Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
560 SEC, 1988, W126
#1
Mark: 560 SEC, W126
Väljalaskeaasta: 1988
VIN kood: WDB1260451A385456
Läbisõit: 250000km (ei usu et reaalne)
Mootor: 220kw -299HP V8 5491 cm3
Värvus: tumehall
Lisavarustus: konditsioneer, roolivõimendi, kesklukustus, ABS pidurid, 4x el. akende tõstukid, el. katuseluuk, valuveljed OZ Racing(17), püsikiiruse hoidja, 2x el. reguleeritavad istmed, (mäludega) CD stereo, esimesed tulede pesurid, esimesed udutuled, välistemperatuuri näidik, iluliistud salongis (puitdekoor), peatoed tagaistmetel, tulede korrektor, peatoed esiistmetel, käetugi ees, käetugi taga, elektriline antenn, 2x peeglid päikesesirmides, tagaklaasi soojendus, el. kardin tagaaknal, el. reguleeritav rool, sai kõik vist?
Muud: Lorinseri inseneride antud välimus.
Vead: Salong on imelikust vist pööratud nahast. Nahk on kulunud, niiskust saanud, paarist kohast katki ja räpane. Veermik koliseb nii ees kui taga. Esistange on avariiline, kriimustatud ja viltu küljes. Elektrikule oleks nuputamiseks, miks kardin ei tööta, mootor siriseb aga kardin ei liigu ja tagaklaasisoendus ei tööta, kuna klaasivahele on õhku ja niiskust läinud.
Soetamine: Mis mind Mercedese juurde tõi. Aasta 1992 sügisel käis Hiiumaal Heltermaa sadamas Saksa kaubalaev, millele laeti paari päeva vältel peale puidukoorem. Saksamaa meremeestel oli laevatekil neli või viis autot. Minu auväärt isa oli just Peterburi venelastele meie senise peresedaani Vaz 2105e maha müünud ja käis siis puidulaeval autosid kaemas. Sõelale jäid lõpuks W123 240 1979 valge automaatkastiga sedaan ja punane Opel Kotlett. Õnneks läks tookord ikka nii, et madrused joodeti silmini viina täis ja see sedaan meil võileiva hinnaga majaees seisis. Isegi minul lubati selle autoga sõitmist proovida- ma olin kümne aastane, sealt see haigus alguse sai vist. 2004 aasta juulis kinkis rekkameeste suvepäevadel üks ärimees mulle purjuspeaga W126 280 SE. Seda sellepärast, et teine rekkafirma oli mulle eelneval nädalal Gaz 24 kinkinud. Ärimees ütles lihtsalt: "Ma kingin sulle ka Volga aga Saksa Volga." See auto läks meil siiski firmanimekirja kust ma ta 2005 aasta jaanuaris 10000 EEKi eest oksjonil omakirja lunastasin. Aga ta läks natuke rumalasti katki ja müüsin ta ühele noorsandile Viljandimaalt väikese plussiga maha. No ja siis ma olengi nüüd juba üle aasta higistanud nagu haige jänes, sõitnud ebakompetentsete liikumisvahenditega nagu, ford ja bemvee ja volkswagen. Augustis oli auto24 müügs üks 420SE, millest ma ilma jäin. Siis tekkis plaan mobile.de kaudu auto osta. Väisasin kuulutusi päevast päeva ja kirjutasin naise abiga imeilusaid saksakeelseid kirjakesi bundesrepublikusse. Leidsin ta Frankfurdi lähedalt. Kuna töötan transpordialal ja neid suuri LKWsid meil Saksamaal iga nädal kümneid, siis viisakalt ülemuselt luba küsides planeerisin ta ühe rekkapeale. Ma olen nüüd sõitnud temaga üle kuu aja ja viin ta novembris ühe mestermehejuurde talveunele. Siis on terve talv aega seda tehnilist poolt kõpitseda.
Plaanid: Tahan natuke sõita ja proovida. Ei hakka esijalgu mingeid iluasju parandama. Sillad lasen kindlasti korda teha, filtrid, õlid vahetada ja eks siis paistab, kui veel on mingeid vigu. Aga kui ta mind ilusti järgmisel hooajal teenib, siis tuleb ikka sadulsepa juurde jalutada ja õuest ka veidi iluravi teha.

Rait
#2
Täitsa huvitav stoori, ega auto Tartusse toodud?  Paar nädalat tagasi aeti Juno autoaias ühte taolist treilalt alla, esistange viltu küljes ja oli ka suht hooletult säilinud masin.
setud sõitsid seciga
#3
Ei jah, ikka Tallinnasse, tavalise tent-haagisega. Tegin väikse piilumise võimaluse ka siis küberruumis

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto_pild...&id=278690
#4
Rait Kirjutas:Ei jah, ikka Tallinnasse, tavalise tent-haagisega. Tegin väikse piilumise võimaluse ka siis küberruumis

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto_pild...&id=278690

selge, sry, my bad...kirjutasid jah, et kuu aega sõitnud juba. A mis seal ikka, loodame, et jätad endale ja teed korda ilusti, siis on sellise auto pidamisest rõõmu ka tunda. Muidugi kahju, et värvimistöödega on kõik kenad läikivad pinnad ära "peidetud"...
Edu ja pilte veel võiks näidata :cool2:
setud sõitsid seciga
#5
See on sakslaste "Lorinser/AMG/Brabus" tuning.....või õigemini türklaste.....Lihtne ju - värvime kroomi mustaks ja kohe on tuning ja kohe saab XXXXEUR juurde panna ju....Õnneks, on neil üldjuhul vähe mõistust peas, ja üldjuhul kroom alt karestamata, et kas atsetooniga või värvilahtistiga saab maha võtta...enne muidugi veendu kuskil vähe vähem silmapaistva koha peal, et oleks alt karestamata, kuna värvitud kroom on ilusam kui karestatud/matistatud kroom...
Jõudu ja jaksu selle autoga sulle!
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
#6
Rolz Kirjutas:See on sakslaste "Lorinser/AMG/Brabus" tuning.....või õigemini türklaste.....Lihtne ju - värvime kroomi mustaks ja kohe on tuning ja kohe saab XXXXEUR juurde panna ju....


Njaah, pole ise sellele mõelnudki. Hind oli odav, tingisin veel telefoni teel alla.
#7
tore ,et meile sece juurde tuleb.
#8
Rait Kirjutas:
Rolz Kirjutas:See on sakslaste "Lorinser/AMG/Brabus" tuning.....või õigemini türklaste.....Lihtne ju - värvime kroomi mustaks ja kohe on tuning ja kohe saab XXXXEUR juurde panna ju....


Njaah, pole ise sellele mõelnudki. Hind oli odav, tingisin veel telefoni teel alla.  


ma pakun et mingi 1500 EURi kanti :lol:
setud sõitsid seciga
#9
ralak Kirjutas:
Rait Kirjutas:
Rolz Kirjutas:See on sakslaste "Lorinser/AMG/Brabus" tuning.....või õigemini türklaste.....Lihtne ju - värvime kroomi mustaks ja kohe on tuning ja kohe saab XXXXEUR juurde panna ju....


Njaah, pole ise sellele mõelnudki. Hind oli odav, tingisin veel telefoni teel alla.  


ma pakun et mingi 1500 EURi kanti :lol:

2900 pealt hakkasin tingimaRolleyes
#10
Kusjuures mumraalse asja oled saanud.. ma nyyd tahan ise ka minna saksa või lätti vaatama teist S-i juurde.. kas siis praegusele doonori või siis sõitma ja see mis on jääb doonoriks.... Igatahes tahan tahan tahan ja veelkord tahan.. Vaatame muidugi kuidas välja kukub.. Aga sina oma masinat ää myy sest jah selliseid on vähe ja tore oleks selliseid kohataTongue
#11
Mul oleks nüüd ikkagi teada tarvis, kas korralikke istmeid, uksepolstreid annab kusagilt nuputada? Mis tõenäosus võiks üldse olla leida Maarjamaalt kupee 126 kasutuna seisvat salongi? Ja kas oleks mõtet? Mis hind võiks olla? Äkki annab uue nahaga katmine sama raha eest palju vingema tulemuse? Saksa ebay.de´st otsisin, ei leidnud. Vaatasin ühe härra profiili ja tema olnud oksjone ja sealt leidsin ühe 126 kupee sisu, millel oli ka näiteks juhiiste kulunud ja räpane, hinda oli küsinud 700 EURO raha. Auto on muidu praegu Hiiumaal meistermehe juures. Kui nüüd saab mehhaanika korda, siis mõtlesin pöörduda sellisesse firmasse interjööri elustamiseks-> http://www.nahksisu.com/index.php?leht=nahksisu - töökoda asub Hiiumaal. Ega kellegil kokkupuuteid ei ole, alternatiividele olen ka avatud?! Kui salong on korras, tuleb mandrile maalri juurde. Iluliistude kroom on ikkagi metsas omadega. Ma veel mõtlen, mis sellega teen.
#12
Ebays tuleb kannatlik olla....aeg-ajalt tuleb asju müügile....ise sain sealt SEl 4x el istmetega ja 4x istmesoojendusega sisu, ehk see ong SECi sisu, ainult tagumistele istmetele on siinid alla ehitatud, aga tagumine iste on ka mudu SECi oma...Väitis, et oli 80 000 km sõitnud auto, ei uskunud, kui kohale tulie jäi karp lahti ja siiamaani usun seda, maksin 1200 EUR istmete eest. Nau uued, veatud täiesti....olen aktiivne beay jälgija ja peale seda on aeg-ajalt ikka korralikke sisusid läbi käinud....endal aga paraku see, et tuleb kunagi hele sisu....kui sa või keegi teine soovib laitmatut musta SECi sisu, ja annab enda oma vastu+komp siis maybe võtan jutule....
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
#13
Rolz Kirjutas:Ebays tuleb kannatlik olla....aeg-ajalt tuleb asju müügile....ise sain sealt SEl 4x el istmetega ja 4x istmesoojendusega sisu, ehk see ong SECi sisu, ainult tagumistele istmetele on siinid alla ehitatud, aga tagumine iste on ka mudu SECi oma...Väitis, et oli 80 000 km sõitnud auto, ei uskunud, kui kohale tulie jäi karp lahti ja siiamaani usun seda, maksin 1200 EUR istmete eest. Nau uued, veatud täiesti....olen aktiivne beay jälgija ja peale seda on aeg-ajalt ikka korralikke sisusid läbi käinud....endal aga paraku see, et tuleb kunagi hele sisu....kui sa või keegi teine soovib laitmatut musta SECi sisu, ja annab enda oma vastu+komp siis maybe võtan jutule....

rolz...ei...hakka ometi seci ümber ehitama...kui sa ikka mõtlesid seda musta sisu, mis sul seal selles tartust ostetud autos on...?
setud sõitsid seciga
#14
Eeiei, see SEC oli, on ja jääb pedereerimatta täielikult, originaal konditsiooni, jääb talviti talvituma, see auto soola ei näe.....ja pedereerimist ka mitte....üle minu laiba...
Aga SELi jaoks ossin sisu, ja kõige kangem sisu variant on täpselt SECi istmed...
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
#15
Rolz Kirjutas:Eeiei, see SEC oli, on ja jääb pedereerimatta täielikult, originaal konditsiooni, jääb talviti talvituma, see auto soola ei näe.....ja pedereerimist ka mitte....üle minu laiba...
Aga SELi jaoks ossin sisu, ja kõige kangem sisu variant on täpselt SECi istmed...

hjuuh, thank god, endal samad plaanid, täisoriginaal säilitada, noh õrn täistoon on pandud aga see pole pedereerimine, siiski palju ilusam kui akvaarium. Plaanid näevad ette pleekind suunakate toonimise katsetamist ning orig.suunakate tutikat komplekti nii ette kui taha varuks, juhuks kui tulemus ei meeldi. kogu tjuuning siis, sisse siiski tahaks ka miskit beckerit või orig. MB raadiot.
setud sõitsid seciga
#16
Pole pikka aega postitusi teinud. Edasiminekud on sellised: Lasin uue naturaalnahaga salongi teha. istmed uksed ja tagapaneelid. Vahetasin nii mootori kui käimari õli ära, uus aku. Täna ostsin uued rehvid ja käisin lasin üle vaadata alusvankri... mis on vaja põhimõtteliselt kogu kupatusega ära vahetada, amordid, õõtsad rooliotsad... päris nigel seisukord on. Sel hooajal siiski kere värvimisega pihta ei hakka, kuid kokkulepitud on, et novembris, kui lumi sajab maha läheb tegemisse, seni naudiks suvist ilma ja mootorihäält, ikkagi arvestades, et mõnel mehel teeb auto mootor sama häält, mis mul bensiinipump siis... ja katuseluuk jamab peale talve, selle kohta ootaks soovitusi, kus ja kes teeks korda. Aitähh audientsivõimaluse eest. Pilte olen ka teinud, kas keegi riputaks siia üles?
#17
Saada karl@clubmb.ee pildid, panen üles. Uus sisu kõlab hästi ja bensupumba ning mootorihääle võrdlus hea :-)
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#18
Sisust saab paremaid pilte ehk next week siiani on mul puudu tagaistmete peatoed, juhiistme tagapaneel ja esimene käetugi, 18 aprill hakati salongi tegema 28 mai sain auto kätte ja nüüd meister kolib Hiiumaalt Tartusse , lubas helistada ja ma lasen kellelgi siis need jupid Tallinnasse toimetada. Viimases (kolmapäevases) autolehes on minu putukast ka natuke juttu teemas sajatuhande krooni eest auto. Seal on mõned ajakirjaniku tehtud fotod, kus salongis on näha, et juhiistme tagune kate on puudu ntx... aga no ok, mis ma siin ikka tõrelen, väidan, et tehtud on see salong korralikult ja kui on huvilisi siis luban ehk isegi käperdada, aga nagu see meretagune asi on, siis, aeg ei ole mingi näitaja. Karl, ma saadan sulle kunagi pildid. Ma ei luba midagi rohkem. Ajakirjanik lubas mulle oma pildid ka saata aga siiani pole saatnud ja teised on naisega kaasas Austrias praegu, mingid on raalis ka, mis ma homme teele panen sulle aga kas need väärivadki üles riputamist, see on küsimus.
#19
Saimegi vastuse küsimusele, et kelle auto.

http://foorum.mbklubi.ee/showthread.php?tid=5264
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#20
[Pilt: b169a616c8e5.jpg]

[Pilt: 75512d136a7e.jpg]
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 560SEC W126  90.a. secman 142 138,642 22-04-2024, 11:59 AM
Viimane postitus: secman
  W126 500SEL, 1986 - Ester Ester 271 242,366 15-11-2023, 04:24 PM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz 500SE W126 Mike22 50 35,878 31-08-2019, 05:31 PM
Viimane postitus: hents99
  420 (560) SEL 1990 janek126 janek126 253 278,400 07-07-2019, 01:22 AM
Viimane postitus: janek126
  Mercedes-Benz 230CE, C124, 1988 - Kerman kermz 6 5,369 19-04-2019, 04:37 PM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  W126 SDL 3,0TD `86 Janek 126 janek126 14 15,246 06-06-2018, 10:40 AM
Viimane postitus: janek126
  W126 300 SEL 1989 (OM606 projekt) - MBW126 MBW126 156 178,274 18-10-2016, 09:30 PM
Viimane postitus: MBW126
  MB 560SEL 1991 a. W126 HotPapa 115 137,301 23-02-2015, 07:03 PM
Viimane postitus: HotPapa
  MB 260SE 1990a. W126 siimruz 134 116,891 17-08-2013, 12:06 AM
Viimane postitus: siimruz
  MB 560 SEC ´91a C126 piitre 26 25,130 18-06-2013, 08:35 PM
Viimane postitus: cornah



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne