Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automaksu temaatika
#21
(17-02-2024, 12:26 AM)väikemees Kirjutas: See rahatrükk ja intressid. Ei pädev see jutt. Intresse langetati, et elavdada majandust, loodeti ettevõtete peale, kes investeeriks ja majandusel taastuda kiiremini aitaks. Selle asemel läks asi käest, kus kõik sattusid tarbimishullustusse. Kas raha on vaja juurde trükkida.... Sellel on kindlasti suur mõju, samas kui lugeda kui palju on USA-s sisserännanuid, dollari tarbimise vajadus tõuseb Big Grin
Kogu mõte, et sellised asju ei saa paari lausega lahti mõtestada ja sellest vandenõuteooriad tekitada.

Mina pole kindlasti see inimene kes uuris ja tegi sealt omad järeldused. Mina toetusin sellisel tegeleasele nagu Ernst Wolff kes on ka paar raamatut kirjutanud nendel teemadel ja tema kirja pandud jutt on faktipõhine. Kui kuulata tema juttu siis ka tavakodanik suudab 1+1 kokku liita ja sealt omad järeldused teha. Lisan siia ka näoraamatust ühe mõttetera

[Pilt: 66756-tode.jpg]
Vasta
#22
Lõpliku tõe väljaselgitamine on palju keerulisem. Igal inimesel on enda "tõde" ja selleks et kuuluda mõnda sotsiaalsesse gruppi, peab kogu tõe omaks võtma ja hakkama seda nö elu hinnaga kaitsma. Sealjuures kogu kaasnev viltune maailmapilt tuleb omaks võtta. On täiesti loomulik, et iga inimese maailmapilti kõigutades tuleb suur vastuseis.
Praegune on olukord muidugi lihtsam - on 1 paha ja iga vastandumine leiab poolehoidjaid. Keskpäevatund võttis olukorra väga hästi kokku tegelikult- kui meil oli 2008a kriis, siis esimese sammu tegi valitsus erinevate kärbete ja kokkuhoiu kaudu ning alles siis mindi rahva rahakoti kallale. Praegu kuuleme sellest kuidas Kallas ütleb et õpetajate kriis "laheneb ise" ja artiklid kinnitavad et õnneks ametkondade boonuste kallale siiski ei minda. On ju väga head tööd tehtud- mis sellest, et Metsküla kool kinni pannakse, teehooldust tehakse peale ahelavariid ja tipptundi ning Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna avamisel kiirabi avas uue liini kesklinna ja EMO vahel.
Kogu minu jutu point ongi selles, et tuleksin ise ka kohale, tingimusel et seal ei ole ühegi erakonna nime juures. Natuke kainet mõistust ei tee paha ja viimane aeg on häält tõsta enne kui hilja on.
Vasta
#23
Kui seda pildile kirjutatud ise ka nüüd loeksid! Ma ei mõtle nüüd konkreetse teema kohta aga üldiselt. Jäämägi sulab, võtad sellele omale südameasjaks, käid ja otsid pidevalt tõestust. Maailm hävineb.
Näoraamatust ja mujalt leiame ka iroonilisi pilte, kus 30 kraadist õhutemperatuuri näidati hea mõnusa sooja suvena ja nüüd maalitakse tumepunaseks, lillaks ka 28 kraadine soojus. Katastroof.

Kes on Ernst Wolff!
Centre for Metaphysics, Philosophy of Religion and Philosophy of Culture

Ernst Wolff (* 1950 Tianjinis / Hiina Rahvavabariik) on saksa autor. Tema rahvusvahelist rahandust kritiseerivad artiklid, mis sageli avaldatakse nn alternatiivmeedias, liigitatakse vandenõuteooriateks ja antisemiitlikeks.
https://de.wikipedia.org/wiki/Ernst_Wolff_(Autor)

Mees kes on seotud uudistelehega sputniknews, kus kohast võib leiab sellise pealkirjaga uudiseid:
https://sputnikglobe.com/20240215/russia...65248.html

Suur enamus maailmast elab fantaasiamaailmas. Kusagil on üks tegelane, kes aitab meid ja kontrollib meid. Kes aitab meid raskel ajal ja andestab oma pervertidest preestritele. Ainuke probleem, ükski kosmoselaev ei ole suutnud sinna veel jõuda.



Täiendavalt, et asi ikka automaksu teemas püsiks!

Automaksu kõige suuremat probleemi on ajakirjanduses korduvalt kirjeldatud. Üks osa elanikkonnast maksustatakse ja ei selgitata, kuhu see raha läheb ja miks nemad peavad maksma.
Kõige lihtsam oleks öelda, meil on raha juurde vaja, et ei peaks laenu võtma. Tõstame makse, kõik maksavad. Või tõstame makse, teeme astmelise tulumaksu.
Vasta
#24
[Pilt: Automaks_Banner_Ford-Tourneo-Custom-2022-1024x346.jpg]
(Pikemalt siin: https://autoomanikud.ee/koputa-oma-rahva...eebruaril/)

See, mis ootab ees teatud (ikka uute ja "roheliste" veel kusjuures) sõidukite esmase registreerimiskulu suuruse näol, on ikka perversne!
Siia väärib veel lisamist KM määra seik, siin on 22%, Saksmaal valdkonna KM on 19%! (Hooldused, varuosad jnje).

Kas mina olen ainus, kes on mõelnud, et kas see EST kasutatud sõidukite esmaneregistreerimismaks üldse ei ole/lähe vastuollu EU (maksu)seadustega?
Tegu ei ole importkaubaga! Tegu on komisjonikaubaga, millelt on müües ka maksud korjatud juba. Võimalik, et seostan seda liigselt VAT loogikaga, 
aga tegu ikkagi liidusisese kauba liikumisega, mis on EL'i läbi ja lõhki vabakaubandus.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#25
Astmeline tulumaks meil praegu on, Ratase valitsus tõi mängu maksuküüru ja see täna veel kehtib. Klassikalist astmelist tulumaksu, et rikkad maksaksid suurema protsendi (nagu Soomes peaks olema) meil veel ei ole. Selle astmelisega on veel see aga, et RE ei taha sellest midagi kuulda ja kuni nemad võimul, siis pigem pööratakse tulumaks tagasi kõikide jaoks ühesuguse protsendiga. Mängitakse ainult alammääraga, millest alates tulumaks rakendub. Automaksu soovitakse kehtestada, sest enamuses Euroopa riikides ta ju kehtib. Ilmselt me sellest ka ei pääse. Paari hobiauto omanikuna loodan ma seda, et vanadele hobiautodele ei tuleks see maks kõrge.
Vasta
#26
(17-02-2024, 03:30 PM)väikemees Kirjutas: Kes on Ernst Wolff!
Centre for Metaphysics, Philosophy of Religion and Philosophy of Culture

Ernst Wolff (* 1950 Tianjinis / Hiina Rahvavabariik) on saksa autor. Tema rahvusvahelist rahandust kritiseerivad artiklid, mis sageli avaldatakse nn alternatiivmeedias, liigitatakse vandenõuteooriateks ja antisemiitlikeks.
https://de.wikipedia.org/wiki/Ernst_Wolff_(Autor)

Mees kes on seotud uudistelehega sputniknews, kus kohast võib leiab sellise pealkirjaga uudiseid:
https://sputnikglobe.com/20240215/russia...65248.html

Suur enamus maailmast elab fantaasiamaailmas. Kusagil on üks tegelane, kes aitab meid ja kontrollib meid. Kes aitab meid raskel ajal ja andestab oma pervertidest preestritele. Ainuke probleem, ükski kosmoselaev ei ole suutnud sinna veel jõuda.

Wikipedia on nüüd küll tõe graal, kust infot ammutada Eusa_clap . Sa elad oma maailmas, ja minu maailm sellega ei ühti. Peace
Vasta
#27
Põllumehed peaks eeskuju Saksamaalt ja Prantsusmaalt võtma. Virtsapüti külge haakima.
Vasta
#28
Saksamaal tahetakse muide traktorid hetkel ära keelata liikluses, et "ei korduks Prantsusmaa"!
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#29
Väike maks, enamus maksab, suur maks, nagu esmaregistreerimine. Hakatakse skeemitama, etevõte registreeritakse lätti näiteks, maksud, tööjõu maksud läheksid kuhugi mujale.
Nii nagu juhtus kunagi etevõtete sõiduautode maksuga, tõsteti niikaua, kuni enam keegi ei maksnud või kaubalaevad, eesti registris pole vist  ühtegi enam.
Sajad miljonid jäid saamata.
Kui jätkata siis vist kõige suurem pauk, inflatsioon, euroopa suurim. Mõned riigid suutsid energia hindadele kuidagi pidurit tõmmata, Eesti plaksutas käsi, oh mis kena ee kasum.

Mullu tundub, et  praegused maksude väljamõtlejad saaksid omale töötava hamburgeri putka, siis poole aasta pärast oleks neil liisingus uus lexus ja putka pankrotis, sest hamburgeri hinda tõsteti 3x
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#30
(19-02-2024, 08:39 AM)Laur Kirjutas: ...
Mullu tundub, et  praegused maksude väljamõtlejad saaksid omale töötava hamburgeri putka, siis poole aasta pärast oleks neil liisingus uus lexus ja putka pankrotis, sest hamburgeri hinda tõsteti 3x

Täpselt sama mõte tekkis endal ka- mu tutvusringkonnas pole mitte ühtegi nii ükskõikset firma juhti või omanikku kui hetkel meie pm. "Õpetajate kriis laheneb ise" on üks tema ütlusi. Absoluutselt iga väiksemagi firma juht teab, et mitte ükski probleem ei lahene ise. Heaküll, lahenevad ikka, kuid mitte kuigi hästi- kevadeks sulab lumi ka ära lõpuks, aga kes need õnnetustes surma/vigaseks saanud inimesed tagasi toob?
Kui puudub soov riigi asjades otsuseid vastu võtta (koos vastutusega!), siis võibolla peaks valima väiksema vastutusega töökoha, kus asjad lahenevadki ise.

P.S. Kas keegi teab, mis Tartu linnas teedehooldusega toimub nüüd? Terve talve korralikult lund ei lükatud ja nüüd soolatatakse kuiva asfalti ja lükatakse Turu tn ühte suunda kolme sahaga korraga.
Vasta
#31
(19-02-2024, 10:57 AM)T6nu Kirjutas: P.S. Kas keegi teab, mis Tartu linnas teedehooldusega toimub nüüd? Terve talve korralikult lund ei lükatud ja nüüd soolatatakse kuiva asfalti ja lükatakse Turu tn ühte suunda kolme sahaga korraga.

No mul kodutänavast sõidab traktor ikka mitu korda nädalas, mõnikord ka päevas läbi. Sahk üleval. Nagu mingi turist. Makstakse ju kilomeetri järgi ja raha tuleb, kuigi tegelikult reaalset  tööd ei tehta. Aga no Turu tn. ja muu kesklinn on prioriteet nr.1. Ikkagi mingi veidra ja moodsa kultuuri pealinn meil see oravapesa 2024 aastal. Suveks tuleb vist üldse ajutiselt mõnda teise linna kolida. Icon_twisted
numerus stultorum, infinitus est
Vasta
#32
Loll on see, kes vabandust ei leia!
Mart Võrklaev: ka meie tahtsime autodele madalamat maksumäära, aga see ei sobinud keskkonnakaitsjatele!
Enam ei olegi sõda süüdi?
Oleks võinud geodeedi ametiga piirduda, ausõna...!

Mis puudutab riigi juhtimist, siis minu silmis juhib tänane valitsus (ja ennekõike kolossaalse suurusega ametkond) seda hetkelist riiki nagu iduettevõttet.
Iga mutter süsteemis mõtleb aina suuremat lollust välja, aru saamata igasugusest korelatsioonist reaalsusega, reaalsustaju puudub.
Palgad on absurdselt head, mugavustsoonis soe ja pehme olla, igasugune vastutus on kadunud. Ei ole isikut, on süsteem. Isik ei vastuta millegi ees, süsteemi
peitub kõik ära. Lihtne on olla oma soojas ja turvalises kohas, massipsühhoosiga kaasa joosta, võimalikult tublit etteantud agendat võimalikult suure täpsusega täita.
Ise mõelda ei tohi, ei ole vaja, kogu mõttetöö on ette ära tehtud. Raha selle ülalpidamiseks kaasame aga lõputult maksumaksjalt.
See on lõputu kaasamise koht, ega me ei pea ju korraks ka mõtlema, et sellel tegevusel on mõtet, või veel hullem - perspektiivi!
Kaasata on lihtne, suurendame aga maksubaasi! Kokkuhoid? Mis asi see veel on? Ei-ei, seda ei saa lubada, me kõik oleme nii vajalikud!
Ja veelkord süsteemi võlu - puudub isik ja puudub isiku vastutus! Mõnes mõttes parlamentaarse demokraatia eripära...

Reaalsete idude puhul juhtub see, et raha ei ole enam kelleltki kaasata. Ja kuna ärimudelit selles "toimetamises" ei esine, ehk tulu ei toodeta, siis ei saa ka ühegi panga poole
pöörduda finantsteenuse taotlemiseks. "Rahapõletamisahjud" saavad otsa, kuna enam pole raha, mida põletada. Õnneks on see nullintressiga raha otsa saanud ja toob ehk reaalsuse tagasi. Idudele küll, aga riigile? Kindlasti mitte. Mina julgen väita, et täna suures pildid enamus ei saa aru, kui halb meie (riigi) seis tegelt on. Eks nüüd II Q alguse maksulaekumised annavad ehk mõnele aru vähe tagasi, kindlasti mitte Eesti Panga ega kommertspankade kõrgepalgalistele "ennustajatele"! Tongue
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#33
Rolz, ma sinuga täiesti nõus. Maksumaksja taob kõik kinni! Ja need "spetsialistid" ja "eksperdid", kes prognoosivad meile juba aastaid tõusvas trendis majandust...see pole enam isegi naljakas. Ilmateade on ka täpsem kui see mida need klounid prognoosivad. Keegi ei vastuta ja kõigil on poh*ui.

Täna raadios kuulasin seda, et käib mõte ka tõsta liikustrahvi määrasid...Ma pigem siis lepiks selle mõttega kui minna automaksu teemaga edasi. Iseasi kui palju see raha sisse toob. Aga vähemalt on siis ikkagi igaühe enda valik, kas ta kiiruseületusega soovib riigikassat täita või ei soovi.
Vasta
#34
https://terveeesti.ee/
Vasta
#35
(20-02-2024, 10:14 AM)HotPapa Kirjutas: Rolz, ma sinuga täiesti nõus. Maksumaksja taob kõik kinni! Ja need "spetsialistid" ja "eksperdid", kes prognoosivad meile juba aastaid tõusvas trendis majandust...see pole enam isegi naljakas. Ilmateade on ka täpsem kui see mida need klounid prognoosivad. Keegi ei vastuta ja kõigil on poh*ui.

Täna raadios kuulasin seda, et käib mõte ka tõsta liikustrahvi määrasid...Ma pigem siis lepiks selle mõttega kui minna automaksu teemaga edasi. Iseasi kui palju see raha sisse toob. Aga vähemalt on siis ikkagi igaühe enda valik, kas ta kiiruseületusega soovib riigikassat täita või ei soovi.

(21-02-2024, 11:35 AM)HotPapa Kirjutas: https://terveeesti.ee/
See terveeesti on ühte patta pannud 20 erinevat jutupunkti. Kui ma osadega olen nõus, aga osadega mitte, siis ma ei saa toetussõidule minna?
Vasta
#36
Mina pole selle üritusega kuidagi seotud, fb´s lihtsalt viskas ette. Oma küsimusele pead ise enda seest vastuse leidma.
Vasta
#37
See terveeesti soovib teha tänase valitsuse vastast üritust, et kõik rahulolematud välja tuleksid. Selline lause on tekstis
Valitsus ja riigikogu ei näi aduvat, et rahvas on nende tööandja, sest pea kõik otsused tehakse rahvalt arvamust ja luba küsimata. osa võtma on oodatud kõik, kes tunnevad, et on tarvis toetada inimesi (kasvõi sind ennast), keda valitsus ja otsustajad ei kuula, kellega ei arvestata ja kelle õigusi rikutakse
Pärast selgub, et asja taga on mingi FSB, Aivo Petersoni taolised tüübid, rahastus tuleb Venemaalt, sind näidatakse "Sputnikus". Protestida oma riigi vastu 24.02, ma ei ole kindel, et see kõige targem tegu on. 

Mina arvan, et kui midagi üldse korraldada, siis näiteks ühe asja- automaksu vastu ja kõik. Muu poliitiline tilu lilu ja valitsusega mitte rahulolu jäägu teiseks korraks. Kes ei ole valitsusega üldiselt rahul, see võib toetada opositsiooni korraldatud meeleavaldusi Toompea lossi ees näiteks.
Vasta
#38
Kolmandik inimesi kellel oli õigus valida, ei käinud valimas. Miks peaksid nad minema opositsiooni üritusele. Ma ei viitsi näiteid Euroopast otsida, kui palju on valitsus peale meeleavaldusi rahvale vastu tulnud. Nii kaua sind pekstakse, kui seda ise lubad.
Vasta
#39
(22-02-2024, 10:52 AM)Rai66 Kirjutas: Kolmandik inimesi kellel oli õigus valida, ei käinud valimas. Miks peaksid nad minema opositsiooni üritusele. Ma ei viitsi näiteid Euroopast otsida, kui palju on valitsus peale meeleavaldusi rahvale vastu tulnud. Nii kaua sind pekstakse, kui seda ise lubad.

Nii ongi!
Kahjuks kiputakse absoluutselt unustama tõsiasja, et (vaba) riigi valitsus on ikkagi selle rahva jaoks kokku kutsutud! Mitte vastupidi ehk rahvas riigi jaoks.
Tänane Valitsus näeb küll ainult maksumaksjat ja tüütut elementi oma rahva näol, ja kes kõige lõpuks ei lase monarhil valitseda, segab teda!

PS Mida arvate Tallinna linna üleöösest 40/30 märkide kampaaniast?
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#40
(22-02-2024, 02:35 PM)Rolz Kirjutas: PS Mida arvate Tallinna linna üleöösest 40/30 märkide kampaaniast?


Ma arvan neist samapalju kui näiteks postide reast, harkust hüüruni. Täiesti ebavajalikud, ei mäleta seal erilisi liiklusõnnetusi mis õigustaks seda ülereguleerimist.
Pigem viitab see sellele, et keegi õigustab oma vajalikust ametikohal istudes, juurutades uudseid liiklust rahustavaid võtteid.
Väga rahustav on vaadata kapsariivi sõitmas 45km/h, kolm kilomeetrit autosi sabas, sekka mõni alarmsõiduk Smile

[Pilt: 92846-kapsariiv.jpg]
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne