28-05-2020, 10:05 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 29-05-2020, 08:59 AM ja muutjaks oli v6sa.)
(12-05-2020, 07:22 PM)onu_siim Kirjutas: Ma ei näe, mida ilma selleta sõitmine halba teeks. Loomulikult plussklemm korralikult isoleerida ja Start-Stop nupust välja iga sõidu algul.
Loomkatse näitab, et auto annab veateate "Auxiliary battery malfunction" ja püsikiirusemajandus ei toimi üldse. Õnneks muud sõitmise funktsioonid (sh. mootor täisvõimsus) ei tundu pihta saavat.
Paraku on ikaldunud laadimise relee - aku on täies jõus (hetkeks on 9+ Ah mahtuvust olemas ja aku klemmipinge 6A koormuse all 11,9V). Aku mahtuvus on 12 Ah, seega on meil veel 20 minutit minna.
EDIT: ma ei viitsinudki ära oodata, kuniks alampingepiirik 11 V pealt koormuse tagant lülitab. Igatahes lubatud 12 Ah on meie akus kenasti olemas ja suti peale ka. Seega hakkame relee ja kaabeldusega tegelema.
Kas keegi vastavaid andmebaase omav kodanik oleks nii lahke ja väljastaks meie autole pasliku relee koodi? Tundub, et kala on sellessinases releekeses

VIN:WDC2049931G123748
Väidetavalt ei peaks auto poolt seisu ajal pinget peale tulema. Aga aku plussklemmilt mõõtes on seal olemas 11,2 V (auto pardapinge samal ajal on 12,4 V) ja seda voolu on suunatulepirni jagu. Nii ei peaks vist olema?
Või siis kaabelduses, mis näpu vahel tundus täitsa viisakas. Aga relee mahavõtmiseks on vaja kas toredasti kõveraks wäänatud 10 võtit või parema küljepolstri mahavõtmist. No ei ole mõeldud seda autot remontida: kui läheb katki, viskad ära ja ostad uue!