Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nüüd on mõõt täis! Kutsun kõiki liiklejaid korrale!
#81
kalacompany Kirjutas:Olid sinivalged masinad ees töötavate vilkuritega (sinine ja punane) ja JUPO must 700 nende vahel ja vasakut külge kattis samuti praktiliselt vastas suunas sõitev sinivalge siniste ja punaste vilkuritega sõitev alarmsõiduk rivi lõpetas siniste vilkuritega sõiduk.
juhtumisi tuli see sama rivi mulle ka täna vastu, see selleks.

IMO natuke liiale minnakse nende "turvanõuetega". kas tõesti võib nii räigelt LE rikkuda? operatiivsõidukitele kehtib ju ka LE, aga neile? miks peab armeeritud pannil mingi pann veel kõrval vastassuunas sõitma? äkki paneks mingi G-klassi veel paremale? kuskil seaduses peaks see ju kirjas olema, aga ei suuda leida...
Vasta
#82
marek Kirjutas:
kalacompany Kirjutas:Olid sinivalged masinad ees töötavate vilkuritega (sinine ja punane) ja JUPO must 700 nende vahel ja vasakut külge kattis samuti praktiliselt vastas suunas sõitev sinivalge siniste ja punaste vilkuritega sõitev alarmsõiduk rivi lõpetas siniste vilkuritega sõiduk.
juhtumisi tuli see sama rivi mulle ka täna vastu, see selleks.

IMO natuke liiale minnakse nende "turvanõuetega". kas tõesti võib nii räigelt LE rikkuda? operatiivsõidukitele kehtib ju ka LE, aga neile? miks peab armeeritud pannil mingi pann veel kõrval vastassuunas sõitma? äkki paneks mingi G-klassi veel paremale? kuskil seaduses peaks see ju kirjas olema, aga ei suuda leida...

Kuna sinu posti peale( vanakooli mehed raiuvad siiani, et punane nii vastu kui taga on peatuse käsk) hakkasin ka mina otsima ja helistama ei jõdnud kuhugile ennem kui Indrek Sirk andis korraliku vastuse.
Vasta
#83
Just äsja oli Riigikohtu lahend selle punase vilkuri ning peatumismärguande kohta (foorumitest käis läbi - võbolla ka siit http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-1-1-25-08 ). Aga point oli selles, et vastutulev punane vilkur ei ole sinu jaoks peatumismärguanne. Ainult tagant tulev punase vilkuriga on peatumismärguanne. Käsitleti ka veel seda, et need sinised ja punased tulukesed (mitte vilkurid vaid filtriga märgutuled) mis subarude ninas ja päikesesirmides asuvad ei ole ka seaduse mõttes needsamused vilkurid vaid tühipaljas s...t.
Mingi rekkajuht kunagi veel kommenteeris, et olla talle ka selline eskort vastu tulnud ja vilgutas korra tuledega (sest lihtsalt libedaga ei tihka tee äärde minna) ja tulemus oli see, et kumbki osapool jätkas enda sõidureal liikumist.
Vasta
#84
R129 Kirjutas:Just äsja oli Riigikohtu lahend selle punase vilkuri ning peatumismärguande kohta (foorumitest käis läbi - võbolla ka siit http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-1-1-25-08 ). Aga point oli selles, et vastutulev punane vilkur ei ole sinu jaoks peatumismärguanne. Ainult tagant tulev punase vilkuriga  on peatumismärguanne. Käsitleti ka veel seda, et need sinised ja punased tulukesed (mitte vilkurid vaid filtriga märgutuled) mis subarude ninas ja päikesesirmides asuvad ei ole ka seaduse mõttes needsamused vilkurid vaid tühipaljas s...t.
Mingi rekkajuht kunagi veel kommenteeris, et olla talle ka selline eskort vastu tulnud ja vilgutas korra tuledega (sest lihtsalt libedaga ei tihka tee äärde minna) ja tulemus oli see, et kumbki osapool jätkas enda sõidureal liikumist.

Päris arukas jutt.(jutt=lugu=sõnastus,mitte sitapurujutt)
Vasta
#85
Lõoke Kirjutas:
R129 Kirjutas:Just äsja oli Riigikohtu lahend selle punase vilkuri ning peatumismärguande kohta (foorumitest käis läbi - võbolla ka siit http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-1-1-25-08 ). Aga point oli selles, et vastutulev punane vilkur ei ole sinu jaoks peatumismärguanne. Ainult tagant tulev punase vilkuriga  on peatumismärguanne. Käsitleti ka veel seda, et need sinised ja punased tulukesed (mitte vilkurid vaid filtriga märgutuled) mis subarude ninas ja päikesesirmides asuvad ei ole ka seaduse mõttes needsamused vilkurid vaid tühipaljas s...t.
Mingi rekkajuht kunagi veel kommenteeris, et olla talle ka selline eskort vastu tulnud ja vilgutas korra tuledega (sest lihtsalt libedaga ei tihka tee äärde minna) ja tulemus oli see, et kumbki osapool jätkas enda sõidureal liikumist.

Päris arukas jutt.(jutt=lugu=sõnastus,mitte sitapurujutt)

Seega eramendi autod ei saa inimesi peatad?
Vasta
#86
Xloaded Kirjutas:
Lõoke Kirjutas:
R129 Kirjutas:Just äsja oli Riigikohtu lahend selle punase vilkuri ning peatumismärguande kohta (foorumitest käis läbi - võbolla ka siit http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-1-1-25-08 ). Aga point oli selles, et vastutulev punane vilkur ei ole sinu jaoks peatumismärguanne. Ainult tagant tulev punase vilkuriga  on peatumismärguanne. Käsitleti ka veel seda, et need sinised ja punased tulukesed (mitte vilkurid vaid filtriga märgutuled) mis subarude ninas ja päikesesirmides asuvad ei ole ka seaduse mõttes needsamused vilkurid vaid tühipaljas s...t.
Mingi rekkajuht kunagi veel kommenteeris, et olla talle ka selline eskort vastu tulnud ja vilgutas korra tuledega (sest lihtsalt libedaga ei tihka tee äärde minna) ja tulemus oli see, et kumbki osapool jätkas enda sõidureal liikumist.

Päris arukas jutt.(jutt=lugu=sõnastus,mitte sitapurujutt)

Seega eramendi autod ei saa inimesi peatad?

nii saan ka mina asjast aru
Vasta
#87
saavad küll, kui annavad seadusega kooskõlas oleva peatumismärguande.
lugege teksti, poisid.
Vasta
#88
Lugege Riigikohtu lahendit - seal on öeldud, et otsust saadeti tagasi menetlusse sest maa/ringkonnakohus ei olnud oma otsuses seda ja toda arvestanud. Ühesõnaga Maakohus võib leida, et jah polnud peatumismärguanne (seaduse mõttes) kuid tõendid näitavad ka, et juht sai aru, et just teda taheti peatada - keeruline värk ühesõnaga.
Vasta
#89
mõtlesin pigem seda et nondesamuste filtrite peale ei pea peatuma(aga võib), kui lisaks töötavat vilkurit katusel ei ole. Peatuda tuleb siis ainult autost käega antava märguande peale.
Vasta
#90
Nustu826 Kirjutas:mõtlesin pigem seda et nondesamuste filtrite peale ei pea peatuma(aga võib), kui lisaks töötavat vilkurit katusel ei ole. Peatuda tuleb siis ainult autost käega antava märguande peale.

Seaduse mõistes on sul õigus kuid kohus võib ilmselt teatud mööndustega (mõistlikkuse printsiip) sellest mööda vaadata. Ei tea - pole jurist.
Vasta
#91
liisel Kirjutas:Sõitsin täna hommikul tööle ja mõtlesin, et liikluseeskiri kehtib väga vähestele.

Siis tekibki küsimus, et kas liikluseeskiri kehtib vaid mõningatele või olen ma midagi kahe silma vahele jätnud...

LE kehtib vastavalt rahakoti paksusele ja kuna riigieelarvega on kuidas on siis...
Vasta
#92
Tegelikult kehtib LE ikka kõigile ja selle täitmine sõltub ühiskonna häälestatusele, teadlikkusele ja suhtumiest endasse ja teistesse. Minu jaoks jääb mõistmatuks see, et kõik karjuvad foorumites ja netiportaalides liiklusrikkujate kallal. Kõik tunduvad viielised ja eksimatud...tekib küsimus aga kui kõik nii korralikud on, kes need siis on kes seadust rikuvad ja eeskirjadest kinni ei pea. Need on need samad inimesed, kes kes sõidavad 40 alas 50-ga, kuid nad ei pea seda rikkumst millekski ja unustavad, et see aset leidnud on. Nii hakkabki tunduma, et ollakse korralikud. Loomulikult iga manööver ei saagi meelde jääda. Tegelikult on need ikka samad inimesed, kes rikuvad eeskirju ja kes karjuvad. Loomulikult on radikaale, kes rikuvad jämedalt ja ei siuna teiste kallal. Samuti on ka inimesi, kes tõesti on viielised ja karjuvad. Nagu iga asjaga maailmas on ikkagi nii, et radikaale on kokku u. 20% ja ülejäänud kuuluvad sinna vahele, kes rohkem, kes vähem.
Vasta
#93
liisel Kirjutas:
marko600 Kirjutas:Tegelikult kehtib LE ikka kõigile ja selle täitmine sõltub ühiskonna häälestatusele, teadlikkusele ja suhtumiest endasse ja teistesse. Minu jaoks jääb mõistmatuks see, et kõik karjuvad foorumites ja netiportaalides liiklusrikkujate kallal. Kõik tunduvad viielised ja eksimatud...tekib küsimus aga kui kõik nii korralikud on, kes need siis on kes seadust rikuvad ja eeskirjadest kinni ei pea. Need on need samad inimesed, kes kes sõidavad 40 alas 50-ga, kuid nad ei pea seda rikkumst millekski ja unustavad, et see aset leidnud on. Nii hakkabki tunduma, et ollakse korralikud. Loomulikult iga manööver ei saagi meelde jääda. Tegelikult on need ikka samad inimesed, kes rikuvad eeskirju ja kes karjuvad. Loomulikult on radikaale, kes rikuvad jämedalt ja ei siuna teiste kallal. Samuti on ka inimesi, kes tõesti on viielised ja karjuvad. Nagu iga asjaga maailmas on ikkagi nii, et radikaale on kokku u. 20% ja ülejäänud kuuluvad sinna vahele, kes rohkem, kes vähem.

Pole väitnudki et ma ei riku liikluseeskirju, enamasti lohakusest-väsimusest. Sihilikult et suva nüüd rikun eeskirju ja teen teadlikult valesti, pole nagu pähe tulnud. Ja ma üritasin mitte siunata vaid lihtsal mõtlesin et miks nii tehakse... Miks seal 40-ne alas 50-ga sõidetakse polegi nagu aru saanud... Sorry et julgesin mõtteid mõlgutada avalikult

sa juba ise vastasid oma küsimusele. enamasti lohakusest-väsimusest.
Vasta
#94
Kütuse hind on ka madal Badgrin
Vasta
#95
liisel Kirjutas:Maanteel sõidetakse mööda nagu postist... Ma sõidan tavaliselt 90 alas ümmarguselt 95-98. Autod tulevad ja kaovad...
no kui kõik sust mööda sõidavad, siis äkki peaksid oma spidokat kontrollima... mina sõidan tavaliselt gps'i järgi ja kõik on jalus muide...

90 alas sõdetakse 80'ga ja 70 alas 60'ga jne. märjast ilmas ei tasu üldse rääkida, siis kõik seisavad.
Vasta
#96
liisel Kirjutas:Viimane kord politsei mõõtis... Ja pidavat täitsa õigesti näitama

Kui hing rahu ei anna, siis võid ka mööda sõita!
Vasta
#97
marek Kirjutas:
liisel Kirjutas:Maanteel sõidetakse mööda nagu postist... Ma sõidan tavaliselt 90 alas ümmarguselt 95-98. Autod tulevad ja kaovad...
no kui kõik sust mööda sõidavad, siis äkki peaksid oma spidokat kontrollima... mina sõidan tavaliselt gps'i järgi ja kõik on jalus muide...

90 alas sõdetakse 80'ga ja 70 alas 60'ga jne. märjast ilmas ei tasu üldse rääkida, siis kõik seisavad.

Täpselt sama asi-kui GPS näitab sõidukiiruesks-90km/h siis spidokal minu autol on kiiruseks 100-103 km/h kahjuks ei oska kommida kump näidik täpsemalt töötab.Smirk
Vasta
#98
Helkur Kirjutas:Täpselt sama asi-kui GPS näitab sõidukiiruesks-90km/h siis spidokal minu autol on kiiruseks 100-103 km/h kahjuks ei oska kommida kump näidik täpsemalt töötab.Smirk
loomulikult GPS.
Vasta
#99
Enamus navigere on piisavalt täpsed, et kilomeetri näitu uskuda. See kümnendik on vaieldav. Aga kui kilomeetrini ümardada, siis on usutav. Tõsi, kui näit ikka hüppab kümne piires, siis pole olud kepsutamiseks sobivad - tuleb vaadata avaram kant.

Kurb on muidugi see, et navigeri näit radari vastu ei saa - üks on ikkagi arvutatud tõenäosuste alusel ja teine reaalse mõõtmise tulemus...

Kuna meie pere autodel on all tehasemõõdus rattad, siis valetab spidomeeter 4-5 km. Ehk näitab rohkem. Mistõttu mina klassifitseerun liiklushuligaaniks, kuna kihutan enamasti 95 km/h. Ja sellest hoolimata olen pidevalt "sõidumeistritel" jalusRetard Ega ma kade ole, kuid siiber on neist juhmakatest, kellel on kiire mööda (enamasti pimedas kohas) ja siis jäävad jokutama. Tihti asjatult põlevate ja võimalikult valesti reguleeritud udutuledega.

Siinkohal tervisi ühele beežile 124-le, kelle lisaudutuled stange allservas mulle otse peeglisse sirasid reedehommikusel Pärnu maanteel. Loodetavasti kohtud peatselt mõne minust äkilisema tegelasega, kes need idiootsuse tipud amputeerib.
Vasta
v6sa Kirjutas:...

Kurb on muidugi see, et navigeri näit radari vastu ei saa - üks on ikkagi arvutatud tõenäosuste alusel ja teine reaalse mõõtmise tulemus...

...

Kusjuures Eesti turul NaviGPS nime all müüdav GPS-datalogger on väidetavalt kasutatav ka kohtus tõestusvahendina (kas ka Eestis, ei julge lubada), kuna kasutab kiiruse mõõtmisel doppleri efekti. Kunagi lugesin internetist selle kohta ühe ingliskeelse materjali läbi ja tundub tõene jutt olema. Maksab midagi 2500 ja 3000 vahel, mis on täna selle lihtsa aparaadi kohta suht mõttetu "kirves". LINK
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Juhtus õnnetus ja nüüd suht jama seis kulamees 5 8,178 22-03-2009, 05:06 PM
Viimane postitus: Madis



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne