Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automaksu temaatika
#1
Mõtlesin siin ükspäev, et huvitav kas enne selle seaduse tesit lugemist tuleb mingi suurem meeleavaldus autointusiastide kogukondade poolt või mitte. Kui erinevad margifoorumid korraldavad suvepäevi, talvepäevi...see oleks nagu selline suurt "F*CK THAT SH*IT" meelsuse avaldamine. Et kas meie klubi juhatuse poole on keegi juba pöördunud või mis need mõtted on?Mina seda lollust tuimalt pealtvaadata küll ei kavatse ja ma hästi ei usu, et siin foorumis on inimesi keda jätab see automaks külmaks.
Vasta
#2
Ühist asja pole kuulda olnudSad

Isamaa on kaks korda kutsunud, täna lõunal (milline sigadus tööinimesele) oli EKRE oma:
https://www.delfi.ee/artikkel/120270149/...-vorklaeva

Positiivne, et keskerakondlased ka läbi astuma mahtusid.
Vasta
#3
Teraselt vaadata, siis minagi mõne pildi peal Big Grin aga sigadus tõesti et ühiselt ei võidelda selle vastu, vaid eraldi, iga erakond. Ekre Isamaale ega Keskerakonnale mikripulti ei andnud aga nagu aru sain siis Isamaa üritusel ka Ekrel midagi rääkida ei lastud. Ehk siis peaks ikka ühiselt võitlema, mitte igaüks eraldi.
MB 200T D, S123, 1983. a. 2.0, 44kW, diisel
Instagram: mb_s123
www.rxoptika.ee
Vasta
#4
Tühja nendest poliitilistest parteidest. Opositsioon ei ole täna ühtne ja igaüks kisub tekki enda poole. Aga meil on ju olemas Autoomanike Liit, mis loodi mitte väga ammu.
https://autoomanikud.ee/
Nemad võiks ju olla eestvedajad või kuidas?
Vasta
#5
Ekre käis välja veel ühe idee: 12. märtsil koguneda oma autodega olulistesse punktidesse teedel ja kindlal kellaajal kõik autod korraga peatuvad, ohutuled tööle ja helisignaal ka. 

Üle Eesti. 

Kes ei osale, see nagunii teistest mööda sõita ei saa, piisab ju vaid paarist masinast, kes osalevad. 
Keegi ei pea kuhugi Tallinnasse või Toompeale sõitma, seda saab teha ka Antsla ja Mõisaküla kesklinnas.
Või Tartu maanteel. 
Kellaaja ja kestuse kohta lubati varsti teada anda. 

Selline lahjem eurotraktorite versioon, aga võiks ju toimida.
Vasta
#6
Tere

Kui kuskil Tartu läheduses toimub mõni koosviibimine Eesti Vabariigi kui viimase automaksuvaba ehk päriselt teistest vabama riigi mälestuseks, mis ei oleks ühegi erakonna poolt korraldatud, võin samuti tulla kadunukest sooja sõna ja mootoriga meenutama. Kahtlemata ei muuda see suurt midagi, aga raskel ajal mõttekaaslastega koos viibida on ikkagi tore ja teeb olemise ehk kuidagi kergemaks. Smile

Parimate soovidega,
Västrik
Vasta
#7
Säärast üritust ei tule. Meil on kaks erakonda, kes iga säärase algatuse kaaperdavad.

Samas - on seal vahet, milline kapisotside bande täpselt end sellega seob? Oluline on koguneda ja näidata, et valega võimulesaamine ei ole meile meeltmööda.

Ma ei uriseks üldse, kui valimiste eelõhtul ei oleks meile näkku valetatud hästihoitud riigist ja kohe ülejärgmisel päeval hakatud halama persses riigist.

[Pilt: 336361651_103400539401537_76329072091838...e=65D24DCA]

Loodetavasti pildi autor Karmo Ruu ei pahanda laenamise pärast. Pärineb tema FB lehelt: https://www.facebook.com/politicsandbullshitt

Seal lehel on veel kulda.
Vasta
#8
(15-02-2024, 07:13 PM)Sm. Västrik Kirjutas: Kui kuskil Tartu läheduses toimub mõni koosviibimine Eesti Vabariigi kui viimase automaksuvaba ehk päriselt teistest vabama riigi mälestuseks, mis ei oleks ühegi erakonna poolt korraldatud

Kas sulle on oluline vihata mingit erakonda /// poliitikat üleüldse või on oluline, et automaksu ei tuleks? 
(Valetamisest parem ei hakka rääkimagi, osad loevad veel tänase päevani midagi huultelt. )

Ja maksame oma autode eest vanamoodi edasi, s.t. uuest peast poele käibemaksu + igapäevaselt üsna jubedat kütuseaktsiisi.

Võrklaev: "Kütuseaktsiisi osas jääb kõik nii, nagu varem on otsustatud ehk järgmise aasta maikuust alates aktsiis tõuseb" 
ERR, 12.04.2023
Vasta
#9
Ma ei laskuks erakondade temaatikasse. Ma võiks siia ka eepose kirjutada mida mina arvan ühest või teisest aga see pole selle teema point!
Vasta
#10
(16-02-2024, 02:14 PM)HotPapa Kirjutas: Ma ei laskuks erakondade temaatikasse. Ma võiks siia ka eepose kirjutada mida mina arvan ühest või teisest aga see pole selle teema point!

Kirjuta ikka eepos, hakkabki teema ära vajuma. 
46.1 % elanikonnast ei taha automaksu maksta, 51,4% aga soovivad seda, mis siin ikka vaielda. 

Kui ca pooled tahavad ja ca pooled ei taha, no mis teha.
Esimesed on siiski enamuses ja demokraatia võiks ju olla.
Vasta
#11
Kui sellest saaks kasu need, kellelt see korjataks, oleksin kahe käega poolt ja kiidaksin ainult takka!
Juba omal ajal, kui kütuseaktsiisid nn moodsa aja tasemele tõsteti, lubati meile, ehk autojuhtidele, esmaklassilisi teid ja esmaklassilist teehooldust!
Mis me saime? Kütuseaktsiis läheb ammuilma tuimalt suvalisse eelarve ritta.
Ka täna, kui see laekuv automaks läheks autojuhtide heaollu (teed, infra jnje), oleksin sellega kahe käega nõus!
Aga kui selle raha saadetakse Keenia IT arendusse, EISA ühislaulu loomisesse, EISA pusade ühishankesse jejnje, siis hakkab see mulle vastukarva.

Selles teemas me ei pääse mööda poliitikast ja miks me peaksime?
Minu silmis on kõige hullemad selgrootud inimesed, kes omast arust üldse poliitikast ei huvitu! Ka sõbraga saunalaval maailma asju arutledes tegeled juba poliitikaga!

Võsa vihahooga olen ma nõus, selle maksuloome kommunikatsioon on täiesti omaette teema. See ülbus ja arrogantsus, ning inimeste täislollideks pidamine, on klass omaette.
Lihtsalt piinlik! Aga sellele seltskonnale on see omane, tunnen nende valijatele kaasa ausalt öeldes.
Vaja mingit täielikku virtsa suust välja ajada ja kuidagigi õigustust leida täiesti saamatule ja riiki (majandust) hävitavale poliitikale.
Siinkohal oleks võinud tõesti kohe tulla välja riigikaitsemaksuga, lihtne ja konkreetne. See oli üks väheseid asjalikke pärle ühe teatud mitte minu maitse järgi oleva erakonna juhi suust.
Tsiteerides hetkelisi "klassikuid": "Aggaaa.....meil on ju sõda!"
Ja ei saa poliitikast mööda - meil oli 77 000 allkirjaga petitsioon! Pürgikasti, tuimalt! Ei vääri arutamist! Ja samasooliste õiguste "piiramine" väärib arutamist kahest allkirjast juba....

Tulles tagasi automaksu juurde - see on igast aspektist ebaloogiline, absoluutselt. Ja siduda seda mõne muu lähteülesande/eesmärgiga v.a. see, et riigi rahakott on täiesti käpuli, ei ole võimalik. Minu silmis kõige rohkem näkku sülitavam on see, et isegi uunikume ei suudeta väärtustada! Null! Uskumatu! Uunikumid on rohepöörde täelik Püha Graal!
Mina olen reaalsuse pooldaja, kui sõidad, siis saastad, kulutad, jnje - siis maksad! Selleks on tööriistad olemas (kütus, elekter jnje).
Karistada kedagi millegi omamise eest ilma selleks loogilist selgitust andma suutmata on kuritegu!
Aga noh, sõbrad, me räägime järgmisest aastast, kas selleks ajaks seda seltskonda üldsegi veel on, on omaette küsimus.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#12
Õhtust,

Olen hr Rolziga täielikult nõus. Loogilised maksud, mida kasutatakse loogiliselt, oleks ok ja maksujõulise kodanikuna ma nende vastu ei protesti.
Antud juhul on aga tõepoolest tegemist maksuga, mille teostus ja isegi põhjendused on kodanikke mõnitavad ja solvavad. Vanatehnikaringkonda sealjuures veel eriti.
Tegu ongi vist kõige rumalama ja ebaloogilisema maksuga, mida taasiseseisvunud Eesti Vabariigis juurutada kavatsetakse.

Mul ei ole mingit põhjust ühtki erakonda vihata ja poliitikast huvitun vist rohkemgi kui keskmine Eesti kodanik. 
Küll aga on erakondade korraldatavate ürituste suur häda ja puudus, et kui üritus on mõnega neist seotud, muudab see kogu ettevõtmise vähem tõsiseltvõetavaks, sest annab täisautomaatselt võimaluse etteheiteks, et konkreetne poliitiline jõud teeb seda vaid selleks, et ise võimule pääseda. Samuti diskrediteerib see kõiki üritusel osalejaid, sest taaskord täisautomaatselt peetakse kõiki sel juhul vastava erakonna "sabarakkudeks". 

See esiteks ei ole meeldiv, aga teiseks ei vii ka usutava tulemuseni, sest nii pressi kui kõrvaliste isikute vaatest on siis meeleavaldajate näol tegu lihtsalt "EKRElaste" või "Isamaalastega", kes oma kambaga korraldasid poliitilise aktsiooni, mitte "objektiivsete Eesti Vabariigi kodanikega", kes ongi päriselt vastu lollile seadusele.

Seega neutraalsel kodanikuüritusel olen ma hea meelega osalemas. Erakondade poolt algatatutel või kaaperdatutel aga paraku mitte.
Jäetagu sel juhul vähemalt mulje või petetagu mind ja kõiki kõrvaltvaatajaid ära, et tegu on kodanike meeleavalduse, mitte mõne erakonna poliitilise üritusega.

Parimate soovidega,
Västrik
Vasta
#13
Peab ütlema, et need on kõige "demokraatlikumad" valimised mis olid. Kaja Kallas lausus ETV saates, kui me oleksime öelnud, et maksud tõusevad, siis oleks EKRE võitnud. Kas seda oleksite tahtnud!

Demokraatiat ei olnud, võitmiseks valetati. Miks peaks igasuguseid automaksu raha suunamise jutte uskuma. Kütuseaktsiisist väidetavalt toetatakse ka ühistransporti. Lõpuks oleme surnud ringis, kus kütusetarbimine väheneb ja tuleb veel tõsta makse või märgtavalt ühistranspordi hinda. Hetkel autojuhid maksavad ka nende inimeste säästmise kinni, kes autot omada ei taha, kuna see on liiga kulukas.

Automaks läbi läheb, siis võib kindel olla, et ka kasutatud autode hinnad tõusevad. Juhtub sama kui uusi autosid saada ei olnud ja kasutatud autod 25% hinnatõusus said.
Vasta
#14
Ja vaadates seda teemat natuke laiema spektriga - minu silmis on samuti lubamatud need liiklussurmad, mis kaasnevad totaalselt ebapädeva libedusetõrjega riigi maanteedel.
Jah, kui me elaks ühiskonnas, kus reegel oleks see, et igaüks vastutab enda eest, oleks see pädev!
Aga me elame riigis, mis korjab väga suure koguse maksubaasist kütuseaktsiisist ja ei suuda selle maksjale vastu pakkuda isegi elementaarset talihoodlust!
Jüri ringi viimased kollapsid, seda juttu, et vali õige piirkiirus ja pikkivahe libedal teel võiks rääkida siis, kui autojuht ei maksa kütuseaktsiisiga väga suurt osa riigi eelarvest oma rahakotist kinni!
Parim oli teehoolde tagaja kommentaar: "Me plaanisime peale hommikust tipptundi libedusetõrjet teha!". Kuhu veel? Teeks öösel kell 3-4, siis eriti hea ja rahulik...
Ja millegipärast suvel see vabandus ei päde kohe mitte väiksema kiiruse ületamise korral, et "valige kiirus vastavalt teeoludele..", siis oled kedagi koheselt ohtu seadnud igal juhul!
Ja ma olen nõus kihla vedama, et nüüd, mil teehoolduses tuleb täielik alarahastus, ka eksplutatisooni mõistes, on teede olukord paari aasta pärast katastroofiline.
See, mis alakvaliteediga meil teid ehitatakse, on lihtsalt jube! Aluspinnad on olematu kvaliteediga, veede ärajuhtimine puudulik jnje.
Vähemalt üks segane läks pensionile, kes kõiges naastrehve süüdistas!
Aga jah, kui vanasti öeldi, et armastuses ja sõjas on kõik lubatud, siis täna tuleks sinna lisada ka sõna - poliitikas...!
Tuleb loota, et valijad teevad tulevasel korral oma korrektuurid ja näeme, kas ja kes suudab muutusi pakkuda. Ega see on ka selge, et opositisoonis on raskel ajal hea lõuata!
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#15
(16-02-2024, 07:18 PM)Sm. Västrik Kirjutas:  meeleavaldajate näol tegu lihtsalt "EKRElaste" või "Isamaalastega", kes oma kambaga korraldasid poliitilise aktsiooni, 

Parimate soovidega,
Västrik

Kuidas ma saan sinu "parimaid soove" tõsiselt võtta, kui sa nimetad Ekre ja Isamaa pooldajaid kambaks?
Kas ma olen kamp? (sest ma pooldan Ekret 60% JA Isamaad 40%)
Kas sina oled juba samuti võtnud omaks selle tänapäeval väääga levinud valetamisstiili? (suudlen ja mõttes tapan...huultelt võid ka lugeda, kui tahad, kas on keeruline? jne)

Ei seltsimees marksist, ma ei ole kamp. 
Ma olen konservatiiv. 

Ma ei taha suuri muutusi, ma ei taha, et Tallinn (ja kogu Eesti) muutuks mitteeestlaste linnaks (maaks), ma ei taha, et ma pean uuesti hakkama Eestis elades rääkima vene keelt, ka inglise keelt (mõlemaid, muideks valdan täiesti 100% vabalt; ikka ei taha), ma ei taha rohepööret, kus põlevkivi elektrile pannakse 5000% aktsiisi, ma ei taha elektriautot, ma ei taha, et mu seisvaid uunikume keegi maksustab selle eest, et nad mul on, ma ei taha, ... et mehed tänaval avalikult suudlevad. 
Lihtne. 
Sina tõenäoliselt tahad ja sellepärast minusugune ongi sinu arvates "kamp".
See on sulle peavoolust ilmselt pähe taotud. 

Me ei ole kamp, me lihtsalt oleme inimesed, kes ei soovi liberaalide kombel pea ees kuristikku tormata. 

Väikesid uusi muutusi ma muidugi tahan. Autod on viimase 40a jooksul teinud hiigelarengu, see on üübertore; mobiilid on tekkinud; 8G on tulekul, jne jne - see kõik on ok.
AGA - globalistide poolt propageeritav putukate söömine = big no.
Vasta
#16
Ahoi, hr stihl, ärge ärrituge, sest tsiteerin ennast:
"...nii pressi kui kõrvaliste isikute vaatest on siis meeleavaldajate näol tegu..."

Minu meelest ei ole. Mul on isiklikult samuti kümneid protsente kattuvust mõlema nimetatud erakonna vaadetega ja viimasel ajal rohkem kui kunagi varem, aga kolmandate inimeste jaoks sellised erakondade, olgu need Sotsid, Reformarid, Keskid, Isamaalased või EKRE korraldatud kogunemised päriselt niisuguse "oma kamba asjana" automaatselt paistavad ja seetõttu ei ole sel tegevusel erilist mõtet, sest silt ja kaubamärk on küljes.

Ma tegelikult ka soovin ja toetan, et võitlus selle rumaluse ja pimeduse vastu kestaks. Seega soovitan kindlasti väljaastumisi korraldada ikka, aga usku sellest tulenevatesse muutustesse mul paraku eriti ei ole. Smile

Päriselt ka parimate soovidega,
Västrik
Vasta
#17
Poliitika sellisel kujul, mis ta meil hetkel on ei hakka kunagi lihtkodaniku jaoks õiglaselt ega läbipaistvalt toimima. See on inimese loomuses olla ahne, omakasupüüdlik ja võimujoovastuses kaotanud reaalsustaju. Seni kuni inimesed on raha nime tegema ükskõik mida, ei muutu siin maailmas nagunii mitte midagi.

Alustame siis ikka suurest pildist, sest kes sellest aru ei saa ajab suust lihtsalt sooja õhku. Finantssüsteem sellisel kujul nagu ta meil hetkel on - teeb oma viimaseid hingetõmbeid. Alates sellest kui paberraha polnud tagatud kullaga on asi ju tegelikult allamäge läinud. Ülemaailmne finantskriis 2007-08 oli esimene märk, et me liigume krahhi poole, siis sekkusid keskpangad ja hakkasid intresse langetama, selletõttu me nägimegi negatiivset euribori. Aga pangad ei ole jätkusuutlikud opereerimast negatiivse või siis 0 intressiga ja nad hakkaid neid järgemööda tõstma, mis tippnes 2018 a aktsiaturu drastilise langusega USA´s. Mis siis juhtus....imekombel päästis hullemast plandeemia, mis jahutas terve maailmamajanduse maha. Rahatrükist ma ei hakka rääkima, mis tekitab inflatsiooni.
Kõik see jura mis maailmas toimub on üks suur meelelahutus ja hirmu külvamine varjamaks tõelist agendat, mis on uue rahasüsteemi sisse viimine inglise keeles CBDC (central bank digital currency)....seda jura juurutatakse igapool maailmas aga millegipärast keegi ei räägi sellest. Siin on link mis näitab cbdc staatust erinevates riikides https://www.atlanticcouncil.org/cbdctracker/

Nüüd tulles tagasi erakondade juurde. Siis ma olin EKREs ja kuigi nad näiliselt seisavad Eesti rahva eest siis on see tegelikult perefirma, kes elu sees ei anna oma võimu käest. Nad ümbritsevad ennast lojaalsete kasulikke idiootidega, kes ei julge küsida õigeid küsimusi ja kui küsitakse siis satud musta nimekirja. Teistest erakondadest ma ei hakka rääkimagi, nende teod on kõigile nähtavad. Kui EKRE või kes iganes saaks võimule ja ajaks antiglobalistikul poliitikat siis keeratakse kohe EU rahakraanid kinni...aga rahvas on nii mugavustsoonis, kõik tahavad nautida head elu ja kui mamunat EU´st enam peale ei tule siis kuidas sa seletad rahvale, et nüüd saame endale ainult leiba soolaga lubada. Piisab mingist uuest erakonnast kes lubab maa ja ilma kokku taaskord ja rumal orjarahvas haugimäluga taaskord hõiskab"JAA, TEEME NII"....
Valus tõde seisneb selles, et ühiskonnale on vaja valusat õppetundi, seal ikka täitsa mudas ära käia ja omal nahal seda tunda....ehk siis midagi muutub.
Vasta
#18
(16-02-2024, 10:43 PM)Sm. Västrik Kirjutas: Ahoi, hr stihl, ärge ärrituge, sest tsiteerin ennast:
"...nii pressi kui kõrvaliste isikute vaatest on siis meeleavaldajate näol tegu..."

Minu meelest ei ole. Mul on isiklikult samuti kümneid protsente kattuvust mõlema nimetatud erakonna vaadetega ja viimasel ajal rohkem kui kunagi varem, aga kolmandate inimeste jaoks sellised erakondade, olgu need Sotsid, Reformarid, Keskid, Isamaalased või EKRE korraldatud kogunemised päriselt niisuguse "oma kamba asjana" automaatselt paistavad ja seetõttu ei ole sel tegevusel erilist mõtet, sest silt ja kaubamärk on küljes.

Ma tegelikult ka soovin ja toetan, et võitlus selle rumaluse ja pimeduse vastu kestaks. Seega soovitan kindlasti väljaastumisi korraldada ikka, aga usku sellest tulenevatesse muutustesse mul paraku eriti ei ole. Smile

Päriselt ka parimate soovidega,
Västrik

Niikaua kuni tõrvikute ja relvade asemel kasutatakse mingeid plakateid ei muutu midagi. Ma saan aru, et konservatiivid ja isamaalased tahavad käituda õigesti ja korralikult, aga vahest saab rotist võitu ainult siis kui kasutad roti võtteid. 
"Et võita peavad nad kaotama e-valimised. Et e-valimisi kaotada peavad nad võitma." Surnud ring kui midagi ei muuda.
Vasta
#19
Kisubki vaidluseks poliitilistel teemadel. Tegelikult ei maksa olla naiivne ja arvata, et poliitikud ei valeta kunagi ja räägivad ainult sulatõtt. Poliitikud valetavad ka tulevikus ja see käib selle ameti juurde. Siin teemas on selline lause
Karistada kedagi millegi omamise eest ilma selleks loogilist selgitust andma suutmata on kuritegu!
Meil ju tegelikult on täna olemas maamaks ja seda ju makstakse. Kuigi ma vahel mõtlen nii, et ma olen ju ostes korra ju maksnud selle maatüki eest, miks ma pean veel iga aasta mingit maksu maksma? Soomes oli vist kunagi televiisori maks. Sama asi, telekas sai ju raha eest ostetud, miks ma pean veel tema eest maksu tasuma. Võiks jätkata, aga eks riigil on raha vaja maksude näol ja võetakse sealt maksu, kus saab. Mulle endale oleks meeldinud ka riigikaitse maks, aga mille alusel ja kui palju sa inimestelt raha võtma hakkad? Näo järgi? Autol on vähemalt mingid parameetrid, mida saab maksustada ja enamus Euroopa riike automaksu ka korjavad.
Vasta
#20
Soomes on endiselt teleri maks, teise nimega lihtsalt ja kogutakse otse maksudena. Sama mida taheti Eestis teha, digitaalmaks või midagi sellist.

See rahatrükk ja intressid. Ei pädev see jutt. Intresse langetati, et elavdada majandust, loodeti ettevõtete peale, kes investeeriks ja majandusel taastuda kiiremini aitaks. Selle asemel läks asi käest, kus kõik sattusid tarbimishullustusse. Kas raha on vaja juurde trükkida.... Sellel on kindlasti suur mõju, samas kui lugeda kui palju on USA-s sisserännanuid, dollari tarbimise vajadus tõuseb Big Grin
Kogu mõte, et sellised asju ei saa paari lausega lahti mõtestada ja sellest vandenõuteooriad tekitada. Need asjad on ikka palju palju suuremad ja laiahaardelisemad.
Eestis saavutas inflatsiooni tõusu aeglustamise. Kuid inimestel on ikka vajadus tarbida.
Minu arvates on üks kõige hullemaid asju majanduses startup firmad nagu Bolt jne. Investorite raha pumbatakse alla ja kui ükskord see kaardimaja kokku kukub... No siis võib öelda, see rumal raha on turult ära võetud. Varem ikka oli nii, et ettevõte peab hakkama kasumit kiiremat tootma, et ellu jääda. Nüüd pannakse raha alla, et konkurendid välja suretada ja loodetakse teenust seejärel kallimalt pakkuma hakata. Kuid keegi ei tea, kas tarbija selle kallima hinna ka vastu võtab.

Näiteks rohelised oma mõtteviisiga, jalgrattad, ühissõidukid, võitlemine kruiisilaevade vastu jne. Mis juhtuks Tallinna turismiga, kui kruiisituristid enam ei tuleks. Kõige hullem ongi, et sellistel rohelistel lubatakse mõjutada otsuseid niipalju ja nad ei tahagi teada, kuidas reaalselt midagi toimub. Lõpetame nafta tootmise või vähendame seda poole võrra. Mis siis juhtub, tootmiskulud kasvavad alates nafta töötlemisest kuni rõivasteni. Lõpetame sisepõlemismootoritega autode tootmise... Jalajälg loodusele on elektriautodega palju väiksem.... Kas on, kui vanade akude tõttu 10-15 aastased vanused elektriautod enam kasutust ei saa. Mida me teeme oma vanade autodega. Saadame Aafrikasse, nagu alati, nende probleem, las saastavad seal.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne