Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz C230K '95 - Tuunikala
#21
Veljed täitsa plaanis jah ühel hetkel korda teha, kui selleks rohkem aega on. Hetkel aga praktikal ja tööl ka veel, vabad hetked, mis on, on kas õhtul hilja või siis lihtsalt tahab puhata.
Aga, sain uudist: randid valmis. Järgmine nädal peaks millalgi nüüd kätte ära saama, siis vaja veel keskosad ära timmida ja rehvid otsida ja siis nagu võiks ka alla ära panna. Siis ehk jõuab ka madalamaks lasta masina, kuid need asjad jäägu järgmise kuu sisse, kui auto veel alles muidugi on.
Vasta
#22
Tänastest toimetustest: ajasin auto praktikal tõstukile. Võtsin küljest konditsioneeri radika, kuna tal oli loll komme kogu gaas väljutada. Vead ise-enesest lihtsad: paar auku kärjes ja üks alumise toru juures.
Kuna Bussipargis olevast radiaatori remondikohast saadeti pikalt, läheb radikas homme Pärnusse, ehk sealne vend võtab asja kätte ja survestab ära ka radiaatori, mitte ei arva pimeda toa teisest otsast.
Ühtlasi puhastasin ära ka gaasisiibri ja katsun ka iluvõre mustaks tagasi saada, eks näis, kuidas see õnnestub.
Ning randid ka tehtud. Ei saanud küll ideaalsed, kuid ausalt öeldes, ei huvita ka eriti. Ilusad nad on ja auto alla sobivad ka.
Ühtlasi, tõstuki peal vaadates selgus, et üks esimene vedru on nii ülevalt kui alt katki, ning tagumised ka ülevalt katki. Sellega seoses: kas kellelgi oleks pakkuda ehk W202 Sport, ehk siis AMG-paketi masina korralikke vedrusid mõistliku hinna eest? Või siis madaldust antud autole. Või oskab ehk keegi öelda, et kas mõne muu MB vedrud sobivad siia alla, mida vähe lihtsam ehk leida?
Ning et jutt ainult tühi jutt poleks, siis ka paar pilti.
[Pilt: 6FC4D943-8B61-48BC-A9CD-EEF23B40FDF9.jpg]
Õnneks pole masin tungikohtadest mäda. Kuigi, üks tagumise tõstuki koha punn on puudu, kust antud asja võiks leida?
[Pilt: 1167D0ED-C75F-4A43-93BC-FCBC92DE36EA.jpg]
Vasta
#23
Kuna muud teha ei ole, siis reedel sai oma auto väljast järjekordselt ära pestud. Ühtlasi, kuna uue konditsioneeri radiaatori sain letihinnast kuskil 40% soodsamalt, tellisin 68€ eest uue. Kuivati tellisin ka, tuleb esmaspäevaks. Siis laseb gaasi sisse ära, saab jahedust nautida.
Vedrude küsimus aga on veel lahendamata kahjuks, ootan veel nõuandeid selles suhtes. Aga arvatavasti läheb siiski nii, et tellib ära -50mm madaldusvedrud Saksamaalt.
Pakuti ka 18" velgi. Mille suhtes huvitav küsimus. Nad meenutavad täiesti Brabuse Monoblock IV-sid. Aga neil pole keskosa peal Brabuse kirja. Ehk oskab keegi valgustada, mis veljega võiks siis tegemist olla?
Pilte lisan ka õhtupoole.
Vasta
#24
Igatahes, uus konditsioneeri radiaator ja kuivati küljes, autos külma peal temperatuur 6-8 kraadi. Igatahes, lõpuks autoga mõnus sõita.
Eks see töö oli kohati siiski paras nöök, kuid kõik kaalus lõpuks üles see, et koju sõites ei olnud kõik aknad ja katuseluuk ka veel lisaks lahti. Big Grin
Homme katsun ära vahetada kütusefiltri ja proovin alla neid 18" velgi, täitsa huvitab, kuidas istuma jääb. Ühtlasi vaja ka uurida natukene sisekülge, et näha, millega täpsemalt tegemist on.
Vasta
#25
Võib südamerahus väita nüüd, et autol konditsioneer töötab ilusti. Sai ka esimene kähe kurk saavutatud. Big Grin
Täna aga vahetasin ära kütusefiltri, mis kaasas sõitnud minuga juba pikemat aega.
Katsetasin ka velje ära, sain nii palju targemaks, et tegemist on Borbeti poolt toodetud originaal MB velgedega. Pandud neid C ja CLK alla. Kui ilusaks ära teha, siis täitsa näen nendel tulevikku enda MB all.Ja kunagi ei tea, ehk ka isa T4 Transporteri all.
[Pilt: 30315191-9763-409F-90DF-9DCBBB3F7E85.jpg]
Edasised plaanid hõlmavad ilmselt madaldusvedrusid ja tagumise kardina külge monteerimist. Plaanis ka tagasillaõli vahetus, ning siis tuleb jooksvalt vaadata. Katsun ka nüüd laupäeval ülevaatusele jõuda, eks näha ole, kas ja kuidas seal läheb.
Vasta
#26
Need viimasel pildil olevad veljed sobivad selle mudeli alla ikka väga hästi ja nendega ei vaja auto ka mingit madaldust, sest rehvi ja koopa vahe on ideaalne ja üldpilt on väga meeldiv ja ei häiri silma.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#27
Madaldus tuleb mitmel põhjusel.
Kuna originaal AMG-vedrustuse sportvedrud on katki ja väsinud, on nad vaja välja vahetada. Kuna aga madaldusvedrusid saab juba alates 110€ eest, ei näe mõtet osta kallima raha eest originaal AMG vedrustuse omasid. Rahaline seis pole ka kahjuks nii hea, et lubada neid.
Ning see rehvi ja koopa vahe muutub ka veidi. Kuna ees on rehvid läbi, on sinna uusi vaja. Tagumistest nägin ainult ühte, mis oli enam-vähem. Aga kuna rehvi mõõdud taga on 285/30/zr18, mis võib aga hakata põhjustama koopasse käimist, siis tuleb sinna uued vaadata.
Aga hetkel veel sinnani aega.
Huvitab aga pigem selline asi. Kust nimelt saaksin antud velgedele polte? Originaal AMG Monoblockide omad on liiga pikad ja plekkvelgede poldid hoiavad kinni ainult paari keermega. Et huvitaks nüüd jah selline asi, kust saaks sobivaid polte.
Aga mida pidasin silmas madalduse all. Huvitaks siis selle lähedane lõpp-tulemus (pilt liiga suur):
http://www11.pic-upload.de/21.08.14/ttyvpzpm81oo.jpg
Aga kuna ei tea antud madalduse kohta rohkemat, kui firmat, siis pean ise katsetama.
Sellega olengi hetkel hädas, et kas võtta -50mm madaldusvedrud, -45mm või -40mm. Arvestama peab sellega, et see madaldus on võrreldud originaalvedrustusega, mitte AMG-paketi omaga.
Vasta
#28
(17-06-2015, 02:11 AM)Tuunikala Kirjutas: Madaldus tuleb mitmel põhjusel.
Kuna originaal AMG-vedrustuse sportvedrud on katki ja väsinud, on nad vaja välja vahetada. Kuna aga madaldusvedrusid saab juba alates 110€ eest, ei näe mõtet osta kallima raha eest originaal AMG vedrustuse omasid. Rahaline seis pole ka kahjuks nii hea, et lubada neid.
Ning see rehvi ja koopa vahe muutub ka veidi. Kuna ees on rehvid läbi, on sinna uusi vaja. Tagumistest nägin ainult ühte, mis oli enam-vähem. Aga kuna rehvi mõõdud taga on 285/30/zr18, mis võib aga hakata põhjustama koopasse käimist, siis tuleb sinna uued vaadata.
Aga hetkel veel sinnani aega.
Huvitab aga pigem selline asi. Kust nimelt saaksin antud velgedele polte? Originaal AMG Monoblockide omad on liiga pikad ja plekkvelgede poldid hoiavad kinni ainult paari keermega. Et huvitaks nüüd jah selline asi, kust saaks sobivaid polte.
Aga mida pidasin silmas madalduse all. Huvitaks siis selle lähedane lõpp-tulemus (pilt liiga suur):
http://www11.pic-upload.de/21.08.14/ttyvpzpm81oo.jpg
Aga kuna ei tea antud madalduse kohta rohkemat, kui firmat, siis pean ise katsetama.
Sellega olengi hetkel hädas, et kas võtta -50mm madaldusvedrud, -45mm või -40mm. Arvestama peab sellega, et see madaldus on võrreldud originaalvedrustusega, mitte AMG-paketi omaga.

Olen suht sama küna otsas, st vaja madalad vedrud panna 500E-le, kuid millised täpselt on hea küsimus Eusa_angel Mul on varasemalt ilmselt taha topitud üldse 300TE omad, sest aeg-ajalt käivad taga rattakoopas pomšid tudumasIcon_razz
Ebay-st saaks madaldatud vedrud 4tk ca 400$ eest. Ma ei kujuta ette, mis need originaalid plekivad. Ilmselt läheb topelt summa ära.
Hea oleks teada, kes on nii tark ja lahendaks selle küsimuse.
Olen tänaseks igasuguseid tuuningu mehi kohanud ja mõttetut raha maksnud st stabiilselt tagumikust saanud, kuna ise kõike 100% ei jaga.
Sooviks edaspidi vältida igasugu korduvaid ümbertegemisi.
Anna teada, kui keegi su vedru küsimusele õiget vastust teab.
Driving
W213 E220d 2018
W447 V250 2018
Vasta
#29
Ma soovitaks neljale h&r cup kit'i. Hind pole ka nii hull, et ainult vedrud peaks ostma. Ma sain enda autole hentsi käest.
Lubatud madaldus sellel 60/40.
Turbo
Vasta
#30
Kuna kindlustus saab 30-ndaga läbi, võtan veidiks ajaks auto arvelt maha ajutiselt, et vältida kallist LKF-i kindlustust.
Aga, mis seal ikka, kuna auto jääb mingiks ajaks seisma, sai vähe produktiivne oldud. Ning alustasin üle pika aja seisnud juppide külgemonteerimist.
Esiteks sai tehtud nii:
[Pilt: B821F8BB-011C-4225-B896-1065511EDD46.jpg]
Siis nii:
[Pilt: 185A6E53-35C1-4C6E-8CB6-77E955BF5840.jpg]
Siis sai välja otsitud see:
[Pilt: 61BAD62D-EA0B-48C4-BE5F-2ACBF3C42CD5.jpg]
Ja see:
[Pilt: 17CFA53E-2CED-4D1E-BE54-AE80F65EA6DD.jpg]
Tehtud vastavaks ka see (kuid külge ei saanud):
[Pilt: 37231559-BA5D-4EF1-9EDB-0939377B9C95_1.jpg]
Ning lõpp-tulemus siis selline:
[Pilt: th_941ACEB1-6957-4EE0-983A-5D957C785153.mp4]
Homme oleks vaja veel kokku laduda see kupatus, siis oleks hing täitsa rahul.
Kui see lisa nüüd juures, siis puudu veel esimene topsihoidja (tagumine nüüd käetoe sees olemas, pilti tollest homme), el. istmed, 3. pidurituli, tehase toonitud klaasid, autotelefon koos alusega (kui kellelgi pakkuda, siis andke tuld) ning mõned asjad veel kindalsti, kuid vähemalt suurem osa olemas.
Vasta
#31
Oled natukene asjast valesti aru saanud. Aasta peale viimase kindlustuse lõppu ei tüüta sind keegi.
Vasta
#32
See on kusjuures kahe otsaga asi.
Mul Ventol sai kindlustus läbi veebruaris, võtsin ajutiselt arvelt maha kuni 16.06-ni, ning kuskil 10-ndal juunil laekus meil, et alates 17-ndast läheb autole peale kohustuslik LKF kindlustus.
Et jah, pigem võtta ta ajutiselt maha, kui ühel hetkel avastada mingisugune kallis kindlustus enda nimelt.
Vasta
#33
Midagi on sul selle kindlustusega valesti siis. Enda hobikal talviti kindludtust ei tee. Aga arvelt maha ma teda küll pole pidanud võtma. Ja lisa tasusid pole kuskilt tulnud. Sa uuri oma kindlustus maaklerilt seda asja. Voi vaheta maaklerit.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#34
Mul iizi kaudu tehtud tavaliselt, kuid eks vaatab. Ilmselt midagi siis lihtsalt jama.
Aga, lubatud pildid siis:
[Pilt: IMG_3606.jpg]
[Pilt: IMG_3607.jpg]
[Pilt: IMG_3608.jpg]
[Pilt: IMG_3609.jpg]
[Pilt: IMG_3610.jpg]
[Pilt: IMG_3612.jpg]
[Pilt: IMG_3613.jpg]
Vasta
#35
(28-06-2015, 11:42 AM)siimruz Kirjutas: Midagi on sul selle kindlustusega valesti siis. Enda hobikal talviti kindludtust ei tee. Aga arvelt maha ma teda küll pole pidanud võtma. Ja lisa tasusid pole kuskilt tulnud. Sa uuri oma kindlustus maaklerilt seda asja. Voi vaheta maaklerit.

Nüüd on uus seadus, kõik autod millel numbrid küljes peavad olema kindlustatud. Ainuke võimalus on ajutiselt arvelt võtmine.
Vasta
#36
Nii

Uurisin oma maakleri käest seda kindlustuse asja. Põhimõtteliselt on nii, miks mina pole pidanud arvelt maha võtma. Kuna minu auto seisab ilma kindlustuseta pool aastat ja natuke peale( hilissügis, talv ja vara kevad) Siis minul ei saa ilma kindlustuseta aastat täis. Seega ei pea ka arvelt maha võtma. Kui mu auto seisaks ilma kindlustuseta üle aasta siis on alles arkil õigus arvelt auto maha võtta, aga seda ka ei pruugita teha. Aga sellist asja pole, et peab olema kogu aeg kindlustus peal. Ma tegin kindlustuse alles eelmine kuu oma autole siiani sügisest seisis ilma kindlustuseta.

Selline on minu info.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#37
Väga hea kui selline informatsioon tuleb otse maaklerilt. Eelnevalt ajakirjanduses levinud jutu järgi sain mina aru, et peab olema koguaeg kindlustatud ja ajutiselt on võimalik arvelt võtta üheks aastaks. Kui arvel on, siis saadab kindlustus arve ikka. Põhimõtteliselt samasugune olukord, kui eelnevalt oli JAH kindlustusleping.
Vasta
#38
Siis ei oska jah midagi kosta. Kuskilt kuulsin, et kui autol ÜV olemas, siis määratakse peale kohustuslik kindlustus, kuid ei oska rohkem öelda ka selle kohta. Kuid täna panen raha arvele ja teen kuuajalise peale, kuna autole tekkinud huviline, kes soovib seda osta. Selleks aga vaja Pärnu sõita.
Ühest küljest on see tore, kuna saab autoparki vähendada ja liikuda edasi suuremate-mugavamate masinate poole (2 tükki veel vaja maha müüa). Olen vaadanud siin W140 kerega diisleid, kuid hoian otsad lahti. Igatahes MB on üks kindlates valikutes.
Teisest küljest aga kahju jällegi. Huviline juba uurinud, et kas juhiaken käib alla, et autos suitsu teha ja kas subwooferit saab ka installida. Ise näen teda muidugi seest originaalina, ainult OEM+, ehk siis võimalikult paljude lisadega.
Samas aga, enne mind on selles autos niiehknii suitsetatud, ehk siis suitsuvaba ta pole ning huvilisele saan ehk autot näidates ka tõestada, et oma aja Bose on ka tänapäeval hea kvaliteediga, mis toodab ka piisavalt bassi. Mitmed on mu käest küsinud, et kus subwoofer on ja kui teada saavad, et tehase heli, on silmad suured peas.
Aga midagi pole veel kindel, inimene tahab lasta auto üle vaadata ja kui sealt ilmneb midagi, mis ei sobi talle, jääb endale ja hakkab iluvigade ja puudujääkidega tegelema.
Ühtlasi, kuna auto on praegu minust 50km kaugusel, lasin isal ülevaatusel temaga ära käia.
Ja seal selgus, et põhjus, miks järsul kiirendamisel taga pauk käib, on see, et sillapuksid üles paisunud ja kulunud. Kõik muu aga oli normis, alates heitgaasidest lõpetades piduristendiga. Piduritega ma muidugi teadsin, et kõik korras, kuna olen VW esinduses tööl, siis käisin seal proovimas. Esipiduritel oli pidurdusjõud 3,8, tagumistel 2,6, käsipidur 2,8. Protsentuaalne erinevus oli 8-12.
Heitgaaside pärast aga kartsin, kuna masinal all järelturu katalüsaatorid. Aga kõik oli ilusti normis.
Aga reedel selgub, kas on raha taskus või Mercedes-Benz hoovis.
Aga jah, mujale kurta ei osanud oma rasket muret.
Vasta
#39
Nii.
Käisin siis autoit näitamas. Üle vaadati siis ühes huvilise poolt valitud töökojas.
Seal nad vaatasid siis seda, uurisid ja puurisid ja vigade nimekiri tuli selline:
Tagasillas leke
Tagasilla puksid ja esimesed vardad
Esimene parem rattalaager
Vedrud ees
Vedrud taga
Mootoripadi
Rooste keredetailidel.
Sellele nimekirjale tehti umbkaudne arvutus 4500€. Minu soovitud hind 1425€ ei sobinud, kuna tegemist polnud kupeega, vaid tavalise pereautoga, mille puhul varustus ei loe. Mina aga hinda ka alla ei lasknud ja nii kokkuleppele ei jõudnudki.
Kuigi jäi raha saamata, oli tagasisõites tuju siiski hea. Vahepeal mängisin kardinaga, konditsioneer jahutas auto sisemust ja suurest rõõmust käisin ka kohalikus lammutuses läbi, kust sain korralikumad uksetihendid, valgete taustadega kellaploki, terved tagumised kõlarikatted ja paar väiksemat asja veel. Homme käin ka läbi, saan esitiiva ja tagumise luugi. Juhipoolse siis võtan, kuna too, mis seal oli, oli täiesti roostevaba ja korralik. Tagaluugil oli vähesel määral pindmist. Kui nüüd kuskilt saaks kas korraliku roostevaba juhiukse või korralikud uksed kõik, mis roostevabad, paneks ka need kõrvale, kuna plaan on auto siiski teha kere poolest viisakaks ära. Pole veel otsustanud, kuid selle käigus võib muutuda värvikood 199-lt 040-le, kuid seda näitab aeg.
Ühtlasi tellin esmaspäeval ära madaldusvedrud ja viin RH-de keskosad pulbervärvimisse, et nendega ühele poole saaks. Arvatavasti tellin ära ka mootoripadja, tagasillapuksid ja need otsavardad, kaasa arvatud ka rattalaagrid eest. Kui need kõik küljes, laseb sillastendi ära teha ja vaikselt valmistuma edasisteks töödeks.
Ilmselt käib siis, kui auto üles tõstetud, põhja alt ka üle, teeb ära roostetöötluse, muundab seda ja kannab peale korraliku, paksu kaitsekihi.
Kui see osa tehtud, siis hakkab välimusega vaikselt tegelema, lasen klaasid ära toonida ja kogun raha vaikselt mõlgieemalduse ja ülevärvi jaoks.
Edasist näitab aeg.
Aga, kui keegi oskab öelda, kes Tartus tegeleb MB-dega ja on olemas teadmised ja vajalikud tööriistad, et teostada eespool loetletud töid, võib mulle privaatsõnumiga märku anda. Isa on rääkinud kellestki, kes tegutseb kahe raudtee vahel Tartus, kuid rohkem otseselt ei tea midagist.
Vasta
#40
Eile sai alustatud spidobloki külgemonteerimist. Kuid kuna selgus, et LS salvestub blokki ja kellad olid kinni jäänud, ei olnud tolle blokiga midagi teha.
Hakkasin siis ehitama kahest ühte kokku. Seal tulid sisse ka mõned nüansid. Nimelt: uuema tüübi blokil on valgustus teisiti lahendatud, kui vanemal. Seetõttu ei saa lihtsalt panna külge uuema tüübi valgeid kellasid koos tagumise valgustjuhtiva plastikuga. Tegelikult saaks, aga ei jää hästi valgustama.
Kuna aga nendel taustadel on nii hea liim, sai lihtsa vaevaga tõsta uue plastiku küljest vana külge. Vanad säilitasin ka, kunagi ei või teada.
Sama hooga vahetasin ära ka nõelad, need panin ka valged. Nüüd vaja ainult proovitiir teha, et näha, kas said kõik nõelad õigetesse kohtadesse või ei.
Järgmise asjana, kui see nüüd lõpetatud saab, vahetan ära uksetihendid ja hakkan tegelema lävepaku liistude taastamisega.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mercedes-Benz 230CE 1990a Ramiak8 37 3,051 13-11-2023, 07:09 PM
Viimane postitus: Ramiak8
Photo Mercedes-Benz E270CDi, 2000, w210 - W202 W202 2 311 05-11-2023, 11:04 PM
Viimane postitus: Laur
  Mercedes-Benz E270 CDI, 2001, s210 - kodutu kodutu 6 1,039 27-03-2023, 11:32 AM
Viimane postitus: kodutu
  Mercedes-Benz E280 4MATIC, 2007, W211 - JanisL JanisL 103 108,269 24-03-2023, 05:52 PM
Viimane postitus: JanisL
  Mercedes-Benz, Vito, 2017, W447 - BoxBox.com BoxBox.com 17 2,172 20-01-2023, 03:47 PM
Viimane postitus: Alr77
  Mercedes-Benz 300CE-24, 1991, kodutu kodutu 91 94,604 17-01-2023, 12:40 PM
Viimane postitus: Priit
  Mercedes-Benz 350 SL, 2003, R230 - Kalla Kalla 0 560 25-10-2022, 08:24 PM
Viimane postitus: Kalla
  Mercedes-Benz 200D, 1988, w124 - kodutu kodutu 75 85,938 20-10-2022, 11:06 AM
Viimane postitus: kodutu
  Mercedes Benz 450 sel-73 inc13 inc13 31 26,429 24-07-2022, 07:14 PM
Viimane postitus: inc13
  Mercedes-Benz C230 kompressor, 1997 - W202 W202 7 1,238 22-03-2022, 03:10 PM
Viimane postitus: W202



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne