Mercedes-Benz Eesti Klubi Foorum

Täisversioon: C180SC (203) 2001a juhiistme toite lülimine
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Mure juhiistme toitmisega. Nädalapäevad sõitnud ilmselt sellise jamaga, sest tundus pidevalt, et käivitamine kuidagi laisk. Esmaspäeva hommikul aga oli auto täiesti laip. Täkutasin käima, panin päeval ampertangid juhtmele ja uksed lukus, tarbimine ca 1A. Ühendasin aku lahti ja jätsin masina pooleks päevaks puhkama sooja ruumi. Õhtul tagasi ühendades(läbi ampermeetri) probleem püsis. Hakkasin kaitsmeid ükshaaval välja noppima ja istme kaitsme tagasi torkamisel kukkus voolutarve 890mA pealt 180mA peale. Kui kaitse välja jätta, siis nt salongivalgusti sisselülimise ja väljalülimise järel jäi vool endiselt 890mA peale. Kui ühendasin istme küljest lahti laia pistiku, siis mõne aja mööduses kukkus koormus alla 200mA, mis on enam-vähem talutav.
Täna kogematta avastasin, et võtme eemaldamisel süütelukust jääb istmete ja rooli reguleerimine toimima. Sellest järeldus, et istme ajule vms asjale jääb toide peale.
Pika möla lõpptulemiks siis küsimus, kust kaudu seda asja toidetakse ja millises ahelas võiks olla probleem. Võimalik, et seetõttu jääb ka muid tarbijaid järgi, sest ka 200mA on liiga suur vool tühijooksuks(0,2A*24h=4,8Ah 4,8Ah*30=144Ah) 2a tagasi elas aku ilusti üle minu pealt 3k kestnud eemalolemise, seega maks tarve võiks tegelikult olla alla 30mA

Täpsustan natuke: suletud juhiuksega istmed-rool ei ole reguleeritavad. Ukse avamisel aga süsteemid toimivad. Ma pole enne seda kunagi tähele pannud(4a omanik), aga äkki peabki asi sedasi toimima
Selles ukse avamises ja osade asjade toimivuses ilma süüteta pole midagi imelikku.
Uks lahti ja võti väljas saab aknaid ka avada sulgeda, lisaks tooli liigutamisele.
Aknaid ja katuseluuki avada ei saa ja pole ka saanud viimase nelja aasta jooksul.
Võimalik, et see istmete ja rooli toimimine ei ole viga, aga see ei muuda probleemi olemust - auto varastab elektrit. Nagu eelpool juba mainisin, istmelt juhtme eemaldamisel sain elektritarbe alla ligi 70%