Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Airbagi töö W126 el
#1
Lugesin just Benzworld.org ist, et W126 el on nõndaviisi, et kui turvavööd pole kinnitatud, siis airbag ei avane. On see päriselt ka niiviisi?
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#2
Indrek Kirjutas:Lugesin just Benzworld.org ist, et W126 el on nõndaviisi, et kui turvavööd pole kinnitatud, siis airbag ei avane. On see päriselt ka niiviisi?
peaks proovima! :evil: suht loogiline on muidugi ja väga lihtne teostada.
Vasta
#3
Indrek Kirjutas:Lugesin just Benzworld.org ist, et W126 el on nõndaviisi, et kui turvavööd pole kinnitatud, siis airbag ei avane. On see päriselt ka niiviisi?

Nii mõnelgi teisel margil on see turvavöö küll nii toimima pandud, 126 kohta andmed puuduvad. Aga seda on küll paarist kohast meelde jäänud, et airbagid ei toimi just vanematel mudelitel just nii nagu ette nähtud, juu siis vanadusest.
Vasta
#4
Kuskilt nagu kõrva jäänud,et 10 aastat "parim enne" neil.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#5
Eee...mis mõttes lihtne teostada w126 puhul, see tähendab, et kuskilt peab tulema info, selle kohta kas vööd kinni või lahti? Ja kust see tuleb?
Pole veel kuulnud ega näinud...
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#6
pole näind laes vilkuvaid tulesid? paned vöö peale sõidab "pakkuja" sisse tagasi. krt, sedaanil vist pole jah vöö "pistikus" lülitit.
Vasta
#7
Sedaanil vist ei ole jah turvavöö pakkujaid või on? icccc.... ja see laetuluke paneb ju lampi, see pole samuti turvavööga ühenduses. Ise jäin mõtlema ,e t kui selline asi on siis äkki on see kuidagi läbi eelpingutite seotud? Aga samas läks sinna IMO kaks juhet, mis annavad laengu püssirohule ja kõik?....??? Crash sensor ei ole otseselt kuidagi turvavöödega ühendatud, kui siis läbi eelpingutite kudagi?
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#8
Hot air balloon
Air bags are inflatable cushions built into the steering wheel or dashboard, designed to rapidly expand in a frontal crash.
When a sensor in the car detects a strong front-end collision, it sends an electric current to a wire. The wire
heats up, and the charge in the inflator undergoes a chemical reaction, producing a gas that rapidly inflates the bag. Illustration source courtesy of
Gale Research.

Bang. Your car hits something in front, decelerating (defined) fast enough to trigger the air bag sensors. The sensors turn a switch that energizes a wire, sending electricity into a heating element in the propellant (defined), causing it to oxidize rapidly. This chemical reaction produces a gas that quickly fills the cloth air bag. As the gas expands, it cools considerably, as predicted by Charles' law (defined). As soon as the bag fully inflates, it starts deflating, cushioning the impact.

In less than 1/20 of a second, the bag inflates.

Then what happens?
Ideally, the rider does not strike the air bag until it's fully inflated, explains Dr. Murray Katcher, chair of the American Academy of Pediatrics Committee on Injury and Poison Prevention. "If you are in the way when it's opening, that's when you get into trouble." The reason? First, the bag is still moving toward you, increasing the closing speed (defined) between you and it. Second, as we just explained, the bag immediately starts to deflate, making it a better cushion. (By 0.3 seconds after inflation, the bag is supposed to be empty.)

That makes two separate reasons why unbelted passengers, or people who are too small for the seat belt design, are more likely to be injured.

But there's another source of problems: being struck in the face or neck. Air bags are designed for the upper 95 percent of women, and the lower 95 percent of men (in terms of body size). But children and smaller adults can take a hit in the face from a bag designed to hit an adult in the chest.

Why does the deployment sometimes leave a chalky residue? Because bag-makers frequently use chalk to lubricate the bag so it can expand quickly and smoothly.

Enough status quo.

Tervitades Mets
Vasta
#9
Turvapadja tööpõhimõtte oli see jah, aga meie küsimusele ikkagi vastust ei andnud ju, et kas on ühenduses ja mismoodi??? või mu ingl keel puudulik....
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#10
Karl Kirjutas:Kuskilt nagu kõrva jäänud,et 10 aastat "parim enne" neil.
mu töö-volvol on uksepostil vastav kleepekas 'inspection date'-iga.
10 aastat jah.
Vasta
#11
Rolz Kirjutas:Turvapadja tööpõhimõtte oli see jah, aga meie küsimusele ikkagi vastust ei andnud ju, et kas on ühenduses ja mismoodi??? või mu ingl keel puudulik....

Ehk lühidalt seletades sa on turvavöö möte selles ,et sa enne padja täitumist liiga lähedale ei satuks ja padjalt lööki ei saaks.
Turvapadi avaneb olenemata sellest kas sul on turvavöö peal vöi ei ole.
Ideally, the rider does not strike the air bag until it's fully inflated[Pilt: gayle.gif]
Vasta
#12
ok, aga küsimus ikkagi õhus, et mismoodi w126 siis aru saab, kas mul on turvavöö kinni või mitte, ja kas see mõjutab turvaptja üldse?!
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#13
Kaks erinevat süsteemi seal.

turvavõõ asendi signaal st. kinni või lahti võetakse võõ lukustist(nohh see kuhu te turvavõõ pistate toolide vahele). ahel on veel seotud ukse asendi anduriga ja süütelukuga. samuti on armatuuril 'võõ lahti' märgutuli ja summer(vist)

Teine ring sünkroniseerib turvavõõ pingutid ja airbagid. Control unit on juhi jalgade all punane 10 nõelaga relee. Samuti on armatuuril RS, alates '88 SRS märgutuli. Point on selles, et crashi korral tõmbavad pingutid juhi vastu tooli, et see turvapadja plahvatusega vasta nina ei saaks ja kedagi kohtusse ei kaebaks:tongue:

Vähemalt mina saan nii aru sellest...
Head autod maksavad 6000kulli- aastaga säästsin ma 65...
Vasta
#14
Erik Kirjutas:Kaks erinevat süsteemi seal.

turvavõõ asendi signaal st. kinni või lahti võetakse võõ lukustist(nohh see kuhu te turvavõõ pistate toolide vahele). ahel on veel seotud ukse asendi anduriga ja süütelukuga. samuti on armatuuril 'võõ lahti' märgutuli ja summer(vist)

Teine ring sünkroniseerib turvavõõ pingutid ja airbagid. Control unit on juhi jalgade all punane 10 nõelaga relee. Samuti on armatuuril RS, alates '88 SRS märgutuli. Point on selles, et crashi korral tõmbavad pingutid juhi vastu tooli, et see turvapadja plahvatusega vasta nina ei saaks ja kedagi kohtusse ei kaebaks:tongue:

Vähemalt mina saan nii aru sellest...

Tundub loogilineConfusedmile:
Vasta
#15
Erik Kirjutas:Kaks erinevat süsteemi seal.

turvavõõ asendi signaal st. kinni või lahti võetakse võõ lukustist(nohh see kuhu te turvavõõ pistate toolide vahele). ahel on veel seotud ukse asendi anduriga ja süütelukuga. samuti on armatuuril 'võõ lahti' märgutuli ja summer(vist)

Minu 126'l küll vöö lukusti sees miskeid juhtmeid, ega lüliteid ei olnud (padi oli "teoreetiliselt")

Erik Kirjutas:Teine ring sünkroniseerib turvavõõ pingutid ja airbagid. Control unit on juhi jalgade all punane 10 nõelaga relee. Samuti on armatuuril RS, alates '88 SRS märgutuli. Point on selles, et crashi korral tõmbavad pingutid juhi vastu tooli, et see turvapadja plahvatusega vasta nina ei saaks ja kedagi kohtusse ei kaebaks:tongue:

Vähemalt mina saan nii aru sellest...

126'l siis on see releekene kõrvalistuja jalgeall ja andur tuhatoosi all.
Vasta
#16
h2x0r Kirjutas:Minu 126'l küll vöö lukusti sees miskeid juhtmeid, ega lüliteid ei olnud (padi oli "teoreetiliselt")

Minu viga. See vidin vist jah ainult usakatel peal.

h2x0r Kirjutas:126'l siis on see releekene kõrvalistuja jalgeall ja andur tuhatoosi all.

Jälle minu viga. Relee on tõesti hoopis kõrvalistuja jalge all.
Head autod maksavad 6000kulli- aastaga säästsin ma 65...
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Probleem W126 420SEL mootoriga Hunt 3 257 02-01-2024, 01:50 PM
Viimane postitus: ktmduke
  W126 pliidinuppude pirnid, temperatuurirullide kleepsud MeelisN 2 334 26-02-2023, 10:18 AM
Viimane postitus: Karl
  W126 SE madaldus/ koobaste rullimine Akohin 6 1,219 29-04-2022, 04:51 PM
Viimane postitus: MAV
  W126 280 SE AnarJaanus 0 541 12-01-2022, 07:27 PM
Viimane postitus: AnarJaanus
  W126 500 gen1 kJet lambdasond (hapnikuandur, lambda-andur) dinowalk 31 2,611 27-12-2021, 10:56 PM
Viimane postitus: kaupo51
  W126 esitiivad brunosacco 2 987 20-08-2021, 01:02 PM
Viimane postitus: brunosacco
  W126 Juhipoolse ukse lukustussüsteemi eemaldamine helitehnik 1 632 06-07-2021, 11:56 AM
Viimane postitus: v6sa
  W126 kliima lisamine Akohin 7 2,487 03-02-2021, 10:00 AM
Viimane postitus: v6sa
  w126 1990a katuseluuk ei tööta MasterEgO 9 6,289 06-06-2018, 10:56 PM
Viimane postitus: Rolz
  W126 1990 digitaalne kell MasterEgO 2 3,143 02-06-2018, 11:26 PM
Viimane postitus: MasterEgO



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne