Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mida arvate sellest uuest prügiseadusest või mis iganes see ka poleks?
#1
Mina ise arvan et minu kodu ei ole prügimägi, kus igasugust saasta võib vedeleda...seega ei arva suurt midagi.
Vasta
#2
marko600 Kirjutas:Mina ise arvan et minu kodu ei ole prügimägi, kus igasugust saasta võib vedeleda...seega ei arva suurt midagi.
mul on targemat ka teha kui prügi sorteerida, las see jääb ikka spetsialistide tööks, keda krimis ja raportis näidatakse...
Vasta
#3
Ma pole siiamaani eriti süvenenud, kuidas see asi toimima peaks. Kuna elan eramajas, siis peaks vist mitu erinevat prügikasti olema?
Vasta
#4
Natuke naljaks uus seadus küll. Olme sitt oma kasti, pudelid ja papp poe juurde kuhu on minu juurest 1,6km. Metall esemed vallamaja juurde ca. 3km.
Kui juba niigi pean sitta ise vedama hakkama siis võiks juba kõik ise prügale viia. Nagunii käin seal korra kuus, tekstiili jäätmeid siis viimas.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#5
Siiani lendab kõik ühte kasti, kipsplaadid kaasaarvatud, näis mis saab.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#6
Kuna nad tõesti pole praeguseks veel kõikjale neid prügikaste paigaldanud, siis ei saa sorteerimisest juttugi olla. Ja küsimus oleks, et kuna prügivedaja ei pea prügi ära vedama, kui sial on mingid rehvid või patareid ilusti näha, sis kes akkab seda sealt seest välja võtma ja sorteerima? See süsteem küll akkab lõpuks toimima, kuid nii nagu Eesti valitsus soovib, et "meil on ju paberil see kirjas, milleks me peame rahvast ette teavitama või lisa prügikaste ostma?" ei akka see süsteem toimima niipea. Eramajas elavad inimesed ei pea prügi sorteerima.
Vasta
#7
Seadus seaduseks aga see sorteerimine olgi ikka selle käitleja teema kellele maksan, et ta veaks ja tegeleks sellega. Selleks on meil ka sorteerimisjaamad kas need siis suletakse nüüd.
Seadus ei käsi ju otseselt inimestel sorteerida vaid seda et prügi jõuaks prügilasse sorteerituna aga kuna prügikäitlejad ei viitsi ise enam sorteerida nii nagu seadus seda käsib siis pigistavad nad selleks kodanike.
Eks ole näha kui metsaalused hakavad prügimägedeks muutuma mis siis ette võetakse.
Vasta
#8
Meie pere igatahes üritab sorteerida, puhtama keskkonna nimel. Ei võta ta midagi tükki küljest ega lisaaega. Harjumuse asi. Suhtumine "peale mind tulgu või veeuputus" ei ole minumeelest päris õige. Ja see, et asi ei toimi, on ikka inimestes kinni. Kui keegi ei alusta sorteerimist selle põhjendusega, et asi ei toimi, ei hakkagi ta kunagi toimima. BTW, arenenud riikides on prügi sorteerimine täiesti tavaline ja igapäevane asi, minu meelest võiksime selle vabalt omaks võtta. Pohhuismus keskonna vastu jäägu nõukogude aega, kasvaks sellest välja äkki.
perpetum mobile
Vasta
#9
Mujal maailmas ei pea ka kott õlapeal mööda linna jalutama selleks, et saaks midagi prügikasti visata. Eks sorteerin isegi natuke, põlevad asjad ahju muud prügikasti. Loomulikult ei viska ma sinna elektroonikat, akusi, patareisi, mööblid jne. Aga hakata pesema ketsupi, majoneesi, piimapakke ja tassima need kuhugi teise linna otsa et saaks neid ära visata. Pangu mulle maja juurde lisaks olmekastile ka kõik need teised kastid siis võin kõik ära sorteerida. Ja kuhu krt tohin visata tuha ahju seest tassin prügimäele või?
Vasta
#10
kuld Kirjutas:Ja kuhu krt tohin visata tuha ahju seest tassin prügimäele või?

Selle paned põõsa alla, et põõsas kasvaks pareminiConfusedmash:
Vasta
#11
Ses suhtes on jah õige, et õiged prügikastid võiks ikka maja juures olla. Praegu vean ma ka pakendid 600 m eemale, krt asi see oleks siis kõikide majade juurde üks kastike panna. Usun, et see aeg vast ka tuleb.
perpetum mobile
Vasta
#12
Krt kas pean nüüd ei tea mitu erinevat kasti ostma/rentima (eramaja) ja lisaks veel konservikarpe pesema hakkama Smile Pole keskkonnahoiu vastu midagi (ei pane patareisid ja lakijääke olme prügikasti ja kogun taarat) aga niimoodi need asjad käima ei peaks:hump:.
Vasta
#13
Meil need prügikastid ca aasta juba maja ees ja kasutan otstarbekalt. Taarat sinna küll ei vii (taaraautomaadi kõhtu läheb see), kuid paber ja papp lähevad küll ettenähtud konteinerisse. Suhtumine "pärast mind tulgu või veeuputus" pole päris õige, leian. Iseasi kui tingimusi pole loodud, ise ka kuhugi kaugele ei viitsiks vedada. Alguse asi, küll varsti igaühel käe- jala juures vastavad konteinerid.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#14
Kõik muu elaks üle, aga kõige nõmedam on see pakendite kogumine. Pakendi konteiner on ju pisikeste aukudega, mis tähendab seda, et sinna peab piima pakikesed ja purgikesed ja karbikesed ükshaaval toppima, kas prügikotid võib nüüd täitsa ära unustada või?

Autodega inimesed elavad veel üle, et peavad prügikaste otsima mööda linnaosa, aga vanuritest on kahju, kes autoga ei sõida ja peavad näpuotsas neid prügikotte vedama...

Sorteerimie on õige, aga jama on hetkel korralduslik pool ma leian.
Vasta
#15
mulle tundub, et siiski ei ole siin mingi loodusesäästmise teemaga tegu. Prügi panen ju prügikasti. Nagunii käib sorteerimisjaamast läbi.
Sõber käis suviläbi mööda Euroopa 'vanade kultuurriikide' (seal väidetavalt samad seadused, mis meil siin, üks õu ju) väikeseid sadamalinnu, puutus muidugi ka prügimajandusega kokku. On jah kenasti hulga eri marki prügi jaoks kaste, nende kõrval, topeltsuur, sorteerimata staffi jaoks. Valikuvabadus.

ps- eri faking looduse säästmine on muidugi see piimapakkide pesemine joogiveega.
Vasta
#16
Ühelt poolt vajalik seadus. Viimane aeg, et meie maal hakkaksid asjad kah käima nii, et meie lastelgi oleks kohta elamiseks.

Kurb on muidugi see, et odavamaks ja lihtsamaks see sorteerimine elu ei tee... KurpConfusedad:

Kõige odavam ja lihtsam on prügi sorteerida tekkekohas,s eda on kordi ja kordi arvutatud. Mitte ainult meil, vaid ka mujal. Samas on inimene laisk ja kaval, ta laseks hea meelega teha seda ebamugavat tööd kellelgi teisel. Näiteks prügisorteerimistehase töölisel...

Mind eramaja elanikuna väga ei loksuta. Niikuinii läheb metall metallistidele, orgaanika üldisesse hunnikusse, paber ja papp pliidi alla ja muu sodi prügikotti. Kuna seda neetud paberit tekib ikka üksjagu ja mitte kõik ei sünni pliidi alla ajada, olen mõtisklenud tolle "rohelise koti" idee üle. Aga eks paistab...

Üldiselt väga ei loksuta see uus seadus. Sorteerisin enne, sorteerin edasi. Võib-olla pean veidi muutma sorteerimisharjumusi.UZI
Pealegi, seaduse kehtimahakamisest olin mina küll teadlik juba aastapäevad - meil oli miskis varasemas vallaleheski sellest juttu...
Vasta
#17
rauntz Kirjutas:Meie pere igatahes üritab sorteerida, puhtama keskkonna nimel.
kuule missa seletad, osta puhtama keskkonna nimel mingi keskkonna sõbralik auto ka siis. :lol::lol:
Vasta
#18
marek Kirjutas:
rauntz Kirjutas:Meie pere igatahes üritab sorteerida, puhtama keskkonna nimel.
kuule missa seletad, osta puhtama keskkonna nimel mingi keskkonna sõbralik auto ka siis. :lol::lol:

Ma üritan seda autot prügi sorteerimisega kompenseerida, süümekad, ju nõu :lol:
perpetum mobile
Vasta
#19
v6sa Kirjutas:Ühelt poolt vajalik seadus. Viimane aeg, et meie maal hakkaksid asjad kah käima nii, et meie lastelgi oleks kohta elamiseks.

Kurb on muidugi see, et odavamaks ja lihtsamaks see sorteerimine elu ei tee... KurpConfusedad:

Kõige odavam ja lihtsam on prügi sorteerida tekkekohas,s eda on kordi ja kordi arvutatud. Mitte ainult meil, vaid ka mujal. Samas on inimene laisk ja kaval, ta laseks hea meelega teha seda ebamugavat tööd kellelgi teisel. Näiteks prügisorteerimistehase töölisel...

Mind eramaja elanikuna väga ei loksuta. Niikuinii läheb metall metallistidele, orgaanika üldisesse hunnikusse, paber ja papp pliidi alla ja muu sodi prügikotti. Kuna seda neetud paberit tekib ikka üksjagu ja mitte kõik ei sünni pliidi alla ajada, olen mõtisklenud tolle "rohelise koti" idee üle. Aga eks paistab...

Üldiselt väga ei loksuta see uus seadus. Sorteerisin enne, sorteerin edasi. Võib-olla pean veidi muutma sorteerimisharjumusi.UZI
Pealegi, seaduse kehtimahakamisest olin mina küll teadlik juba aastapäevad - meil oli miskis varasemas vallaleheski sellest juttu...

Vähemalt üks vastutustundlik inimene. Ka mina sorteerisin enne seadust jäätmeid, kuid mis seal salata, korterielanikuna ei olnud tarvidust biolagunevaid eraldi pakkida, kompostihunnikut rõdu alla kah ei hakka tekitama. Nüüd, kus konteiner olemas, on mul ka kodus üks kastike juures. Ehk antakse mulle peale surma ka amg andeks :lol:
perpetum mobile
Vasta
#20
Karl Kirjutas:Meil need prügikastid ca aasta juba maja ees ja kasutan otstarbekalt. Taarat sinna küll ei vii (taaraautomaadi kõhtu läheb see), kuid paber ja papp lähevad küll ettenähtud konteinerisse. Suhtumine "pärast mind tulgu või veeuputus" pole päris õige, leian. Iseasi kui tingimusi pole loodud, ise ka kuhugi kaugele ei viitsiks vedada. Alguse asi, küll varsti igaühel käe- jala juures vastavad konteinerid.

Mul on pakendikonteiner 500 - 600 meetrit majast, suurt kaugemale ei viitsiks vist kah... Krt, miks ei võiks see konteiner kah maja juures olla, algul, kui ragn sells meil rae vallas vedas, siis oli olemas, nüüd siis võitis hanke odav cleanaway ning nendel ei saa(!) panna pakendikonteinerit graafikusse, iga kord tuleb tühjendamiseks helistada. Mis tähendab seda, et majaelanikud peaksid justnagu hooldusfirmasse helistama ning need sealt peaksid omakorda prügifirma kutsuma. Suht mõeldamatu. Huvitavalt debiilne firma tegelt, alatasa ajavad kastid üle, graafikujärgset vedu pole lihtsalt toimunud. Siukse teenuse eest on väga vastumeelne maksta... A ok, suht teemast mööda kisub Smile
perpetum mobile
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kumb siis on, kas 59kw või 65kw Lepz 11 1,147 04-12-2021, 03:33 PM
Viimane postitus: Lepz
  Mis on saanud sellest autost? Anis 2 1,839 06-07-2020, 08:44 PM
Viimane postitus: Anis
  Mida peab tegema automüügil Soome? nostromo 9 4,073 15-12-2019, 10:56 AM
Viimane postitus: nostromo
  Filmivõteteks vaja W140, C140, W220, C215 või W124 mersusid Joel. 4 3,366 25-05-2019, 01:06 PM
Viimane postitus: väikemees
  Mis veljed täpsemalt? raizxc 1 2,178 11-08-2018, 02:19 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Mis on mureks autoomanikul? Kr1bu 5 4,537 15-11-2016, 12:32 PM
Viimane postitus: MB Shop
  Mis (auto) kanaleid Youtubest jälgite / tellite? nostromo 2 3,209 07-10-2016, 09:45 AM
Viimane postitus: OnuPoeg
  kas keegi teab sellest autost midagi apaal 3 4,117 23-05-2014, 03:31 PM
Viimane postitus: Lahekas
  K:Kas keegi tunneb kedagi,kes tegeleb Boschi tööriistade müügi või maaletoomisega? Muhulane 5 5,446 21-02-2014, 11:52 AM
Viimane postitus: Muhulane
  Uus alamfoorum: Kasutajate sõidukid, mis ei ole MB indrek 9 7,015 09-01-2014, 01:23 PM
Viimane postitus: itbilen



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne