Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz E211 E320 CDI 2003 Rain573
#21
Silberis värvitud tükk 370€ lett.
Vasta
#22
(18-05-2016, 12:55 AM)kubilius Kirjutas: Silberis värvitud tükk 370€ lett.
OMG need mingi faking kullast v? Big Grin Hmm...okey..peab mõtlema siis natuke. Värvimata ei pakuta v? Big Grin
Vasta
#23
Mõni asi maksab lihtsalt haiget hinda, aga olen kindel, et silberi juurdehindlus on seal ka juba 100%.
Ebays kasutatud tükid maksavad juba üle 100€.
Vasta
#24
Kuna töötan ka ise esinduses, siis tean vägahästi palju siin hinnas õhku on. Big Grin
Mersuga sõites km mööduvad märkamatult. 15000 km oli juba täis tiksunud. Eks selle ajajooksul on omajagu investeeritud aga auto pole uus ja eks seda raha läheb veel siia...enne kui auto saab enamvähem selline, millega saan ka ise rahul olla.
Täna saigi siis tehtud järjekordne õlivahetus. Ostsin ära ka automaatkasti filtri ja tihendi. Ja sai soetatud ka automaatkasti õlivarras. Mingiaeg tuleb teha ka automaatkastis õlivahetus.
[Pilt: 01100161758f8ee.jpg]
Õlivahetuse käigus avastasin, et järgmine pihusti lekib. 4 siis seekord. Tegelikult peaks need seibid kõik korraga äravahetama ja oleks asi unustatud. Aga pole aega niipalju kunagi olnud. Sekord ei läinud asjad nii lihtsalt ja pidin pihusti lahti keerama ja pommiga sain välja. See mis edasi juhtus oli ulme.
[Pilt: 011001617720a32.jpg]
Selle sisemise risti all on üks väike doos ja 1,3mm läbimõõduga tagasivoolu klapi kuul. Panin kõik kokku ja auto ei käivitunud. Võtsin pihusti uuesti lahti ja avastasin, et olin selle kuuli pulbriks keeranud. Kuul oli äraliikunud oma pesast ja korpusevahele jäänud. Kell oli 9 õhtul juba ja asi tundus lootusetu. Õnneks tuli meelde et tutav vahetas oma 220cdi l pihusti just. Kõne peale ja sain sealt pihustist kuuli. Panin kokku ja kõik toimis jälle. Seekord lõppes kõik hästi õnneks Smile
Vasta
#25
(19-05-2016, 11:21 PM)Rain573 Kirjutas: ...
Panin kokku ja kõik toimis jälle. Seekord lõppes kõik hästi õnneks Smile

Jälgi väga hoolega mootori tööd. Kui tekib lonkamine, vaheta rikutud pihusti ASAP välja - vale pihustamine võib rikkuda kolvi üsna kiiresti.

Kui mootori töös ühelgi režiimil mõne nädala jooksul muudatusi ei tekkinud, siis võid vast rahulikumalt magadaWink
Vasta
#26
Vastan teemasse, kuna see võib ka teisi huvitada.

Diiselmootor on säärane huvitav elukas, et selles tehakse iga silindri jaoks küttesegu valmis ülilühikese aja vältel otse silindris. Kuniks pihusti annab ka tegelikult välja seda, mida arvuti tellib, on kõik hästi. Enamasti oskab arvuti ise tuvastada erinevuse tellitud ja realiseerunud nurkkiirenduse erinevuse ja oma tellimust sedapalju kompenseerida, et kolvi sissesulamist ei toimu.

Aga teoreetiline võimalus selleks on olemas, kui mingil põhjusel antakse kütust kordades enam.

Sa avasid pihusti (tõsi küll, mitteplaaniliselt, aga ikkagi). Teoorias ei saa seal midagi valesti minna. Aga peale äärmiselt huvitavat vestlust Diesellandi asjapulgaga Maamessil olen ma endisest paranoilisem...

Graafikule kantud vältused on ikka sigalühikesed:
http://www.dieselland.ee/teenused/cr-pihusti-remont/

Paraku ei ole CDI-pihusti stendimine paljudele end diislitöökodadeks nimetavatele käitistele jõu- ja enamikule omanikest rahakotikohane ja nii need suitsevad traktorid meil teedel põrisevadki.

Kui R4 puhul annab teistest erinev pihusti endast kenasti märku (kõlin, lonkamine), siis R6 puhul minusugune üthe tõrkuvat pihustit tuvastada ei suudaSad Küll peab üks heas toonuses ridakuus käima ühtlase urinaga, pöördesse minema sujuvalt ja koormuseta ei tohiks ka märkimisväärset suitsu näha olla.
Vasta
#27
Ka koormuse all ei tohiks suitsu olla. Minu sama mootoriga isend lööb tahma välja ainult kohalt võttes või järsku kiirendades, kui turbo ei ole veel jõudnud rõhku üles puhuda. Kui turborõhk on üleval ei ole tagant silmnähtavalt musta lendamas.

Ma ei tea, mida teeb ümber kirjutatud ajuga isend, aga tegelikult ei tohiks ka aju ümberkirjutus panna autot tahmama, kui turborõhk üleval on.

Tahm=põlemata kütus=vale küttesegu=vähem jõudu.

Väga paljud autod suitsevad ka puhtalt sellepärast, et omanik ei raatsi auto heaolu nimel raha raiskama, kõige odavam asi, millega saab suitsemist vähendada on kõige lihtsam õhufiltri vahetus. Silmaga võib filter puhas tunduda, aga poorid on tõenäoliselt siiski juba igasugusest kõntsast kinni.
Vasta
#28
(23-05-2016, 11:34 AM)Eero_S Kirjutas: Ka koormuse all ei tohiks suitsu olla.
...

Kui mootorit koormates üldse suitu ei paista, siis on kütust liiga väheIcon_twisted Kasutamata reserv.

Aga muus osas olen küll nõus.

Paks must tahmavorst asfaldil on rikke tunnus. CDI mootoritel on peamiseks kurja juureks kinnitahmanud sisselase, heal juhul ka poolavatud pöörisklapid. Ja kusevad pihustid - ikkagi diisel.
Vasta
#29
Originaal tarkvaraga om613 ja om648 mootoritel on segu tehasepoolt seadistatud üsna lahjaks. Ka koormuse all ei tohi sealt mingit suitsu tulla. Mul on 300hp om613, töötab 1,7 bar turborõhuga ja pole mittemingit suitsu üheski töö režiimis.

Vasta
#30
Tänu kasutaja võsa postitusele pöördusin ka täna diislikeskuse poole. Sain sealt endajaoks suht positiivse vastuse. Kuna ma ei tea täpselt kas 220 cdi l on kuul sama läbimõõduga siis tellin uue, pihustipealt mahakirjutatud koodi alusel. Ei ole põhjust nagu väga paanikaks. Selliseid asju on enne juhtunud ja juhtub tulevikus ka. Lihtsalt õpetund mulle, et tuleb ikka iga pisiasja kontrollida.
Mul on aju näpitud. Pole sellest kirjutanud, sest pole dynos jõudnud käia. Mingit tahma kuskilt ei jookse. Olen paljudel teistel masinatel ka ajusi kirjutanud (softi ise ei tee). Mercedese puhul on huvitav, et altotsast nagu ei muutu väga midagi, või see efekt pole nii suur. Aga kui kiirus üle saja siis peale aju ülekirjutamist on minek ikka midagi muud ja rebib korralikult. Olen pannud ikka päris paljude masinatega kõrvuti. Smile
Ma ei saa eriti aru mis selles cdi pihustis nii erilist on? Tavaline pihusti ju. Ma saan aru kui oleks mingi pieso või midagi sellist Big Grin. Ja see 320 cdi pihusti on natuke lolli ehitusega. 220 cdi pihustiga ei oleks saanud sellist asja mitte kuidagi juhtuda.
Vasta
#31
(23-05-2016, 10:21 PM)Rain573 Kirjutas: ...
Ja see 320 cdi pihusti on natuke lolli ehitusega. 220 cdi pihustiga ei oleks saanud sellist asja mitte kuidagi juhtuda.

Ma olen üks suur kõrv nüüd...
Vasta
#32
(24-05-2016, 07:45 AM)v6sa Kirjutas:
(23-05-2016, 10:21 PM)Rain573 Kirjutas: ...
Ja see 320 cdi pihusti on natuke lolli ehitusega. 220 cdi pihustiga ei oleks saanud sellist asja mitte kuidagi juhtuda.

Ma olen üks suur kõrv nüüd...

Ma saan pilti teha sellest sisust kui vaja. Ühesõnaga 220 CDI pihustil on see keskmine klapp mis selle kuuli peale surub poolkuuga kinni ja vedru surub peale koguaeg. Kui pihustil pea maha keerad, siis võid seda ükskõik kuipidi keerata, midagi välja ei tule. Minu pihustil see nii ei olnud. Kui seda pihusti pilti vaatad mis ülevalpool kuskil on siis seal see ristiga taldrik liigub suhteliselt vabalt kui pea maha keerad. Selle taldriku all ongi see kuul oma pesas. No kirjeldades vb raske aru saada sellest. Kui peaksin selle kuuli vahetusega tegelema kunagi, siis teen step by step pildid sellest. Või siis teine variant on esitronicust pihusti pildid lahti võtta, sealt on ka kõik detailid väga hästi näha.
Tegelikult tahtsin täna midagi muud uurida siit foorumist. Kas e211 käigukast on mingil määral ka iseõppiv? On seal nagu vag või kia mudelitel adapsionid?
Mul algusest peale on nii olnud, et kui gaasipedaali täitsa põhja vajutad. Nii põhja, et seal all olev lüliti aktiveeruks, läheb mootori tuli põlema ja jõud kaob. Vabastades kustub tuli ära. Ja gaasipedaali viga jääb sisse. Sõitmist see ei sega, sest kui gaasi põhja vajutasin, nii et see lüliti alla ei läinud siis vahetas kaks käiku alla, vahepeal ka lihtsalt käigu. Viimasel ajal olen märganud et gaasipedaali põhjavajutusega enam käike alla ei vaheta. Vahepeal vb läheb madalam sisse. Iseenesest mind see ei sega, sest edasi käib ikka hästi. Sõit tundub sujuvam. Vahepeal linnas sõites oligi alguses kuidagi imelik kui 2 käiku alla lõi vahepeal ja pöörded enamvähem piirajas olid. Mida sellest arvata? Niipalju veel et õli on normis ja õli on puhas ja ei haise.
Vasta
#33
See kickdowniga mootoritule põlema minemine on ju tüüpviga, mäletad sellel punasel, mida Lasnas vaatamas käisime sain ka ju tule põlema. Samamoodi lõi ju minu oma veateate sisse. Muidugi minu omal ja Lasna omal ei kustunud mootorituli ära peale pedaali lahti laskmist. Minul läks pedaal vahetusse ja siiani rohkem pole probleeme olnud.

Kast on adapteeruv jah.
Vasta
#34
(25-05-2016, 12:28 AM)Eero_S Kirjutas: See kickdowniga mootoritule põlema minemine on ju tüüpviga, mäletad sellel punasel, mida Lasnas vaatamas käisime sain ka ju tule põlema. Samamoodi lõi ju minu oma veateate sisse. Muidugi minu omal ja Lasna omal ei kustunud mootorituli ära peale pedaali lahti laskmist. Minul läks pedaal vahetusse ja siiani rohkem pole probleeme olnud.

Kast on adapteeruv jah.

Selge. See veits imelik jah et tuli kustub kohe ära kui pedaali ülespoole lased Big Grin Eks pean sellega kunagi tegelema veits ja kui vaja uue pedaali ostma.
Vasta
#35
Keegi kogenum Mercedese mees oskab ehk nõu anda. Probleem selline. Sõidan sooja ilmaga, kliima töötab. Alguses on kõik normaalne. Panen taha puhuma näiteks 20C:20C ja ette ka 20C ja 20C. Saan Sõita nii umbes 30 minutit ja siis hakkab taha puhuma täiesti tulikuuma õhku. Kuigi displeil on 20C. Temperatuuri muutmine tulemust ei anna. Auto mingiaeg seisab ja siis jälle normaalne. Veakoode ei ole. Kontrollitud Launchi ja delphi klooniga. WIS is kliimakohta vägapalju lugemist ja pole sealt probleemile lahendust leidnud. On ehk kellegil sarnast probleemi olnud ja oskab öelda kust asjale läheneda?
Vasta
#36
Kuidas soojusvaheti jäätumine endast märku annab?
Vasta
#37
(09-06-2016, 09:03 AM)v6sa Kirjutas: Kuidas soojusvaheti jäätumine endast märku annab?
Kas mõtled evaporatorit? Visuaalselt pole vaadanud aga arvutiga näitab 6-7 kraadi selle tempi. Kliima on hiljuti täidetud. Tegelikult võiks see temp olla vist umbes 4-5 kraadi.
Vasta
#38
Vaatan, et Mercedesega igav ei hakka. Täna täiesti lambist hakkas vasak suund vilkuma. Vahepeal vilgub 3x vahepeal jääbki tööle. On kellegil sellist probleemi olnud? Võib asi olla kangis või mõnes moodulis?
Vasta
#39
Tere!
Vaatasin eelnevat teemat kompressori remondimisest,kust saab osta kompressori kolvile rõngast ja tihendi komplekti?
Vasta
#40
(17-06-2016, 12:16 AM)Rain573 Kirjutas: Vaatan, et Mercedesega igav ei hakka. Täna täiesti lambist hakkas vasak suund vilkuma. Vahepeal vilgub 3x vahepeal jääbki tööle. On kellegil sellist probleemi olnud? Võib asi olla kangis või mõnes moodulis?


Mul täpselt samasugune W211, aga ilma keylessita ja airmaticuta. Selles on sul õigus, et igav selle Mercedesega küll ei hakka. Viimase 2 aasta jooksul on vist lihtsam lugeda asju, mida vahetama ei ole pidanud. Vist ainukene suurem asi, kus mitte midagi teha ei ole tulnud on mootor (peale õlide-filtrite muidugi)

Igaks juhuks tahaks hoiatada, et mis mind end kõige enam üllatas ja vist ka üks kõige ohtlikum asi, mis minul selle autoga juhtus oli piduritorude ootamatu lõhkemine. Õnneks juhtus see parklas, mitte liikluses, sest muidu oleks võinud asi eriti ohtlikuks kujuneda, sest ühel hetkel sõidupealt lihtsalt kadusid pidurid ära.

Muidu jah, raha nõuab see auto palju ja kokku on läinud ikka tuhandetes (täpselt kokku ei julge isegi lugeda), kui kasutada uusi ja mitte kõige odavamaid varuosasid + töötunnid, kuna ma ise ei remondi, aga samas sõita on üli hea.




Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  S 400 CDI Lang, 2001, W220 - Sm. Västrik Sm. Västrik 32 4,309 24-04-2024, 11:59 AM
Viimane postitus: Sman
  Mercedes-Benz 230CE 1990a Ramiak8 37 3,042 13-11-2023, 07:09 PM
Viimane postitus: Ramiak8
Photo Mercedes-Benz E270CDi, 2000, w210 - W202 W202 2 309 05-11-2023, 11:04 PM
Viimane postitus: Laur
  W203 C 220 CDI (203.706)sports coupe aka põdra junn - JaaJaa JaaJaa 20 3,032 08-07-2023, 05:32 PM
Viimane postitus: JaaJaa
  Mercedes-Benz E270 CDI, 2001, s210 - kodutu kodutu 6 1,022 27-03-2023, 11:32 AM
Viimane postitus: kodutu
  Mercedes-Benz E280 4MATIC, 2007, W211 - JanisL JanisL 103 108,176 24-03-2023, 05:52 PM
Viimane postitus: JanisL
  Mercedes-Benz, Vito, 2017, W447 - BoxBox.com BoxBox.com 17 2,150 20-01-2023, 03:47 PM
Viimane postitus: Alr77
  Mercedes-Benz 300CE-24, 1991, kodutu kodutu 91 94,600 17-01-2023, 12:40 PM
Viimane postitus: Priit
  Mercedes-Benz 350 SL, 2003, R230 - Kalla Kalla 0 560 25-10-2022, 08:24 PM
Viimane postitus: Kalla
  Mercedes-Benz 200D, 1988, w124 - kodutu kodutu 75 85,853 20-10-2022, 11:06 AM
Viimane postitus: kodutu



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne