Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katuseluugi polstri eemaldamine.
#1
Kas keegi äkki teab, kuidas saaks 124 katuseluugi süsteemile ligi, tal see polster ees, aga seda ei oska kuidagi ära võtta.
Vasta
#2
Mis sul sealt luugist vaja on? Kui mootorit otsid, siis see on pagassis.

Kui ei, siis lased pisut luugi lahti, keerad metallliistu hoidvad kruvid ära, siis võtad esimese laekonsooli ära (olles enne päikesevarjud ära keeranud). Siis keerad külgedel olevad käepidemed ära, eemaldad uksetihendid ja vaatad polstri serva vahelt sisse. siis näed, kus luugipoolses osas polster kinni on.

Kõik vist enam-vähem.
Kui bussi vaja, siis küsi!
Vasta
#3
Kodanik mõtles vist ikka katuseluugipolstrit mitte laepolstrit..(:
Lased luugi natuke tagasi, nii 10 cm, istub autosse, võtad käega auto esiotsapoolsest otsast kinni ja tõmbad polstri serva alla poole niikaua kui kuuled, et tüüblid lahti tulevad. Seejärel ronid autost välja ja eemaldad väljastpoolt selle, läbi katuseluugi lahtioleva ava. Tagasipanek on siis vastupidine protsess.
Viimane lollus on seda polstrit sikutada salongi poole seestpoolt - keerad laepolstri servad peesse...
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#4
Aga mul see jama, et luuk üldse ei liigu ühtegi senti ei edasi ega tagasi ja kuulda on, et mootor tahab nagu vedada.Et kuidas just, siis seda polstrit ära saada kui isegi käsis sinna vahele ei lähe:thumbdown:
Vasta
#5
Seda ka veel, et pagassist seda keerata ei saanud, seal see valge mingi plastik julla murdus ära millest keerata, ma ei saa aru kuidas üldse sellest peaks saama keerata, see nii õrn.
Vasta
#6
Kas võllist ei saa keerata mille külljes see plastik julla oli?Peaks sinna sobima umbes 8mm võti.
Või üritada : 1 näpib nuppu ja teine oma pikkade ja tugevate küüntega sikutab luuki.
Auto on küürakas,ise kah mitte eriti sirge seljaga ja sõbral nimeks Quasimodo.
Vasta
#7
Ise muidu mäletan, kunagi sai 88 aasta 124 luuki pagasnikust lahti keeratud ja sellel oli üldse seal kohe mingi väike mutikas millest keerata, aga minu 93 aasta 124-jal sealt kus see valge julla ära tuli on nagu piklik ora sealt väljas ja ei leia kohta kus üldse midagi võtmega keerata.Äkki tuleb siis see ora/julla ka veel kuidagi ära tõmmata...Confusedad:

Eks homme päeval hakkan uuesti vaatama mis värk seal täpselt on.
Vasta
#8
Mulle igatahes tundus, et see võll mis sealt väljas ja kus küljes käis ka "julla" on ka plastikust ja ka valget värvi.
Vasta
#9
Taavi Kirjutas:Mulle igatahes tundus, et see võll mis sealt väljas ja kus küljes käis ka "julla" on ka plastikust ja ka valget värvi.

Võll küll plastikust ei ole,ju siis on jullast jäänud sinna mingi tükk.
Auto on küürakas,ise kah mitte eriti sirge seljaga ja sõbral nimeks Quasimodo.
Vasta
#10
Ehhee...see plastijull ongi ühendusmuhv mis seob siis mootori ja trossi liigutamisvõlli, kui sul see julla sealt puudu on, on siduri liiga lahti keeranud ja ongi hambad. Sellest jullast saab hädakorral ka luugi kinni....Kuid luugi normaalseks töötamiseks peab seal see junn olema.(välimus on petlik - see plastik "junn" on seest metallist muideks). Uuest peast maksis isegi mingi 90 kr....

Aga luugiprobleemid - on otsing olemas, vanas foorumis ka meeletult juttu olen sellest kirjutanud...enam ei viici...
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#11
See valge julla mis selle valge varda küljes käib murdus mul endal käes ära kui proovisin seda keerata, see siis ümmargune on.Ja nüüd vahib sealt vastu see totakas plastikust varras, minu meelest seal ikka metalli pole sees kui meenutada...
Vasta
#12
see plastikust ümmargune valge ketas on pöörete lugeja ja katkestuslüliti - loeb trosse pealt infot, millal mootor ära katkestada. Sellejärgi saadakse aru, kus asendis luuk on ja mida ja kui kaua mootor tegema peab. See valge ümmargune asub salongi pool ja seda küll näppida ei tasu, murdub väga kergelt ära...ja see mida näppida tuleks, asub auto tagaotsa pool.....
aga noh..loll inimene on tehnika suurim vaenlane..(:
Veelkord märksõna OTSING
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#13
Nii, ei saanud enam rahu, läksin ja tegin pildi, pildil tegu küll W126 SECi pogasiruumi ja luugiga, kuid w124 (II gen luuk) on identne sellel.
Polnud ammu asja näppinud, mäletasin et asetsesid vastupidi aga on hoopis niipidi - lugeja tagapool ja hädaabi/sidur eespool.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#14
Suured tänud, et vaeva nägid ja pildi ka veel tegid:hump:
Aga ma olen sellise lollusega hakkama saanud, et tegin ikka jah selle valge julla katki.Kuidas ma seda vahetada üldse saaks nüüdConfusedad:
Vasta
#15
Pöörete lugeja on jah plastvõlliga(või plastiga kaetud)...see võll kus luuki lahti keerata on ikka metallist ja selle külge käib plastjulla millest lahti keerata.Kui see plastjulla katki siis peaks saama võllist keerata...
Auto on küürakas,ise kah mitte eriti sirge seljaga ja sõbral nimeks Quasimodo.
Vasta
#16
Sai eile maal värki vaadatud ja õnneks sellel pööretelugejal oli lihtsalt see nupp pealt ära tulnud ja selle sain tagasi lükata.
Proovisin, siis sellest luugi nupust luuki lahti keerata, aga see plastik murdus suht kiirelt ära kui luugi keeramine läks juba väga raskeks ja luuk ise hakkas lahti nii tulema, et juhi poolt oli mingi 5 sendine vahe sees ja teisel pool liikus kõigest kuskil pool senti.Tundub, et sealt poolt siis mingi asi ei tõmba teda kaasa või jääb lihtsalt kinni?
Pärast proovisin 8mm võtmega edasi keerata, aga see hakkas üle viskama, sinna vist midagi väiksemat veel läheb ja kuna väiksemat võtit polnud, siis suure vaevaga sain natuke luuki näpitsatega tagasi keerata ja auto seest nupust tõmbas juba siis elektriliselt kinni tagasi.
Vasta
#17
Minu W202-l pole üldse polstrit...Kas peab olema mingi sääsevõrgu taoline asi , et päike pähe ei paistaks ? Mudu kukal tulineConfusedmile:
Ei tea kus sellist saada ?
Vasta
#18
124-jal paks polster ja materjal nagu lagi ise.Siis kui luuki hakkad lahti tegema liigub ka polster koos sellega ära.Mul muidugi katki ikka luuk ja ootan ikka arvamusi...
Vasta
#19
Tere,
leidsin ka aega ja vajadust luugi mittetöötamise probleemi süveneda.

Probleem selles, et mootor käib, kuid tross ei liigu. Manuaalselt saab trossi liigutada, kuid sealt ei jõua luuki liigutada ( või olen ma vähe putru söönudBig Grin) Luuki saab taha liigutada käega lükates, ükkab natuke maad ära, siis vutvutvut pagassi ja keerad trossi jälle.. Nii õnnestus luuki liigutada. Nii.

Nüüd aga sellest, mis toimus enne liigutamist. Avastasin eest mootori, mis polnud isegi kere küljes, kõik poldid olid lahti. Pilt on ka veel sellest ajast. Keerasin kõik poldid kinni ja proovisin mootorit tööle panna: mootor käib ringi, aga mitte midagi ei liigu. Kust midagi järgi on andnud ning kas sellest mootorist veel elulooma saab?

Veel küsiks teadjamate käest, et kas sealt tagant trossi liigutades liigub ka luuk.. St. kas ta peab ka kergelt liikuma? Mootorist keerates mul igatahes luuki liigutada ei õnnestunud.



Lubatud pilt mootorist: http://www.zone.ee/imre16/luugimootor.JPG


Head õhtu jätku,
Imre
Vasta
#20
Mul ka see teema, et käega ei jõua keerata.Ei ole lihtsalt nii sobivat võtit leidnud:thumbdown:
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W220 katuseluugi "pann" Rolz 0 278 30-05-2022, 12:42 PM
Viimane postitus: Rolz
  W124 katuseluugi avamine Atman67 3 1,211 22-04-2021, 12:00 PM
Viimane postitus: v6sa
  om606 w140 EGR eemaldamine leonK 3 3,076 19-09-2019, 07:23 AM
Viimane postitus: v6sa
  VDO immo eemaldamine ? Mercy 1 2,414 15-10-2016, 09:07 PM
Viimane postitus: Mercy
  DPF filtri eemaldamine Paul 0 2,027 19-08-2015, 04:28 PM
Viimane postitus: Paul
  2006 .a. 2.2CDI 110kw EGR-i eemaldamine arcar 16 16,117 09-11-2013, 01:01 PM
Viimane postitus: jyrisoo
  w204 sisu tagumise küljepaneeli eemaldamine Rohtsalu 0 2,018 20-05-2013, 09:17 AM
Viimane postitus: Rohtsalu
  Toonkile eemaldamine herki 13 16,276 06-07-2012, 02:09 PM
Viimane postitus: v6sa
  Velgedelt laki eemaldamine ja värvimine? Taavi358 16 23,940 13-04-2011, 12:52 PM
Viimane postitus: marek
  18" AMG Monoblock II velgede äärekivitäkete eemaldamine? nostromo 0 2,874 12-08-2009, 03:57 AM
Viimane postitus: nostromo



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne