Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W220 vs E65
#21
Big Grin 
tere ! siin on sulle ju palju nõu antud--kõik on olnud enamal või vähemal määral pädevad . miks sa siis kysid kui tarka nõu kuulda ei võta !
täpselt nagu jonnimine--tead ju kyll millega see lõpeb Smile
CL500 ´95 , MB s210 E320 CDI
Vasta
#22
Sa vist ei kujuta ette ka, palju selliste masinate pidamine maksab? Omadest kogemustest võin öelda, et odavam on taksoga sõita Smile Päriselt.
Vasta
#23
Tere

MHMHSmileSmile Las proovib ära siis süda rahul! Ega keegi ju kätt ette pane! Aga Nende isendite puhul lase kindlasti pädevas kohas teha korralik diagnostika. Sellest ka palju abi. Neid igasuguseid kaasasolevaid vihikuid ja hooldusraamatuid ära väga usu, enne kui oled margi esindusest ka kinnitust saanud! Tänapäeval tehakse neid ju väga edukalt auto müügi efektiivsemaks muutmiseks järgi. Auto on auto ja kui hing ikka ihkab võta ära! Endal hetkel tööauto üks koreakas lendas laiali. ( hooldatud ja kasitud pill). Hetkel peale remondi kalkulatsiooni on eelarve selline, et S ile saaks kõik amordid koos kompressoriga osta. Panin endalgi kukalt kratsima, et ehk oleks võinud S võtta juba kui need kuradi koreakad on remontida ka päris ulmelised.

Igal juhul edu!

Aga kostita meid ka kui oled midagi ära ostnud!

Siim
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#24
Eks need neljakilosed räimed ongi täpselt sellises korras, et veel sõidavad. Ilmselt pole erilist hooldust näind. Pigem hädapärased asjad ära tehtud, et edasi saaks sõita ja kogu lugu. Luksauto on mõeldud üle keskmise jõukale inimesele. Pole asjakohane rääkida, et mõttetu raha raiskamine jne. Lihtsalt tuleb endale tõdeda, et viga on endas ja oma tahtmises kui auto pidamine tunda annab, mitte pole auto halb rahaauk, et tahab hoolt saada.

Uhke näoga võib ringi sõita küll. Sageli kui parklas sääraste autode rehvimustrit vaatad, siis saad aru, miks seda autot peetakse....


Seepärast mina nt sõidagi oma võimetekohaselt 85a 190 mersuga....Sest uuema/kallima auto pidamine pole elutähtis.

Kooliajal sõitsin ka 190 mersuga, mille varustasin pärast lubade saamist 3.2 mootoriga ja fun oli....jube on aga mõelda, et palju aega on sest möödas aga ikka olen seal samas oma 190`ga... Eusa_drool
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#25
Siin veits lugemist mõlema auto kohta. Tean ühte soome ehitajat kes ütles et se täiesti jama artikkel se vaid kahe inimese arvamus, esimesed 1,5 kuud arvas rõõmsalt edasi kuni air matic streikima hakkas.

W220

http://www.autoleht.ee/testid/kasutatud?id=2148


E65

http://www.autoleht.ee/testid/kasutatud?id=2148
Vasta
#26
(26-01-2014, 07:23 PM)Uku Kirjutas: Tuleks nüüd tagasi MB juurde. Ma ei tea, kui pikk sa oled, kuid...

See on kusjuures väga oluline küsimus iga vana&odava prestiižimargi tippmudeli ostja puhul, sest ega alla 160cm vend tihti ikka väiksemasse autosse kui S-klass ära ei mahu Eusa_whistle

Lihtsalt osatan, no hard feelings! Eks kõigil autosõpradest tudengitel tuleb see etapp elust läbi käia, kus suurem enamus tööl teenitud raha odava luksusauto liikumashoidmise peale ära kulutatakse.



Vasta
#27
(27-01-2014, 10:56 AM)mait Kirjutas: Siin veits lugemist mõlema auto kohta. Tean ühte soome ehitajat kes ütles et se täiesti jama artikkel se vaid kahe inimese arvamus, esimesed 1,5 kuud arvas rõõmsalt edasi kuni air matic streikima hakkas.

W220

http://www.autoleht.ee/testid/kasutatud?id=2148


E65

http://www.autoleht.ee/testid/kasutatud?id=2148

Teine link vale, lisan õige:
http://www.autoleht.ee/testid/kasutatud?id=2277
Vasta
#28
(26-01-2014, 11:54 PM)lincoln84 Kirjutas: Kle pole mõtet siin iroonitseda, mõned noored on tänapäeval sellised, kes ei ole oma raha ära raisanud vaid hoidnud ning käivad kooli kõrvalt ka tööl. Sinu enda mure kui sa seda ei usu aga see ei tähenda seda, et kohe peab mögisema tulema kellegi teemase kes üritab nõu küsida !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sai tulnud nõu küsima, ootad, et kõik siin su valiku peale käsi plaksutaks ja kaasa kiidaks.

Kui sust päriselt autoostja oleks oleks see sul juba olemas.
Jutt meenutab kangesti kunagist "auto" nimelist foorumikasutajat.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#29
(26-01-2014, 11:54 PM)lincoln84 Kirjutas: ...mõned noored on tänapäeval sellised, kes ei ole oma raha ära raisanud vaid hoidnud ning käivad kooli kõrvalt ka tööl.

...et siis see teenitud raha lähimasse töökotta viia... Eusa_clap

Samas, kes viib töökotta, kes diskobaari, kes kasiinosse, kes "mäkipoodi" jne jne. Fakt on see, et kuhugi peab selle teenitud raha ju kulutama - küsimus on valikutes. Smile
Vasta
#30
Siin on palju arutatud raha/tasuvuse/kütusekulu teema. Aga kust kurat mina tean palju poiss teenib ise või kui rikkad on vanemad. Las see teema olla. Kui tunneb, et suudab suvalisel hetkel 2-3kilo lauale panna, ehk isegi mitu korda aastas, siis jumal temaga.

Enda seisukohalt vaadates usun, et suudaksin ka taolist autot ülal pidada, kuid taas taandub asi valikutele... Minu seisukohalt on tähtis, et auto läheks hommikul käima ja ma julgeksin sellega sõita Soome või Võrumaale.

Nüüd aga minu poindi juurde. Taolist autot pead käsitlema hobiautona - nädalavahetusel sõidad, nädala sees remondid. Usu, mingi hetk viskab see üle, et iga natukese aja pärast uus häda kallal...
LCD displayde ja armatuuride remont
www.harteron.ee
Vasta
#31
Tahtsin ka kirjutada, et võta diisel ja hoopis E ja kui see ei meeldi miks siis üldse nõu küsida... Aga lugedes uuesti läbi esimese postituse siis küsitakse abi valikul kas S430 või 745i. Muidugi S. Ega ma ei hakka MB foorumis sulle biiemmtabljut soovitama.
Vasta
#32
220 on väga mõnus auto, aga kui see kere meeldib peaksid ikka vist veidi kallimaid aparaate vaatama. See ei tähenda muidugi, et 7 kilo eest saani ei oleks võimalik osta. Sellel aparaadil hakkab kohe silma tiibadel lokkav rooste, kui seda ka ei taha omanik ära kaotada, siis kui hoolega seda autot üldse hoitud on... ?? W220 kere on üsna roostesõbralik, kui auto eest ei hoolitse.
Hea oleks ka kui müüjal oleks ette näidata mõni tsekk viimastest aastatest õhkamortide või kompressori kohta. Muidu võiks kohe esimene talv vähemalt ühe õhkamordi raha varuks olla. Uus oli vist vanas rahas törts üle 10 000 krooni, üsna arvestatav väljaminek ju.
Hind on päevaga muide autol juba ka kukkunud, nüüd 3200 peal.
Võrreldes eelmise kerega (W140) on 220 ikka tehnikaime. Aga 3500 eest ei saa ka korralikku w140.
Käi mõnda 8 tuhandest vaatamas siis oskad odavamaid kriitilisemalt vaadata.

Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#33
Auto ei tohiks maksta rohkem kui sinu yhe kuu sissetulek- see on minu arust selline suht hea reegel ja nöuanne(siis ei teki autoga sellist seotust ja sa ei pea pödema kui miski katki läheb- las ta siis läheb, järgmine kuu ostad uue...). Lisaks mötle selle peale, et auto on tarbeese ja koht kust sa enam kunagi investeeritud kapitali tagasi ei saa...
Seega kui teenid kuus 4000-5000, siis muidugi osta ning kui p...rse läheb- jätad tee äärde, lööd ukse pauguga kinni, korjad reg. numbrid ära ja tellid endale takso järgi ning järgmine päev ostad uue...
Kui aga kuu teenistus ei ole sellest klassist, siis pole ka mötet punnitada- ainult auto nimel elada ja raha teenida/koguda on kah suht tobe vöi olgem ausad- see on suisa lollus. Sellisel juhul oleks möistlikum osta 1000 eurtsi eest mingi lihtsam auto ja investeerida ylejäänud raha, selleks et tulevikus saaksid lubada endale luksusautot/autosid
Ja need mis kuulutustes olid, ei ole mingid luksusautod(need olid äraaetud saanid)- selleks et neist saaksid jälle luksusautod tuleb neisse arvatavasti sisse taguda raha sama palju kui nad maksavad...
Vasta
#34
(27-01-2014, 11:34 PM)tommyboy Kirjutas: Auto ei tohiks maksta rohkem kui sinu yhe kuu sissetulek- see on minu arust selline suht hea reegel ja nöuanne(siis ei teki autoga sellist seotust ja sa ei pea pödema kui miski katki läheb- las ta siis läheb, järgmine kuu ostad uue...). Lisaks mötle selle peale, et auto on tarbeese ja koht kust sa enam kunagi investeeritud kapitali tagasi ei saa...
Seega kui teenid kuus 4000-5000, siis muidugi osta ning kui p...rse läheb- jätad tee äärde, lööd ukse pauguga kinni, korjad reg. numbrid ära ja tellid endale takso järgi ning järgmine päev ostad uue...
Kui aga kuu teenistus ei ole sellest klassist, siis pole ka mötet punnitada- ainult auto nimel elada ja raha teenida/koguda on kah suht tobe vöi olgem ausad- see on suisa lollus. Sellisel juhul oleks möistlikum osta 1000 eurtsi eest mingi lihtsam auto ja investeerida ylejäänud raha, selleks et tulevikus saaksid lubada endale luksusautot/autosid
Ja need mis kuulutustes olid, ei ole mingid luksusautod(need olid äraaetud saanid)- selleks et neist saaksid jälle luksusautod tuleb neisse arvatavasti sisse taguda raha sama palju kui nad maksavad...


Selle loogika järgi julgeks mina ainult Tankiga sõita, kui kogu ülejäänud Eesti sõidab kuupalalise masinaga. Päris jube pilt võib olla ikka. Aga noh kui sa tahad saaniga liigelda, siis palun väga,või on sul tõesti vähemalt 10 K suurune kuupalk.


" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#35
(27-01-2014, 11:38 PM)indrek Kirjutas:
(27-01-2014, 11:34 PM)tommyboy Kirjutas: Auto ei tohiks maksta rohkem kui sinu yhe kuu sissetulek- see on minu arust selline suht hea reegel ja nöuanne(siis ei teki autoga sellist seotust ja sa ei pea pödema kui miski katki läheb- las ta siis läheb, järgmine kuu ostad uue...). Lisaks mötle selle peale, et auto on tarbeese ja koht kust sa enam kunagi investeeritud kapitali tagasi ei saa...
Seega kui teenid kuus 4000-5000, siis muidugi osta ning kui p...rse läheb- jätad tee äärde, lööd ukse pauguga kinni, korjad reg. numbrid ära ja tellid endale takso järgi ning järgmine päev ostad uue...
Kui aga kuu teenistus ei ole sellest klassist, siis pole ka mötet punnitada- ainult auto nimel elada ja raha teenida/koguda on kah suht tobe vöi olgem ausad- see on suisa lollus. Sellisel juhul oleks möistlikum osta 1000 eurtsi eest mingi lihtsam auto ja investeerida ylejäänud raha, selleks et tulevikus saaksid lubada endale luksusautot/autosid
Ja need mis kuulutustes olid, ei ole mingid luksusautod(need olid äraaetud saanid)- selleks et neist saaksid jälle luksusautod tuleb neisse arvatavasti sisse taguda raha sama palju kui nad maksavad...


Selle loogika järgi julgeks mina ainult Tankiga sõita, kui kogu ülejäänud Eesti sõidab kuupalalise masinaga. Päris jube pilt võib olla ikka. Aga noh kui sa tahad saaniga liigelda, siis palun väga,või on sul tõesti vähemalt 10 K suurune kuupalk.

80-100tuh eurot kuus saada poleks üldsegi paha Eusa_doh
Vasta
#36
(27-01-2014, 11:34 PM)tommyboy Kirjutas: Auto ei tohiks maksta rohkem kui sinu yhe kuu sissetulek- see on minu arust selline suht hea reegel ja nöuanne(siis ei teki autoga sellist seotust ja sa ei pea pödema kui miski katki läheb- las ta siis läheb, järgmine kuu ostad uue...). Lisaks mötle selle peale, et auto on tarbeese ja koht kust sa enam kunagi investeeritud kapitali tagasi ei saa...

Arvestades näiteks Eesti keskmist palka, siis ühe kuupalga eest ei saa sa mitte midagi, millest vähegi rõõmu saaks tunda. Korruta see summa kahe, pigem kolmega, siis hakkab juba looma.
1993 Ford Scorpio Stufenheck 2.0i Topas
Vasta
#37
Eesti keskmine palk oli 2013 3kvartalis 930 eurot - ma arvan et kui natuke otsida, siis selle raha eest saab kindlasti Mondeo, Golfi vöi Audi 80/100, mis on ysna talutavas korras ja ylevaatust veel aasta vörra järgi. Maxima myyja, kes saab 400 eurot- tema jaoks on riik loonud yhistranspordi, igayks ei peagi autot omama.
Jutu point oli see et igayks ikka vastavalt oma vöimetele, pole mötet ennast löhki punnitada...
P.S. minu sissetulek ei ole 10 K ja igapäevasöidud söidan odava saaniga kuhu olen viimase 18000km jooksul investeerinud remonditöödele kokku umbes 100 eur(ölivahetus, öhu- ja salongifilter).Ja samuti ei ole ka saani turuväärtuse langus väga valusalt rahakoti pihta löönud. 10K auto puhul oleks aastas arvatavasti pelgalt turuväärtuse languse töttu 2K kaotust tulnud vastu vötta ja sinna liida juurde veel ka oluliselt kallim remont.

Vasta
#38
(28-01-2014, 08:19 AM)tommyboy Kirjutas: Eesti keskmine palk oli 2013 3kvartalis 930 eurot - ma arvan et kui natuke otsida, siis selle raha eest saab kindlasti Mondeo, Golfi vöi Audi 80/100, mis on ysna talutavas korras ja ylevaatust veel aasta vörra järgi. Maxima myyja, kes saab 400 eurot- tema jaoks on riik loonud yhistranspordi, igayks ei peagi autot omama.
Jutu point oli see et igayks ikka vastavalt oma vöimetele, pole mötet ennast löhki punnitada...
P.S. minu sissetulek ei ole 10 K ja igapäevasöidud söidan odava saaniga kuhu olen viimase 18000km jooksul investeerinud remonditöödele kokku umbes 100 eur(ölivahetus, öhu- ja salongifilter).

Sinu jutu järgi peaks siis iga kuu uue auto ostma ju. Ostame näiteks selle keskmise 900 EUR eest auto ja kust kütuseraha, toidu ja kodulaenu raha tuleb?

Ära aja jama suust välja.

900 EUR auto on täpselt selline, et järgneva kuu jooksul pead TÜV korrasoleku jaoks vähemalt samapalju sisse panema.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#39
(28-01-2014, 01:00 AM)Uku Kirjutas: [...
Arvestades näiteks Eesti keskmist palka, siis ühe kuupalga eest ei saa sa mitte midagi, millest vähegi rõõmu saaks tunda. Korruta see summa kahe, pigem kolmega, siis hakkab juba looma.

Defineeri rõõm?Eusa_think

Mina väidan, et kui natuke ringi vaadata saab selle müstilise "eesti keskmise" eest rõõmu toovaid autosid küll. Tõsi, siis ei ole need enam premiummargid ja ilmselt ei ole tegu ka oma klassi levinuimatega. Ning kogu köögimööblit korraga säärasega ära ei too ning ilmselt Ladoga Trophyl poodiumile ei sõida. Aga oma tagumiku ja pere toidukauba saab veetud küll, pealegi mõistliku kogukulu eest. Kütusekulu pole ainus kulu, varosad, kindlustus ja väärtuse langus söövad ka oma.

Mõnes mõttes olen ülejõu käiva auto seotamist tauniva jutuga päri: meil kipub auto olema ikka midagi enamat, kui tarbeese. Ei, mitte see valvega garaažis sametkatte all seisev uunikum, vaid see "poest leiva-lasteaiast lapse-naise tööleviimise" liikur. Loomulikult pole paha, kui inimene suudab ka igapäevaliikuri hoida väga heas korras. Aga pahatihti ju ei suuda, sest on soetatud enda võimetele mittevastav sõiduk.

Essi ostmine on jõukohane paljudele. Essi pidamine nii, et see essuks ei muutuks, aga vähestele.Eusa_think
Vasta
#40
Jah, teatud isikutel võib Ladast ka väga palju rõõmu olla.
Üsna mõttetu arutelu siin eespool küll, aga teemasse tagasi tulles - S430 ülalpidamine saab kindlasti väga kallis olema. Kui sa leiad, et su rahakott peab vastu neljakohalistele remondiarvetele ja seda ilmselt mitte üldse harva, siis muidugi - S on kindlasti väga-väga mõnus ja luksuslik auto. Lase käia.
See, kui sul on praegu natuke kõrvale pandud, ei päästa sind siis, kui tuleb kolmas või neljas taoline arve. Sa pead olema võimeline jooksvalt suuri summasid maksma, et seda autot hoida oma seisukorras. Minu isiklik soovitus on, et pane veel veidi kõrvale ja osta turul olev korralik isend. Ma hetkel surfama ise ei hakka, kuid kindlasti on ta seal hinnaklassi teises otsas. Kontrolli, et tüüpvead oleksid juba parandatud. Point on selles, et kallima otsa autot ostes sa tegelikult säästad - odavama autoga maksad sa selle hinnavahe remonditöökojale mitmekordselt tagasi.
Hooldusajalugu ära usu. Nagu ma kuskil siin foorumis ka mainisin kunagi - müüsime kunagi auto ühele Eesti tuntud automüüjale (õigemini andsime vana ära ja võtsime temalt uue). Paar kuud hiljem oli vana auto müügis hooldusraamatuga - mida tal reaalselt olla ei saanud.

Isiklikult soovitaksin üldse vaadata W211 320 diisli poole näiteks. Ei ole küll V8 lõrinat, kuid minek on hämmastav, kütusekulu normaalsem ja ilmselt on see üldse vähem probleemsem auto, kui W220. Olen ise üsna pikka kasvu (tunnen, et C jääb väikseks) ning E-klass on täiesti piisav - ei tunne üldse vajadust S järgi.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W220 s600 siimruz 17 1,068 02-10-2023, 10:44 PM
Viimane postitus: siimruz
  w220 S-Klass 07/1998...08/2005 marek 22 61,977 28-09-2018, 09:53 AM
Viimane postitus: HotPapa
  W220 head ja vead? Egoolen 1 3,103 10-01-2018, 01:53 PM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  W220 S430 President andres23 1 3,314 30-01-2017, 12:14 AM
Viimane postitus: Mike22
  W220 huvi. ktmduke 7 5,094 22-12-2016, 03:23 PM
Viimane postitus: Mike22
  Kas w211, w220 või w163 Nostop 3 3,715 26-08-2012, 05:39 PM
Viimane postitus: igiliikur
  W220 s320 või s500 abipalve meka 16 24,330 10-05-2011, 07:58 PM
Viimane postitus: nostromo
  MB S 400 (W220) tommy975 1 3,155 10-07-2010, 11:58 PM
Viimane postitus: eastpak
  Huvi W220 S500 vastu C.L 34 24,777 27-12-2009, 08:39 AM
Viimane postitus: ville
  Ostuabi- Mercedes-Benz S 430 W220? -M-T- 21 19,034 05-06-2009, 12:49 AM
Viimane postitus: Merc500



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne