Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toonkile eemaldamine
#1
Tere,

On keegi kokku puutunud toonkilede eemaldamisega?
Maha tuleb ta vist tirides probleemideta, aga kuidas kõige paremini liimi kätte saada?
Kas kilet maha tõmmates on mõistlik ka fööniga veidi kuuma anda, et võimalikult palju liim kilega maha tuleks, või vaja ainult maha tirida?
Milline keemia liimi eemaldamiseks kõige parem: nitrolahusti, lakibensiin, või hoopis mingi muu vedelik.

Herki
Vasta
#2
Ära torgi fööni!!!

Kõik sõltub kilest, normaalsed tulevad koos liimiga maha, turu omad mitte eriti.
Tõmba maha lihtsalt ja mina keemiat ei kasutaks liimi eemaldamiseks, ajad liimi sellega laiali ja siis kogu klaas hägune,
jama rohkem kui asi väärt. Fairy ja vee seguga pritsid üle ja spetsziletiga maha liimijäägid.
Zileti saad usutavasti igast normaalsest kilet paigaldavast firmast kui ilusti küsid, kasvõi sümboolse kopika eest.

Karl@omajagukilesieemaldanud.com
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#3
(05-07-2012, 10:01 PM)Karl Kirjutas: Ära torgi fööni!!!

Kõik sõltub kilest, normaalsed tulevad koos liimiga maha, turu omad mitte eriti.
Tõmba maha lihtsalt ja mina keemiat ei kasutaks liimi eemaldamiseks, ajad liimi sellega laiali ja siis kogu klaas hägune,
jama rohkem kui asi väärt. Fairy ja vee seguga pritsid üle ja spetsziletiga maha liimijäägid.
Zileti saad usutavasti igast normaalsest kilet paigaldavast firmast kui ilusti küsid, kasvõi sümboolse kopika eest.

Karl@omajagukilesieemaldanud.com

Kummardused maani Icon_razz
Herki
Vasta
#4
Mina kraapida ei julgeks soovitada, sest isegi plastist jääkaabitsaga on võimalik kriimud peale saada.

Mine poodi, kaupluse nimeks "Knopka" ja küsi kleebiste eemaldamise.... aerosool pudelis. Kui on paks kiht liimi, siis oli kõige parem nii, et lased peale ootad natuke ja siis lased uuest sinna samma kohta peale, seejärel nühid maha. See toode oli "Knopka" kaupluses: http://www.defender.ee/?id=356&lng=est
Või näiteks siit leidsin sarnase toote: http://www.oomipood.ee/product/labeloff5...-220ml-crc

Mul kulus 3 pudelit esimestele küljeklaasidele aga liimi oli see eest ikka meeletult palju!
Vasta
#5
Ma ka ei julgeks soovitada iga asjaga kraapimist, nagu ka kirjutasin Eusa_angel

Minu poolt pakutud võtet kasutavad kõik kiletamisega tegelevad firmad, nii tehakse ka üle kiletamisesse minevad aknad.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#6
Just, just. Karl teab, mida räägib. Ma kartsin ka kriipimist, aga kogenud kiletajad veensid mindki ziletiga töötama. Sai hea. Ma kasutasin ka keemiat, st mingi vedelik, mis ei lasknud liimil uuesti nakkuda.

'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#7
See on siis täiesti tavaline zilett mida võib kasutada?
Vasta
#8
Kas soojendusega tagaklaasilt saab kile maha sama meetodit kasutades.
Ma kardan "triipe" vigastada.
Vasta
#9
(06-07-2012, 08:33 AM)Henry Kirjutas: Kas soojendusega tagaklaasilt saab kile maha sama meetodit kasutades.
Ma kardan "triipe" vigastada.

Kuskilt foorumist lugesin, et soojendusniite vigastamata on kaunis keeruline seda kilet ja liimi tagaklaasilt kätte saada.
Aga tundub, et meie hulgas on piisavat pädevaid mehi, kes ka tagaklaasi kallal käinud.


Aga mis puutub ziletti, siis kas selleks kõlbab ka murtavate teradega paberinoatera? Või vanakooli zilett on parem?

Paberinoa tera kasutan keraamilise pliidi puhastamiseks, veidi fairit ja lükkas selle kõrbend pasa ilusti pliidilt maha. Töötab ideaalselt ja ei kriimusta midagi.

Herki
Vasta
#10
Mida pehmem tera, seda ohutum.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#11
(06-07-2012, 08:10 AM)väikemees Kirjutas: See on siis täiesti tavaline zilett mida võib kasutada?

Vabandust, kas sa ikka lugesid mida kirjutasin?

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#12
(05-07-2012, 10:01 PM)Karl Kirjutas: Karl@omajagukilesieemaldanud.com

Ei toimi!
Vasta
#13
(06-07-2012, 11:51 AM)Karl Kirjutas:
(06-07-2012, 08:10 AM)väikemees Kirjutas: See on siis täiesti tavaline zilett mida võib kasutada?

Vabandust, kas sa ikka lugesid mida kirjutasin?

IkkaEusa_angel Ma küsisin selle lause pärast, et äkki mõni spetsiaalne zilett:

"Zileti saad usutavasti igast normaalsest kilet paigaldavast firmast kui ilusti küsid, kasvõi sümboolse kopika eest."
Vasta
#14
(06-07-2012, 08:10 AM)väikemees Kirjutas: See on siis täiesti tavaline zilett mida võib kasutada?

Karl kirjutas:
...seguga pritsid üle ja spetsziletiga maha liimijäägid...

Vist ikka mingi erikuradikõvajapeenriist...Eusa_think
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  om606 w140 EGR eemaldamine leonK 3 3,076 19-09-2019, 07:23 AM
Viimane postitus: v6sa
  VDO immo eemaldamine ? Mercy 1 2,414 15-10-2016, 09:07 PM
Viimane postitus: Mercy
  DPF filtri eemaldamine Paul 0 2,027 19-08-2015, 04:28 PM
Viimane postitus: Paul
  2006 .a. 2.2CDI 110kw EGR-i eemaldamine arcar 16 16,118 09-11-2013, 01:01 PM
Viimane postitus: jyrisoo
  w204 sisu tagumise küljepaneeli eemaldamine Rohtsalu 0 2,018 20-05-2013, 09:17 AM
Viimane postitus: Rohtsalu
  Velgedelt laki eemaldamine ja värvimine? Taavi358 16 23,942 13-04-2011, 12:52 PM
Viimane postitus: marek
  18" AMG Monoblock II velgede äärekivitäkete eemaldamine? nostromo 0 2,874 12-08-2009, 03:57 AM
Viimane postitus: nostromo
  Küljekarbi katteplastikute eemaldamine Sm. Västrik 4 3,556 20-07-2008, 12:49 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Katuseluugi polstri eemaldamine. Taavi 21 12,098 17-05-2007, 12:26 AM
Viimane postitus: Taavi
  Kati eemaldamine Andres 4 4,488 21-03-2006, 11:56 PM
Viimane postitus: Andres



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne