Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: toonkile mahavõtmine viru ringis
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5
Toonklaas on esimestel klaasidel lubatud jah, kuid kohustuslik läbipaistvusprotsent on minu arvates liiga suur. Ja selle all ma mõtlen ainult esimesi küljeaknaid. Kui see protsent oleks kasvõi 50% annaks kile akna peal juba normaalse efekti ning ma usun, et keegi ei viriseks, et seadus on karm. Aga nagu ennist mainisin, et niipalju kui on inimesi, on arvamusi. Osade arvates tuleks igasugune autode modifitseerimine ja isikupärastamine ära keelata ning isegi need, kes selle peale mõtlevad võiks ennast ära lõpetada ning osade meelest on see täiesti okei kui riputatakse autole külge seda, mis iganes kätte satub.
Allarr Kirjutas:Esiteks: Ma tean väga hästi, mida akvaarium tähendab, kuid selle metafoorilist tähendust Sina, Martin, ilmselgelt ei tea või ei tunnista. Sõna akvaarium kasutatakse tänapäeval ka auto kohta, mille ükski aken pole toonitud.

Teiseks: Seadus lubab toonida tagumised klaasid täiesti süsimustaks kui on soovi, kuid esimesi küljeklaase praktiliselt tumedamaks teha ei tohi. Just esimeste klaaside(va esiklaas) toonimise suhtes võiks olla seadus leebem.
Oeh jah...Icon_rolleyes
Samad sõnadBig Grin Raske nende toonklaasisõpradega eksole?Big Grin
Kaugtulesid tohib Eestis ka olla kokku ainult 75 luksi, kuigi võiks ju rohkem olla... 50 inimesel oleks reisibussis palju turvalisem, kui võiks Rootsi moodi 150 luksi olla, aga... ei tohi. Ja nii ongi.

See, et "ei sobi" ilma toonklaasita, pole kellegi argument.
Saatke Savisaarele vihje, et valite tema poolt, kui lubab seaduses paranduse teha.
väikemees Kirjutas:Saatke Savisaarele vihje, et valite tema poolt, kui lubab seaduses paranduse teha.

Badgrin

Täpselt seda ongi tegelikult raffale vaja ju tegelikult- piiks the wordlwide crisis- toonklaas olemas, ongi elu lill.

Tegelikult jagan Blue Chipi arvamust- kakkuda toonklaasid maha, näidata enda nägu lõpuks ja lasta balti ketti Savisaarele. Õigemini Blue chip päris nii ei mõelnud, aga mina mõtlen küll.

Nagu ennemuistsetel aegadelSmile
Kui juba see teema populaarne on siis Annan teada et ei Läti ega Leedu luba ka enam täis toonida oma aknaid ja masina sinna arvele võtmine maksab ka hulga raha mis ei tasu ennast enam ära. Samas ise ma arvan et minust selja taga võiks olla veidi tihedam toon et tagada autos olevate isikute privaatsus kuid eespool ma tahaks selget vaadet. Välja võib jätta esiuksed mis võiks nõrga tooni all olla just päikese häirivuse pärast. Ma näiteks ei kannata prille kanda ja seepärast ka oleks toonimise poolt kui päikeseprillide poolt Smile
Allarr Kirjutas:Samad sõnadBig Grin Raske nende toonklaasisõpradega eksole?Big Grin
Ega sa mu sarkasmi selle akvaariumi teemaga väga hästi ära küll ei tabanud Badgrin
Martin Kirjutas:
Allarr Kirjutas:Samad sõnadBig Grin Raske nende toonklaasisõpradega eksole?Big Grin
Ega sa mu sarkasmi selle akvaariumi teemaga väga hästi ära küll ei tabanud Badgrin

Paistab nii. Seletad äkki lahti, et mina ka aru saaksin?Big Grin
Päris hea andmine käib. Omalpoolt ka paar sõna sekka.

See on sisuliselt sama teema mis "udutuledega pimestamine". Nagu sealgi on fakt, et mida rohkem valgust inimesele silma paistab seda kitsamaks pupill läheb - järelikult näen ümbritsevat keskkonda vähem. Nii, et pimestamise efekt on olemas.
Analoogne on nende toonklaasidega - mida tumedam kile, seda vähem sa näed. Ja palun ärge hakake huilgama, et ma vaatan korralikult. Ma tean, et vaatate kuid füüsikaline fakt on, et te näete ikkagi viletsamini. Tõsi 99 % juhtudest või isegi 99,9% juhtudest on teil piisav info kuid tõenäosusteooria kohaselt suureneb ohu tekkimine paratamatult. Muidugi või stahaanovlikult vastu vaielda, et kui autoomanik teab, et tal on toonklaas siis pavlovi õpetuste järgi vaatab ta iga kord kaks korda hoolikamalt kui muud tavaliiklejad - jah palun tehke. Kuid piisab teil kasvõi korraks peolt tulles oma auto kellegi tuttava kätte anda ja tema näiteks ei tea seda. Ühesõnaga - toonitud klaasid suurendavad minu arvates liiklusohtlikkust.
Päikese jaoks on olemas päikeseprillid. Privaatsuse jaoks on kodu. Eriti nõrga närvikavaga peab ikka olema kui ei suuda tavalise autoga sõita. Kuidas te palun Prismas poes käite - tõmbate ka muhamedi maski selga?

Enamus toonijaid toonib ju ikka sellepärast, et nii tundub auto ilusam/ohtlikum mida iganes. Ja selles ei ole tõesti midagi halba kui tahetakse autot ilusamaks teha - kuid kui see käib teiste tervise arvelt pikemas perspektiivis siis tuleks sellesse taunivalt suhtuda.

Keegi rääkis siin korraks ka känguru raudadest - tegelesin ise natukene selle projektiga. Peamine põhjus miks rauad ära keelatakse on linnades inimestele otsasõidud ja väga räiged vigastused põlvedes. Selleks on näiteks Tartus olev firma välja töötanud ja Saksas katsetanud uut tüüpi raudasid mis kokkupõrkel jalaga annavad talle tükimaad väiksema löögi kui suvaline toru. Nii, et siin on VÄGAGI reaalne põhjus olemas.
R129 Kirjutas:Ühesõnaga - toonitud klaasid suurendavad minu arvates liiklusohtlikkust.

On selle kohta mingi test või analüüs tehtud?
Palju õnnetusi on siis selle võrra aastas vähem?
Muidu jääb asjast sama mulje nagu "müüme maha ja siis ostame tagasi"Big Grin
python Kirjutas:
R129 Kirjutas:Ühesõnaga - toonitud klaasid suurendavad minu arvates liiklusohtlikkust.

On selle kohta mingi test või analüüs tehtud?
Palju õnnetusi on siis selle võrra aastas vähem?
Muidu jääb asjast sama mulje nagu "müüme maha ja siis ostame tagasi"Big Grin
vot mõistlik oleks selline lubatud toonklaas:

http://www.youtube.com/watch?v=v7IDIiKeM...r_embedded
Viitsite veel jahuda sellel teemal? Ma igatahes ei jookse praegu oma kalli raha eest paigaldatud kilet maha kiskuma, rääkige mis tahes Smile) Täiesti pohh.
Aru mai saa, mida te siin halate, Indrek ju pasteeris siia lõigu määrusest, kus on selgelt kirjas, et kuulikindla klaasiga soomukil võib olla läbipaistuvs 60%. Ja ärge tulge rääkima, et soomustatud ja kuulikindla klaasiga Mersusid ei ole olemas Big Grin

Aga mis seadustesse puutub, siis ise te ju need inimesed olete sinna mäe otsa valinud kes seadusi teevad. Ah et ei ole käinud valimas ? Siis oled ise laus loll, et lasid teistel valida inimesed, kes sulle ei meeldi.
h2x0r Kirjutas:Aru mai saa, mida te siin halate, Indrek ju pasteeris siia lõigu määrusest, kus on selgelt kirjas, et kuulikindla klaasiga soomukil võib olla läbipaistuvs 60%. Ja ärge tulge rääkima, et soomustatud ja kuulikindla klaasiga Mersusid ei ole olemas Big Grin

Aga mis seadustesse puutub, siis ise te ju need inimesed olete sinna mäe otsa valinud kes seadusi teevad. Ah et ei ole käinud valimas ? Siis oled ise laus loll, et lasid teistel valida inimesed, kes sulle ei meeldi.

mina olen laus loll, sest sealt valikust mulle ükski ei meeldind. hea, et mõnigi siin nii tark on ja kohe kõike taipab.
h2x0r Kirjutas:Aru mai saa, mida te siin halate, Indrek ju pasteeris siia lõigu määrusest, kus on selgelt kirjas, et kuulikindla klaasiga soomukil võib olla läbipaistuvs 60%. Ja ärge tulge rääkima, et soomustatud ja kuulikindla klaasiga Mersusid ei ole olemas Big Grin

Aga mis seadustesse puutub, siis ise te ju need inimesed olete sinna mäe otsa valinud kes seadusi teevad. Ah et ei ole käinud valimas ? Siis oled ise laus loll, et lasid teistel valida inimesed, kes sulle ei meeldi.

Icon_cool
S300 Kirjutas:
h2x0r Kirjutas:Aru mai saa, mida te siin halate, Indrek ju pasteeris siia lõigu määrusest, kus on selgelt kirjas, et kuulikindla klaasiga soomukil võib olla läbipaistuvs 60%. Ja ärge tulge rääkima, et soomustatud ja kuulikindla klaasiga Mersusid ei ole olemas Big Grin

Aga mis seadustesse puutub, siis ise te ju need inimesed olete sinna mäe otsa valinud kes seadusi teevad. Ah et ei ole käinud valimas ? Siis oled ise laus loll, et lasid teistel valida inimesed, kes sulle ei meeldi.

mina olen laus loll, sest sealt valikust mulle ükski ei meeldind. hea, et mõnigi siin nii tark on ja kohe kõike taipab.
Näed siis, seekord ma pean sinuga isegi nõustuma Badgrin
S300 Kirjutas:
h2x0r Kirjutas:Aru mai saa, mida te siin halate, Indrek ju pasteeris siia lõigu määrusest, kus on selgelt kirjas, et kuulikindla klaasiga soomukil võib olla läbipaistuvs 60%. Ja ärge tulge rääkima, et soomustatud ja kuulikindla klaasiga Mersusid ei ole olemas Big Grin

Aga mis seadustesse puutub, siis ise te ju need inimesed olete sinna mäe otsa valinud kes seadusi teevad. Ah et ei ole käinud valimas ? Siis oled ise laus loll, et lasid teistel valida inimesed, kes sulle ei meeldi.

mina olen laus loll, sest sealt valikust mulle ükski ei meeldind. hea, et mõnigi siin nii tark on ja kohe kõike taipab.

Eesti seadused lubavad eksisteerida n+1 parteil. Kui olemasolevad ei meeldi, tee uus, 1000 inimest kokku ja tuld. Näiteks klaasitoonijate partei.
h2x0r Kirjutas:
S300 Kirjutas:
h2x0r Kirjutas:Aru mai saa, mida te siin halate, Indrek ju pasteeris siia lõigu määrusest, kus on selgelt kirjas, et kuulikindla klaasiga soomukil võib olla läbipaistuvs 60%. Ja ärge tulge rääkima, et soomustatud ja kuulikindla klaasiga Mersusid ei ole olemas Big Grin

Aga mis seadustesse puutub, siis ise te ju need inimesed olete sinna mäe otsa valinud kes seadusi teevad. Ah et ei ole käinud valimas ? Siis oled ise laus loll, et lasid teistel valida inimesed, kes sulle ei meeldi.

mina olen laus loll, sest sealt valikust mulle ükski ei meeldind. hea, et mõnigi siin nii tark on ja kohe kõike taipab.

Eesti seadused lubavad eksisteerida n+1 parteil. Kui olemasolevad ei meeldi, tee uus, 1000 inimest kokku ja tuld. Näiteks klaasitoonijate partei.
kas tõesti?
kle tundmatud ei pääse edasi, neid ei vali keegi...tuttavad aind vast
Lehti: 1 2 3 4 5