Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB Vito 111 Kombi, 2005, Amadeuz
#21
Sai siis eile jälle šarniirid ära vahetatud. Kuna selle detaili nii kiire kulumine ei ole ette nähtud tehti nii töö kui ka detail minu jaoks tasuta. Kaduma läks ainult mõni tund aega.
Kunagi 27. septembril eelmine aasta said alla krutitud Sidemid. Jutu järgi polevat selle tootja šarniirid ei Vitole ega ka Trafficule just parim lahendus. Seega panin nüüd RTS toodangu ja loodan, et mingi jama enam ei kordu.
ODO: 232569
Vasta
#22
Jälle sai remondimehi auto kallale lasta. Ja põhjuseks jälle kardaani rist. Esimese risti ja vahepuki vahetus toimus eelmise aasta novembris. Keskmine rist oli juba enne mind vahetatud. Sel korral siis kord tagumise käes. Ehk siis nüüd on kõik kolm risti ümber tehtud vahetatavateks ning määritavaks ja lisaks on ka vahepukk uuendatud. Loodetavasti saab nüüd aasta-paar sellelt kohalt rahulikult veereda.
Assyst näitab järgmiseks hoolduseks B hooldust. Kas see tähendab, et lisaks tavapärasele mahla ja filtri vahetusele tuleb lisaks ka AT kasti õli ja pidurimahla vahetus? Või on veel midagi mis selle B-hooldusega kaasneb? Ehk mõni teadja saaks kosta paar sõna?

ODO:233560
See number tähendab, et üheksa kuuga on 50 000 km läbitud. Pisukest statistikat vaadates on sellest ainult 2-3% enese tarbeks läinud. Sellest ainuüksi Tartu-Saaremaa-Tartu tuli ligemale 1000 km. Seega pea kõik sõit on töine selle autoga.
Vasta
#23
Ja jälle on aeg mingi sissekanne teha.
Eile sai naastu klõbin lõpetatud. Päris suvekat alla ei pannud. Lamellid selliste teede jaoks on veel head.
Täna siis sai ka ühe parkla koksu tagajärjed likvideeritud. Minu jaoks õnneks kindlustuse kulul. Üks lisatuli ja iluvõre. Viimase vajutas katki tule kronsa. Asi sai alguse sellest, et üks Tallinna preilna ei viitsinud tagurdades üle õla vaadata ning mauhti oli mul seljas. Õnneks muud asjad jäid puutumata.
Tulemas on varsti rooliotsa vahetus. Kuigi jah, septembris 30 KKM tagas sai see vahetatud. Kardan, et jälle mingi saasta tootja vidin seal all. Loodaksin sellisel juhul jälle garantii peale, aga eks näis. Enne ei torma vahetama kui hoolduse aeg kätte tuleb. See saab olema umbes kuu pärast.

ODO: 236333
Vasta
#24
Ja ongi pisut rohkem kui kuu möödas eelmisest kirjutisest.
Sai täna tehtud pisut suurem hooldus.
Vahetatud sai siis nagu tavaliselt õli ja filtrid (õhu ja salongi). Lisaks sai vahetada piduri- ja jahutusvedelik, kõik kolm kardaani risti sai kah määritud. Garantii korras aga vahetati mõlemad rooliotsad ja ka üks stabika ots. Peale neid vahetusi tehti ka loomulikult silla reguleerimine ära.
Käigukastis õli nad aga ei vahetanud. Pidavat olema piisavalt keeruline tegevus ning mul soovitati Silberisse selle murega kolida. Eks siis tuleb ka see käik sinna ette võtta. Näis kuna ma selleks aega ja raha saan. Aga ära tuleb see asi teha, egas siis õli siin kastis igavene pole.
ODO: 244043
Vasta
#25
Eile õhtul sai alla pandud Bravuuris Vanis uued rehvid. Vanadega ei kannatanud enam kuidagi sõita.

ODO: 246484
Vasta
#26
Nii, juhtus tüüpiline hajameelsuse apsakas. Rääkisin telefoniga, mõtlesin pisut koduseid asju ning töiseid muresid ning surusin võõras tanklas bensiini püstoli paaki. Ega ennem aru ei saanudki kui püstolit kalonkasse tagasi pannes. Õnneks tuli mõistus piisavalt kiiresti pähe ja autot ma ei käivitanud. Kutsusin teise auto järgi ning vedasi köie otsas tõstukile. Sai siis 66 bentsu + 6 liitri diisli segu välja imetud ja korralik diisel asemele.
Vot mis võib juhtuda kui tangid võõras kohas ja mõtted on sajas kohas laiali.

ODO: 248680
Vasta
#27
Õnnelik õnnetusSmile Talvel lugesin Metrost et mingis Soome tanklas oli kütuseauto juht ise kogemata torud segi ajanud ja nii mõnedki kodanikud pidid oma autod mingi aja pärast teele jätma. Vale kütust tankinuid oli vist kümneid enne kui asjast teada saadi. Nagu Soomele kohane siis tanklaomanik võttis loomulikult kogu süü enda peale ja kõigile hüvitati ka mootoriremondid mis pole just odav lõbuSmile

Että semmoistaSmile
Vasta
#28
Hi!
Kus kohapeal kardaaniriste vahetasid? Endal ka nüüd selline mure!
Vasta
#29
(07-06-2011, 01:13 PM)Gerli Kirjutas: Hi!
Kus kohapeal kardaaniriste vahetasid? Endal ka nüüd selline mure!
Vabandan pisut hilinenud vastuse pärast, lihtsalt ei sattunud siia varem.
Ristid lasin teha Autoprof OÜ Ringtee 35a, siin näed kaardil kus nad asuvad.
Vasta
#30
Sai siis aeg võetud ja käimakasti õli vahetus ära tehtud. Kui masin üles tõsteti, siis selgus aga kurb tõsiasi, et kasti õlijahutusradikas lekib ning erilise ülla ülla tegi kasti põhi. Sõna otseses mõttes oli see plekist jubin läbi ussitanud. Silberi mehed ise ütlesid, et see on nendele esimene sihuke asi näha. Ehk siis tuli tengelpunga pisut rohkem kergendada kui esialgu plaanis oli. Õnneks sain nii mõneltki asjalt päris normaalse allahindluse.
Seoses allahindlusega - sain teada, et Silberauto teeb juuli alguse seisuga kõik kliendilepingud ümber. See aga tähendab, et enamus isikuid kes silberis normaalsid allahindlusi saab, kukub see allahindluse protsent 5-10 vahele (aasta käive peab ikka päris suur olema, et seda pisut suuremaks saaks kaubelda). Seega kellel on midagi vaja silberis teha, siis on juuni viimane aeg kus töörahadel veel head allahindlused kehtivad.

ODO: 250 553
Vasta
#31
No vot polegi ammu siia midagi kirjutanud. Ega polegi nagu erilist põhjust olnud. Mureks on siiamaani üks remondimeeste eest peitu pugev ragin esisillas. Iga kord kui seda näitama lähen on kurinahk vait kui sukk. Et siis paari päeva pärast mind jälle tüütama hakata. Aga eks ma ta ka kunagi kinni püüan.
Aga miks ma siis üleüldse sellele päevikule sissekande peale mõtlesin. Tegelikult asi lihtne, ostsin uue aku, Varta ja puha. 100 Ah ja 830A. Ja asi sai ette võetud lihtsalt selle pärast et sellel nädalavahetusel otsustas käigukast enam käike mitte vahetada ja minna avarii reziimi. Sai siis Silberis aeg kokku lepitud ja diagnoositud minu suurt muret. Nende nägemus oli selline, et originaal aku lihtsalt naa väsinud, et aju arvates pole autol piisavalt nämmut ja panigi ennast avariisse. Voh. Tellisin uue aku ja kruvisin ta täna ka alla. Loodan, et nüüd peaks nii mõnedki aastat selles osas ehk rahu olema.

ODO: 264757
Vasta
#32
Olen kuidagi suutnud pikemat aega ilma siia midagi kirjutamata hakkama saanud. Väga polnud nagu vajadust kah. Nüüd aga paar juhtumit mis võiks nagu kirja saada.

I Tuli ikkagi välja, et käikude kinnijäämine ei olnud akust tingitud vaid ikka selle tobeda ploki teema. Mnjah - 150 EUR akule tehtud kulutus oleks võinud vabalt veel aastakese oodata. Kahju et diagnoos algul vale pandi. Väga kahju. Seega sai 16.09 (ODO 267218) vahetatud käigukasti hüdraulikaplok+juhtploki elektroonika ja üks käigukasti pistik. Jubinaid ootasin kah mingi nädala jagu, sest jutu järgi pidi tehas plokile tegema eelseadistuse.

II täna sai ka õli ära vahetatud ja ka parempoolne sisemine rooliots vahetatud. Olnud loks sees mingi 3-4mm. Hea et hoolduse ajal mehed pisut mujale kah vaatavad kui ainult kohustusliku kava täidavad. Õnneks ei tee hooldust Silberis, seal selliseid imelisi juhtumeid vist ei juhtuks.
Lisaks olen vahetanud ka ühe numbrituledest ja PE parktuli. No ei kesta sellel autol need tuled. Oma Audil pole ma pea viie aasta jooksul nii palju pirne vahetanud kui Vitol aastaga.

ODO 269702
Vasta
#33
Näedsa - täitsa läks meelest ära kirja panna eelmise nädala alguses käidud ja tehtud rihmavahetus. Nimelt hakkas hommikuti geneka rihm ikka väga ebameeldivalt vilistama. Mootori soojenedes see õnneks kadus. Aga otsus sai tehtud ja ära sai ta vahetatud. Nüüd on jälle pikem aeg selles osas hooletu.

Odo näitu täpselt ei mäleta aga praegu on ODO: 273491
Vasta
#34
On selle talve tulemisega nagu ta on, aga eile õhtul said naelad alla kruvitud. Eks tule see kaks nädalat pisut ettevaatlikumalt kulgeda. Vähemalt ei lähe esimeste hangedega rehvivahetuse järjekorras kaarte mängides aeg kaotsi.

ODO: 275092
Vasta
#35
Täna sai vahetatud esimesed piduri kettad ja -klotsid.

ODO: 278806
Vasta
#36
Nii, saan täna veel midagist kirjutada.
Täna sai vahetatud salongi ventikas. Viimasel ajal näitas ta pidevalt üles oma tõrksust töötamise suhtes. Eile-üleeile ei tahtnud ta isegi korrakski iitsatada. Selle streigi pärast jäi isegi mingi osa toimetamistest tegemata. Silberis öeldi, et see ongi Vitode puhul suhteliselt sagedane viga ja vähemalt Tartus on neid päris hulgi uusi paigaldatud. Lisaks sai keskkonsoolis oleval kliimaploki kellade taustavalgustuse pirn ära vahetatud. Pirnidest vahetasin ka vasaku seisutule ja parema udutule pirnid. Seda viimast oli ikka suht sant vahetada. Ligi pääseb ainult näpuotsaga ja siis peab täitsa pimesi tegutsema. Võehhhh - vastik töö sellise tuulise ja külma ilmaga.

Eilse piduri teemaga võin öelda nii palju, et Delfi kettad ja klotsid kokku koos vahetusega läksid mul vähemalt 100€ vähem maksma kui MB originaalid. Ja seda isegi selle arvestusega, et tänaseni pakkus MB vanematele autode 15% allahindlust.

Aga ega see siis päris kogu minu kirjaoskus pole. Homme tuleb siia veel lisa Smile Saladuskatte all võin isegi öelda, et ka see pole veel kõik. Tõenäoliselt sain täna selle pikemat aega esisillas hulpiva kala kätte. Eks homse töö ootamise ajal tellin jubinad ja siis saab vahetuse aja kirja pandud ning eks siis näha ole minu kalade võrgutuskunsti tulemuslikus.

ODO: 278816
Vasta
#37
Nii, ma pisut petsin teid. Ei kirjutanud neljapäeval midagi. Seda põhjusel, et kõik jubinad ei saabunud õigeaegselt. Seega veeretasin kogu töö-tegemise eilse päeva peale. Vahetatud said stabikapuksid koos mansetidega, vasak sisemine rooliots ja roolilatikumm paremalt poolt. Ülevaatamise käigus selgus, et see viimane tahaks ikka ära vahetada, samas pole nagu mõtet kahele päevale seda tegevust jätta, sest mõlemad tööd peaks lõppema silla regulliga. JA NÜÜD ONGI SALADUSLIK KOBIN ESISILLAS KADUNUD!
Kogu minu deduktiivsus seisnes pisukese ajaloo jälgimises, nimelt olid stabika puksid ja vasak sisemine rooliots päris viimased jubinad (peale amortide) mis veel vahetamata. Tasus proovida - ja tulemus on mõõõnnnnaaaa mõõõõnnnnaaaaaaaa Smile
Samas kui nüüd on ees vaikus, tuvastasin, et taga koliseb miskit tasakesi. Tuleb välja, et tagumiste amortide ülemised puksid on ära väsinud. Kuna neid aga eraldi vahetada ei saa, siis on millalgi ees ootamas tagumiste amortide vahetus. Hetkel ei sega see kobin kuigi palju ja vahetan alles siis kui väga häirima hakkab. Amordid ise olid ülevaatuse ajal üle 70%, seega vahetuse vajadus tuleneb ainult kõrvades kostuvast.

ODO:279295
Vasta
#38
Õudne kui palju sa seda saasta remondid. Ma vaatan neid läbisõite siis need ju praktiliselt olematud. Ma panin oma 97 aasta diisel passatiga 2 aastaga 100000km ja no remontisin teda kõigest vist 1/4 nii palju kui sa seda autot.( ta lihtsalt ei vajanud remonti ).

Minu poolne kaastunne. Selle rahaga võiks ju tänapäeval palju paremat teha kui autosse tampida.

Tervitustega Siim
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#39
(03-12-2011, 03:28 PM)siimruz Kirjutas: Õudne kui palju sa seda saasta remondid. Ma vaatan neid läbisõite siis need ju praktiliselt olematud. Ma panin oma 97 aasta diisel passatiga 2 aastaga 100000km ja no remontisin teda kõigest vist 1/4 nii palju kui sa seda autot.( ta lihtsalt ei vajanud remonti ).

Minu poolne kaastunne. Selle rahaga võiks ju tänapäeval palju paremat teha kui autosse tampida.

Tervitustega Siim
Eks osa alguseaja remontidest tuleneb eelmise omaniku tegemata jätmistest, teine osa aga ka ligi poole aastasest seismisest müügiplatsil enne kui ma ta soetasin. Mõned remondid on tehtud ka garantiina (Sidemi toodang vahetati kõik uuesti välja minu jaoks päris tasuta). Samas annab MB oma varuosadele (rooliotsad, šarniirid, puksid) garantiiks 60 000 km. Tõenäoliselt on arvestus nii, et nad ikka kestaksid pisut, kuid siiski mitte väga palju kauem. Minu aastane sõit ongi sinna 60 000 km kanti, seega enamuse jubinaid saan vahetada ca korra aastas.
97 aasta Passat oli hea auto. Selliseid enam ei teha. Siiski on pisut raske uskuda, et sinu jutu järgi vajas sinu Passat 400 000 peale umbes sama palju remonti kui minu Vito tänaseks poolteise aastaga sõitnud 96 174 kilomeetriga. Aga olgu, olgu see Passat kui hea tahes temaga ma kaheksat inimest korraga koos nende pagasiga ei liiguta kuidagi (järel jooksu kohti hetkel ei arvestaks). Samuti ei vea ma sellega pisut suurema gabariidiga kaupu. Sarnase võimekusega teiste tootjate kaubikud/mahtuniversaalid ei kannata aga isegi mitte sedagi töökindluse kriitikat mis Vito saab. Lisaks on nad juhile ebamugavamad. Olen proovinud Opel-Nissan-Renault ühist mudelit, Peugeot-Citroen ja ka Fordi erinevaid 1+7-8 kohalisi sõidukeid. Need on ikka enamalt jaolt kirstud. Ise seal ikka tundide kaupa olla ei soovi. Seega kui valikus on kehvad masinad, siis tuleb valida ikkagi see mis on kõige vähem kehv. Tõenäoliselt oleks rattaga või suisa jalgsi liikumine kümnetes kordades odavam, aga see vast polegi eesmärk omaette.
Tean et põhimõtted on kallid, kuid leian, et ühte asja korralikult vahetada-remontida on lõpeks odavam kui oodata, et see poolpidune jubin lõhub enda kõrvalt veel midagi ära.

Vasta
#40
Kõik õige ei vaidlegi vastu. Kui autol sellek otstarbeks ka kasutusala. Lihtsalt tean ka palju inimesi oma tuttvusrinkonnas kes ostavad auto ja siis ainult remondivad remontimise pärast. Kakutakse lahti asju mida poleks vaja võtta ja tehakse endale lihtsalt probleeme ja tööd. Mina muidugi 75 % vean ainult oma keha ja vahest ka perekonda.

Igal juhul edu sulle selle isendiga.

Siim
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB Vito 2007a 2,2 130kw imre 25 3,040 24-06-2023, 11:18 AM
Viimane postitus: imre
  Mercedes-Benz, Vito, 2017, W447 - BoxBox.com BoxBox.com 17 2,146 20-01-2023, 03:47 PM
Viimane postitus: Alr77
  MB S 500/550 L, 2005, W221 djmaq 8 4,868 24-08-2020, 07:54 PM
Viimane postitus: djmaq
  Mercedes-Benz Vito, W638 110 CDI. martk martk 10 7,690 13-01-2020, 11:05 PM
Viimane postitus: martk
  Mb s500l 2005 w221 fedja fedja 4 4,244 23-09-2019, 07:41 AM
Viimane postitus: Oliver.L
  Mercedes Benz E200 Kompressor, 2005, W211, Plinger Plinger 0 1,985 12-08-2019, 08:48 PM
Viimane postitus: Plinger
  Mercedes-Benz C220 CDI, 2005, w203 - m2giorav m2giorav 32 35,604 15-05-2019, 09:32 PM
Viimane postitus: m2giorav
  MB E280T CDI, 2005 W211 rivo rivo211 9 5,613 29-01-2019, 08:23 PM
Viimane postitus: Black66
  Mb e400cdi, 2005, w211 - arturmalcik arturmalcik 17 17,029 20-06-2018, 09:35 AM
Viimane postitus: herki
  S500,2005,w221,Davep davep 19 15,377 01-02-2018, 07:01 PM
Viimane postitus: davep



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne