Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
w126 automaat libistab
#21
Vaata, et enne kasti lahti võtmist õllesid ära ei joo, muidu pärast ei mäleta, kuhu mingid vidinad käivad Icon_biggrin
Vasta
#22
hents99 Kirjutas:Vaata, et enne kasti lahti võtmist õllesid ära ei joo, muidu  pärast ei mäleta, kuhu mingid vidinad käivad Icon_biggrin

jooma hakkan siis kui enam kokku ei saaNod
SEC-i sõltlane.
560SEC, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe 
Vasta
#23
R129 Kirjutas:Kui sa rägid sellest niiöelda kraanist millest sa kasti kõrvalt ca pool keeret keerata saad, siis sellega reguleeritakse (vist oli) modulaarrõhku - käiguvahetuse kiirust. Siin on aga üks AGA, selle tööulatus on suhteliselt piiratud, ning see on mõeldud täpisseadistamiseks ilma, et peaks kasti lahti võtma. Kui sellest ei aita, siis tuleb kasti põhi maha võtta ja seal taha on vel üks kruvi kust saab täiskäigul rõhku suuremas ulatuses regullida (pisikesee kuuskantvõtmega).

Enne aga peaks rõhku manomeetriga mõõtma - siis teab kas on selle viga. Lisaks tuleks mudugi ka vaakumit kontrollida; ning üks variant on ka veel teflonrõngad kasti sees. Ühesõnaga eeldab natuke uurimist puurimist - kui soovid võin mõne remondimanuali üles korraks riputada.

ÄRA RETSI ENDA KASTI - need kettad kuluvad kiirendades päris hästi ära; lisaks muutub õli ka veel suht sitaseks.

kuna modulaatori kruttimisest jääb nagu veits väheks, tundub et see pisikese kuuskandiga kruvi kasti põhja alla tahabki kruttimist - kus ta seal täpsemalt asub ?
kas sinu juures oleks võimalik rõhku mõõta?
SEC-i sõltlane.
560SEC, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe 
Vasta
#24
Ma pole veel endale tõstukit ostnud - nii et suht kehva lugu, muidu aitaks küll. Lisaks viibin juuni lõpp välismaal. Võta aga hüdroaju maha ja tee lahti Smile see on ihana töö. Eks ta alguses lökerdamine ole, aga samas on ikka puhtust vaja.
Mingit löga lahustajat muretse ka endale.
Need joonised mis ma sulle saatsin, seal peaks ka see aju seestpoolt lahatud olema - nii et kokku saab ta igaljuhul. Tee aga ohtralt pilte Big Grin
Vasta
#25
R129 Kirjutas:Ma pole veel endale tõstukit ostnud - nii et suht kehva lugu, muidu aitaks küll. Lisaks viibin juuni lõpp välismaal. Võta aga hüdroaju maha ja tee lahti Smile see on ihana töö. Eks ta alguses lökerdamine ole, aga samas on ikka puhtust vaja.
Mingit löga lahustajat muretse ka endale.
Need joonised mis ma sulle saatsin, seal peaks ka see aju seestpoolt lahatud olema - nii et kokku saab ta igaljuhul. Tee aga ohtralt pilte Big Grin

enne krutiks seda kruvi...kuidas selle ära tunnen?
SEC-i sõltlane.
560SEC, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe 
Vasta
#26
Mul on joonised teises aruvits ja kahjuks ei saa vaadata praegu. Kui sa kaane alt ära võtad siis tunned sa selle ära - asub hüdroploki servas ja on paralleelselt maapinnaga. See on ainuke kruvi mida sa seal keerata üldse saadki.
Vaata neid jooniseid mis ma saatsin - kuskil kus on aju osad välja toodud, seal pealt oli viide ka sellel kruvile.
Vasta
#27
nii, aju on nüüd põrandal laiali ja pole sugugi kindel, kas kunagi kokku ka jälle saabRetard
midagi erilist sealt ei leidnud, kõik jupinad olid terved ja erilist s...... ka ei olnud, metallipurust rääkimata
sai kõik naftaga läbi pestud ja ritta seatud aga üht-teist kipub üle jäämaEusa_doh nii 5 jubinat on täitsa üleliigsedIcon_confused
aga nagu ütleb tõstamaa vanasõna - hommik on õhtust targem , ehk siis homme kaine peaga vaatan uuesti...
SEC-i sõltlane.
560SEC, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe 
Vasta
#28
R129 Kirjutas:Mul on joonised teises aruvits ja kahjuks ei saa vaadata praegu. Kui sa kaane alt ära võtad siis tunned sa selle ära - asub hüdroploki servas ja on paralleelselt maapinnaga. See on ainuke kruvi mida sa seal keerata üldse saadki.
Vaata neid jooniseid mis ma saatsin - kuskil kus on aju osad välja toodud, seal pealt oli viide ka sellel kruvile.

kruvi leidsin ülesse küll, on nii keskasendis, palju seda võiks keerata? pärast ei saa ju tagasi ka lasta ( lihtsalt ) kui liiale läheb
SEC-i sõltlane.
560SEC, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe 
Vasta
#29
oeh kuskil nendes juhendites óli info olemas, et kui palju see kasti välisküljel olev kruvi rõhku muutis ning kuipalju kasti sees olev. Pead lugema ja otsima sest ma ei mäleta peast. Aga alguses ma seda kruvi ei näpiks sest ma usun et viga oli kuskil mujal.
Vasta
#30
LE-kastiõli on käes - see peab ikka väärt kraam olema kui seda Lexusega veetakse Nod
Nüüd on vaja veel see pusle kokku saada:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
SEC-i sõltlane.
560SEC, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe 
Vasta
#31
no nii, aju on koos ja kasti küljes ning auto isegi sõidabUnibrow aga kuna enne oli kast reguleeritud puhastamata aju järgi siis nüüd puhta ajuga on käigud ikka päris paigast ära, kõik on olemas aga kiirendades ülesse vahetades läheb mootor piirajasse enne kui vahetused toimuvad, kust peaks mida keerama, et vahetused varasemaks saaks?
SEC-i sõltlane.
560SEC, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe 
Vasta
#32
Hm - hea küsimus. Kasti tagaosas on sellised karuselli moodi asjandused - mida kiiremini pöörlevad seda rohkem ühte pulka liigutatakse ning rõhku muudetakse, kuid seda sa ei saanud näppida. Ainuke asi regullida kasti trossi - et öelda kastile et tegelikult ma ei vajuta niipalju gaasi, järelikult vaheta käik ära. Proovi katseta.
See muu kasti regullimine (plaadid, pulgad) ei mõjuta käiguvahetuste aega vaid AINULT sujuvust ning kvaliteeti (libisemist).
Teine asi muidugi ikkagi rõhkude mõõtmine - ma annan teada kui mul tõstuk olemas.
Vasta
#33
pöördeid saad regullida. gaasihoovastiku pikendamise/lühendamisega. Võtad õhukoguja maha, seal salongi pool on selline kahest lapikust ühenduslülist liides, mida saab pikemaks lühemaks teha. Muuda seda ja vaata mis muutub. Mina sain selle abil SECile uue hingamise.
Vasta
#34
ei aidanud siin ussi- ega püssirohi sõites/kiirendades vahetasid käigud üllesse  1-2-le 3500 pöördel ja 2-3-le 3000 pöördel, 4 ei saanudki sisse, selleks oleks pidanud vist 200-ga sõitma Icon_smile seega miski seal ajus läks valesti kokku - kuna klappe valedesse aukudesse toppida ei saa, langes kahtlus klapivedrudele, tunde ja tunde joonistel-piltidel-ajus tuhnides ja pilk pidama sellel klapil:
   
pinnalaotuse joonisel on klapid nii nagu pildil, klappide tööjoonisel aga seda väikest vedru klapi taga ei ole, on kellelgi selget joonist selle klapi koostest, need on klapid 11 ja 12 ning kast on 722.3
SEC-i sõltlane.
560SEC, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe 
Vasta
#35
See klapp mis sul siin üleval on ju 3-4 käigu klapp; seega see ei tohiks muid käike mõjutada. Pigem pakuks mingit kicdowni lülitit või muud sellist jama. Kuid samas kontrollib see klapp - Control pressure "S2" at full throttle.
Mul endal on kast mootori küljes ja seisab maas - kõik õlid jne veel sees. Pean vaatama samas peaks mingi suvaline "aju" ka kuskil vedelema.
Kuidas sa seda asja lahti tegid - panid jupid järjekorras lauale ning siis kui süsteem puhas - tagasi. Kuidas sai siis midagi sassi minna - hm? See vedrude asetus jne ongi erinevatel autodel sutsu erinev. Vedrude jäikus vähemalt küll - sellega saavutataksegi näiteks, et 3 liitrine vahetab nõrgema mootori tõttu käigu hiljem (kõrgema pöördega) ning V8 samal ajal sutsu varem. Sama lugu on kõiksugu kuulidega. Aja vältel on MB ka kaste parendanud - seega teatud kolvid on oma kuju muutnud jne.
Kui sa selle vedru sealt minema viskad siis peab ta ju kuhugi tagasi ka minema! Üle ei tohi midagi jääda ju!
Paha lugu on see, et ma sõidan pühapäeval ära ja tulen järgmise nädalal reedel alles tagasi.
Krt ei oska muud ka soovitada kui et skeeme uurida. Ma pean otsima seda kasti raamatut homme - kuid seal on täpselt kõik samad pildid mis failideski kuid lihtsalt trükituna. Aga no äkki on parema kvaliteediga - tegelen asjaga.

Ma vaatasin su eelmiste postituste pilte - et sa kuram need asjad pilla palla sinna pidid panema; tagantjärgi tarkus muidugi.
Aga küll asja korda saame - ära rohkem ainult jumala pärast asja sassi aja. Kui veel korra aju maha võtad, siis pane PIINLIKULKT täpselt (sirgelt ja korralikult) need jupid laua peale. Muidu on pärast karauul.
Vasta
#36
R129 Kirjutas:See klapp mis sul siin üleval on ju 3-4 käigu klapp; seega see ei tohiks muid käike mõjutada. Pigem pakuks mingit kicdowni lülitit või muud sellist jama. Kuid samas kontrollib see klapp - Control pressure "S2" at full throttle.
Mul endal on kast mootori küljes ja seisab maas - kõik õlid jne veel sees. Pean vaatama samas peaks mingi suvaline "aju" ka kuskil vedelema.
Kuidas sa seda asja lahti tegid - panid jupid järjekorras lauale ning siis kui süsteem puhas - tagasi. Kuidas sai siis midagi sassi minna - hm? See vedrude asetus jne ongi erinevatel autodel sutsu erinev. Vedrude jäikus vähemalt küll - sellega saavutataksegi näiteks, et 3 liitrine vahetab nõrgema mootori tõttu käigu hiljem (kõrgema pöördega) ning V8 samal ajal sutsu varem. Sama lugu on kõiksugu kuulidega. Aja vältel on MB ka kaste parendanud - seega teatud kolvid on oma kuju muutnud jne.
Kui sa selle vedru sealt minema viskad siis peab ta ju kuhugi tagasi ka minema! Üle ei tohi midagi jääda ju!
Paha lugu on see, et ma sõidan pühapäeval ära ja tulen järgmise nädalal reedel alles tagasi.
Krt ei oska muud ka soovitada kui et skeeme uurida. Ma pean otsima seda kasti raamatut homme - kuid seal on täpselt kõik samad pildid mis failideski kuid lihtsalt trükituna. Aga no äkki on parema kvaliteediga - tegelen asjaga.

Ma vaatasin su eelmiste postituste pilte - et sa kuram need asjad pilla palla sinna pidid panema; tagantjärgi tarkus muidugi.
Aga küll asja korda saame - ära rohkem ainult jumala pärast asja sassi aja. Kui veel korra aju maha võtad, siis pane PIINLIKULKT täpselt (sirgelt ja korralikult) need jupid laua peale. Muidu on pärast karauul.
jama ongi ainult selle laia kaane klapiga - kuigi tundus lahtivõtmisel, et auk on tühi ja võib järgmist klappi urgitseda - libises sealt see viimane kolb ja vedru välja, kindel on see, et need mis pildil, on sellest august, küsimus on, mis järjekorras see vedru seal on, ma lahmisin algul selle pinnalaotuse pildi järgi kokku ( nagu pildil ), hiljem , kui tööle ei hakanud leidsin klapi tööjooniselt erinevuse.
Igatahes, täitsa lahti ma enam aju ei võta enne kui saan teise aju kõrvale.
SEC-i sõltlane.
560SEC, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe 
Vasta
#37
No sellelt hüdroskeemi jooniselt on näha, et klapi nr 11 otspind teebki seda tööd - reguleerib rõhku ja kui sa sinna alla veel mingi vedru paned siis on asi vist tõesti kurjasti. Kas seda nr 11 klappi valetpidi ei anna sisse toppida? Ma ei sa hästi su pildist aru, kuid kas tal mitte ei ole selline väikene faasitud koht ühel pool otsa?
Oled 100 % kindel et see vedru tuli ikka sealt?

Kuna ta jebib sul iga käiguga siis on ka võibolla mingi üldisem viga - governor pressure on see rõhk mis tõuseb kiiruse toimel - kuskil äkki on miski muu valesti läinud ja see rõhk ei tõuse piisavalt kiiresti (vooalb kuskilt välja)! Ühesõnaga ühelt poolt kolbe surub governor pressure kuid smal ajal control pressure (pedaali asend) takistab seda - nende kahe koosmõjul kogu süsteem toimibki. Emba kumba paneb sul nüüd segast.

Edit: kiika millegagi sealt klapi avast sisse (ajju noh) ja vaata mis otspind selle 11 kolvi all on - kas seal on vedrule ruumi, või on täitsa sile pind - kuidas on kulumise jäljed jne. Vaata kas kolvil on mingid vedru toetumise jäljed. Proovi asjale loogiliselt läheneda. Kuid minu kõhutunne ütleb, et see vedru käib selle pulga juurde ja koos teise vedruga toimib niiöelda kaheastmeliselt.
Vasta
#38
Täna sai jälle sõitu tehtud ning selgeks sai, et autol on 1.,3. ja 4. käik.
2. käiku ei ole ei alt ülesse ega ülevalt alla vahetades.
Midagi on järgnevatel piltidel valesti, aga mis, minul olevate jooniste järgi ei selgu.

         
SEC-i sõltlane.
560SEC, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe 
Vasta
#39
secman Kirjutas:Täna sai jälle sõitu tehtud ning selgeks sai, et autol on 1.,3. ja 4. käik.
2. käiku ei ole ei alt ülesse ega ülevalt alla vahetades.
Midagi on järgnevatel piltidel valesti, aga mis, minul olevate jooniste järgi ei selgu.

 

nonii, aju jälle vahepeal siis uuringutes ja 1 viga ka leitud, klapi 44 vedru oli kolvi vales otsas ( pinnalaotuse joonise järgi ! ), klapi tööjoonisel aga ilusti kolvi õiges otsas.
Kas 2. käik ka selle tulemusel saabub,selgub täna aga hiljem, praegu ( kell on 2.52 ) ei viitsi garaazi hästi minnaEusa_snooty

Igatahes, nagu soovitas ka R129, targem on sektorid osade kaupa avada-puhastada-sulgeda !
SEC-i sõltlane.
560SEC, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe 
Vasta
#40
Ma vaatan, et 11/12 klapi vedru on ka oma asukohta muutnud - mahtus ta siis sinna pulga peale?
Igatahes toru ju - nüüd on meil foorumis üks mees kes kaste remondib Smile
Edu
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Probleem W126 420SEL mootoriga Hunt 3 255 02-01-2024, 01:50 PM
Viimane postitus: ktmduke
  W126 pliidinuppude pirnid, temperatuurirullide kleepsud MeelisN 2 331 26-02-2023, 10:18 AM
Viimane postitus: Karl
  W126 SE madaldus/ koobaste rullimine Akohin 6 1,219 29-04-2022, 04:51 PM
Viimane postitus: MAV
  W126 280 SE AnarJaanus 0 541 12-01-2022, 07:27 PM
Viimane postitus: AnarJaanus
  W126 500 gen1 kJet lambdasond (hapnikuandur, lambda-andur) dinowalk 31 2,595 27-12-2021, 10:56 PM
Viimane postitus: kaupo51
  W126 esitiivad brunosacco 2 982 20-08-2021, 01:02 PM
Viimane postitus: brunosacco
  W126 Juhipoolse ukse lukustussüsteemi eemaldamine helitehnik 1 629 06-07-2021, 11:56 AM
Viimane postitus: v6sa
  W126 kliima lisamine Akohin 7 2,478 03-02-2021, 10:00 AM
Viimane postitus: v6sa
  w126 1990a katuseluuk ei tööta MasterEgO 9 6,283 06-06-2018, 10:56 PM
Viimane postitus: Rolz
  W126 1990 digitaalne kell MasterEgO 2 3,135 02-06-2018, 11:26 PM
Viimane postitus: MasterEgO



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne