Teema hinnang:
  • 3Hääli - 4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB e220 T 1995a - python
Tagaluugil polnud kilet ning selle kate on vettinud, tuleb arvatavasti uus osta.
Kui ma õigesti vaatasin siis esimese ükse kile on A1246822330, hind ca 60.-
Mul oleks kahte vaja + taga luugile.

Kuidas universaalil tagaluuk üldse töötab, tal on seal ka mingi mootor?
Hetkel tagan väljast nupust avada ei saa, tungub olevat mingi mehanismi viga.
Vasta
Pehme sulgemise mootor seal on. Hakkab tööle, kui lasta luuk luku I astmesse.

Tõenäoliselt on lukk hooldamatusest lihtsalt kinni jäänud. Maha ja molekulideks, puhtaks ja kokku tagasi.
Vasta
Mõte oli kasutada 16*8" r129 8-hole velgi, kahjuks kriipimata korralike veel leidnud pole. Saksa ebays on neid müügis kuid siia saatmisega tuleks nende hind päris suur. Selle tarbeks sai esitiibade laienduskomplekt, mitte muidugi orginaal vaid kohalikust kruvi poest.
http://img202.imageshack.us/img202/5222/dqvv.jpg
Ja hetkel sai 16*7" 8-hole veljed talveks võetud.
http://img812.imageshack.us/img812/8328/5xq7.jpg
Muidu ülejäänud ehitus edeneb omas tempos.
http://img209.imageshack.us/img209/5184/gw01.jpg
http://img69.imageshack.us/img69/5041/wxq4.jpg
Vasta
Küll nüüd viksib siin oma kaubavagunit, oleks siis EVO kohta nii põhjalik teema olnud tol ajal, hea kui paari aasta tagant mõne lause poetasid Big Grin
Aga edu, tore et taas mercedese tuuled puhumas, näis kauaks seekord Smile
setud sõitsid seciga
Vasta
Nostalgia mõttes on vahepeal huvitav ka selliste asjadega tegeleda. Miks mitte midagi nii lihtsat nagu 124, saab vähemalt ajutiselt igasugu remontimise isu
rahuldatud.Icon_rolleyes

Vasta
Mõned liistud veel kinnitada ning siis peaks keretöödega ühe pool olema.
Sai vaadatud neid veakoode http://www.diakom.ru/CARS2/pribor/cs1000...000_mb.pdf sellelt lingilt ning oleks vaja mõtteid ja ideid mida ja kuidas vahetada?

16 pin diangostika, kere 124.082 ja mootor m111.960

1. pin 5 ASD näitab 2 veakoodi ASD control unit, nagu ma aru saan siis see aku juures olev asd karp. Lahti võttes midagi ma sealt seest huvitavat ei leidnud mis võiks selle rikke põhjuseks olla. Viga nullimisel ära ei kustu ja ASD tuli armatuuris põleb. Järelikult tuleb uus control unit muretseda?

2. pin 6 SRS näitab 5 veakoodi Airbag/ETR, Driver seat beat buckle switch.
Juhi turvavõõ kinnitus viga või selle kaabli viga? SRS armatuuris ei põle. On see üldse õige viga?

3. pin 7 A/C näitab 33 veakoodi A/C compressor control module short circuit. Sellest veas põhjusest ei saanud aru.

4. pin 8 SFI
vead 3 ja 4 on mootori jahutusvedeliku temp andur, seda oleks lihtne vahetada, samas näitab armatuuris õiget tempi? Või mõeldud siis seda mootori juhtimise vee tem. andurit?
viga 8 vastust ei leidnud.
viga 13 vastust ei leidnud.
viga 22 CC,EFP actuator signals in limp home mode (emergency mode) midagi seoses gaasiklapiga?
viga 25 O2 sensor (before/upstream of Cat. Conv.), signal incorrect. O2 andur enne katti vajaks vahetamist?

Oksab keegi tarkem midagi soovitada vigade kõrvaldamisel?



Vasta
Kontrolli, kas ASD karp on õige koodiga. Minu liftil on ASD puudu ja vale koodiga karp andis just säärase koodi. Kui tahad korda saada, pead uue karbi muretsema.
Või paned nupu allaUnibrow

Sul peaks siiski HFM olema, mitte SFI.
Selle järgi:
3 - Sisselaskeõhtu tempsensor
4 - ÕKM
8 - tühikäigutsüdeemi täituŕ (drosseklapi ajam)
13 - lambda annab piirväärtust
22 - silindrite 1 ja 4 süütepooli probleem
25 - CMP andur (mis asi see on?) vigane.

Drosselklapi ajamis on Sul kala sees. Töötava võid minult saadaUnibrow Või lahkad ära ja teed korda. ÕKM on ka minu omal vigane. Töötava süütepooli ja õhutemperatuuri anduri võin ära ärida.

Kas SRS tuli süüte sisselülimisel üldse süttib?

Vasta
ASD on 0135450132, oli üks selline ka kunagi üle aga kes oleks arvanud et sellist asja võib vaja minna Big Grin

Oled sa nendes veakoodides kindel, mis vahe neil HFM vs HFM-SFI on?
Ma vaatasin need koodid sealt:
HFM-SFI alt
Engines Model Years
111 (4 cylinder, 2.2/2.3L engine) 1994-97
104 (6 cylinder, 2.8/3.2L engine) 1994-97
Vasta
Armatuuris olev temp tuleb erinevalt andurilt võrreldes mootori ajusse mineva signaaliga.

Short circuit tähendab üldiselt lühises olevat ühendust.

Vaatan, ehk on mul see ASD relee olemas, viimati oli W124 omadest 3 erinevat vähemalt. Aastate jooksul on nii mõndagi kogunenud Eusa_drool


Kas sa mootori juhtmestiku korrasoleku oled visuaalselt üle kontrollind? Vead on täpselt sedamoodi, et isolatsioon on maha pudenenud ja aeg-ajalt viskab vigu sisse.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
Teist asd unitit võiks proovida, kui sul sama koodiga olemas on.
Kas sellel mudelil on juba juhtmestiku probleem?
Kui ma kontrollimiseks lõikan kimpude üldisolatsiooni maha siis mis ma pärast sinna peale panen?
Kus m111.960 mootoril on IAT sensor? Silma pole nagu hakkanud...
(04-11-2013, 09:29 AM)v6sa Kirjutas: 25 - CMP andur (mis asi see on?) vigane.

CMP on camshaft position sensor.
Vasta
Vaata süütepooli ja pihusti juhtmeid. Nende isolatsiooni olukorda saab pistikupoolsest otsast hinnata. Võta kaablid ja mudi neid veidi, vaata kas isolatsioon mõraneb/pudeneb. Kui jah, siis ilmselt on otsast lõpuni isolatsioon mõranenud.

Ma olen ca 30 juhtmestikku välja vahetanud erinevatel autodel.

Probleemsed juhtmestikud olid 1993-1996a mootoritel minuteada. Võibolla ka hiljem.
M111, M104, M119, M120.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
Vaatasin seda juhtmestikku, mootori suurem osa mis läheb pihustitesse, süütepoolidele, gaasiklappi jne., on vist vahetatud. Pistikutel 2008 aasta, väga pikalt lahti ei katkunud, kuna oli termo vms teibiga koos. Termostaadi poolt lahti tehes oli kõik ok, küll oli aga mootori teise poole kimp mis läheb genekasse ja õli surve andurisse katki ja ilma isolatsioonita.
http://img689.imageshack.us/img689/854/vvem.jpg
Keegi on kontrollinud juba MAF andurit:
http://imageshack.us/scaled/landing/834/nfoc.jpg

Lihtsam vist on odavamast IAT andurist vaadata? Osta uus ja proovida, kui viga kaob siis vahetada ülejäänud asjad.
Vana IAT andur oli A6511530028 koodiga mingite uute w265 mudelitele mõeldud, toa temperatuuril oli 5ohmi takistus.
Kas see sobib, ei oska öeldaIcon_rolleyes
Vasta
(04-11-2013, 09:29 AM)v6sa Kirjutas: Kas SRS tuli süüte sisselülimisel üldse süttib?
Nüüd kui pirn lisada armatuuri tühja pessa põleb tuli kogu aeg.
Sellel ei ole vist elektroonikat turvavöö lukustis, huvitav mis see viga tähedab? Airbag/ETR, Driver seat beat buckle switch, turva vöö rulli ja pinguti kamm?
Istme alt leidsin ühe vaba pistiku:
http://img534.imageshack.us/img534/8229/h3eo.jpg
Edit: Hea oleks teada esimeste turvavöö lukustite takistust, et ajutiselt ära petta SRS tuli. Kuskil netis oli 3,5 ohmi?
Vasta
Hakkas ASD toimima?
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
(16-11-2013, 04:53 PM)hents99 Kirjutas: Hakkas ASD toimima?
Jep, suured tänud.


Kuna keegi on midagi seal vahetanud või teinud sisuga mingit jama siis puudu olid esiuste sees olevad valgustid ja esi tuvavööde lukustitel juhtmed, sai need vahetatud juhtmega variandi vastu millega kadusid srs vead. Mootoris sai vahetatud IAT andur ja parem väiksem juhtme kimp koos õlirõhu anduriga, eelmine IAT oli mingi muu mudeli oma. Varem oli õlirõhu näit väga imelik, nüüd peale vahetust külmalt 3bari ja soojalt nõks alla selle. Mootori vigadest on jäänud CMP (nuka pos. anduri) viga, mis aeg ajalt tuleb, selle vahetab samuti ära. Lisaks sai tehtud hooldus: õhu-, õli-, salongi- ja kütuse filtri vahetamine, koos mootori õliga Castroli 10W40 ühilduv selle mudeli mingi mb 2xxx koodiga.
Nüüd saab edasi vaadata sildade jms. Palju pisividinaid on puudu või vajavad vahetamist, näit.: summuti keskosa kuumakate puudu + summuti esiosa kaitga ise väsinud, tagapiduri kettad ja klotsid vajavad vahetust ning heli osa teeb muret. Vaja vaadata korras el. antenn ja orginaal cd (mingi mb audio 10 näiteks). Kõlareid vbl juurdee lisada nii, et ei rikuks tavapärase mitte orginaal osadega ilmet, hetkel need neli millest kaks on läbi ei tekita tahtmist eriti raadiot mängima panna.
Sildades vaja veel arvatavasti mingid puksid ja rooli otsad vahetada. Esiosa natuke madalamaks reguleerida ja uued amordid. Tagavara ratas on vale mudeli oma ja seda ei saa kinnitada õieti ette nähtud kohta, kast ei vaheta külmalt käike normaalselt jne....
Koos keretöödega sai tehtud ka rooste kaitse uste jms sellise sees, lisaks oleks vaja teha põhja roostekaitse arvatavasti Krownis vms. ja keemiline pesu.
[Pilt: zghb.jpg]
http://imageshack.us/a/img11/9168/yvdz.jpg
http://imageshack.us/a/img547/3350/1e9u.jpg
Juhul, kui kedagi huvitav sellise mudeli keretööde töömaht siis:
Parema külje(uksed) ja esiosa komplekteerimine (metall osad paigas, ainult vidinate tagasipaigaldus) peale värvimist kestis 5 tööpäeva 1 inimene Big Grin
Vasta
Kuna väga palju ei sõida selle autoga sai täna tehtud kerge välipesu ja mõned pildid.
Samuti on antud isend müüa ja võib teha pakkumisi.
[Pilt: f5qb.jpg]
[Pilt: ffk7.jpg]
[Pilt: w41a.jpg]
[Pilt: b8wu.jpg]
[Pilt: re97.jpg]
Vasta
Vaatasin, et pidurdades üks kord pedaali vajutades tagumised rattad nagu väga ei pidurda. Teist korda vajutades on pidamine hoopis parem. Pidurid ise said muidu uuenduskuuri ja vedeliku vahetuse koos õhutamisega. Kas see näitab, et on tekkinud ka vajadus peasilindri vahetuseks?
Üle 90 km/h sõites süttib see õhukolmnurk armatuuris ja seisma jäädes 1-2km/h rakendus ABS, kas esimeste absi andurite hammasvöö vajab vahetamist?
Vasta
Õhulugeja vahetatud, kuid ikka näitab 13-ndat viga, ainuke viga. Kustutades tekkib tagasi.
O2S (Lambda) control system operating at rich or lean limit.
Oskab öelda, kuidas selles veateatest aru saada?
Vasta
(06-05-2014, 06:26 PM)python Kirjutas: Õhulugeja vahetatud, kuid ikka näitab 13-ndat viga, ainuke viga. Kustutades tekkib tagasi.
O2S (Lambda) control system operating at rich or lean limit.
Oskab öelda, kuidas selles veateatest aru saada?

Mingi jama lambdaanduri signaaliga. Hvuitav, et sama kood on nii rikka kui lahja segu jaoks...

Vasta
Nagu ma olen aru saanud siis andur töötab, viga võib olla kütuse segus mis mingi hetk läheb valeks, näiteks vaakumi leke, vale kütuse rõhk?
Kütuse filtrit vahetatdes on filtril kütuse kanalid mis lähevad selle torukesega kokku, kui need paigast siis kas see mõjutab?
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  c124 E220 110kw 1993 966mkr 55 30,817 11-04-2020, 08:36 AM
Viimane postitus: Karl
  Mercedes Benz E220 CDI, 2007, W211 - Plinger Plinger 71 62,498 13-12-2016, 10:12 AM
Viimane postitus: Plinger
  Mercedes-Benz E220 CDI 2000 W210 - Aiden Aiden 9 8,013 20-07-2015, 10:43 PM
Viimane postitus: Aiden
  W124 E220, 1994, ReinoL ReinoL 7 6,734 12-04-2014, 08:18 PM
Viimane postitus: Priit
  Mercedes-Benz, E220 Diesel, 1996, w210 - cusmu Cusmu 13 13,644 08-01-2012, 10:48 PM
Viimane postitus: Cusmu
  MB w210 E220 zavage 1 4,029 10-11-2011, 07:03 PM
Viimane postitus: e300disla
  MB C36 AMG, 1995a, w202 - Snap Snap 28 24,504 19-05-2011, 10:31 PM
Viimane postitus: Snap
  MB E220 Diisel `97a  W210 Silver 11 8,248 23-10-2006, 10:32 PM
Viimane postitus: Vilumaa



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne