Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
420 SEL 1991a.
#61
kuld Kirjutas:UZI talvel seisavad sellised autod.

EI ütleks

126 on üks töökindlamaid ja vastupidavamaid sõidukeid läbi aegade ja hetkel ta veel selline klassika ka pole, mida peaks nagu sitta pilpa peal hoidma.

Teine asi on muidugi siis, kui asi oleks 100% originaal ja mingi imeväikse läbisõiduga.

Autot ei osteta seisma, vaid just sõitmiseks, eriti veel mugavat S klassi mersut

Aga teemasse tulles, on Karli S üks ilusamaid kuusi üldse, mis eestis liigub.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
#62
Indrek Kirjutas:
kuld Kirjutas:UZI talvel seisavad sellised autod.

EI ütleks

126 on üks töökindlamaid ja vastupidavamaid sõidukeid läbi aegade ja hetkel ta veel selline klassika ka pole, mida peaks nagu sitta pilpa peal hoidma.

Teine asi on muidugi siis, kui asi oleks 100% originaal ja mingi imeväikse läbisõiduga.

Autot ei osteta seisma, vaid just sõitmiseks, eriti veel mugavat S klassi mersut

Aga teemasse tulles, on Karli S üks ilusamaid kuusi üldse, mis eestis liigub.

Nii ka ei ütleks.

Tegelikuses kui vaadata kuusi mis on mõeldud sõitmiseks ning sõidavad aastaringselt igapäev ca 20 kilo ja enam aastas siis ma ütleks, et need kuued nüüd eriti kobedad välja küll ei näe.

Ja korralik kuus on just üks nendest mersudest mida tuleks hoida nagu sitta pulgal, sest neid ei ole enam nii võtta ja mis on võtta maksavad juba päris mitu raha. See näitab, et kuus on juba väga hinnatud klassika millel on veel mersule omane jõuline stiil, mis teda teistest eristab.

Autot ei osteta jah seismiseks kuid klassikad ja rariteedid on mõeldud hoidmiseks.

Kui võtta Karli oma siis sellises seisus ja varustusega kuusi on väga raske leida ja seda enam oleks põhjust seda hoida. Karl muidugi ei sõida palju ja tema hoiab ka kuute. Minul isiklikuld on valus vaadata valget soola kihti oma Mercedes-Benz peal.

Aga on vähe inimesi kes kuusi hindavad nii ka minu sõbrad kes ütlevad miks ma seda vana autot hoian. Nende jaoks on ka tutikas kia etem kui vana autoga sõita???
#63
Tsitaat:Nii ka ei ütleks.

Tegelikuses kui vaadata kuusi mis on mõeldud sõitmiseks ning sõidavad aastaringselt igapäev ca 20 kilo ja enam aastas siis ma ütleks, et need kuued nüüd eriti kobedad välja küll ei näe.

Ja korralik kuus on just üks nendest mersudest mida tuleks hoida nagu sitta pulgal, sest neid ei ole enam nii võtta ja mis on võtta maksavad juba päris mitu raha. See näitab, et kuus on juba väga hinnatud klassika millel on veel mersule omane jõuline stiil, mis teda teistest eristab.

Autot ei osteta jah seismiseks kuid klassikad ja rariteedid on mõeldud hoidmiseks.

Kui võtta Karli oma siis sellises seisus ja varustusega kuusi on väga raske leida ja seda enam oleks põhjust seda hoida. Karl muidugi ei sõida palju ja tema hoiab ka kuute. Minul isiklikuld on valus vaadata valget soola kihti oma Mercedes-Benz peal.

Aga on vähe inimesi kes kuusi hindavad nii ka minu sõbrad kes ütlevad miks ma seda vana autot hoian. Nende jaoks on ka tutikas kia etem kui vana autoga sõita???

Mina jätaks siin otsad lahtiseks, ehk siis omanikule kinni sidumiseks.
Endal on ka 1991 a MB. Ei ole nii fänn, aga 129 alustati 90ndate alguses, kõneall oleva auto tootmine aga vist lõpetati .... aastal.
Eks talv ikka tapab kõvasti oma keemiaga, kuid ma ei suhtuks teemasse nii hardusega. Niikaua kui selliseid autosid liigub on kõik veel korras - mis ei tähenda nüüd seda, et hoidma ei peaks. Jah kui mitte nagu samust pilpa peal.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
#64
no 126 pole veel mingi rariteet, üsna tavaline vana auto on, mis sest et megamugav ja kena.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
#65
92S500 Kirjutas:esiteks, ilus auto Smile

tegelt tekkis paar küsimust poleerimise kohta..

1) kas ta poleerides poleeris täis tallaga või oli auto kere ja poleermopi vahel mingi nurk ka?
2) kas poleerpasta panite kerepeale ja ajasite laiali või poleermopi peale?
3) Mis jämedusega pastadega alustasite, mida kasutasite ja millega lõpetasite?

Küsin, kuna harjutan ise ka seda poleerimist.
ette tänudSmile

Ega ma ei oska sulle suurt midagi vastata, olin rohkem mölaga toeks ja tegelesin muude asjadega :-)
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#66
Kuidas see ütlus nüüd oligi, et tahtsin parimat, kuid kukkus välja s"#¤ti....:flaming:

Nimelt läksin täna teenindusse vahetama diagnostikast öeldud juppe, süütepool ja viienda silindri küünlajuhe. Sain Rolzi käest töötava auto pealt võetud süütepooli, poest ostsin juhtme, 15 minutit hirmu ja vahetatud.
Kuid.......auto enam ei käivitunud.... Kontrollisime kõik otsad üle, kõik nagu ok. Targemat ei osanud teha, panime vana süütepooli peale tagasi, muutuseid ei juhtunud. Mõõtis siis elektrik mida oskas ja sai telefoni teel Jaanisega kõvasti konsulteeritud, ainuke mõistlik diagnoos: miskil arusaamatul põhjusel kärsatas kommutaatori maha :confusedangry:  Sädet pole, vool süütepooli ei jõua jne. Ühesõnaga lahe värk, see jupp teadupärast kuue üks kallimaid vidinaid. Teisipäeva hommikul auto Rakverre Jaanise juurde, näis mis kostab. Õnneks sõber lubas kütuseraha eest ära viia, puksiirimehed küsisid 1500-2000 eeku või ei mahu üldse SEL peale. Secman hea inimene lubas südamerahustuseks oma auto peal minu auto kommutaatorit homme proovida, kuigi erilist usku pole mul sellesse. Müstika, puhkuse lõpp sisustatud nigu nätsti! Confusedilly:
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#67
Ei ole just tore asi aga loodame, et siiski on asi milleski muus vähemalt parandatav.Confusedad:[/u]
#68
Marek hea inimene lubas homme tulla testriga ja mõõta üle mis mõõta annab, igaks petteks. Siis peaks asi suht selge olema.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#69
Sygav kaastunne, mul just pool tundi tagasi otsustas mootori kett ennast sisselaske nuka peal liigutada ja viskas yle esimese hammaka(kaherealine hambuvus) ja nyyd on kett sisselaske tagumiste hammakate peal, veidi metallipuru ja suur remont ootab ees, 6nneks j2id nukad oma positsioonidele ja klapid p2he ei jooksnud. Shit happens...every day.
Edit: Mul siis kehvem lugu, sisselaske nukk on puruks, kas midagi veel, selgub 6ige pea.
#70
Marek kontrollis täna siis immo, signa ja kõik muud mõeldavad elektrijubinad üle, kõik paistab ok. Sai siis Secmani auto peal proovitud kommutaatorit, ei läinud käima... Nüüd ei muud, teisipäev auto Jaanise juurde.

Tänud veelkord Marekile ja Secmanile abi eest ( Eestimaa on ikka väike, Secman nimelt klassivend kunagine mul, polnud varem trehvanudki).
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#71
Oled auto korda saanud?
Turbo
#72
sm. pelle Kirjutas:Oled auto korda saanud?

Ei ole siiani, asi on võtnud igasugu ootamatuid pöördeid..... Ehk see nädal saab korda ja siis kirjutan lähemalt.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#73
Tsiteerides filmi "Tulnukas", noniinahhui, elu on ikka seiklus!

Üritan siis enam-vähem kronoloogilises järjekorras seikluse kirja panna:

Nimelt läksin 12 juuli autoteenindusse (edaspidi X ) vahetama diagnostikast öeldud juppe, süütepool ja viienda silindri küünlajuhe. Sain Rolzi käest töötava auto pealt võetud süütepooli, poest ostsin juhtme, 15 minutit hirmu ja vahetatud.
Kuid.......auto enam ei käivitunud.... Kontrollisime kõik otsad üle, kõik nagu ok. Targemat ei osanud teha, panime vana süütepooli peale tagasi, muutuseid ei juhtunud. Mõõtis siis elektrik mida oskas ja sai telefoni teel Jaanisega kõvasti konsulteeritud, ainuke mõistlik diagnoos: miskil arusaamatul põhjusel kärsatas kommutaatori maha Sädet pole, vool süütepooli ei jõua jne. Ühesõnaga lahe värk, see jupp teadupärast kuue üks kallimaid vidinaid. Ei midagi, 17 juuli sai siis auto saadetud treileriga Jaanise juurde (tema suudab neid remontida). Tal ei olnud ennem mahti autoga tegeleda kui 19 juuli õhtu ja siis tuli mulle temalt kõne. Kõne teema järgmine: kommutaatoril on kaks massijuhet mis mõlemad lähevad süütepooli kinnituse alla massi, must lintjuhe ja kaheharuline pruun juhe. Must lintjuhe oli küll õiges kohas, kuid pruun juhe oli pandud süütepooli vooluotsa peale ja nii see kommukas maha kärssas. Võite arvata mis tunne mind kohe tabas, see vidin maksab Silberis 45900 eeku ja Boshi esinduses 34600 eeku. Helistasin siis kohe X-is töötavale tuttavale koju (tööaeg oli läbi juba) ja rääkisin loo ära nii rahulikult kui suutsin, viha oli selle jama pärast ikka päris suur. Lubas järgmine päev asja uurida ja helistaski järgmine päev. Suur juht ja õpetaja ehk X-i boss oli puhkusel välismaal, kuid telefoni teel ütles: kui auto nende juurde sõitis ja ära viidi treileriga, siis maksavad remondi kinni. Nonii, jäin siis jalamehena ootereziimile kuni Jaanis helistas täpselt 2 nädalat hiljem 2.august: ei saa sellest ajust asja, leidis 6 viga kui tööle ei hakka. Tore, helistasin siis kohe X-ile ja rääkisin asja ära. Nad muidugi veel ei teadnud palju see vidin maksab uuena...:evil: Selle said nad ruttu teada ja siis tõmbus nägu ja jutt tõsisemaks arusaadavatel põhjustel. Nemad kui Boschi ametlikult müüjad Eestis oleks selle kommuka Saksamaalt Boschi kesklaost kätte saanud küll 16000 eeku+ transport, kuid ka see suur raha. Jõudsime siis kokkuleppele, et otsivad nii nemad kui mina kasutatud kommutaatorit ja nemad siis maksavad kinni. No pole võtta, tee või tina. Vana tüübi omasi veel liigub, uuema tüübi omasi mitte, rääkimata siis veel õige koodiga. Leedust ja Mustveest saadeti, kumbi krt ei töödanud.:flaming: Helistasin ja surfasin läbi Soome, Läti, Leedu jne.
Samas X vaikis, mitte mingeid uudiseid. Helistasin siis sinna, vastus: mehed otsivad, kuid kas ikka julgeb osta, kas ikka töötab kui kätte saab jne. Tule Ansip appi, loomulikult vanale jupile garantiid ei anna keegi, järelikult tuleb uus osta siis. Selle jutu peale tuli kõne, et nemad maksavad 8 kilo ja mina 8 kilo, järjest põnevamaks asi läheb. Et auto nii vana ja nad ei näe põhjust osta uut nii kallist juppi ( ise nad pruughitud ei julgenud osta, saa siis aru). Loomulikult ma polnud sellega nõus, siis läks kauplemiseks. Nemad maksavad 10 kilo ja mina 6 kilo oli järgmine pakkumine. Ei, tänan! Kuna uue saaksin täpselt õige koodiga ja garantiiga ja pakendis, mõtlesin olgu nii, ma olen nõus maksma 4 kilo ja nemad 12 kilo. See neile ei sobinud kuidagi, et nad ikka mõtlevad ja otsivad ehk ikka pruugitud jne. Tore, päevad läksid ja ei miskit kippu ega kõppu. Eile hommikul (21.august) läksin siis hommikul ise kohale, istusin kabinetti maha ja pidasime poole tunni jooksul maha tõsise jutuajamise. Saime siis lõpuks ikka kokkuleppele, et nad nõus minu poolt pakutud 4 kiloga ja 12 kilo jääb nende korvata. Eile õhtul siis helistati, et kommukas Saksamaal olemas laos ja täna saan kätte. Ootan siin nüüd kõnet, esialgu veel vaikus.

Jeerum, ma pole ammu nii pikalt kirjutanud, loodetavasti ei saanud jutt segane. Confusedilly:
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#74
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Anndestust aga nii naljakas oli seda lugeda! Lihtsalt noh. Jõudu ja jaksu sulle!
#75
Minu kaastunne. Mõlemale, eks see on ka firmale X korralik pauk... Samas, positiivne on firma tegutsemine vea kompenseerimiseks. Kui Sa muidugi ei jätnud mainimata mõnd väheolulist seika firmaga suhtlemises (maa-maa tüüpi rakett kaenla all läbirääkimistele saabumine näiteks). NAli.

Loodetavasti saabub seekord õige vidin ja see ka ÕIGESTI paigaldatakse.
#76
Just helistati, et kohal jupp. Kappan nüüd minema ja kohe proovima, loodaks......

Sulo, mul pole enam ammu naljakas.....:flaming::evil:
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#77
Käidud ja olemas, selle eepose võib vist lõppenuks lugeda. 40 päeva ja jälle ratastel, hea et niigi läks.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#78
Nüüd siis allkiri klapib jälle tegelikkusega.

Vaatasid oma kotkapilguga ikka üle, et keegi mõnd juhet taas valesti külge ei kruvinud?
#79
v6sa Kirjutas:Nüüd siis allkiri klapib jälle tegelikkusega.

Vaatasid oma kotkapilguga ikka üle, et keegi mõnd juhet taas valesti külge ei kruvinud?

Kusss, ise oma kätega panin. Arvad sa, et julgen kedagi ligi lasta, eriti sealt firmas? :evil:

Seismise ajal muutus auto veel niipalju, et veljed Sulo põka alt kolisid minu auto alla. Mingi seebikaga tehtud pilt ka rõdult:

[Pilt: 9d82dd446526.jpg]

P.S. Suurimad tänud Kuldarile kes aitas Leedust otsida kommukat ja Rolzile kes aitas Saksast otsida ja üldse kõigile kes nõu ja jõuga abiks olid.
Minu erilised tänud Jääkarule ja tema naisele kelle auto pealt lahkelt laenati kommukat nädalavahetusteks, muidu oleks pidanud grillimise asemel nina nokkima kodus.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#80
Krdi hea et endal sellist kallist vidinat ei eksisteeri :evil:


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mercedes-Benz 300 SEL 6,3 1970, w109 - jyrgen20 jyrgen20 31 10,463 03-06-2023, 08:51 AM
Viimane postitus: Karl
  420 (560) SEL 1990 janek126 janek126 253 278,372 07-07-2019, 01:22 AM
Viimane postitus: janek126
  W126 300 SEL 1989 (OM606 projekt) - MBW126 MBW126 156 178,209 18-10-2016, 09:30 PM
Viimane postitus: MBW126
  Minu E 420 W210 martiini 43 44,983 05-12-2012, 03:19 PM
Viimane postitus: martiini
Wink MB 500 SEL, 1992, W140 - Marten Marten 64 73,454 15-11-2012, 10:55 PM
Viimane postitus: Karl
  MB 500 SEL 1986a. W 126 boysel 3 5,174 17-10-2011, 08:37 AM
Viimane postitus: HotPapa
  560 SEL 1990 a. Renkju 69 48,581 23-03-2010, 08:05 PM
Viimane postitus: Renkju
  Minu MB 380 SEL, 1984, W126 indrek 19 20,755 01-09-2009, 03:25 PM
Viimane postitus: indrek
  560 SEL 1988a. Karl 110 85,813 22-08-2009, 08:09 PM
Viimane postitus: Karl
  W 140    500 SEL 1992a. Karl 56 28,996 15-08-2008, 09:40 PM
Viimane postitus: Karl



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne