Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
Mercedes Benz 260E 1988 - America - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz sõidukid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Foorum: Huviliste autod (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=122)
+--- Teema: Mercedes Benz 260E 1988 - America (/showthread.php?tid=19734)

Lehed: 1 2


RE: Mercedes Benz 260E 1988 - America - Renkju - 06-09-2010

Tegelikult peaks reduktori korpusel või kaanel kenasti näha olema ülekannete arv. Kulutada paar minutit auto all oelkuks ei võta tükki küljest.
Samas ma nüüd ei mäleta, kas kõikidel reduktoritel oli ülekannate arv nähtavas kohas?Eusa_eh
Aga piirtuse lapp või värvi lahusti aitavad asja puhtamaks saada!


RE: Mercedes Benz 260E 1988 - America - america - 07-09-2010

(06-09-2010, 10:36 PM)reingsm Kirjutas: ...ja elekrtiaknad, vähemalt ettegi.
eks see differ 3.27 ole
minu kunagisel 260E automaadil oli selline
reduktorit vahetades saad mängida kütusekulu ja särtsakusega.
Suurem number tõstab su masina kiirendusvõimet ja suurendab kütusekulu. Maanteel kõrgem pööre ka. Maximumkiirus väheneb.
Väiksem teeb kohalt võtu uimasemaks kuid tõstab maximumkiirust. Maanteel pööre ka madalam.
Otsid samasugust või muudad ülekannet? Kui muudad siis kummale poole?
Aga kuna auto ju üsna vana, siis vb sinna keegi enne sind mõne teise ülekandega reduktori alla kruvinud...

Hetkel pakuti sellist reduktorit mille ülekanne 3,42


RE: Mercedes Benz 260E 1988 - America - Renkju - 07-09-2010

Oleneb hinnast, oleneb rahakoti suurusest ning rohkesti oleneb, kas reduktor undab või mitte.
Kas see muidu 3.46 ei olnud? Kui 3.46, siis neid leidub üsna vähe.
Aga nagu Rein mainis, siis 3.42 reduktor eeldab, et maanteel pööre tõuseb, mis tõstab ka pisut küttekulu ning muidugi kiirendust.
Minu 3.2 w201-el oli 3.46 reduktor. Ise ma siis veel teda ei omanud, aga kuuldavasti esimene käik oli olematu(rattad käisid tihti peale koahlt minnes ringi) ning maanteel oli pööre liiga kõrge.

Saad äkki proovida, see oelks kõige mugavam lahendus.Smirk


RE: Mercedes Benz 260E 1988 - America - america - 08-09-2010

(06-09-2010, 10:52 PM)Renkju Kirjutas: Tegelikult peaks reduktori korpusel või kaanel kenasti näha olema ülekannete arv. Kulutada paar minutit auto all oelkuks ei võta tükki küljest.
Samas ma nüüd ei mäleta, kas kõikidel reduktoritel oli ülekannate arv nähtavas kohas?Eusa_eh
Aga piirtuse lapp või värvi lahusti aitavad asja puhtamaks saada!


Nii, käisin täna siis auto all ja reduktoril oli aind selline kood kirjas:
R124 351 2508. Rohkem küll polnud sealt midagi näha.


RE: Mercedes Benz 260E 1988 - America - canyondrift - 08-09-2010

(07-09-2010, 01:54 PM)Renkju Kirjutas: Oleneb hinnast, oleneb rahakoti suurusest ning rohkesti oleneb, kas reduktor undab või mitte.
Kas see muidu 3.46 ei olnud? Kui 3.46, siis neid leidub üsna vähe.
Aga nagu Rein mainis, siis 3.42 reduktor eeldab, et maanteel pööre tõuseb, mis tõstab ka pisut küttekulu ning muidugi kiirendust.
Minu 3.2 w201-el oli 3.46 reduktor. Ise ma siis veel teda ei omanud, aga kuuldavasti esimene käik oli olematu(rattad käisid tihti peale koahlt minnes ringi) ning maanteel oli pööre liiga kõrge.

Saad äkki proovida, see oelks kõige mugavam lahendus.Smirk
Kas reduktoril mitte vastupidi just ei olnud, et mida väiksem number seda parem on kiirus ja kiirenduses kaotad. Tigu on ju väiksem, see teeb 3,46 pööret et saada taldriku ühe pöörde. Omale panin ma küll mersule 3,82 asemele 3,46 alla, sõitnud ma veel pole, aga tean et 3.46 pealt 3.09 peale minek võrdus linnas kolmanda käiguga sõitmisega.


RE: Mercedes Benz 260E 1988 - America - 3sada - 08-09-2010

Ohhoo! Aeg ajalt otsisingi kus kohas auto välja ilmub! sai paar kuud tagasi ära müüdud. ise vahetasin esimese vasakpoolse amordi tugipadja ja mootori padja. Mootor on korralik ja kast samuti täitsa tip-top.


RE: Mercedes Benz 260E 1988 - America - america - 08-09-2010

(08-09-2010, 06:14 PM)3sada Kirjutas: Ohhoo! Aeg ajalt otsisingi kus kohas auto välja ilmub! sai paar kuud tagasi ära müüdud. ise vahetasin esimese vasakpoolse amordi tugipadja ja mootori padja. Mootor on korralik ja kast samuti täitsa tip-top.

Väga hea et vana omanik välja ilmus...Selline küsimus et kui suur tal see bensiinipaak on..Ma ple täpselt siiamaani aru veel saand.


RE: Mercedes Benz 260E 1988 - America - america - 09-09-2010

Täna sain siis selle ASD tule ka põlema. Viga oli vist ühenduses sest lõin õrnalt spidoka peale ja panin süüte sisse siis läks ilusti tuli põlema ja kui käima panin siis kustus natukese aja pärast ära.

Üks pilt ka kapotialusestSmile
[Pilt: 56225-klaperjaht_236.jpg]
Mõned pildid ka uuest ketastest ja klotsidest mis sai ära vahetatud
[Pilt: 44546-klaperjaht_239.jpg]
[Pilt: 98382-klaperjaht_238.jpg]
[Pilt: 95743-klaperjaht_240.jpg]


RE: Mercedes Benz 260E 1988 - America - ReinGSM - 10-09-2010

(08-09-2010, 05:18 PM)canyondrift Kirjutas:
(07-09-2010, 01:54 PM)Renkju Kirjutas: Oleneb hinnast, oleneb rahakoti suurusest ning rohkesti oleneb, kas reduktor undab või mitte.
Kas see muidu 3.46 ei olnud? Kui 3.46, siis neid leidub üsna vähe.
Aga nagu Rein mainis, siis 3.42 reduktor eeldab, et maanteel pööre tõuseb, mis tõstab ka pisut küttekulu ning muidugi kiirendust.
Minu 3.2 w201-el oli 3.46 reduktor. Ise ma siis veel teda ei omanud, aga kuuldavasti esimene käik oli olematu(rattad käisid tihti peale koahlt minnes ringi) ning maanteel oli pööre liiga kõrge.

Saad äkki proovida, see oelks kõige mugavam lahendus.Smirk
Kas reduktoril mitte vastupidi just ei olnud, et mida väiksem number seda parem on kiirus ja kiirenduses kaotad. Tigu on ju väiksem, see teeb 3,46 pööret et saada taldriku ühe pöörde. Omale panin ma küll mersule 3,82 asemele 3,46 alla, sõitnud ma veel pole, aga tean et 3.46 pealt 3.09 peale minek võrdus linnas kolmanda käiguga sõitmisega.

said väga õigesti asjast aru aga keegi polegi ju vastupidist väitnudSmirk
kirjutasin ju eespool nõnda:
Suurem number tõstab su masina kiirendusvõimet ja suurendab kütusekulu. Maanteel kõrgem pööre ka. Maximumkiirus väheneb.
Väiksem teeb kohalt võtu uimasemaks kuid tõstab maximumkiirust. Maanteel pööre ka madalam.

Väitsin et kui teema algatajal on all orig differ on see arvatavasti 3,27
Kui see asendada 3,46 siis tekib autol parem kiirendus, tõuseb kütusekulu ja väheneb maximumkiirus

Sina panid 3,82 asemele 3,46 sinul tõuseb maximumkiirus, kiirendusvõime kahaneb ja maanteel tänu madalamale pöördele on ökom.

Millega sa nüüd rahul polnud?


RE: Mercedes Benz 260E 1988 - America - america - 27-09-2010

Nii nüüd selline mure...Põhja all see kus bensiinifilter seal mingi ASD paak.Sinna lähevad rauast torud sisse(sellised nagu piduri torud) ja üks nendest katki ja lasi õli välja.Kas sinna läheb mingit moodi õli ka sisse ja mille jaoks see üldse on:S? See reduktoriga üheduses. Ja sõita ka vist enam ei või kui seal õli ple?


RE: Mercedes Benz 260E 1988 - America - america - 29-09-2010

Kas keegi oskaks öelda mida tähendavad reduktoril sellised numbrid: G-40 ja siis tuli suurelt 37


RE: Mercedes Benz 260E 1988 - America - sm. pelle - 30-09-2010

ASD on sul diffrilukk ja ei tohiks vist midagi utuda kui õli sees pole? Muidu õli anum sellele on seal ees paremal kapotiall, kuhu need kaks toru korgijuurde lähevad. Pole täpselt meeles mis õli sinna läks aga see on seal anuma peal kah kirjas.