Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Müügis olev rämps
#1
Käisid müüdavat autot vaatamas? Tundus rämps, postita link ja info siia.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#2
Mercedes-Benz CLK 270 2.7 125kW

http://www.auto24.ee/used/2314249

[Pilt: 85029538.jpg]

Käisin eile vaatamas. Autol esiots vahetatud, ostetud ilmselt alvadist B tükid.
radikate raam, tuled. Põhjakate, mootorikatted ja veel mingid plastikud puuduvad.
Mootor värskelt pestud, tilkus veel ja haises diisli järele.
maantteeameti esmane ülevaatus pole tehtud, miskid välismaised numbrid, müüja väitel pole temaasi teha, kuigi see on tasuta.
Müüja väidab, et diagnostika tehtud Lesvenis ja ühtegi viga pole, kõne Joonasele...tema pole sellist autot näinud Smile
Mina sõitmas ei käinud, sõber proovis, pidurid kehvad, rool raske ja imelik...

Kui kellelgil veel huvi siis vaatamine ajaraisk.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#3
Kuna endalgi hetkel MB otsingud käsil siis, hakkasid silma 2 autot, millel läbisõitu krutitud. Vaatamas käinud ei ole, tehnilist seisukorda ei tea..

http://www.auto24.ee/used/2323685
Reaalne IS oli :
12-02-2015 GOD 451.000 ZE26294
12-02-2015 MID 451.000 ZE26294
08-08-2013 GOD 384.000 ZE26294
09-08-2011 GOD 297.000 ZE26294
07-08-2009 GOD 230.000 ZE26294
20-02-2008 GOD 180.000 ZE26294

http://www.auto24.ee/used/2204501

04-12-2015 GOD 552.000 ZC25980
13-07-2015 GOD 546.000 ZC25980
24-07-2013 GOD 487.000 ZC25980
14-07-2009 GOD 35.000 ZC25980
11-07-2006 GOD 149.000 HY98578
Vasta
#4
(26-08-2016, 09:23 AM)CityRed Kirjutas: Kuna endalgi hetkel MB otsingud käsil siis, hakkasid silma 2 autot, millel läbisõitu krutitud. Vaatamas käinud ei ole, tehnilist seisukorda ei tea..

Tore. Aga pole justkui see teema? Eriti kui tehnilist seisukorda ei tea. Korralikult hooldatuna kestavad need pajad ju veel kaua..

Läbisõidu ostmine (autot reaalselt nägemata) ja selle käigus avastatud kerimised käivad rohkem huumorinurka Wink
Vasta
#5
(26-08-2016, 11:00 AM)erkilo Kirjutas: ...
Läbisõidu ostmine (autot reaalselt nägemata) ja selle käigus avastatud kerimised käivad rohkem huumorinurka Wink

Et pisike pettus on OK, lihtsalt suurt suli ei tohi teha?Eusa_eh

Just õiges kohas. Kurb lugu, kui müüdav kaup polegi veatu, aga kellele kurdad...
Vasta
#6
(26-08-2016, 11:33 AM)v6sa Kirjutas:
(26-08-2016, 11:00 AM)erkilo Kirjutas: ...
Läbisõidu ostmine (autot reaalselt nägemata) ja selle käigus avastatud kerimised käivad rohkem huumorinurka Wink

Et pisike pettus on OK, lihtsalt suurt suli ei tohi teha?Eusa_eh

Just õiges kohas. Kurb lugu, kui müüdav kaup polegi veatu, aga kellele kurdad...

Vastupidi, pettus ei ole OK. Aga olgem realistid, kui palju on 10+ aasta vanuseid autosid õige läbisõidu näiduga? Paraku on nõudlus väikese läbisõidu järele nii suur (ja teadagi, et nõudlus tekitab pakkumist), siis paraku näeb õiget tegelikku läbisõitu vanematel autodel harva. Seega vähemalt minu jaoks pole vahet, mis usumeeter näitab, loeb seisukord.

Aga mis ma ikka, usku ma kedagi pöörama ei sunniSmile Lihtsalt pidasin seda teemat reaalselt rämpsuks osutunud autode kajastamise nurgaks, nagu Laur algselt üles kutsus.
Vasta
#7
Eks jah sellest kerimisest võibki jääda pajatama! Mul ka igasugu lugusid kus pealt näha nagu uus auto ja isegi ka alt ja kapoti alt. Usunäidikul ilusad 100 ja seened. Kuid tegelik lähenes 500 le. Ostsin ikka, sest sest auto oli tõesti korralik. Ja teenis mind 2 aastat veatult. lisades näidikule tugevad 100 ja seened. Minu teada sõidab see suksu siiani. Jutt ei ole mercedest. Veel kord loeb seisukord. Ja seda peakski see teema kajastama. Kui keegi kohtab sellist masinat kus on ratsi matid kallal käind.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#8
Taani taksodega tegemist, need tulevad sealt odavalt kätte. Ega Taanist üldjuhul sellist jura tuuaksegi, tavaliselt käin neist suure kaarega mööda. On olnud au kunagi omada ühte W210 kerega e-klassi. 300td oli ja läbisõit enne eestisse toomist ~850000km. Kellal ilutses muidugi kenasti ~250000 nagu ikka.
Vasta
#9
Olgem ikka ausad, läbisõidu kerimine on seatemp. Ma olen poolt et loeb seisukord. Aga läbisõidust olenevad hoolduvälbad, ning kui auto on sõitnud läbi mingi 800 000ja kellal 200 000, siis on midagi ikka väga valesti. Uus omanik ei hakka ju kõiki sõlmi igaksjuhuks vahetama. Mida sellise läbisõidu puhul juba peaks tegema, või sellega arvestama. Näiteks keti vahetus või kolvigruppiga vaja tegelda, rääkimata piduriõli ja kastiõli vahetamisest. Sellesmõttes, et pange siia ikka keritud autosid ka.
Vasta
#10
Mina olen ka seisukohal, et kui keegi on autol lasknud läbisõitu kerida, või on teadlik sellest, siis mina seda sõidukit ei osta. Asi on põhimõttes, samuti ei osta mitte kunagi salaalkoholi, salakaupa üldiselt jne jne.

Kui me kõik ostjatena oleme seda meelt, et tagasikerimine ei ole ok, siis ühel hetkel polegi sellel enam mõtet. Müüge 400 tuh. km läbind E klass soodsamalt ja saategi müüdud. Asi ei olegi niivõrd selles, et ostjad otsivad väikest läbisõitu, vaid pigem selles et autost rohkem rulli välja pressida.

Ise otsime hetkel 212 E klassi ja vaatame ka läbisõitu, kuid oleme nõus seetõttu ka rohkem maksma. Aga kui ma maksan auto eest rohkem ja selgub et läbisõit on keritud, siis olen ju tegelikkuses reaalselt saanud petta ja ka rahas kaotanud, kuna suurema läbisõiduga autod ongi ju soodsamad. Läbisõit ise jah ei peegelda auto seisukorda, aga see peab kajastuma ka siis hinnas.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#11
Indrek, olen sinuga täiesti nõus. Ise pole kunagi kerinud aga olen ostnud autosid ja edasi müünud, mille odomeetri näidus olen tugevasti kahelnud.Olen alati vanemate MB kohta ütelnud, et nad 1000000 läbi sõitnud. Samas tulevad remonti mehed, kes tõsimeeli väidavad, et w124 on läbi sõitnud ca 200 000 km.
Mul endal MB 100 põhjal matkabuss, mille ostuhetkel oli ees ca 200 000 km. Usun ma jah. Aga teades, et seal on w123 mootor, siis see mind ei häirinud.
Aga kuna auto ostjad on enamasti diletandid, siis nad ei oska märgata muid märke kui ainult odomeeter. Ka see auto müüja, kes müüb oma autot läbisõiduga 500 000 km ja odavamalt , siis tema autot ju ikka keegi ei osta. Sest autoostja hakkab peast kinni hoidma kui näeb odomeetri näitu. Ja tihti autostja ostabki läbisõitu mitte seisukorda.
Uutest autodest ei tasu üldse rääkida. Hiljuti lugesin Autolehest artiklit, et mootorid ongi ettenähtud 200 000 km ja kõik, kuna on välja arvestatud et sõidetakse ca 15 000 km aastas. Ja iga ca 7 aasta pärast on juba uus tehnoloogia või mootori arendus. Varem oli see ca 10 aasta jooksul.
Pdr Eesti OÜ
Autotöökoda
Narva mnt.150A
55996236
Vasta
#12
Ma olen sellist läbisõidu kerimis teenust osutanud mingi aeg. Mercedestel pole kül kerinud aga mõnel muul margil kül. Ja tegelikult keritakse ju selle pärast et rahvale endale meeldib see. Keegi ei taha osta autot millel odo näitab 400000. 4 saja pealt keritakse 230 ne peale ja läheb nagu soe sai Big Grin. Kui on autoga pikki otsi sõidetud siis ole sa mis spetsialist tahes aga vahet sa ei tee sellel kas on 200000 maha keritud või mitte. Mõni poolmiljonit läbisõitnud auto näeb palju viisakam välja kui mõni mis sõitnud reaalselt 200000. See on nõme teema aga jah, eestlastele meeldib aasta arv ja läbisõit :/
Vasta
#13
Sellist juhtumit olen ise kogenud kunagi. Tartus müüdi üht clk-d ja siis oli nii et läbi sõit oli veidi nagu suur juba. Ma lihtsalt jutujätkuks mainisin, kuid vastuseks tuli, et kerime siis selliseks nagu teile sobib ja kui hooldus raamatu kohta küsisin siis vastati, et teeme sellise nagu soovite ja vajate. See ikka suht sügavale arenenud vähk kasvaja, mille ravi võtab väga kaua aega. Aga usun et selle ajapeale on meil autode asemel juba kõigil lennumasinad.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#14
Kahju jah et Eestis kõikide üle 5a vanuste autode ls olenemata vanusest 200.000km-olgu kasvõi aastast 1987Smile Teenus pidi maksma vist vaid 20€?

Soomes minumeelest ei kerita niipalju-seal ikka enamustel vanematel autodel 400.000, 500.000, 600.000 jne. Ei tea kas karistused rangemad?

Samas kui autol Eesti ajalugu st käinud TÜV siis selle info ju talletunud ja saab kontrollida kas ls kasvab sujuvalt või käib kuskilt jõnks läbi ning langeb mingis punktis 100-200.000 km.
Vasta
#15
Eks see tagasikerimise probleem hakkab ajapikku niikuinii kaduma, vähemalt kuni 10 aastaste autode puhul, kus kõikide autode ajalugu ju igas riigis näha on, eeldusel et too on käinud ametlikes esindustes hoolduseid tegemas.

Ikka eelistatakse soetada autot, millel ikka ka esinduse ajalugu on. Tean ka praegu inimesi, kes oma 211 E klassil käivad hoolduseid Silberautos just seetõttu tegemas, kuna müügiväärtus hiljem on sellevõrra suurem. Ja kui aus olla, siis ametlikes esindustes tavaline hooldus enam väga olulisel määral suurem ka pole, kui aftermarket teenindustes.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#16
20-30a vana auto puhul ei saagi läbisõit alla 500k olla. Võibolla jah kui auto on tõesti seisnud pikalt. Kui pikalt seisnud, siis on ilmselt midagi tõsist viga olnud. Tasuta lõunaid pole olemas. Või siis kollektsionääri käes inkubaatoris, aga siis on ka väärtus hoopis teine.

Meil väikste vahemaadega sõidetakse vast keskmiselt 20-40k aastas. Kes kasutab tööautona, sellel rohkem. Mujal arenenud riikides on see number veel suurem.
Lihtne matemaatika

Eks põhiline sihtgrupp automüüjatele on ka tehnikast mitte niiväga palju teadvad inimesed ehk tavaline tööinimene, kes otsib võimalikult odavalt võimalikult uut ja värsket autot. Nagu me kõik, aga tehnikast rohkem teadev inimene mõistab, et need asjad ei käi kokku. Korralik, odav ja värske - need kolm ei saa kunagi kokku käia, heal juhul vaid 2 korraga.


Ma olen ise kunagi ühte mootorrattast kerinud. Mootoril oli kap remont tehtud ja tehnika oli väga viis. Ehkki odokal oli 80k km`i. Selge see, et keegi ei osta, sest vaadatakse vaid numbrit kellal.....lasin 40k maha kerida.
Paar huvilist käisid proovimas ja ei saanud kuidagi aru, et kuidas nii suure läbisõiduga veel aparaat üldse käima läheb. Teadagi R4 mootorratta mootor (100kW kanti) kestabki vast ca 50k km`i.

Vot siis. Järelikult tehniline seisund ei määragi suurt midagi neile, kes on tehnikavõõrad inimesed. Kui number sobib, siis on diil.

Ühtepidi arusaadav, miks keritakse, sest tõesti klient ise nö nõuab seda.
Teistpidi ma ise ei vaata näiteks kunagi läbisõitu, sest 99% on see keritud ja see number ei ütle midagi auto seisukorra kohta.

Kui rool ja iste on kulunud MB`l, siis järelikult on 3-400k täis.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#17
Täpselt nii ongi. Talvel sai üks 2003 aasta W211 E240 ostetud. Roolinahk kulunud ja istmenurk kah (poolnahksisu).
Läbisõit kellal oli 373000km. Täiesti usutav läbisõit 13 aastat vana auto kohta, bensiinimootoriga ikkagi. Eesti ajalooga auto.
Kui nüüd keegi arvab, et ta ostab kuskilt Euroopa suunalt sama vana diisli, millel on 200000km kellal... No tundub pisut naiivne, või mis?

10 aastat vana diisel tuleb euroopast 500k+ läbisõiduga ja see on paratamatus. Väikse läbisõiduga diislid ei ole odavad ja maksavad näiteks Saksas kah 15000€ kanti (kui jutt käib 2003-2006 aasta E-klassidest näiteks)
Vasta
#18
Kunagi ei tea, meie sõidame kuus ca 1000-1500 km ja kui ostaksime tutika auto, siis 5 aasta pärast oleks 75-85 k kella peal. 10 aastaga 150 k. Alati on võimalik, iseasi, kui palju neid leida on ja samas küsiks siis ka müügi ajal suurema summa ka, kui nende eest, mis on sõitnud 300 k sama perioodi jooksul ju. Iga inimene teab, et iga asi, mis liigub, see ka kulub ja iga 100 k km annab autole ikka omajagu väsimust juurde ja ressurssi vähemaks, isegi kui kõik tundub hea.

Igatahes, mida väiksem on läbisõit, seda suurema tõenäosusega on auto parem, aga muidugi on erandeid.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#19
(27-08-2016, 11:50 PM)indrek Kirjutas: Kunagi ei tea, meie sõidame kuus ca 1000-1500 km ja kui ostaksime tutika auto, siis 5 aasta pärast oleks 75-85 k kella peal. 10 aastaga 150 k. Alati on võimalik, iseasi, kui palju neid leida on ja samas küsiks siis ka müügi ajal suurema summa ka, kui nende eest, mis on sõitnud 300 k sama perioodi jooksul ju. Iga inimene teab, et iga asi, mis liigub, see ka kulub ja iga 100 k km annab autole ikka omajagu väsimust juurde ja ressurssi vähemaks, isegi kui kõik tundub hea.

Igatahes, mida väiksem on läbisõit, seda suurema tõenäosusega on auto parem, aga muidugi on erandeid.

Samas on tänapäevaste autodel teine äärmus!
Vaatad et yess! Läbisõit 100t+ km "alles sissesõit tehtud" aga tutkit!
Linna auto kes ummikutes passib ja uued mootorid nii kuumaks aetud, et toredaid euronorme täita. Põlevad need longlife õlid õlikanalitesse kinni, lisades tühikäigul tiksuva mootori, kus õlirõhud väikesed, lõppeb selle mootori ressurss juba 100t+ kilomeetri piiril, jutt eriti aktuaalne bensukatega!
Seega eriti ettevaatlik tuleks olla lõunamaa autodega ja bensiinimootoritega. Tuttaval lõppes itaaliast pärit TSI wolkar otsa ja spidol oli alla 86t+ km
Kui lahti võeti, öeldi et remontida pole seal miskit!
Vasta
#20
(04-01-2017, 11:05 PM)tom255 Kirjutas:
(27-08-2016, 11:50 PM)indrek Kirjutas: Kunagi ei tea, meie sõidame kuus ca 1000-1500 km ja kui ostaksime tutika auto, siis 5 aasta pärast oleks 75-85 k kella peal. 10 aastaga 150 k. Alati on võimalik, iseasi, kui palju neid leida on ja samas küsiks siis ka müügi ajal suurema summa ka, kui nende eest, mis on sõitnud 300 k sama perioodi jooksul ju. Iga inimene teab, et iga asi, mis liigub, see ka kulub ja iga 100 k km annab autole ikka omajagu väsimust juurde ja ressurssi vähemaks, isegi kui kõik tundub hea.

Igatahes, mida väiksem on läbisõit, seda suurema tõenäosusega on auto parem, aga muidugi on erandeid.

Samas on tänapäevaste autodel teine äärmus!
Vaatad et yess! Läbisõit 100t+ km "alles sissesõit tehtud" aga tutkit!
Linna auto kes ummikutes passib ja uued mootorid nii kuumaks aetud, et toredaid euronorme täita. Põlevad need longlife õlid õlikanalitesse kinni, lisades tühikäigul tiksuva mootori, kus õlirõhud väikesed, lõppeb selle mootori ressurss juba 100t+ kilomeetri piiril, jutt eriti aktuaalne bensukatega!
Seega eriti ettevaatlik tuleks olla lõunamaa autodega ja bensiinimootoritega. Tuttaval lõppes itaaliast pärit TSI wolkar otsa ja spidol oli alla 86t+ km
Kui lahti võeti, öeldi et remontida pole seal miskit!
Nende TSI-dega pidigi väääääga palju probleeme olema kusjuures ja Itaalia 86t.km on muidugi teine äärmus Smile Ma tegelen päevast päeva autodega aga Itaaliast autot ei soovita isegi vaenlasele,sest see maa on nr.1 automüügi pettustes,kui pole keritud siis on uppunud,kui pole uppunud siis on varastatud jne. jne.jne.Mul on paar päris mahlakat näidet Itaaliast pärit autodega aga pole suurem asi kirjamees ja ei viitsi neid lugusi siia trükkida,kui kellegi huvi siis võib helistada Smile.Aga jah,selle kerimisega on probleeme igal pool mitte ainult Eestis,mina toon küll oksjonitelt autosi aga juhtub ka sinna autosi mille viimane ametlik hooldus on tehtud 7-80 t.km pealt ja seda umbes paari aastaga peale ostu ja siis müügis on 6 aastat hiljem 120 läbisõiduga Smile ,rool nagu räbal,nupud kulunud jne.Nii,et Euroopas teevad seda inimesed teadlikult juba,et ametlikud hooldused lõpetatakse ja tehakse hooldusi nurga taga või kodus pukkide otsas,ilmselt ka ülevaatusel tutvused jne jne jne.sellest teemast võikski jahuma jääda ja nagu aru saate siis pole see probleem vaid meil siin vaid üleüldine kuna auto tööstus on BIG BUSINESS ! Kuna on leiva järel vaata,et kohe järgmine vajaduselt.

www.arcar.eu


odavad rendiautod al.10 euri päev
56291000 Allar



Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Huvitavad Mersud müügis. taaviw126 3,064 2,381,560 02-11-2023, 07:38 PM
Viimane postitus: Lepz
  Ettevaatust müügis oleva Mb`ga m20b20 10 11,444 07-08-2012, 10:41 PM
Viimane postitus: m20b20
  Kõige kauem müügil olev MB!? QULLIVER 14 8,860 02-02-2010, 10:09 PM
Viimane postitus: janek126
  Norras müügis olevad MB'd Renkju 16 15,430 20-01-2009, 12:29 AM
Viimane postitus: Renkju
  Üle 200kW Mersud müügis eDiCk 24 14,216 24-07-2008, 02:06 PM
Viimane postitus: churka
  190 C - vanake müügis Sulo 2 2,695 12-05-2008, 04:50 PM
Viimane postitus: Andres
  Müügis olev 124 kupee Vocah 0 2,262 29-03-2008, 08:54 PM
Viimane postitus: Vocah
  Huvitav Mercedes-Benz müügis Truck 1 2,814 10-05-2007, 09:13 AM
Viimane postitus: Reddog
  W124 036 müügis martiini 8 5,240 29-04-2007, 11:53 PM
Viimane postitus: acame
  Tuttav 126 müügis Karl 12 7,723 09-04-2007, 10:08 PM
Viimane postitus: Werewolf



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne