Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuledega vilgutus ehk "diskorid" on teel!
#1
Ei tea kas selline teema on siit foorumist läbi käinud aga siiski. Küsiks teie, foorumlaste, arvamust tuledega märku andmises - teavitamiset teistele juhtile, tee pesitsevatest "diskoritest".
Kas peate seda õigeks, kas peaks tänama teavitajat. Kas annad veel muul viisil teada "ohtudest teel" teistele. Küsiks veel arvamust, kui teavitate, siis kui pika vahemaa peale ette.
Vastates ise, kuna liiklen väga tihti trassil Tallinn-Tartu-Tallinn, siis annan alati teada teistele kaasjuhtidel võimalikes "ohtudes",  vahemaa mil märku anna, jääb umes 3km piirimaile(st kui tulla 180km/h siis jääb reageerimiseks ca 1min). Aga mis paneb imestama kaasliiklejate mitte-tänamine, umbes 10 juhist 3 tänavad, see on muidugi kurb! Kogesin täna seda.
Vasta
#2
Mina küll kunagi ei vilguta - miks peaksin päästma kellegi "tõenäolise mõrvari" trahvi saamisest. Ehk õpivad, või jäävad lihtsalt vaeseks, kui lõputult trahve maksavad. Loomulikult saab neilt ka kunagi auto ära võtta.

tegelt see teema on üldse mõttetu ja tuleks juba alguses sulgeda, aga kuna hetkel igav on ja see parajalt vastuolu toob, siis võib ju natuke lõbutseda.

Sa ei tea kunagi, kelle sa tegelikult "päästad" võibolla täis peaga inimene roolis pääseb ja järgmisel korral ajab sinu lähedase alla. Igal asjal on alati ka teine pool, süütu teavitamine võib sulle endale rängalt kätte tasuda.

Liikluskultuur pole teistele politseist teavitada, pigem olla ise normaalse sõiduga eeskujuks ja mitte lasta tõmblejatest häirida.

Loomulikult on positiivne märku anda tõelistest ohtudest - mingi takistus teel, märgatud metsloomad jne. Aga siiski politsei eesmärk on meie elude päästmine, trahvi saamine on lihtsalt paratamatus.
Vasta
#3
annan ise ikka tavaliselt märku, kui ment võsas passib. ega nemadki alati tee peal väljas pole. tänu selle eest ei oota, ei täna ise ka eriti - pole kohustuslik juBig Grin
väga meeldiv on kuskile kiirustades saada märku, et ees on mingi jama ja see lõik rahulikult läbida.
see käitumine pole kindlasti õige, aga paraku elu ongi selline.
Vasta
#4
Kui load sain, siis vilgutasin ja andsin ka politseist teistele teada. Autojuhid tänasid - see oli tore, sest mingil moel tundsin siis teiste juhtidega ühtekuuluvust vms. Siis aga tuli mingi aeg, kus iga päev oli uudistes mingi teema seoses raskete liiklusõnnetustega.

Nüüdseks ma enam märku ei anna ja puhtalt sellepärast, et joodikuid ja kihutajaid on liikluses liiga palju. Ma ei täna ka neid, kes mulle vilgutavad, lootuses, et ehk nad lõpetavad selle vilgutamise ka siis ära kui neid ei tänata Smile

Muudest ohtudest ma tulesid vilgutades märku ei anna, küll aga näitan ohutulesid, seda põhiliselt siis suuremate metsloomade puhul (kitsed, põdrad) või kui teel on midagi muud ootamatut.
Vasta
#5
Alati vilgutan ja tänan kui mulle vilgutatakse, samuti tänan alati rekka- ja bussijuhte märguande eest.
Vasta
#6
Politsei peale ei vilguta juba ammu, rekkamehi möödasõidu märguande eest eest tänan. Kui tuled põlema panna unustan siis tänan vilgutajaid ka.
Süütamatta tuledega sõitjaile  vilgutan ka tulesi. Stanges kinni sõitjatele panen tagumised udukad põlema ja vahel vajutan kergelt pidureid ka.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#7
Indrek Kirjutas:Sa ei tea kunagi, kelle sa tegelikult "päästad" võibolla täis peaga inimene roolis pääseb ja järgmisel korral ajab sinu lähedase alla. Igal asjal on alati ka teine pool, süütu teavitamine võib sulle endale rängalt kätte tasuda.

Mõelge enne vilgutamist selle lause peale, paremini ei saagi öelda.
Vasta
#8
Alati vilgutan, kui politsei on teepeal ja tänan, kui vilgutatakse mulle. Samuti vilgutan ka siis, kui kellelgil on tuled ununenud põlema panna. Üldjuhul ise enam ei unusta, kuid varem ikka ununes(vajas harjumist, et ei ole automaatne lüliti).
Alati sõimatakse kihutajaid, kuid ega alati kihutajad tekita liiklusohtlikke olukordi, talvega eriti on suurem probleem nendega, kes sõidavad lubatust kiirusest tunduvalt aeglasemalt. Kõik tahavad mööda sõita ja sellega tekitavad nad jubedaid olukordi. Mina igatahes leian, et kui inimesed sõidaksid tõesti mõistliku kiirusega ja sujuval, ei oleks ka neid kihutajaid nii palju!Smile
Vasta
#9
soul Kirjutas:
Indrek Kirjutas:Sa ei tea kunagi, kelle sa tegelikult "päästad" võibolla täis peaga inimene roolis pääseb ja järgmisel korral ajab sinu lähedase alla. Igal asjal on alati ka teine pool, süütu teavitamine võib sulle endale rängalt kätte tasuda.

Mõelge enne vilgutamist selle lause peale, paremini ei saagi öelda.
Selle jaoks on "kõik puhuvad" mitte põõsas fööniga mõne lisa km/h eest rahakogumine. See võimalus, et sa parmule vilgutad, on pea-aegu olematu.
Vasta
#10
Kui ment ikka kuskil põõsas märgi all istub ja rahakogumise eesmärgil kiirust möödab, siis vilgutan südamest kohe, ainult need jäävad vahele, kes udutuledega sõidavad. Lauskontrolli puhul ei vilguta tõesti. Selliste "põõsamissioonidega" roolijoodikuid maha ei võeta, üldiselt kiputakse ikka tagasi hoidma silma paistmast kui teadlikult promillidega sõidetakse.
Möödasõidu näitajaid ja -laskjaid tänan ka alati.
Vasta
#11
Politsei puhul ei vilguta - julged teha, julge vastutada. Mul võib küll sita keema ajadaEusa_whistle, kui nad passivad märgi taga, aga märgist alates kehtib alati liikluskorra muutus ja kobiseda on siin vähe.
Seni, kuni meie liikluskultuuritus on nii kõrgel tasemel, ei näe virisemiseks väga põhjust.

Küll aga vilgutan maanteel selge ilmaga udutulega sõitjaile, tuled põlema panna unustanuile, täistulega sõitjaile või mõne muu minu arvates vastusõitva juhi tähelepanu nõudva asja tõttu (midagi ripendab autol, loomad tee ääres jms).

Vilgutajat tänan vaid siis, kui ta juhib tähelepanu mu mittepõlevatele tuledele. Muidu liigitan vilgutaja politseifoobikust musta südametunnistusega liiklejate kilda ja jätan selle disko tähelepanuta.

Enesestmõistetavalt tänan juhti, kes on möödasõiduvõimalusest andnud suunatulega märku.Icon_cool
Vasta
#12
Vilgutan ikka, äkki saab keegi veel kinnitamata turvavöö peale või tõesti selle 10-20km/h ülekiiruse maha.
   Kui keegi lendab vastu ikka 150km/h on see kiirus ka vastusõitjale selgelt näha, nendele vilgutan alati ka ilma politseid nägemata. Las mõtlevad, et pollarid kusagil põõsas ja sõidavad mõnedki km-d normaalselt.
Vasta
#13
jansa48 Kirjutas:Vilgutan ikka, äkki saab keegi veel kinnitamata turvavöö peale või tõesti selle 10-20km/h ülekiiruse maha.
   Kui keegi lendab vastu ikka 150km/h on see kiirus ka vastusõitjale selgelt näha, nendele vilgutan alati ka ilma politseid nägemata. Las mõtlevad, et pollarid kusagil põõsas ja sõidavad mõnedki km-d normaalselt.

just nii ma isegi viimaselajal mõelnud, et vahel vilgutan siis kui pollerit polegi Icon_lol, et mõni kiiruseületaja või jota hoo maha võtaks. kui on aga reaalselt poller... milleks siis vilgutada? kes on ära teenind, las saab oma trahvi kiiruse või muu pärast.
Vasta
#14
Kui rekka on märku andnud, et saad mööda sõita, siis kuidas te tänate? Möödasõidul autost kätt lehvitada on suht ohtlik Smile aga tema ette jõudes rekkajuht ju ei näe, kui kaugtulesid vilgutad. Või ohutulesid vilgutate? Minujaoks viitavad ohutuled igas mõttes ohule. Kui keegi liiga taga sõidab, olen ohutulesid vilgutanud.
Aga aeglasest sõidust on mul talvel teine arvamus kui suvel. Kui ikka tee libe ja tunda on, et juhitavus kahtlane, ei tasu tagumiste meeleheaks kiirust lisada. Hiljuti ise nii just tegin ja keerlesingi vastassuuna kraavi...
Vasta
#15
Siis kasuta tänamiseks näiteks suunatulesid, kord ühele ja kord teisele poole.
Vasta
#16
Panica Kirjutas:Kui rekka on märku andnud, et saad mööda sõita, siis kuidas te tänate? Möödasõidul autost kätt lehvitada on suht ohtlik Smile aga tema ette jõudes rekkajuht ju ei näe, kui kaugtulesid vilgutad. Või ohutulesid vilgutate? Minujaoks viitavad ohutuled igas mõttes ohule. Kui keegi liiga taga sõidab, olen ohutulesid vilgutanud.
Aga aeglasest sõidust on mul talvel teine arvamus kui suvel. Kui ikka tee libe ja tunda on, et juhitavus kahtlane, ei tasu tagumiste meeleheaks kiirust lisada. Hiljuti ise nii just tegin ja keerlesingi vastassuuna kraavi...

Kõik õige, aga kui ise oled ilmselgelt teistest aeglasem ja saba taga, siis võiks korraks kõrvale tõmmata ja autod mööda lasta.
Vasta
#17
Ok, see on teostatav Smile Aga lohutuseks neile, kes tänu ootavad- mõttes olen alati tänulik. Ja püüan teistele teha sama heategu, mida mulle on tehtud Wink
Vasta
#18
Mina oma nolgi staašiga olen täheldanud, et levinud on tänamine ohutulede (üks bling), näevad ka rekkamehed.
Kiirematele paremale suunda ja kui VEENDUNUD, et tee ääres ei tule jalakäijaid või rattureid, võtan paremale- isegi Eestis tuleb ette, et tehakse kolmerealist liiklust kaherealisest.
Vasta
#19
marek Kirjutas:
soul Kirjutas:
Indrek Kirjutas:Sa ei tea kunagi, kelle sa tegelikult "päästad" võibolla täis peaga inimene roolis pääseb ja järgmisel korral ajab sinu lähedase alla. Igal asjal on alati ka teine pool, süütu teavitamine võib sulle endale rängalt kätte tasuda.

Mõelge enne vilgutamist selle lause peale, paremini ei saagi öelda.
Selle jaoks on "kõik puhuvad" mitte põõsas fööniga mõne lisa km/h eest rahakogumine. See võimalus, et sa parmule vilgutad, on pea-aegu olematu.
tere ja Head Uut!
püüan ise ning olen igati tänulik kaasliiklejaile kes tulede vilgutamisega tähelepanule kutsuvad, ohule viitavad vms.
mis puutub miilitsat põõsas ning n.n. maailmaparandamst, siis jagan Marek´i seisukohta !

parimat,
[Pilt: mbklubi_2.gif]
Vasta
#20
Soomes viipavad käega. Ohutulesi ei vilguta keegi.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Loll küsimus, kuid ehk keegi oskab aidata toix88 11 7,978 18-12-2016, 01:49 AM
Viimane postitus: kaupo51
  LE §180 ehk udutulede kasutamine? marek 34 30,744 27-05-2015, 03:59 PM
Viimane postitus: kaur112
  Pirita teel Selveri vastas kiiruskaamera? nostromo 6 4,705 20-06-2014, 09:29 PM
Viimane postitus: martiini
  Mercedes-Benz Welt Berlin ehk Mersumaailm Berliinis Packman 10 9,913 31-10-2013, 10:19 PM
Viimane postitus: Packman
Big Grin Leidsin aardelaeka, kuidas edasi toimetada ehk kuidas münte puhastada? Karl 18 22,131 22-04-2011, 12:41 AM
Viimane postitus: siku77
  MB Nightmare ehk kohutavad MB'd Harry 60 60,440 27-02-2011, 11:52 AM
Viimane postitus: fromtallinn
  Minu eksirännakud ehk kuidas ma jõudsin Mercedeseni. puruvana 27 22,030 30-01-2011, 10:50 PM
Viimane postitus: cornah
  MB Klubi garaaz, ehk koht, kus saad ise oma autot järele aidata. Kalev 26 20,162 27-01-2009, 12:43 PM
Viimane postitus: kalacompany
  Palun laenuks MB Comand 2,0 ehk DXII Navi paati Norra ja Rootsi Rolz 0 2,274 21-10-2008, 12:10 AM
Viimane postitus: Rolz
  K: Oskab ehk keegi midagi arvata? Janter 2 2,618 04-09-2007, 11:55 AM
Viimane postitus: v6sa



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne