Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mida arvate sellest uuest prügiseadusest või mis iganes see ka poleks?
#21
Nüüd viime auto emeksisse ja võtame ta eelnevalt juppideks.Iga jupp oma kasti. Mootor ,käigukast, sillad ja pidurisüsteem eelnevalt puhastada ja kuivatada.Kõik mahlad jumal teab kuhu.Kui on loodud prügisorteerimis jaamad, siis peaksid nad ka oma ülessannet täitma. Kartulikoori , akusid ja klaaskilde ei pane ükski inimene ei enne seadust ega pärast seadust ühte kasti.Igaüks tegelegu ikka oma asjadega, aga praegu jääb mulje , et keegi püüab oma ülesannet teiste (tavainimeste) õlule sätitada. Meil on 4 erinevat kotti , aga neile kottidele tuleb järgi 1 auto. Kõik lähevad ühte patta. Jube kavalalt tehtud - kohustuslik prügikast ja nüüd pesemine koos sorteerimisega. Samas tegelen ehituseettevõtlusega ja alati kui prügilas käin ,viin ikka oma prügi ka selle koormaga ära.Kuid seda argumenti ei võetud kuulda (1 kord nädalas prügilas) ja ikka määriti kast pähe.
Vasta
#22
merslane Kirjutas:...
Kartulikoori , akusid ja klaaskilde ei pane ükski inimene ei enne seadust ega pärast seadust ühte kasti.
...

Arvad nii? Mina olen korduvalt näinud ja kuulnud kodanikke nii toimetavat...

merslane Kirjutas:Igaüks tegelegu ikka oma asjadega, aga praegu jääb mulje , et keegi püüab oma ülesannet teiste (tavainimeste) õlule sätitada.

Prügi sorteerimine tehases maksab neli korda rohkem, kui sama koguse eelsorteeritud prügi majandamine. Nii väidavad rootsalsed. Sakslaste arvates on vahe kuuekordne. Meie arvutajad pakuvad 2 korda...

Kas teile siis ei pakutud võimalust tellimise peale tühjendust saada? Meil oli küll see võimalus. Vähemalt kord kahe kuu jooksul oli nõue. Eks näis, mis nüüd sorteeritud prügi korral selleks miinimumnõudeks pannakse...
Vasta
#23
Kuna meil eramaja ja oma tootmine, siis oleme ammu metalli ühte hunnikusse kogund, kust siis aegajalt kuusakoskisse viime, klaastaara eraldi kottidesse kogunud ja plekktaara eraldi, mis üle jääb läheb kõik katlasse ja põleb ära.

Mis aga kasvuhoonegaasidesse puutub, siis 90% kahjulikest gaasidest moodustab kariloomadest eralduv metaan (CH4) ülejäänud 10% on siis inimtegevus (tööstused, autod jne) ja sellest 10% gaasidest tuleb ainult 4 % autodest. Väike arvutus ja saamegi tulemuse et autod põhjustavad 0,004% kasvuhoonegaasidest.

Täitsa juhtivate inimeste moodi läheneda probleemile kõige väiksemast ja vähemtähtsamast osast. Okei tegelikult on isegi autode saaste vähendamine ühe plussi kaasa toonud. New Yorgis tuleb uute autode summutitest välja puhtam õhk, kui see mis mootorisse läheb.

Muide, eile raadios mainiti, et teadlased avastasid, et känguru väljaheitegaasid ei põhjusta kasvuhooneefekti, kuna nad sisaldavad mingit bakterit, kelle tulemusena on väljuvad gaasid puhtamad. Looduslik katalüsaator Tongue Nüüd üritavad nad seda "katalüsaatorit" ka kariloomadele kanda, et nende väljalaskegaasid puhtamad olex.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#24
Werewolf Kirjutas:Muide, eile raadios mainiti, et teadlased avastasid, et känguru väljaheitegaasid ei põhjusta kasvuhooneefekti, kuna nad sisaldavad mingit bakterit, kelle tulemusena on väljuvad gaasid puhtamad. Looduslik katalüsaator Tongue Nüüd üritavad nad seda "katalüsaatorit" ka kariloomadele kanda, et nende väljalaskegaasid puhtamad olex.

See oleks küll hea uudis.:bigsmile:
Maal on mõnikord täitsa võimatu olla, kui tuul lautade poolt on. Saaks selle õhu natukenegi puhtamaks. :biggrin:

Praegu on mul majas 3 erinevat prügi liiki:
*mis põleb, läheb katlasse,
*Mis kõduneb, läheb komposti,
*Mis ei põle ega kõdune, läheb prügikasti.
Loomulikult taara läheb kokkuostu ja tuhk ahjust ja katlast oma põllu peale laialiConfusedmile:
Vasta
#25
praegune seadus ei kohusta eramaja omanikule kolme või nelja erinevat prügikonteinerit õuele. Peaasi et enamvähem sarnased jäätmed oleks korrektselt koti sees ja suletud. Mitte lahtiselt konteineris.
Vasta
#26
Sorteerimine käib täie hooga.
Vasta
#27
Werewolf Kirjutas:Mis aga kasvuhoonegaasidesse puutub, siis 90% kahjulikest gaasidest moodustab kariloomadest eralduv metaan (CH4) ülejäänud 10% on siis inimtegevus (tööstused, autod jne) ja sellest 10% gaasidest tuleb ainult 4 % autodest. Väike arvutus ja saamegi tulemuse et autod põhjustavad 0,004% kasvuhoonegaasidest.
seega tuleks lahti saada kariloomadest ja tuleb arendada tehaseid ja võimsamaid autosid :lol:
Vasta
#28
Prügiseadus ei aita küll seda kasvuhoonegaaside õhkupaiskamist vähendada. Iseasi on, kas see mitte ei lisa toda autode toodetavat piskut...

Peamine osa metaanist tuleb kahest allikast: mäletsejatelt ja orgaanilise aine lagunemisest. Ning omakorda lõviosa sellest kogusest vabaneb märkamatult. Too haisev osa on vaid kümnendik. Kuid seda enam märgatav kümnendik...

Kui lihatootmine lõpetada väheneks loomakasvatusest tekkiv kasvuhoonegaaside hulk kahe kolmandiku võrra.

Liiklus toodab KHG-e vähe, aga see osa on selgelt ja vaieldamatult inimtekkelist päritolu ja selle koguse vähenemist saame me ise mõjutada. Kui tahame...Confusedilly:

Täpselt samamoodi, nagu tekkiva prügi kogustki...Rolleyes
Vasta
#29
Krt see piimapakkide pesemine jne on küll juba naeruväärne. Saaks aru kui oleks nii nagu soomes, biojäte ühte ja energijajäte teise kasti, mis on ka iseenesest väga mõistetav ja LIHTNE.
Ise üritan selle nalja vastu streikida niipalju kui võimalik ja muidugi mõistusepiires.
Turbo
Vasta
#30
Kas netis on mingi konkreetne lehekülg ka olemas, kust saaks selle uue sodipoliitika kohta lugeda? Ma korra otsisin, ei leidnud, kui keegi teab siis võiks siia aadressi panna.Confusedmile:
Vasta
#31
erx000 Kirjutas:Kas netis on mingi konkreetne lehekülg ka olemas, kust saaks selle uue sodipoliitika kohta lugeda? Ma korra otsisin, ei leidnud, kui keegi teab siis võiks siia aadressi panna.Confusedmile:

neti.ee 3's vaste:

http://www.ragnsells.ee/index.php?page=156&
Vasta
#32
suitsetamise keeld avalikkus kohas(klubidesbaaris jne vist),siis muidugi see aasta lubatud 10 kr suitsupaki hinna tõus,kütuse tõus,alkoholi müümine tahetakse üle eesti kella 8 peale viia,nüüd veel see prügi sorteerimine,see kõik kaasneb koos eurooliiduga.
varsti on nagu stockholmis,et kahe käe näppudel võid üles lugeda poed kus saad viina osta.

Vasta
#33
Ärge halage,seadused on täitmiseks!Konkreetne seadus ajas ka mul alguses suled turri,aga pole hullu-elasin linnugripi üle elan ka selle!
Hr. Võsa,tegelikult on 3 allikat:mäletsejad,orgaaniliste ainete lagunemine ja nokkijad(sulelised)!
Auto on küürakas,ise kah mitte eriti sirge seljaga ja sõbral nimeks Quasimodo.
Vasta
#34
Ei tasu siin oma sulgi saputada midagi - lindude toodetav kogus erinevaid KHG-e on ikka piisk meres.

Mis muidugi ei tähenda, et ka see piisk võiks minust mööda minna, mitte pähe potsatada...:demond:
Vasta
#35
Ei jää siis vist midagi muud üle,kui RagnarSelli "kodus tekkinud jäätmete sorteerimistabel" seinale panna.Sellel kujul täielik idiootsuse tipp.
Vasta
#36
Seadusel ple häda midagi. Seadus ei käsi meil kui kodanikel hakata kodus sorteerima. Seda nõuab prügi ettevõtted meilt ning seadus neilt. Aga kuna meil ju ei anta valida kes meie prügi ära veab siis on tegemist nn monopoliga ehk kui piirkonna leping käes siis käsin, poon ja lasen. Varsti peate s***potile ka sõela ette panema, et sealt ainult vedelik tohib minna ülejäänud korjate oma kompostikasti. Aga cleanawayst saime tagasisidet et sellist klouni nemad ei hakka mängima nagu ragnsells seda siin pasundab. Ja kuna mul ei teeninda ka ragnsells siis ei nõuta meil ka sellist peensust nii et mul õnneks ei muutunud eelneva aastaga suurt midagi.
Vasta
#37
Omavalitsus töötades oman ehk veidi enam teavet kui paljud foorumlastest. Esmalt tahan öelda et meedia juba oskab meie rtiigis igast asjast müüdava mulli kujundada. Samas elame nüüd koos teiste EL riikidega ja samade reeglitega. Muu maailma sorteerib ammu oma jäätmeid. Küsimus on vaid et kes ja kus seda sorteerib!! Ükski seadus ei sunni IGA INIMEST oma jäätmeid sorteerima. Pigem on jäätme tekitajatel võimalus kas korjata kõik ühte patta, maksta selle sorteerimine kinni 10 x hinnaga võrreldes tavahinnast ja kõik. Teine võimalus ise sorteerida, muretseda eraldi konteinerid ja leppida kokku kohalikus OV-s (omavalitsuses) kuidas jäätmekäitleja neid tühjendab ja kes maksab tühjendamise. kolmandaks, neljandaks jne võimalusteks on kasutada juba paigaldatud pakendi- , paberi - , biolaguneva - jne jne jäätmekonteinereid kohtades, kus neid on paigaldatud. Mina soovitan: vähem tähelepanu meediale ja enim otsesuhtlust jäätmekäitlusfirmadega ja kohalike OV erialal spetsialistidega. Kui nüüd keegi avaldab arvamust, et seal töötavad jobud, siis ma küsin et keda tema valis? neid jobusid?? Valimised ongi ainus võimalus oma heaoluks kaasa rääkida valides õigeid...


RAHU, ainult rahu!
Vasta
#38
Ma olen suht rohelise mõtteviisiga inimene, aga nii kaua kuni mu maja juures on AINULT 1 prügikast, ma sinna kõik oma saasta ka viskan.
Lihtsalt sellega, et mööda linna kaste otsin, rikun ma loodust rohkem.
Vasta
#39
See selleks, kuid kas te oma arvutis leiduvat prügi sorteerite? See ka nüüd kohustuslik:

[Pilt: ad789468a9f4.jpg]
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#40
Väga hea :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kumb siis on, kas 59kw või 65kw Lepz 11 1,150 04-12-2021, 03:33 PM
Viimane postitus: Lepz
  Mis on saanud sellest autost? Anis 2 1,846 06-07-2020, 08:44 PM
Viimane postitus: Anis
  Mida peab tegema automüügil Soome? nostromo 9 4,112 15-12-2019, 10:56 AM
Viimane postitus: nostromo
  Filmivõteteks vaja W140, C140, W220, C215 või W124 mersusid Joel. 4 3,369 25-05-2019, 01:06 PM
Viimane postitus: väikemees
  Mis veljed täpsemalt? raizxc 1 2,179 11-08-2018, 02:19 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Mis on mureks autoomanikul? Kr1bu 5 4,539 15-11-2016, 12:32 PM
Viimane postitus: MB Shop
  Mis (auto) kanaleid Youtubest jälgite / tellite? nostromo 2 3,215 07-10-2016, 09:45 AM
Viimane postitus: OnuPoeg
  kas keegi teab sellest autost midagi apaal 3 4,119 23-05-2014, 03:31 PM
Viimane postitus: Lahekas
  K:Kas keegi tunneb kedagi,kes tegeleb Boschi tööriistade müügi või maaletoomisega? Muhulane 5 5,446 21-02-2014, 11:52 AM
Viimane postitus: Muhulane
  Uus alamfoorum: Kasutajate sõidukid, mis ei ole MB indrek 9 7,023 09-01-2014, 01:23 PM
Viimane postitus: itbilen



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne