Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suunatuled põlema nagu ameeriklastel
#1
Olen mõelnud sellise asja peale, et panna esimesed suunatuled pidevalt põlema, nagu parktuled. Sellist asja kohtab tihti ameerika autodel. Kõigepealt siis küsikski, kas w124 ameerika variandil põlevad suunad ees? Minu teada näiteks Karli kunagisel w126 420 sel-il vist need põlesid? Tal olid mudugi need ameerika variandi tuled. Teine küsimus oleks nüüd, et kuidas saaks seda mõtet teostada? Päris palju annaks minu meelest välimusele juurde( erinevalt neist sinistest parktuledest, mis levivad bemmidel :lolSmile.
Vasta
#2
Kõige lihtsam on paigaldada kahe niidiga pirnid. Kui on kollase klaasiga suunad pole probleeme, valge klaasiga suunale on nats keerulisem leida kollast, kahe niidiga pirni.
Ameeriklase poodidest pidi saama. Jama tekib jälle pirnide korrasoleku kontroll süsteemiga.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#3
USA W123'el on kahe niidiga pirnid.
Lisaks pirnidele vajad siis ka uusi pirni pesasid.
300CD, 1984
Mercedes-Benz: Das Beste oder nichts.
Vasta
#4
Esimese mõttena saab vahele panna relee, mille kontaktid on kogu aeg koos ja suunaka sisslülitamisel hakkab lahutama. Relee ei pea olema suur, niiet mahub tule katta alla.
Vasta
#5
300-24 Kirjutas:Minu teada näiteks Karli kunagisel w126 420 sel-il vist need põlesid?
arva kellelt karl ahvis? vähemalt enne mind pold eestis kellelgi. :cool2:

ma tegin kunagi kollasest kahe niidiga pirnist mida sai tollal ainult kadaka autoturult, viilisin ühe naga maha ja 5W niidile tinutasin juhtme külge mille tõin läbi pesa välja. natuke tuleb painutada ka suunaka klemmi, et lühisesse ei läheks. toite võtsin udukatelt, et pirnikontroll segast ei paneks.
Vasta
#6
marek Kirjutas:
300-24 Kirjutas:Minu teada näiteks Karli kunagisel w126 420 sel-il vist need põlesid?
arva kellelt karl ahvis? vähemalt enne mind pold eestis kellelgi. :cool2:

ma tegin kunagi kollasest kahe niidiga pirnist mida sai tollal ainult kadaka autoturult, viilisin ühe naga maha ja 5W niidile tinutasin juhtme külge mille tõin läbi pesa välja. natuke tuleb painutada ka suunaka klemmi, et lühisesse ei läheks. toite võtsin udukatelt, et pirnikontroll segast ei paneks.

aga kas sel juhul põleb pidevalt üks niit? selles mõttes, et põleb ka siis kui teine niit vilkuma hakkab?
Vasta
#7
300-24 Kirjutas:aga kas sel juhul põleb pidevalt üks niit? selles mõttes, et põleb ka siis kui teine niit vilkuma hakkab?
täpselt nii. 5W põleb koguaeg ja 21W siis kui suund vilgub.
Vasta
#8
selge. algul sain aru, et need watid neil niitidel suht samad, aga kui nii erinevad siis saab jah hästi aru kui suunda näitan. aga palju mudu suunatule tavalisel pirnil watte on? selles mõttes, et tahaks , et see suunatuli sama tugevalt põleksTongue
võibolla see relee mõte nagu kriipc välja pakkus siis targemTongue
Vasta
#9
No ma arvan, et sama tugevalt ei ole tark neid põlema panna, kui mõleda sellele, kui nad vilguvad, siis on päris ereoranž valgus. plus siis oleks vaja võimsamatt releed.
Vasta
#10
Sunatulepirnid on 21W, pole kunagi ise vahetanud?
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#11
Kuskilt BMW foorumist lugesin, et on olemas spets releed millega ühendad üheniidiga suunatulepirni gabariidina põlema. Aga kui selle relee vahele pnaed siis tulede seest kaovad pargid ära.

Kuna ma olen väga tubli ja ilus:biggergrin:, siis otsisin teema üles(loodan, et aitab).
Teema on siin:
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?...&start=250
Vasta
#12
Põhimõte on järgmine: suunaka pirnile antakse peale pidevat madaldatud pinget (6-8 V maitseasi ja hea oleks õhtusel ajal toiteplokiga katsetada eelnevalt, et näha kui nõrgalt nad hõõguma jätta). Vilkumise ajal antakse originaaljuhtme kaudu täispinget.

Üks viis selle tegemiseks oleks osta Tevalost selline kolme jalaga asi, mille nimi on L7806CV või L7808CV (üks on 6V ja teine 8V väljundpingega). Hind 20 EEK kanti. Kuna see klots ikka soojeneb ja mitte vähe 21W pirniga, siis tuleks ta kuskile keresse/tiiba kinni keerata. Tal on selleks auk olemas.

Asja datasheet on siin:

http://www.elfa.se/pdf/73/730/07309016.pdf

Kolmandal leheküljel on jalgade tähistus ja järgmisel ühendusviis (applikation circuit).
jalg nr 1 (Vi) -> gabariiditulede küljest (näiteks)
jalg nr 2 (Vo) -> läbi dioodi (skeemil pole) suunaka külge
jalg nr 3 -> keresse (kinnitusauk = 3 jalg, seega , kui selle kaudu massi saab, siis 3 jalga ei pea ühendama)

Konded võib ka ära jätta, aga väljundisse peaks panema dioodi, et suunaka vilkumisel pealeantav täispinge väljundisse ei satuks. Peaks toimima.
Vasta
#13
Veel lihtsam on muidugi panna vahele 10W keraamiline takisti 4-6 oomi ja diood, aga see kuumeneb samamoodi. Datasheedi graafiku järgi läheb üle 100 kraadi ikka (kui ma õigesti rehkendasin).

http://www.elfa.se/pdf/60/06002927.pdf
Vasta
#14
Lugesin,tuli idee,kui annaks suunatule nii ehitada et,põleb 5w ja suuna andmisel natuke 21w koos 5w-sega ja siis ainult 5w natsa siis kustub kõik ja jälle 21w+5w ja 5w üksi,kustub taas kõik.Suuna lõpetamisel jääb 5w põlema.vott oleks effekt!Teostus on aga puuks....! Idee maksab,21 sajand,elektroonika on teostatav!arvan ma vähemalt.Üks korralik elektroonika mees teeks vast valmis ka.Sorri,mõtte sähvatus hommikul.
Vasta
#15
Praegust politsei aktiivsust arvestades ma jätaks sellised ideed teostamatta. Kaua sa ikka viitsid ülevaatusel käia.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#16
ok.ei arvestanud LE-d aga äge oleks ikka.
Vasta
#17
Erakorralise ülevaatusega lihtne teema Icon_biggrin
politsei kirjutab sulle passi ERAKORRALINUE ÜLEVAATUS
sina järgmine päev lähed ARK-i ja teed nutuse näo ,et pass kadunud
seejärel kirjutatakse sulle uus pass ja lüüakse aga rõõmsalt ülevaatuse tempel passi sisse ning voilaa ülevaatus tehtud naq imeväel Eusa_dance
(siiamaale polnud erakorralist ülevaatust arvutis )
Rendin pukseerimishaagist Pärnus !!!
56765050 pukseerimishaagis@hot.ee
Vasta
#18
Ja selle pisikese asja pärast nii palju vaeva, mõnikord võid kuus 2 korda teh.passi tegemas käia??Icon_smile
Vasta
#19
ega muidu ei sõidaks igast audid ja bemmid nii tumedate klasidega ringi vms
Rendin pukseerimishaagist Pärnus !!!
56765050 pukseerimishaagis@hot.ee
Vasta
#20
Aga mis seadus ütleb? Selle punkt F järgi nagu võiks?(kui on nii vana auto) Need krdi seadused on ka sellised et võid igatepidi neid tõlgendada.

5) eesmiste ääretulede värvus peab olema valge. Erandina võib eesmiste ääretulede värvus olla merevaigukollane sõidukil:
a) mis on saadud pärandvarana;
b) mis kuulub ümberasujale;
c) mis on välisriikide diplomaatiliste esinduste ja nende välisriikide kodanikest töötajate omanduses või valduses;
d) mis on välisriikide sõjaväelaste omanduses või valduses;
e) mis on lepingulisel tööl olevate välisriikide kodanike omanduses või valduses;
f) mis on esmakordselt kasutusele võetud enne 1. oktoobrit 1994. a;
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  S124 salongi tuled jäävad põlema Poisike 3 2,428 05-10-2018, 11:13 PM
Viimane postitus: Poisike
  w211 suunatuled külmaga jamavad Salajane 0 1,295 18-01-2018, 06:52 PM
Viimane postitus: Salajane
  W124 300E 1987.a. salongisoojendus ei toimi nii nagu vaja kaupo51 3 3,981 28-06-2016, 09:27 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Ei võta starterit järgi, sümptomid nagu aku oleks tühi J.K 2 3,403 30-04-2016, 12:45 PM
Viimane postitus: J.K
  W124 suunatuled lakkasid lambist töötamast yllarsz 2 2,507 17-02-2016, 06:12 PM
Viimane postitus: yllarsz
  O: W124 esimesed suunatuled, esistanget nelllllu 6 3,083 10-01-2016, 07:29 PM
Viimane postitus: nelllllu
  w210 220 1996 suunatuled ei tööta Zzzl 0 1,709 22-09-2013, 12:13 PM
Viimane postitus: Zzzl
  W211, SRS tuli jäi korraks põlema?? tyyp1234 5 4,081 14-05-2013, 07:06 PM
Viimane postitus: mozkito
  w211 abs tuli läks põlema? Mersu-Pliks 2 3,577 03-03-2013, 10:52 PM
Viimane postitus: Mersu-Pliks
Question W210 99a. kaug ja suunatuled. Randar 6 3,712 22-10-2012, 08:33 PM
Viimane postitus: Randar



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne