Teema hinnang:
  • 7Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W123 200 [77'-] canyondrift
(03-07-2011, 11:44 PM)indrek Kirjutas: Minu omal oli sama jama siduriga, regulleerida ei saanud, aga ma katse-eksitusmeetodil tegin seda töösilindri pulgaga. Keevitasin sellele 1 cm otsa ja proovisin, kui paljuks läks, siis natuke lihvisin maha. Lõpuks sain enamvähem tulemuse ka kätte
Keevitamine ei ole probleem, selle teeb ikka ära, probleemiks on siduriketas, tahaks selle vahetusest vähe pääseda Rolleyes
(03-07-2011, 11:56 PM)canyondrift Kirjutas:
(03-07-2011, 11:44 PM)indrek Kirjutas: Minu omal oli sama jama siduriga, regulleerida ei saanud, aga ma katse-eksitusmeetodil tegin seda töösilindri pulgaga. Keevitasin sellele 1 cm otsa ja proovisin, kui paljuks läks, siis natuke lihvisin maha. Lõpuks sain enamvähem tulemuse ka kätte
Keevitamine ei ole probleem, selle teeb ikka ära, probleemiks on siduriketas, tahaks selle vahetusest vähe pääseda Rolleyes

No kui see läbi on, siis sellest ei pääse kuidagi
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
(04-07-2011, 12:10 AM)indrek Kirjutas: No kui see läbi on, siis sellest ei pääse kuidagi
No see on siililegi selge, aga eks kõigepealt tuleb kontrollida.

Aga mida see keevitamine õigupoolest annab ja kumba silindripulka peaks keevitama. Kas pedaali juures või laagri juures. Mõlemile kui otsa keevitada siis ma ei näe erilist vahet, aga kas mitte pedaali silindrit ei anna reguleerida?
(03-07-2011, 11:44 PM)indrek Kirjutas: Minu omal oli sama jama siduriga, regulleerida ei saanud, aga ma katse-eksitusmeetodil tegin seda töösilindri pulgaga. Keevitasin sellele 1 cm otsa ja proovisin, kui paljuks läks, siis natuke lihvisin maha. Lõpuks sain enamvähem tulemuse ka kätte

Pms võib seda teha küll, kuid ma ütleks et see on nn. kondoomi lappimine, kui uus ketas panna tuleb see pulk uus panna või originaalpikkusele taastada.
Siduri libisemise põhjuseks ja pedaali kohe ülevalt lahutama hakkamine näitab seda et ketas on ära kulunud, taldrikvedru lamellid lähenevad juba nii tugevalt vastu survelaagrit et tekib nagu juba lahutamise algus.
Ketas tuleks ikkagi ära vahetada, friktsioonist väljaulatuvad needid võivad kahjustada hooratta ja korvi pinda ning hiljem uue ketta pannes kulub see rutem.

Sidur pole reguleeritav ei pedaali ega mootori juurest.

Ahjaa niipalju veel et nii 123 kui 124 diisli sidurikettad on ühesugused ja omavahel vahetatavad ka nuut istub.

(04-07-2011, 12:28 AM)V@hh Kirjutas: Ahjaa niipalju veel et nii 123 kui 124 diisli sidurikettad on ühesugused ja omavahel vahetatavad ka nuut istub.
Mitte mingit mudelivahet pole, 4matic, diisel või bens, vahet pole?
124 oma oleks nagu loogilisem saada, aga uut kolme oma on ka saada, iseasi et siis tuleb rahadega meisterdada.
[/quote]
Mitte mingit mudelivahet pole, 4matic, diisel või bens, vahet pole?
124 oma oleks nagu loogilisem saada, aga uut kolme oma on ka saada, iseasi et siis tuleb rahadega meisterdada.
[/quote]

Bensuka kohta ei oska öelda aga mul on olnud käes 123 240-300d ja 124 200-300d kettad ja niipalju kui uurisin olid ühesugused.
Praegugi on enda 124 sees 81 aasta 123/300d ketas

Nonii, ei olnud ikka asi nii et W124 sidur sisse istub. Täna suure hurraaga lendasin nagu vana proff käigukasti maha kangutama ja peale poolt tundi tööd oli kast maas ja tuju veel üleval, aga nii kui korvi maha sain nii kiskus jälle asi hapuks. Siduriketas hoopis teist karva kui koodi järgi tellitud sai. Selle oleks pidanud loomulikult korraga üle vaatama, et kas nuuti isub, sellest olin ise loll, sest teine käigukast seisis laua peal, mäletasin et tihe nuut seal oli küll, aga kurat polnud see pool mis käigukasti läheb, oli teine pool mis kardaani edasi viib. Nüüd on masin kanali peal, ilma igasuguse veoosata ja mees istub arvuti taga ja mõtleb et mis kuradi sidur mul siis veel on, et see sisse ei sobinud.
Märkide järgi ja vähe loogiliselt võtta oli mul mingi bemmi ketas sees, peale kirjutatud BMW ja 1226107 (Luk)... Mis sellest järeldada, ei tea ühte ega teist, google ei anna sellise koodi peale essugi. Natuke imelik on ka see et kui juba moskvichil oli vedruleevenditega sidur sees, siis miks W123'l seda sellel ajajärgul pole? Väljavõetud ketas oli 7mm paks ja väheste põlemisjälgedegagi, korv iseenesest normaalne, hooratta puutepind ka rikkumatta ja peale vaadates see sidur veel sõidaks, aga ma kurat ei tea miks ta küll libinat vahepeal läbi lasi.
Uus W124 ketas oli 9mm ja ivakene peale paksusest.

Ratsi ei usu et keegi teinud on, käigukaste on mul ometi kaks tükki ja võlli otsad on samad, ei tea siin nüüd mida arvata.

Vähe pildimaterjali kah:
[Pilt: 087168683c4d07.jpg]
[Pilt: 087168689c4d51.jpg]
[Pilt: 0871686935af96.jpg]
[Pilt: 087168721919eb.jpg]
[Pilt: 08716873963ce3.jpg]
[Pilt: 08716874389b1f.jpg]
[Pilt: 08716875389e57.jpg]

Niiet jah selline lugu. Kes oskab mind aidata antud versioonis, et kustotsast pihta alustada, (uut ketast oleks nagu vaja, isegi moskvichi oma istub ideest sisse kuna nuut on enamvähem sama) siis oleksin üliõnnelik. Praegu on meeleolu küll igavesti jura, kus päev algas sitasti ja lõppes öö hakul sitasti. Siiamaani pole ma sellele autole saanud ühtegi juppi ilma et mingit üleliigset sebimist oleks olnud, vähemalt poest, seega võib hakata ka juba seda marki liigitama raskesti kättesaadavate varuosadega autode hulka.
Kuidagi maru roostes näikse see sidurindus olevat... Kas ketas ikka liigub vabalt nuudis? Takerduma ei kipu? Sidurile pole palju vaja, et viimane gramm puudu jääks.

Rumal küsimus, kuid kas töösilinder algasendisse ikka tagastub? Kui seal on mingi Wäga Wana vedelik olnud, siis võib see olla kahjustatud ja jääda kandma. Mitu pisikest viga võivad tekitada üsna huvitava kombinatsiooni.
(09-07-2011, 08:38 AM)v6sa Kirjutas: Kuidagi maru roostes näikse see sidurindus olevat... Kas ketas ikka liigub vabalt nuudis? Takerduma ei kipu? Sidurile pole palju vaja, et viimane gramm puudu jääks.

Rumal küsimus, kuid kas töösilinder algasendisse ikka tagastub? Kui seal on mingi Wäga Wana vedelik olnud, siis võib see olla kahjustatud ja jääda kandma. Mitu pisikest viga võivad tekitada üsna huvitava kombinatsiooni.
Ketta nuut liigub küll, proovisin.
Töösilindrit sai ka eelmine kord pressitud nii kuidas juhtus ja koguaeg ronis lõpuni tagasi.

See pole seal rooste, õnneks. Lihtsalt siduriketta tolm, juba sai ohtras koguses break cleanerit ja kaltsu.
Mul on see universaal kerega 123 240d mootor alles ülejäänu nagu sa tead viisin minema. Seal komplektne sidur olemas. Kui viitsid sõita saaksid võrrelda ja kui vaja ka proovida. Seal tean kindlasti pole ratsitud. midagi.

Tervitades Siim
Teine variant on muidugi see et üritad kuskilt tellida siduri komplekti koos korvi, laagri ja kettaga. See pole muidugi odav aga siis peaksid korda ikka saama. Ma ei taha uskuda et sul seal nii jõhkralt keegi ratsind on. Ja siduri ketastega on selline asi. Mu hea sõber auto varuosa poe omanik. Kord ehitasin enda tõstukile diisel mootorit peale ja siis lihtsalt kataloogist ajasime nuutide ja läbimöötude järgi õige ketta välja. Sealt aga selgus et erinevate koodide all olid samad kettad. sea vähemalt möödud ja välimused klappisid. Sealt võib ka see tulla et sul seal bmw kiri peal on see ei tähenda midagi. Aga miks sul jäme nuut on. Äkki sul vanema generatsiooni kast. Minu sellel mootoril mis mul alles on minumeelest ka peene nuut.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Huvitav küll kas siis I gen on kast jämeda nuudiga? 80-84 on küll olnud kõik peene nuudiga.
Sellist leevendita ketast pole enne kohanud.

Leevinditta kettad on kasutusel siis kui leevendid on hoorattas.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Paistab nii et see auto ongi üks vanakoolikas, millele pealetulnu generatsioonile on juppe lademetes, aga minu omale ole ei ühtegi.
Ah et leevendid on siis hoorattas, täitsa huvitav, ma küll ühtegi kohta ei näinud kus need end peita oleks võinud. Oskab keegi öelda korviplaadi paksust, mis originaalis olema peaks, 7mm paneb ikka mõtlema küll et kurat peaks nagu edasi sõitma sellega, aga ometi libiseb.
Pärnu sõitu ainult võrdlemiseks ei tahaks nagu ette võtta, sinna peaks ka suuremat asja olema.
Mul peene nuudiga pole midagi teha, kkast ei klapi.
Ja kui ma ostaks siduriketta komplekti, et tuleks mulle korv, ketas ja laager, siis kinnitusaugud hoorattale ei pruugi samad olla ja käigukasti tuleb siis jälle uut otsima hakata. Ketast mulle siin juba pakuti, näis noh, võtan vaurosakauplusega ka esmaspäeval ühendust ja vaatan et mis asjaga saab. Tagasi ma selle W124 siduri igatahes saadan.
(09-07-2011, 01:56 PM)V@hh Kirjutas: Huvitav küll kas siis I gen on kast jämeda nuudiga? 80-84 on küll olnud kõik peene nuudiga.
Sellist leevendita ketast pole enne kohanud.

Olen isegi esimestel W201-tedel harva nuudiga kettaid.
Kettale ju selgelt peale kirjutatud BMW, ja mingid bemari kettad täitsa sobivad, enda autolgi sees, kuigi vedrudega. Kitsa nuudiga ketast pole küll W123 diisli sees veel näinud. Õige ketas peaks olema 6 vedruga mis on 2 kaupa erineva tugevusega.
Bemmi ketas jah, selle anname nüüd Kanterile harjutamiseks ja Tapa ligidalt pidi olema kodanik, kellel on 9mm paksune originaalketas üle, veel tugevamate vedrudega kui tavaliselt. Kolmesel pidi see ketas vähe vängem olema. 228mm ketast pidi ka täiesti uut olema, aga mul on 215mm vaja.
Mercedes-Benz hooratas siiski kahe plaadiga pole, vedrud on ikkagi ketta küljes ja kui nüüd uue ketta kunagi sisse saab siis kohalt võtt saab ilmselt olema sujuvam kui varem.
Minu sorti kettaid vistist palju siin lettidel ei leiagi, enamus varuosapoode väidavad, et 75 aastast kuni 85 aastani käib siia W124 ketas sisse ja kõik. Ega ma palju otsida ei viitsinud, aga 228 ketta leidsin ka netist isegi üles, pidavat busside oma olema.

Praegu on igavene jama, minu auto on garaažis ja pereauto on sisuliselt garaaži ukse ees, et karpides olevad augud ära likvideerida. Sõida või jalgrattaga Icon_cool
Bemmi ketas on nüüdsest ülejääk. Täna sain ühe toreda kodaniku käest MB originaal siduriketta, mis pidi olema vistist 3.0d oma. Pidi olema kõvemate vedrudega kui tavaline ja parem üldiselt, seega suurimad tänud sellele kodanikule.
Sidur tunni-pooleteistkümnega all, pill käima ja testisõit. Lahutamismoment tekib nüüd altpoolt, kohaltvõtt on kuidagi pehmem ja libisemist ei täheldanud kuidagi, garaažiomanik soovitas asfaldile musta teha, siis saab näha kuidas sidur peab.
Sain mersule järjekordse lustikummuti. Üks tuttav tahtis vana makki hirmsalt endale et plaate kuulata, kuna tema enda plaadimängija ütles töölepingu üles, siis sai kätte võetud ja uus tellitud. Seekord poest. Pioneer DEH-2300UB. Ostuga rahul, eks näis kui nüüd võimendi ka ära tuleb siis tuleb aknalaua kallale minna.

Pereauto on nüüdseks sellises tegemisjärgus et temaga liikuda ei ole mõtet, eks siis sõidan enda omaga uhkelt edasi nagu kombeks. Hulka mugavam oli kohe istuda Fordi pealt Mersusse, diisel kiirendab küll vähe aeglasemalt, aga seeest on tal massi rohkem ja kurvis püsib paremini teel, isegi siis kui esiamort enam kiita pole. Rooli tahaks ainult tiba väiksematsorti peale saada võibolla Rolleyes

Tegelikult on lisandunud ka veel üks teema, aga ma ei kujuta ette kuhu ma selle tegema peaks. Nimelt on "Ühe W210 Mercedes-Benz lugu" meil pajatada paarimehega kahepeale. Käib keretööde protsess ja ma usun et paljusid huvitaks mida üks T210 endas kujutab. Vaba teema või lugejate autod või kuhu võiks sellise teema püsti panna mis ei tõota väga pikk tulevat, aga pilte üritan seeest rohkem teha.

[Pilt: 08737555166e3f.jpg]
Hetkene põhipatsient, siin on Mercedes-Benz veel sidurit ootamas ilma käigukasti ja muude vidinateta.
[Pilt: 08737555551d91.jpg]
Varuosakood äkki?
[Pilt: 087375559a1ca2.jpg]
Mercedes omab eelmisest nädalast rohkem muusikat kui varem, ovaalkõlarid on paigaldatud. Aknalaud ümber ehitatud ja vähekene isegi lõigutud. Et relakaga sees mässama ei peaks võtsin kasutusele äsja soetatud õhumeisli mis tegi töö meeldivalt kiiresti ära ja võib ka öelda et parajalt puhtalt.
Võimendi on pagasiruumis, paagiseina katte külge kruvitud.
Karbi värvisin/kivikaitsesin ka mustaks. Nüüd peaks olema vähekene kultuursem välimus, et liistudega läheb asi altpool kokku ja seelikul ei ole enam sellist sinist triipu all. Auto tundub nüüdsest vähekene kõrgem. Karbi värvimise võtsin ka teisel eesmärgil ette, et keremasteks oli eesti teede poolt juba niivõrd kahjustatud et oranž katteaine tuli juba selle alt välja. Nüüd lasin sinna paraja kihi kivikaitset ja äkki nüüd jääb pidama.

[Pilt: 087689905328c9.jpg]
[Pilt: 087689907ad0f4.jpg]
[Pilt: 0876899094e62f.jpg]
[Pilt: 08768991969086.jpg]
[Pilt: 08768992398a39.jpg]

Ja kui mul tõsiselt kunagi meelde tuleb et mul videokaamera ka on, siis saab äkki ka väheke filmitud.
Eile sain oma esimese mõlgi sellele autole, auto seisis garaaži ees, hoovi peal. Lõppes õnneks õnnelikult, kiirel tegutsemisel lõin mõlgi välja ja nüüd on järel ainult värvikahjustus.
Parem tagatiib stangeotsa juurest...
Hea et niigi läks Rolleyes
Lõpuks läksid karbid kaBig Grin Näeb palju parem välja eksole?


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 280CE -W123 - Kuldar Kuldar 176 166,349 18-04-2021, 10:11 AM
Viimane postitus: Kuldar
  Mercedes-Benz 230E, 1982, w123 - SIIM_S siim_sipsaka 79 71,317 21-07-2020, 06:00 PM
Viimane postitus: siim_sipsaka
  W211 E320 - canyondrift canyondrift 35 20,131 01-07-2020, 04:25 PM
Viimane postitus: ignar
  MB W210 E300 97' canyondrift canyondrift 57 52,121 11-03-2018, 11:07 PM
Viimane postitus: herki
  Minu Mercedes-Benz 230E, 1983, W123 ZE_KA 27 30,355 14-04-2013, 10:27 PM
Viimane postitus: Karl
  Minu 240d;´82 a;w123 vaatamind 14 12,313 05-11-2011, 12:35 PM
Viimane postitus: vaatamind
  Minu W123 merslane 5 6,948 03-06-2009, 01:30 PM
Viimane postitus: merslane
  MB, E 200, w124, 1994a HotPapa 10 9,871 18-10-2008, 06:47 AM
Viimane postitus: HotPapa
  MB, C 200 Kompressor, 2000, W203 rakk 3 4,664 17-09-2008, 12:21 PM
Viimane postitus: rakk
  Minu 200d, 1977, W123 110aab 6 8,921 14-05-2007, 10:12 AM
Viimane postitus: nordrainbow



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne