Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuledega vilgutus ehk "diskorid" on teel!
#21
Politsei peamine ülesanne on ikka liiklust reguleerida ja tagada kord. Mina vilgutan ikka pea alati, sest siis võtavad ka need "mõrvarid" või muud huligaanid hoogu maha ja jälgivad oma tegevusi tähelepanelikumalt. Politsei ülesanne ei ole raha koguda ja stiilis "vääname sulle täie rauaga trahvi" ei ole veel kedagi õpetanud ning tekitab enamus inimestest pigem trotsi. Ise saan tavaliselt aastas korra trahvi ja summad pole ületanud 1000 EEK, nii et ise ma ei kuulu nende trotsijate seltskonda Big Grin

Kui mind tänatakse, siis see tekitab hea tunde, kui aga ei tänata - no mis siis ikka, pole hullu.
Vasta
#22
Aga Eesti politsei peamine ülesanne on rahvalt raha ära võtta. Eilegi oli naljakas vaatepilt, kuidas politseiauto oli peidetud kuuri taha ja fööniga politseinik oli ise kõhuli lumehange otsas. Vihale ajab ka see, et mõõdetakse alati seal, kus ollakse kindel, et raha tuleb, mitte seal kus liiklust oleks vaja turvalisemaks muuta. Vanasti oli näiteks iga esmaspäeva hommik minu kodu lähedal Tallinasse tööle suundujatel "kõik puhuvad" ja vahest sai enne Tallinnat veelkord sama asja teha.. Väga turvaline oli sõita, kui lõhnadega tüübid olid roolist ära korjatud. Nüüd aga, juba aastaid, käib ainult põõsas passimine ja rahvalt raha välja petmine.
Et OT ei tule siis vastan ka: "Kõik puhuvad" - Ei anna märku. Põõsas passimine - Annan alati märku.
Vasta
#23
Laur Kirjutas:Politsei peale ei vilguta juba ammu, rekkamehi möödasõidu märguande eest eest tänan. Kui tuled põlema panna unustan siis tänan vilgutajaid ka.
Süütamatta tuledega sõitjaile  vilgutan ka tulesi. Stanges kinni sõitjatele panen tagumised udukad põlema ja vahel vajutan kergelt pidureid ka.

Samad sõnad. Olen naljapärast vilgutanud mõnele kihutajale, siis on tore peeglist vaadata kuidas pikaks ajaks pidurituled süttivad, kuigi mingit politseid kuskil ei ole. Ise sõidan alati 95km/h eelkõige kütuse kokkuhoiu eesmärgil. Stanges kinni sõitjaid vihkan eriti ja kunagi ma selle nalja ära teen, et löön pidurid põhja ja hiljem ütlen, et rebane piilus kraavistSmile Seda muidugi autoga millest tahaks kindlustuse teel lahti saada.
Seda ka veel, et las parem täidavad kihutajad riigikassat mitte aktsiisitõusud.
Ostan vanu münte ja muud vanakraami.
Vasta
#24
loodan et need kes siin kirjutasid et "nad ei vilgu" olid alati teel korreksed ja sõitsid lubatud kiirusega
ise tean foorumist paar inimest kes sõitsid 180km/t kokkutuleku ajal maantel ja praegu kirjutasid et nad ei viitsinud mõrtsukatele vilkuda, selge see et me ei märka oma rumalusi vaid aint teiste inemese halvat tegusid

mulle näiteks paljud vilguvad aga mina sõidan alati lubatud kiirusega sest juhilubadest sõltub minu töö ja mul ei ole mõtted ületada, sõidan iga päev autoga ja teen umbes 5000km kuus ja olin trahvitud aint kord eelmisel aastal, sõitsin 38km/t seal kus vaja 30km/t sõita, kas olen juba mõrtsukas?

kellel on vastutusi(perekond, töö jne) see ei tee rumalusi teel, kellel ei ole see võib lubada endale igasugust asju. Samas vaadake kes ületab, kallimates autodes inimesed või äsja saanud load noorukid, teistel arvan et sellega probleemi ei tekki

Head uut aastad kõigile
Vasta
#25
Reeglina kui vastu tuleb selgelt nähtav madallendur ei vilguta ealeski, mida otsib seda leiab.
Seevastu kui päevinäinud sigull või oopel koos oma eaka peremehe(naise) ga podistab külapoodi söögikraami järele ja seal poe juures mundrimehi nähtud siis vilgutan täiega. Sest minule on vastuvõetamatu kui Hummeri või Lexusemeest nähes koogutatakse, vaest vana- või muidu inimest aga paari roostepleki pärast kotitakse täiega. Sest neid pole vaja karta. Seevastu jumal teab mis asjapulk Hummeris on ja milleks hilisemaid sekeldusi.
Ise olen suht seaduskuulelik liikleja ega mäletagi millal viimati politseiga pistmist oli. Kuid igapäevase liiklejana, meedia, kui ka paljude tuttavate info põhjal on arvamus politseist ja nende töömeetodidest kõike muud kui positiivne.
PS. Mis suuna ja ohutulede tähendusse puutub siis proffidel tähendab;
Parema suuna vilgutamine- sõida mööda,
Vasaku suuna vilgutamine- ära sõida mööda,
Ohutulede vilgutamine- aitähh

Vasta
#26
V@hh Kirjutas:Seevastu kui päevinäinud sigull või oopel koos oma eaka peremehe(naise) ga podistab külapoodi "söögikraami" järele ja seal poe juures mundrimehi nähtud siis vilgutan täiega.

Nende omanikud on kindlasti 100% kained ja Lexuse/Hummeri juhid umbjoobes parmud. Icon_lol
Vasta
#27
cornah Kirjutas:Aga Eesti politsei peamine ülesanne on rahvalt raha ära võtta. Eilegi oli naljakas vaatepilt, kuidas politseiauto oli peidetud kuuri taha ja fööniga politseinik oli ise kõhuli lumehange otsas. Vihale ajab ka see, et mõõdetakse alati seal, kus ollakse kindel, et raha tuleb, mitte seal kus liiklust oleks vaja turvalisemaks muuta. Vanasti oli näiteks iga esmaspäeva hommik minu kodu lähedal Tallinasse tööle suundujatel "kõik puhuvad" ja vahest sai enne Tallinnat veelkord sama asja teha.. Väga turvaline oli sõita, kui lõhnadega tüübid olid roolist ära korjatud. Nüüd aga, juba aastaid, käib ainult põõsas passimine ja rahvalt raha välja petmine.
Et OT ei tule siis vastan ka: "Kõik puhuvad" - Ei anna märku. Põõsas passimine - Annan alati märku.
Õige jutt, seepärast ma annangi märku, kuna nende ülesanne pole raha korjata, vaid liiklust reguleerida ja vilgutamine täidab selle eesmärgi ilusti Smile
Vasta
#28
eDiCk Kirjutas:loodan et need kes siin kirjutasid et "nad ei vilgu" olid alati teel korreksed ja sõitsid lubatud kiirusega

...

kellel on vastutusi(perekond, töö jne) see ei tee rumalusi teel, kellel ei ole see võib lubada endale igasugust asju. Samas vaadake kes ületab, kallimates autodes inimesed või äsja saanud load noorukid, teistel arvan et sellega probleemi ei tekki

Head uut aastad kõigile

Sama siin.

Ise vilgutan vaid närvidele käivatele udutule kasutajatele, kes ei mõista nende kasutusaega ning kasutavad neid seega põhimõtteliselt peaaegu alati valel ajal...

..ning möödasõitu pakkuvale juhile vilgutan ka alati tagasi reastumisel tänutäheks korra ohutulesid
Vasta
#29
cornah Kirjutas:Aga Eesti politsei peamine ülesanne on rahvalt raha ära võtta. ...

Sellele võin oma kogemusele tuginedes vastu vaielda. Nimelt õnnestus mul saada hiljuti kollasega sõidu eest kirjalik hoiatus, ehk siis rahalist karistust ei tehtud, kuigi oleks võidud.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#30
Nojah, siis sul vedas. Mul on jällegi ainult negatiivsed kogemused.
Vasta
#31
cornah Kirjutas:Aga Eesti politsei peamine ülesanne on rahvalt raha ära võtta. Eilegi oli naljakas vaatepilt, kuidas politseiauto oli peidetud kuuri taha ja fööniga politseinik oli ise kõhuli lumehange otsas. Vihale ajab ka see, et mõõdetakse alati seal, kus ollakse kindel, et raha tuleb, mitte seal kus liiklust oleks vaja turvalisemaks muuta. Vanasti oli näiteks iga esmaspäeva hommik minu kodu lähedal Tallinasse tööle suundujatel "kõik puhuvad" ja vahest sai enne Tallinnat veelkord sama asja teha.. Väga turvaline oli sõita, kui lõhnadega tüübid olid roolist ära korjatud. Nüüd aga, juba aastaid, käib ainult põõsas passimine ja rahvalt raha välja petmine.
Et OT ei tule siis vastan ka: "Kõik puhuvad" - Ei anna märku. Põõsas passimine - Annan alati märku.

kuidas nad petavad?Icon_eek asjatult teevad trahvi?
kas petmine on kiiruseületajale trahvi tegemine?
Vasta
#32
taaviw126 Kirjutas:
Laur Kirjutas:Politsei peale ei vilguta juba ammu, rekkamehi möödasõidu märguande eest eest tänan. Kui tuled põlema panna unustan siis tänan vilgutajaid ka.
Süütamatta tuledega sõitjaile  vilgutan ka tulesi. Stanges kinni sõitjatele panen tagumised udukad põlema ja vahel vajutan kergelt pidureid ka.

Samad sõnad. Olen naljapärast vilgutanud mõnele kihutajale, siis on tore peeglist vaadata kuidas pikaks ajaks pidurituled süttivad, kuigi mingit politseid kuskil ei ole. Ise sõidan alati 95km/h eelkõige kütuse kokkuhoiu eesmärgil. Stanges kinni sõitjaid vihkan eriti ja kunagi ma selle nalja ära teen, et löön pidurid põhja ja hiljem ütlen, et rebane piilus kraavistSmile Seda muidugi autoga millest tahaks kindlustuse teel lahti saada.
Seda ka veel, et las parem täidavad kihutajad riigikassat mitte aktsiisitõusud.

täpselt minu mõtlemine, a piduritega vilgutan ikka perses sõitjatele ja hirmutan aga nii palju, et plokki päris pole julgend vajutada, et selga sõidab
Vasta
#33
[/quote]
kuidas nad petavad?Icon_eek asjatult teevad trahvi?
kas petmine on kiiruseületajale trahvi tegemine?
[/quote]

Jap, mulle näiteks üks trahv tehti täiesti lambist..
Vasta
#34
Ma küsiks kumb on rohkem õigustatud, kas põõsas passimine kiiruseületajate püüdmiseks või kiiruse ületamine?!
Ütlen ausalt, et olen ka ise päris suur kiiruse ületaja, kuid siiski ei püüan igal võimalusel tunnetada kus on riski piir. Ei soovi olla see inimene, kes peaks kunagi maha vaatama ja ütlema, et ma olen sinu vanemate/laste vigastustes/surmas süüdi.
Asi ei ole liikluses nii väga kiiruses, probleem on just erinevates kiirustes.

Ei vilguta kiiruseületajatele, sest sõidan ka ise vastavalt oma rahakoti paksusele.Julged riskida, siis julge ka vastutada! Minu kiiruse ületamine jääb maanteel 10-20 üle, tõsi väljaarvatud möödasõitude puhul. Kuid pidurid on see eest korras ja hooldatud. Tali on maanteel enamuse ajast rahulik, milleks riskida, minu elu on rohkem väärt.
Tallinn-Tartu mnt. See on nüüd päris ära piiratud ja seal nõeluma hakata mõne minuti võidu puhul... Kas on mõtet?
Vasta
#35
cornah Kirjutas:Jap, mulle näiteks üks trahv tehti täiesti lambist..

MIks ma seda ei usu. Ja kui tehtigi, miks sa siis ei vaidlustanud, kui nii kindel asjas oled.

Olen pea 100% kindel, et need, kes liikluses trahvi saavad on selle ka välja teeninud. See, et liikleja arvates liiga tehti, kuna kuskil põõsas passiti, pole argument.
Vasta
#36
cornah Kirjutas:Jap, mulle näiteks üks trahv tehti täiesti lambist..

Politseis on olemas sisekontrolli osakond.Icon_idea

Kas neile avalduse tegid?

Seda eeldusel, et trahv tehti asjatult. Kui aga asetleidnud rikkumise eest, siis mille pärast pahandad? Et vahele jäid? Kui sigatsesid, sisi vastuta. Kui vastutada ei taha, siis käitu vastavalt ühiskonnas kujunenud reeglitele. Kui reeglid ei sobi, siis kas muuda neid (nõuab pidevat ja eesmärgipärast tööd) või koli sinna, kus on sobivad reeglid.

eDiCk, kumba pidi Sinu postitust tuleb mõista? Kas
A. vilgutamine on OK, sest tänu sellele püsivad rikkujal load kauem taskus.
või
B. vilgutamine pole Ok, sest siis saab teatud kontingent karistamatult sigatseda teiste arvelt

Minule on load eluliselt vajalikud. Samuti mu tervis ja heaolu. Seega ei saa ma endale lubada ei lubadest ilmajäämist ega avarii tegemist. Ega rahatrahvgi just meeldiv ole... Selle kõige vältimiseks ma püüan (just, püüan, kuigi ilmselt ma mõnel korral olen seadust ka rikkunud ...Icon_redface) liigelda nii, et ma ei peaks kartma kusagil põõsas passivaid fööniga mente (sest märgi taga tühjal teel passimine on sigadus ja seda teevad mendidThumbsdown. Kooli juures päevasel ajal kiirust mõõtvad kodanikud on austustväärivad politseinikudThumbsup). Ja ma ei näe põhjust, miks ma peaksin neile, kelle kreedo on iga hinna eest ajada oma asja, teistest hoolimata, tegema nende elu lihtsamaks.
Vasta
#37
eDiCk Kirjutas:loodan et need kes siin kirjutasid et "nad ei vilgu" olid alati teel korreksed ja sõitsid lubatud kiirusega
ise tean foorumist paar inimest kes sõitsid 180km/t kokkutuleku ajal maantel ja praegu kirjutasid et nad ei viitsinud mõrtsukatele vilkuda, selge see et me ei märka oma rumalusi vaid aint teiste inemese halvat tegusid

mulle näiteks paljud vilguvad aga mina sõidan alati lubatud kiirusega  sest juhilubadest sõltub minu töö ja mul ei ole mõtted ületada, sõidan iga päev autoga ja teen umbes 5000km kuus ja olin trahvitud aint kord eelmisel aastal, sõitsin 38km/t seal kus vaja 30km/t sõita, kas olen juba mõrtsukas?

kellel on vastutusi(perekond, töö jne) see ei tee rumalusi teel, kellel ei ole see võib lubada endale igasugust asju. Samas vaadake kes ületab, kallimates autodes inimesed või äsja saanud load noorukid, teistel arvan et sellega probleemi ei tekki

Head uut aastad kõigile
täpselt minu mõte...eriti silmakirjalik on kirjutada mõrtsukatest, kui ise kihutanud Icon_confused
Vasta
#38
Tulede vilgutamine..
Indreku vaate väljast saan ma aru ja ega ma temalt kunagi midagi enamat ootagi. Hoopis oleks väga imelik kui Indrek teist moodi arvaks … siis peaks me kõik juba muretsema Big Grin
Kuid ise vilgutan ka reeglina alati ja on ka minule vilgutatud. Kas on see nüüd vale või õige tõesti ei huvita aga seni kuni Eesti politsei on karistus ja raha kerjamise asutus on kõigil õigus ise otsustada. Seni kuni kütuse aktsiis läheb 90% ulatuses hoopis riigi rahakoti aukudesse ja ka kirjutatakse ette aasta eelarvesse sisse palju trahviraha PEAB VÄHEMALT laekuma! Seega politseinikud peavad ka see aasta suutma samapalju trahve teha kui eelmine aasta. Kuid kui see aasta on riiklust tänu masule tunduvalt hõredam siis kuidas eelarve täis saada? Eks ikka vaja mõelda nippe, ronida puuotsa, mõõta kiirust allamäge jne.. need allamäge mõõtjad ja muud sellised „magusates“ kohtades mõõtjad jätavad halva maigu suhu, seal ei ole liikluse turvalisemaks muutmisega midagi pistmist.. puhast eesti riigi finantseerimine ja raskel aja peaks hea meel olema olla patrioot!
Vasta
#39
Minu silmis on fakt - selle asemel, et põõsas märgi all peidus passida (mõtlen 50km/h ja 70km/h ala märgid) ja raha lunida, võiks oma prioriteedid ringi suunata - ülekäigurajad (minu silmis jube, mis toimub ikkagi), ringteed (kus idioodid suundasid ei näita, ega saa üldse aru, kust reast kuhu välja sõita tohib, parkimisplatsid (nahaalne parkimine, eeskirjade räme rikkumine) või kasvõi niisama Tallinna linnas avalikus kohas silmade lahti hoida. Tegeleda liikluseohtilkute olukordade ennetamisega, mitte nende tagajärgedega võitlemisega.
Vasta
#40
Rolz Kirjutas:Minu silmis on fakt - selle asemel, et põõsas märgi all peidus passida (mõtlen 50km/h ja 70km/h ala märgid) ja raha lunida, võiks oma prioriteedid ringi suunata - ülekäigurajad (minu silmis jube, mis toimub ikkagi), ringteed (kus idioodid suundasid ei näita, ega saa üldse aru, kust reast kuhu välja sõita tohib, parkimisplatsid (nahaalne parkimine, eeskirjade räme rikkumine) või kasvõi niisama Tallinna linnas avalikus kohas silmade lahti hoida. Tegeleda liikluseohtilkute olukordade ennetamisega, mitte nende tagajärgedega võitlemisega.
Sekundeerin. Kahjuks ma ei usu, et meie politseijuhtidel oleks oidu selliste asjade peale tähelepanu pöörata.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Loll küsimus, kuid ehk keegi oskab aidata toix88 11 7,978 18-12-2016, 01:49 AM
Viimane postitus: kaupo51
  LE §180 ehk udutulede kasutamine? marek 34 30,743 27-05-2015, 03:59 PM
Viimane postitus: kaur112
  Pirita teel Selveri vastas kiiruskaamera? nostromo 6 4,705 20-06-2014, 09:29 PM
Viimane postitus: martiini
  Mercedes-Benz Welt Berlin ehk Mersumaailm Berliinis Packman 10 9,913 31-10-2013, 10:19 PM
Viimane postitus: Packman
Big Grin Leidsin aardelaeka, kuidas edasi toimetada ehk kuidas münte puhastada? Karl 18 22,129 22-04-2011, 12:41 AM
Viimane postitus: siku77
  MB Nightmare ehk kohutavad MB'd Harry 60 60,439 27-02-2011, 11:52 AM
Viimane postitus: fromtallinn
  Minu eksirännakud ehk kuidas ma jõudsin Mercedeseni. puruvana 27 22,030 30-01-2011, 10:50 PM
Viimane postitus: cornah
  MB Klubi garaaz, ehk koht, kus saad ise oma autot järele aidata. Kalev 26 20,160 27-01-2009, 12:43 PM
Viimane postitus: kalacompany
  Palun laenuks MB Comand 2,0 ehk DXII Navi paati Norra ja Rootsi Rolz 0 2,274 21-10-2008, 12:10 AM
Viimane postitus: Rolz
  K: Oskab ehk keegi midagi arvata? Janter 2 2,618 04-09-2007, 11:55 AM
Viimane postitus: v6sa



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne