad ja nõudlikumad kütuse suhtes (prügi ja saasta ladestumine kanalitesse). Ning keegi neid remontida-hooldada ei taha - nagu KE-JETtigi.

Sai kunagi nähtud karburaatorit väliste kanalitega(torud+voolikud) oli see toyota või lexus enam ei mäleta. Vot sellist on hea puhastada.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
Brick W124, 250D, 1991 - Manifesto Manifesto 19 1,559 09-03-2024, 11:30 PM
Viimane postitus: Manifesto
  W124 300D - M104 Turbo swap 1989 - Paul Paul 1 730 09-02-2023, 06:08 PM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz 300CE-24, 1991, kodutu kodutu 91 94,465 17-01-2023, 12:40 PM
Viimane postitus: Priit
  Mercedes-Benz 200D, 1988, w124 - kodutu kodutu 75 85,519 20-10-2022, 11:06 AM
Viimane postitus: kodutu
  MB 300CE C124/300E ja 230E W124, sm. pelle sm. pelle 289 280,817 12-06-2022, 08:16 PM
Viimane postitus: sm. pelle
  MB 230 E, 1992, W124 - Sm. Västrik Sm. Västrik 84 98,351 24-11-2021, 06:05 PM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  Mercedes-Benz 420 SEL, 1988, w126- Marek89 Marek89 32 8,417 19-04-2021, 10:40 PM
Viimane postitus: Marek89
Photo MB 310 D buss - 1988 - Arkadi.T - LUKKU! Arkadi.T 41 9,179 24-03-2021, 09:01 PM
Viimane postitus: Arkadi.T
  Mercedes-Benz 300 E, 1989, w124 - OnkelMats OnkelMats 48 37,718 10-11-2020, 09:46 AM
Viimane postitus: OnkelMats
  W124, 280 E, 1993 - Even Even88 36 26,501 07-03-2020, 04:23 PM
Viimane postitus: nostromo



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne