Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Talv on tulekul aga rehvid... ?
#21
Andres Kirjutas:kasutatud hea lamell ehk aitab kui just pole metsavaheteesid vaja palju sõita
lamellil ongi just esimene talv sõidetav, järgmine ei kõlba kuhugi, või siis suvel siledaks sõita.

mul eelmine talv vist olidki need nrv lamellid(ca 7mm oli alles), pask mis pask(pidamise suhtes siis), enam kunagi ei taha.

ma eelmises postituses pidasingi silmas kasutatud talvekaid(1500-2000kr jooks)
Vasta
#22
marek Kirjutas:
Andres Kirjutas:kasutatud hea lamell ehk aitab kui just pole metsavaheteesid vaja palju sõita
lamellil ongi just esimene talv sõidetav, järgmine ei kõlba kuhugi, või siis suvel siledaks sõita.

mul eelmine talv vist olidki need nrv lamellid(ca 7mm oli alles), pask mis pask(pidamise suhtes siis), enam kunagi ei taha.

ma eelmises postituses pidasingi silmas kasutatud talvekaid(1500-2000kr jooks)

kahjuks tuli mul kaasa auto ostuga (MB A-klass)nokia nrv nael!!!mis teha tuli ära sõita mustrit oli mingi 6-5mm,pask mis pask (pidamise suhtes siis), enam kunagi ei taha ...suht keeruline reffimõõt ka veel 205/50 R16
kuid pole hullu tänapäeval pole see vist probleem...

PS!Eelistan ainult uut reffi!!!
56562200
Vasta
#23
Arvestades 1. detsembri vääramatut lähenemist ja nädalavahetuseks lubatud lumetormi, peaks ka talverehvid tulekul olema.

Paar sõna protirehvide kaitseks. Kes eelmisel aastal oli jäärajal, see nägi Vallai protinaelte pidamist livena. Polnud probleeme... Ja sama tõhusalt hammustasid ka kruusa ja asfalti. Aga see müra:pissed2::pissed2:. Lisaks oli üks rehv teistest pehmema karkassiga ja seetõttu kippus ujuma... Aga seda sai rehvide ümbertõstmise ning rehvirõhuga edukalt kompenseerida. Ja kulusid kah vähe.

Aga enam ma protirehvi ei taha, hoolimata nende garantiist ja paremast mustrist. Maanteele see ikka ei sobi... Kusagile külavahele või metsateele, miks mitte. Uus jooks ikkagi ca 2,5 kEEK, selle raha eest ei saa häid kasutatud rehve (100% naelad alles, muhkudeta, mustrit 7+mm), kui just ämm rehvifirmas ei tööta.

Lamellide kohta oskan praegu kiita Continentali testivõitjat. Olid eelmisel talvel kasutusel ja ainult kiidan. Üks odavamaid ka. Muidugi, soojal asfaldil olid vedelavõitu, kuid ega lamellid sinna mõeldud olegi...

Praegugi noolin samu lamelle meie kaubalifti alla. Parim pakkumine mõõdule 195/65R15 on olnud 1445 krooksu sõõrist.

Teisest küljest saab 1,5 kEEK eest jooksu täiesti sõidetavaid kasutatud naelu... Ja saab kah hakkama, eriti ennetava sõidustiili ja oma masina piiride tundmise korral...

Aga uus on ikka uus...
Vasta
#24
Ma saan aru, et kasutatud sõõrikuid otsitakse firmadest. See on minuarust küll kõige lollim koht kust otsid, seal ju paremad ammu vasakule pandud ja kaubaks läevad sellised poolpidused. Minu kogemus näitab, et kõige parem on ika eraisikutelt otse osta (abimehed Soov ja KB), siiamaani pole veel kordagi pettuma pidanud (loomulikult olen vaid ostnud parimat- miselin, kuudjöör jne naelikuid)
I´m not a gynecologist, but I´ll take a look
Vasta
#25
Eraisikult ostes peab ise olema suuteline rehvivigu avastama. Muidu tekivad teemad petistest müüja kohta. Kuigi ajukirurgist müüjal, kes sõitis vaid linnas, polnud õrna aimugi, et kahel rehvil on sees koordivigastus, mis põhjustab vibratsiooni kiirusel 80+km/h.

Muidugi on käestostmine odavaim viis. Aga selles peituvad omad riskid. Kui neid teadvustada, võib tulemuseks saada valge inimese äri, mille korral mõlemad osapooled on rahul...

Kui aga keegi tuleb minu juurde jutuga stiilis:"kuule jobu, sa müüsid mulle saasta, saja krooni eest saadud rehvis on kolm naela puudu ja rehv ei lähe tasakaalu ja üldse on vale mõõduga ja kumm on pragunenud ja....", siis see pole küll õige jutt ega tegu. Loomulikult on igal asjal garantii, 100eegusel rehvil siis tõenäoliselt õhutiheduse garantii ja rohkem oodata oleks suhteliselt naiivne... Samas 1500 maksval kasutatud rehvil eeldan ma siiski vähemalt samas suhtes algsete omaduste säilimist.

Tahan öelda, et 1,5 kEEK eest kasutatud rehve ostes pole mõtet TM ega AB rehvitesti lugeda. Või kui lugeda, siis vast tolleaegset (2 või 3 aastat vanast ajakirjast). Aga netifoorumist küsida tasub küll (kuigi saab tõenäoliselt kohe sõiduspetsidelt külma duši kaela). Siin tõenäosus kasutusKOGEMUSE saamiseks suurem.
Vasta
#26
V6sa jutule jätkamiseks.
Seda küll, et pea iga asjaga kaasnevad riskid ja olenevalt hinnast on neid siis vastavalt siis rohkem v vähem, igaljuhul kui tahta odavamalt tuleb nendega arvestada. Siin tulebgi mängu see, et kes ei taha riskida ostab uued kuid see kes tahab odavamalt.... Kuid siiski jään enesele kindlaks (siiamaani pole miski jama otsa satunud) ja koi nagu ma olen- ostaks võimalusel odabvamalt, mis ei tähenda seda, et ostan esimese ettejuhtuva, loomulikult jälgin ja kaalun ika hoolega igat pakutavat kaupa (vastasel juhul ei alustaks otsimist kuu v kaks varem) ja üle paari kuu kasutatud kaupa ma pole veel pidanud ostma.
I´m not a gynecologist, but I´ll take a look
Vasta
#27
nii....

1.Vredestein NordTrac(väga hea ja pehme seguga rehv,pidamine ka hea..ise kasutan..läheb ka seeaasta mängu...Lamell)
2. Vredestein IceTrac(kellele lamell ei meeldi..veic kõvema seguga aga asja ajab ära)
3.Bridgestone Blizzak Noranza(hea pehme...uus mudel..pole proovind)

  Nii miskine jutt ka juurde siis...yldiselt on siit nagunii läbikäinud juba arutlused rehvide kummisegu pehmusest ja kõvadusest..teada on et mida kõvem soojas seda kõvem kylmas...niiet ..hoidke protist eemale...võid ju olla hea ja osav juht aga ohu ja piiri olukordades ei saa sa ju 100% kindel olla kuidas su auto käitub...myyn ka ise protte ja olen ikka inimestele alati seletanud mix ikkagi tehaserehv heam on....yhesõnaga siis...jeebile metsa käib kyll..kuid linna maanteele siiski parem mitte....

  ....sai suht segane jutt nyyd valmis Tongue

P.S olen näinud kuidas TUTTUUTE valvelgede peale aetaxe minult ostetud Zone prottarid....irw...vastu kaalu läheb ikka MEGALT kylge
Varu- ja lisatarvikud

Oh Lord, won’t you buy me a Mercedes Benz ?
My friends all drive Porsches, I must make amends.
Worked hard all my lifetime, no help from my friends,
So Lord, won’t you buy me a Mercedes Benz ?
Vasta
#28
pane siis mingid head hinnad ka kirja mida pakud! Tongue

mind huvitaks 205/60/16.
Vasta
#29
Olen kasutanud juba 3 talve MICHELIN IVALO ning olen väga rahul ja olen kuulnud sama paljudelt teistelt. See hooaeg hakkasin kasutama sellist varianti: suvekad CONTINENTAL - ContiPremiumContact 2 225/45/17,
kevadel ja sügisel YOKOHAMA - Guardex Studdable F700Z 225/45/17 ilma naelteta, talvel MICHELIN Ivalo 205/65/15. Ja kui otsida (KB, Soov, Streetrace), siis võib leida väga soodsate hindadega rehve!Confusedmash:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
RENTIDA THULE KATUSEBOX! Diagnostika. Autode elektroonika remont. Webasto diagnostika/remont. Auto konditsioneeride kontroll/survestamine/täitmine. Tel. +3725145023 Puksiirabi +37255558678
Vasta
#30
2 meego

huvi pärast - ostsin kevadel uue auto ja sain yokohama talverehvid kaasa (mitte naelad)... mida sa nende yokode kohta kostad?
Ise eelistaks küll naela, aga kuna "tasuta"/(irony) rehvid olemas siis mõte neid alla panna... kas japsid ylce oskavad põhjamaade kliimasse rehvi toota?
Vasta
#31
Rehvid rehvideks aga kas tõstate neid ringi valuvelgedele või on ikka plekkvelgede jooks ka ? Auto hiljuti ostetud,ajan plekkvelgi taga, romulad ja mõned sellid küsivad rohkem kui uute eest tahetakse..
Vasta
#32
Yokod esimest aastat ei oska kommentaarida:confusedangry:, kuid paljudel on all. Suvekad eraldi 17" valuvelgedel, talvekad eraldi valuvelgedel 15"
RENTIDA THULE KATUSEBOX! Diagnostika. Autode elektroonika remont. Webasto diagnostika/remont. Auto konditsioneeride kontroll/survestamine/täitmine. Tel. +3725145023 Puksiirabi +37255558678
Vasta
#33
Käisin täna kummimehe juures maad kuulamas ja sain siukse info, et alates 01.01.2007 keelavad kuuevarbalised oma teedel naelte kasutamise. Leedukad olevat juba keelanud.
Argument neile, kel lõuna poole asja võib talve jooksul tulla.
Siis näitas mulle kontinentaale, mille lamellversioon on naelikutest odavam (1400.- vs 1600.- vms)
Smile
Vasta
#34
Kes on kuuevarbalised? Lätlased?
I´m not a gynecologist, but I´ll take a look
Vasta
#35
Sel kuupäeval küll Lätis naastrehve ei keelata.
Auto on küürakas,ise kah mitte eriti sirge seljaga ja sõbral nimeks Quasimodo.
Vasta
#36
Ostsin omale Barumi Norpolar naastud ja jään huviga esimest jääd/lund ootama. Barumi suvekatega väga rahul, näis millised talvekad olema saavad. On keegi teine ka Barumit eelistanud ja teab ehk midagi öelda...iseenesest kõige hullemad vast ei ole.
Vasta
#37
Mulle pakutakse 3800 krooniga jooksu Gislaved NF3-sid, millega on sõidetud 200km. Mõõduks on 185/65 R15. Olen kuulnud, et see pidi olema väga hea rehv.
Mis te arvate, kas tasuks osta ja kas te ise ostaksite?
Vasta
#38
martin471 Kirjutas:Mulle pakutakse 3800 krooniga jooksu Gislaved NF3-sid, millega on sõidetud 200km. Mõõduks on 185/65 R15. Olen kuulnud, et see pidi olema väga hea rehv.
Mis te arvate, kas tasuks osta ja kas te ise ostaksite?
head on kyll, aga see ju poe hind. sõber ostis eelmine aasta 195/65/15 uue jooksu 4k mingist rehvifirmast.
Vasta
#39
Kust neid Gislavedi rehve nii odavalt saab? Nii palju kui mina olen vaadanud, siis jääb tüki hind ikka kuskil 1500 ümber.
Vasta
#40
Sai siis täna naelarattad alla pandud - Gislaved NF 5. Eks paistab, kuidas nad ennast õigustavad. Miski ajakirja testitulemustes oli NF 5 Michelini järel teine.
Andres 5169200
MB E300T DIESEL -94

www.andresreisid.ee
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Millised rehvid valida? kihutaja5 22 17,190 30-12-2013, 09:08 AM
Viimane postitus: indrek
  Odav aga väga hea "alarm" autole petronas 7 8,134 11-01-2010, 09:13 AM
Viimane postitus: indrek
  Rehvid talveks? Muhulane 60 38,152 23-11-2009, 05:20 PM
Viimane postitus: Martin
  Rannahooaeg tulekul - põngerjadieet v6sa 3 2,260 16-04-2008, 10:38 PM
Viimane postitus: "kutsikas"
  Rumal küsimus aga kus asub 124.200te mootori nummber andoh 5 3,328 25-10-2007, 08:00 PM
Viimane postitus: andoh
  Soodsalt uued rehvid saksamaalt roman 8 7,337 16-04-2007, 07:08 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Tartust Rehvid Tallinna? meego 2 2,514 22-01-2007, 10:40 PM
Viimane postitus: Truck
  erinevates mõõtudes rehvid väikemees 12 5,976 29-11-2006, 04:45 PM
Viimane postitus: Andres
  Talv tuli - hakkame pihta juhtumistega indrek 34 13,378 05-11-2006, 02:13 AM
Viimane postitus: Karl



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne