Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum
Mootori keti vahetus - Printerisõbralik versioon

+- Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum (https://foorum.clubmb.ee)
+-- Foorum: Mercedes-Benz sõidukid (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Foorum: S-klass (https://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=107)
+--- Teema: Mootori keti vahetus (/showthread.php?tid=10833)



Mootori keti vahetus - jyrxxs - 14-12-2008

Autoks 2002a S 320 CDI millel 270 tuh ees,et peaks hakkama mõtlema keti vahetusele varsit.Oskab keegi targutada midagi sellel teemal,et kus oleks mõistlik lasta see operatsioon läbi viia,palju maksab,palju aega kulub jne.


RE: Mootori keti vahetus - Janno - 07-01-2009

Vahetasin enda ML 400 CDI keti Pärnus yhe tuttava juures. Keti ja muud sinna juurde kuuluva tellisin Saksast (aga ega eriti soodsam ei tulnud kui olex kadaka tee´lt jupid ostnud.) Muidu oli keti komplekt kuskil (mul oli 400 CDI ka) 5 tonni ringis ja vahetus 6 tonni. Aga sul peax vähe lihtsam seda vahetada olema seega võibolla saad odavamalt. Kui huvi on anna teada!


RE: Mootori keti vahetus - jyrxxs - 13-01-2009

Tänud vastuse eest

Lähen ja lasen mõnel targemal mehel keti ja rullikud korra üle vaadata,et mis seisukord on ja kui vajadusel tean kellega ühendust võtta


RE: Mootori keti vahetus - Janno - 14-01-2009

Kui sa tahad , et keegi rullikuid ja ketti vaatax siis tähendab see seda, et võetaxe mootor lahti( pool keti vahetuse tööst). Kui raha palju siis muidugi võid lasta seda teha. Aga muidu on seda kohe kuulda(kylma mootoriga) kui kett on välja veninud( käivitusel käib plagin läbi paar sekundit ja siis jääb vait) Aga väike kärin jääb ikka sisse. Spetsalist tunneb selle hääle kohe ära. Kui keti saad vahetatud on muidugi totaalselt teine hääl mootoril. Aga kui vahetada ära otsustad, siis anna teada!


RE: Mootori keti vahetus - merslane - 15-01-2009

Kas siis viimane jutt tähendab seda, et kui raha pole nt."ära õli vaheta". Kui mingi töö on kilometraazi järgi ette nähtud, siis tuleb see teha ja oma kogemustest võin öelda, et esimene ketivahetus koosneb ainult keti vahetamisega , juhttallad jäävad samad, uus kett tõmmatakse vana ketiga sisse ja mootor jääb lahti võtmata ja kui kett on kulunud , on diisel mootori süüde igal juhul paigast ära ja mootoril on lagin sees, seda kuuleb ka mitteprofffff.Olen kõigil oma diislitel vahetanud ketti , ka CDI-l , ei mäleta, et summa oleks ületanud 3000.-eeku.Ilmselt toimub 12 000.- maksev ketivahetus samamoodi- uued tallad visatakse minema ja kett tõmmatakse vanaga sisse , ainult omanik -maksja seda ei tea ega näe. See on muidugi minu kogemus.Eks igal oma.


RE: Mootori keti vahetus - Janno - 15-01-2009

Said minust valesti aru, Jutt käis sellest , et ei ole mõtet sama tööd 2x korda teha kui naguinii hakataxe ketti vahetama siis võetaxe mootor uuest lahti(eest). Ketti pingutit ei vahetanudgi vä????? ex igaux teab kuidas oma autot remondib!! Ei hakka peale sundima. Mina lasin igatahes rullikud ja tallad ka ära vahetada(kui juba selline suur töö oli ette võetud ja mootor lahti kistud). Ja ise olin juures kui uued jupid kylge monteeriti... ei lase endale päris kott pähe tõmmata.