Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: Kust saab alacantra kangast ja aukudega nahka ??
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tahaks siis varsti istmeid nahatada, külgedelt nn pööratud nahaga ja keskelt mersule omase tumeda nahaga, millel on need väiksed augud sees.
[Pilt: 9b8f8a2b3ee7.jpg]
Midagi sellist.
Kui endal Mazda armatuuri nahatasin, ostsin pööratud nahka siit

Kas muidu viid materjali meistri kätte või üritad ise nahatada?
Alacantra kangast räägi Karliga.
Materjal ikka meistri kätte, muidu võib juhtuda, et ei ole ismeid ja pole enam materjali - kõike pole mõtekas ise teha, eriti kui kogemust pole.

Kunagi käisin Jõgeval nahka toomas, nahkvestide jaoks, seal oli päris palju erinevat nahka, hinnad on head, kuid sinna peab kohale minema ja enne aja kokku leppima, seega uurin hetkel foorumist.
Võta ühendust, räägime.
Hents ära pahanda, et foorumit risustan, aga:
Tehke mulle (lollile) selgeks mis asi on alcatran kangas? Olen netis vaadanud, et MBle pakutakse seda - kas kellelgi on selline sisu?
Ja kuidas nimetatakse seda pööratud nahka?
seemisnahk peaks pööratud nahk olema...
Tegelikult on asja õige kirjapilt alcantara ning see, pööratud nahk ja seemisnahk minuteada kõik 3 eriasja.

Pööratud nahk, Nevotexis 250EEK+18% ruutmeeter. Alcantara vist oluliselt kallim?
Jah, ma pole päris kursis, olen kuulnud jne. Pööratud nahk ja seemisnahk on lihtsalt suht sarnased omaduste poolest, sama käib ka selle alcantara kanga kohta. Ilmselt sobib see viimane kõige paremini autode istmeid katma.
Ma pole eriline kangaspetsialist, seepärast kirjeldan võimalikult ligilähedaselt, aga sain aru, et mind mõisteti.
Mul on oluline vastupidavus ja et oleks võimalik ka puhastada seda kangast. Samuti peab olema see kangas elastne, paljud materjalid, millega kaetakse nt armatuurlaud, ei veni vaid rebenevad. Istmetel on päris palju nühkimist, mul enda kutsika juhiistmel on juba auk sees külje tipmisel osal.
Põhiviga - arvatakse, et Alcantara on naturaalne nahk aga ei ole, tegu siis riidega.
Alcantara aetakse sageli sassi just seemis või pööratud nahaga, vähemalt vanemates MB-des on alati kasutatud seemisnahka (mis oli omal ajal kalleim). ei tea kuidas uutega, kuid kipun arvama, et müüjad ajavad alcantara peael segamini selle (kuskil kuulutuses ei ole, et pööratud või seemisnahk ju - igalpool ainult alcantara ja alcantara)
See aukude nahk on perforeeritud nahk, kui poest keegi küsida tahab.
Üldiselt oleks üldse tore teada saada, kelle nahka (tootja siis) MB mis mudelites kasutab, saaks teha parandusi vhem märgatavalt. Kunagi keegi siis miskit rääkis ka sellest..
Seda ma tean, et alcantara kangas pole naturaalne, seepärast ta sobibki istmete nahatamiseks, vastupidavus on võtmesõna, niipalju kui ma olen uurind.
Tänud Rolz, seda perforeeritud naha nimetust oligi vaja, muidu väga raske inimestel aru saada, mida täpselt tahetakse.
Deniss (see, kes Martini W116 ära ostis) oli see, kes kuuldavasti MB naha- ja kangatootjatele jälile oli saanud.
Rolz Kirjutas:Põhiviga - arvatakse, et Alcantara on naturaalne nahk aga ei ole, tegu siis riidega.
Alcantara aetakse sageli sassi just seemis või pööratud nahaga, vähemalt vanemates MB-des on alati kasutatud seemisnahka (mis oli omal ajal kalleim). ei tea kuidas uutega, kuid kipun arvama, et müüjad ajavad alcantara peael segamini selle (kuskil kuulutuses ei ole, et pööratud või seemisnahk ju - igalpool ainult alcantara ja alcantara)
See aukude nahk on perforeeritud nahk, kui poest keegi küsida tahab.
Üldiselt oleks üldse tore teada saada, kelle nahka (tootja siis) MB mis mudelites kasutab, saaks teha parandusi vhem märgatavalt. Kunagi keegi siis miskit rääkis ka sellest..

Vot siis jõudsimegi jälile - ma arvasin ka et Alcantara on mingi pööratud nahk ja juba oleks ääre pealt endale uue sisu ostnud ja siis nägingi, et suldused oli (stoff) - ehk siis riie.
Mis siis on:
riie, vakstu - seda teavad vist kõik
Alcantara - mingi special riie????
perforeeritud nahk - tavaline nahk aukudega
Pööratud nahk
Seemis nahk
Nubuk nahk
Alcantara Relax     - sile riie, meenutab seemisnahka.
Alcantara Domino  - aukudega riie, meenutab perforeeritud seemisnahka.

Paras kirves hind, jooksev meeter ca 1500 eeku.
on kellelgi aimu, kust riiet saab, mida mb'des kasutatakse? endal juhipoolsele istmele juba päris suur auk sisse kulunud. riie hall. seljaosa kergelt ruuduline.

http://www.hmekk.pri.ee/sleepyhead/mb/7911812.jpg
argonaut Kirjutas:on kellelgi aimu, kust riiet saab, mida mb'des kasutatakse? endal juhipoolsele istmele juba päris suur auk sisse kulunud. riie hall. seljaosa kergelt ruuduline.

http://www.hmekk.pri.ee/sleepyhead/mb/7911812.jpg
Tagumise istme käetoe küljest,või otsi doonor iste.(kõrvalistuja sisemine külg peaks sobima)
mingit spets mb kanga poodi ei leidu kuskil?
Kanga ja naha probleemi korral aitab ka teid autokliinik seebi 22 taga hoovis
aitäh.