Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB e 290. el aknad ja kesklukk
#1
selline mure,et elektrilised aknad ja kesklukk ei toimi..Käis teeninduses sarniiride vahetamisel ning seal olevat neil mingi kesklukkuga seotud plokk ette jäänud (vasakul koopa peal) ja korra ära vötnud..Ning kui autole järgi läksin ja selle avastasin siis öeldi,et pole nende mure. ja nii sei jäi... kas keegi oskab öelda milles asi vöib olla ja mida teha saaks et uuesti toimima hakkaks.. kaitsmed korras kuna nokkisin köik kaitsmed läbi.. ja mina rohkem ei oska midagi teha... nii palju veel ,et kui puldist lukku panna siis suunatuled vilguvad ja ka peegli küljes olevad tulukesed roheline kui avab ja punane kui sulgub...


ette tänades
Vasta
#2
Noh esiteks on see ikkagi nende süü 100%.

Huvitav kuidas neile selline asi sai ette jääda... Mis aasta auto sul on? el.aknad ja kesklukk on comfort süsteemiga ühendatud, kuid ma ei ole kindel, kas antud viga võib sellest tuleneda.. Kas oled proovinud aku juhtmete eemaldamist ja siis - ennem + järle tagasi panna?
Vasta
#3
96 aasta universaal... mingi asjandus seal on mingi plokk ja kummist voolik läheb sealt edasi.. kuigi akul vötsin ainult miinus klemmi maha ja tund ootasin ning panin tagasi..muud ma teha ei ole osanud ... ja vaakumpump on taga istmeall aku körval
Vasta
#4
Kas kesklukukustus ei tööta isegi siis, kui juhiukse seest kinni paned?
Minu tarkus saab siin otsa, kuna sul on veidi uuem pill. Kuid diagnostika peaks asja kindlasti üles leidma. Ma muidugi ei tea, kui lihtsalt sul diagostika käib, kuid osadel autodel sai seda väikese pirni ja veakoodidega teha.
Vasta
#5
Ei vötmega lukustab ainult juhiukse.. teised tuleb seest käsitsi panna.. aku klemmidega proovisin ka igatpidi,ei miskit...Selle sain kindlaks ,et akna mootorid töötavad..Kas oleks midagi mida saaksin veel ise vaadata kontrollida..ennem kui diagnostika ette vötan.. kuigi seal keskuses kus käisin oli tehtud akende kohta diagnostika.aga ma ei jöudnud uurida mida teada said vöi milles on probleem...

tänan
Vasta
#6
Ma oskaks sind aidata, kui tegemist oleks w124ga.. Aga selge on see, et uuem E-klass rohkem elektroonikat täis. Ma usun, et siit foorumist sa vastuse saad, kuid ehk peab ootama veidi, kuna kõik nv. nautimas.

Mina tean, et alarmide puhul tuleb alati panna miinus klemm ennem jne. Tean ka et w124jal on selline asi nagu comfort, mis siis laseb kõik luugid kinni, kui kesklukustust kauem all hoiad. Kuna comfortiga on seotud just el.aknad ja kesklukustus, siis mina automaatselt kahtlustaks seda.. Aga kahjuks ikkagi ei tea antud mudelist midagi, seega ei saa väga aidata. Kuigi ütlen ära, et kui mina oleksin sinu asemel, siis prooviksin diagnostikast abi leida.. Kunagi ühel mitsubishil sai nii koguaeg igasuguseid jamasi taga aetud, siis kasutasin dioodi ja veakoodide raamatut. Sai kõik ilusti teada.. kuna MB veidi kõrgem klass ja mudel on minu vanast mitsust uuem, siis usun, et säärane funktsioon peaks ka sulgi olema.
Vasta
#7
isegin jah kui juhiuks lukku panna siis teised uksed jäävad lahti... selge eks siis jääb üle ainult diagnostika . kuid tänan sinjd
Vasta
#8
Tõsta tagaiste üles nii, et pääseksid vaakumpumbale ligi.
Kontrolli kas pumbale tuleb toide peale.
Kui ei: siis
Otsi üles kus on katkestus. Abivahend: multimeeter.
Kui jah: siis
Kuula kas relee teeb plõksu kui vajutad puldist uksed lukku.
Kui relee plõksu ei tee siis info pumbani ei jõua. Lahendus: diagnostika
Kui relee teeb plõksu aga pumbas mootor tööle ei hakka siis tõenäoliselt mootori harjad läbi. Lahendus: vaheta harjad.

Vaakumpumba mootoriharjade vahetus pole miski peenmehaanika.
Kurjajuur
Vasta
#9
kurjajuur: köigepealt tänud aga olen seda köike proovinud. vaakumpumb iseeneset toimib teeb häält. aga imelikult. kuna olen värske mb omanik ja ei tea mis peaks olema original hääled ja seepärast ongi köik. peale kaitsmete vaatamist....
Vasta
#10
Vaakumpump peab vaikselt surisema kui mootor töötab.
Kui pumba mootor teeb kärisevat häält siis harjad lõpuni kulunud ja rootori vastu käivad veel vaid harjavedrud, mis omakorda pole hea kuna kulutab rootorile sooned sisse.
Kui pump töötab siis tuleks kontrollida kas ta ka vaakumit tekitab.
Selleks eralda üks torudest pumba küljest lahti (näiteks kirjaga TANK).
Kui on olemas pipett siis pane see pumpa selle toru asemele. Hoia tugevalt vastu pumpa ja vajuta puldist uksed kinni ja lahti.
Kui pipetti kumm ennast ei liiguta siis järelikult vaakumit ei tekitata.
Sellisel juhul tuleks vaakumpump lahti võtta.
Kui aga tekib vaakum siis tuleb hakata mööda torusid liikuma, et leida üles leke.
Kurjajuur
Vasta
#11
ma siis proovin nii nagu kurjajuur ütled.. Siis ma annan teada edasi mis toimus juhtus..
Vasta
#12
töötava mootoriga ei olnud miskit kuulda kui see oli pump ( must pikklik ja 6 kollast toru jooksevad välja)... ainult tuled vilguvad ja köik.. ja vaakumi tunnet pole ka tekkinud.. et ühesönaga proovin diagnostikat. kuna aknad ka ei tööta.. väga imelik see värkk
Vasta
#13
pidasin silmas pumba mootorit mis peab vaikselt surisema
Kurjajuur
Vasta
#14
jah, sain sellest aru, kuid see ei tee mitte mingisugust häält. vähemalt pole kuulnud küll mingit surinat..
Vasta
#15
aga kui keerad süüte sisse ja vajutad puldist uksed kinni kas pump üldse plõksu teeb
Kurjajuur
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W211 Kesklukk ei tööta Peter 8 578 03-06-2023, 07:05 PM
Viimane postitus: meego
  W211 kesklukk registreeru 2 425 16-01-2023, 11:56 PM
Viimane postitus: registreeru
  W210 Kesklukk, süüde ei tööta. Peter 10 1,247 20-10-2021, 11:55 AM
Viimane postitus: vreps
  c124 E220 110kw 1993, esitulede vaakum ja kesklukk 966mkr 3 2,711 11-03-2019, 05:34 PM
Viimane postitus: v6sa
  S124 kesklukk nils_ 4 2,893 14-06-2018, 02:51 PM
Viimane postitus: arturmalcik
  W211 kesklukk alan2222 8 6,039 28-06-2017, 01:53 PM
Viimane postitus: stihl
  w124 kesklukk puldist ei tööta swagiebear 6 5,167 24-02-2016, 11:48 PM
Viimane postitus: swagiebear
  w210 kesklukk m2rduu 2 2,387 01-06-2015, 06:06 PM
Viimane postitus: m2rduu
  W211 kesklukk klõbiseb kinni-lahti. Kossur 16 10,363 15-02-2015, 04:32 PM
Viimane postitus: franck1
  infrapuna kesklukk ei tööta puusepp 1 2,189 15-10-2014, 05:44 PM
Viimane postitus: puusepp



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne