Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W210 eelsüüde
#21
Ilmselgelt aku ja/või starteri viga, kuulake näiteks siin videos kuidas peab starter kerima: https://youtu.be/qfF35YC9GyM?t=10s
W211 on juba nii tark et kui aku natuke tühi siis ei võta üldse starterit taha, isegi klõpsu ei tee.
Vasta
#22
(02-10-2018, 03:47 PM)v6sa Kirjutas: Aku on kindlasti tühjavõitu. Kas ka surnud, näitab laadimise järgne koormamine. Igatahes käib starter aeglaselt.

Mootori mitteärkamise põhjus on aga küttesüsteemis - mida teeb latirõhk?
Ja palju on tagasivoolud?
Tagasivoolud olid pihustitel suhteliselt võrdsed, ma mingeid mõõtühikuid ei oska öelda kuna mu leiutatud "test-bench'il" lähevad lihtsalt läbipaistvad torud pihustile otsa. Latirõhu kohta jään ka kahjuks praegu vastuse võlgu, omal kahjuks mingit pädevamat diagnostikaseadet ei leidu peale elm372 (mis antud mersuga suht saamatu).
Salongipoolne lati andur vahest mängib mäkra (tühikäigul pöörded kõiguvad), kas tema võib ka pika käivituse põhjustada?
Diislilekkeid nagu ei paista.
Vasta
#23
Salongipoolne "kolakas" ei ole andur, vaid regulaator. Jah, lekkiv või avatud asendisse kiilduv regulaator võib loomulikult rõhu maha lasta.

Sul 500 bar manomeetrit ei ole? Käivitusrõhk peab olema 230+ bar.
Vasta
#24
Mis rõhkusid te mõõtma hakkate kui mootor ringi ei käi? Sellise veniva kerimisega ei peagi common rail käima minema.
Vasta
#25
Manomeetrit mul käepärast ei ole, homme kakun starteri maha, võtan ta uuesti laiali, puhastan kontaktid ja keeran ka keremassi üle. On ju võimalik ka, et näiteks plussjuhe on seest ajaga ära mädanenud.
Homme proovin esimene asjana uut 100A akut.
Vasta
#26
(02-10-2018, 05:46 PM)erx000 Kirjutas: Mis rõhkusid te mõõtma hakkate kui mootor ringi ei käi? Sellise veniva kerimisega ei peagi common rail käima minema.

Kulunud pumba ja lekkivate pihustitega CR, kui täpne olla. Normaalne mootor võiks nagu küllWink

Aga märkus on muidugi õige, et enne võiks mootor ringi käiaWink

Starter pole hetkel teemaks, kuna aku pinge kukub.
Vasta
#27
Mul 200cdi W203 ja üks suhteliselt väike aku vahel kuidagi juhuslikult ja ajutiselt sattus. Veab ka jahedate ilmadega aeglaselt, kuid käivitub poolest pöördest iga ilmaga. Ma pigem kahtlustaks ikka toite süsteemi. Isa ML 270 CDI olid vötmed ette jäänud garaazis ja siis ka kahe nädalaga jäi aku lahjaks, kuid käima vedas peale teist tiiru. W203-l on mul korra ka pihutid ära olnud. Siis oli nii, et teatud temperatuurist alates( räägime - kraadidets). lihtsalt ei käivitunud. vöid käiata palju tahad lihtsalt ei käivitu. Andsin naise juukse fööniga veidi sooja mootori plastiku alla ja käivitus poolest pöördest, mis sest et aku oli juba pool tühjaks käiatud maja ees. Soovitaks ikka toite süsteem üle kontrollida ka.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#28
Okei, suured-suured tänud Teile kõigile kes siin mulle kui mitteprofessionaalile nippe ja soovitusi jaganud.
Täna sain siis laenuks värske (paar kuud toimetanud) Boschi 95A aku. Andsin talle veel akulaadijaga ka veidi voolu juurde, hommikul tõstan peale ja teen ka video sellest käivitusest.
Kui homme töökõrvalt aega jääb ja ilm ka natukenegi soosib siis libistan end korra sinna põhjaalla ka korra ära, oleneb muidugi mis tulemusi hommikune käivitus annab.
Kahjuks jäi mul multimeeter töökotta, hommikune uue aku pingelang jääb mõõtmata :/
Hommikune käivitus siis uue akuga: https://youtu.be/T6kFQt7FDmc
Aku sai võetud auto pagasiruumist, akuklemme nägi alles hommikul enne käivitust, seega auto ei saanud temast ööga midagi välja imeda.
Ja siin käivitus peale kilomeetrist autosõitu: https://youtu.be/EKDRNXHCiRk
Mootoriruumis kütuselekkeid ei esine ja see läbipaistev voolik mis kütusefiltrist kõrgsurvesse viib, selles õhumulle ka käies näha ei ole.
Vasta
#29
Mullide puudumine on hea, kuid hetkel vist mitteoluline. Järgmine oluline küsimus on rõhk kütuselatis. Kui seda pole, ei käivitu ka mitte. Rõhk jääb puud siis, kui kas pump, pihustid või rõhuregulaator on peetis.
Vasta
#30
Veab ikka sama uimaselt nagu vana akuga ju, kuulake võrdluseks seda videot mis ma enne ülevalpool lisasin.
Vasta
#31
(03-10-2018, 09:56 AM)erx000 Kirjutas: Veab ikka sama uimaselt nagu vana akuga ju, kuulake võrdluseks seda videot mis ma enne ülevalpool lisasin.
Uimaselt veab jah, vaatan juhtmestikku ja vaatan mis starter lahtivõetuna teeb. Aga seda siis õhtul peale tööd.
Ma lähen viskan pilgu peale w211 kerega isendile, ehk seal lati rõhuandur ka sama mis minu omal ja saab proovida kas sellest on muutust.
Vasta
#32
Starter veab ikka väga uimaselt, selliste pööretega ei saavuta vajalikku tempi silndris. Mõõda ühendusi, starterini peab jõudma käivituse ajal vähemalt 11,midagi volti.
Kui see ok kontrolli starter ise, puksid, harjad jne.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#33
Külma mootori käivitumisele on suurem mõju hõõgküünalde toimivusel, kui silindris survetakti lõpptemperatuuril.

Aga eks ta õige muidugi on, et kiirelt keriv starter lapib ära nii hõreda pumba kui lekkivad pihustid ja regulaatori kaod. Ning on akule-juhtmestikule oluliselt väiksemaks koormaks.Eusa_angel

Aga väita, et sekundis pöörde tegev starter ei suuda korras CDI-pada käima panna, on jama.

Samuti on vaid aja raisk igasugune videotamine ilma aku pinget mõõtmata. Praegu ütleks küll, et asendusaku on samasugune sõel.
Vasta
#34
Korras starteriga tõuseb temp kuni 700c see pisike pulk küll aitab kaasa, aga kui temp jääb madalaks diisel ei sütti, mida kauem pihustada, seda suurem hulk kütust aurustub ja jahutab silindrit.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#35
(03-10-2018, 12:32 PM)Laur Kirjutas: Korras starteriga tõuseb temp kuni 700c see pisike pulk küll aitab kaasa,
...

Mitte külmkäivitusel. Siis jääb alla 400 esialgu ja hilisemad alles kerivad juurde. Aga selles mõttes on Sul õigus, et hõõgküünal ei küta ilma soojaks.Eusa_angel

Samas hakatakse kütust pihustama siiski alles siis, kui rõhku on piisavalt latis. Enne seda kütust ei anta ja mingit kütuse aurumiseks kuluvat energiakadu ka ei ole.
Vasta
#36
Aga kuulda ju on, et selle venimise ajal hetkeks lubab, seega surve on eeldatavasti saavutatud ja pihustamine toimub, lihtsalt pööre on olematu. Ilmselgelt ei saa väita, et toitesüsteemis mingit viga pole, kuid sellise veniva kerimisega pole mõtet talvele vastu minna. Kui starter saab normaalselt vedama ja siis ka ei käivitu, siis on alles mõtet hakata latisurveid ja muid asju mõõtma.
Vasta
#37
Asendusaku puhul saan kindlalt väita, et tegemist korras akuga, selle taha asi praegu ei jää. Videote tegemine ja üleslaadimine minult erilist resurssi ei võta ja ehk on minu isendi vea tuvastamisel abiks või tulevikus kellegile teisele abiks.
Peale lõunat ajan auto garaazi ja uurin natukene edasi.
Vasta
#38
Arvuti külge, starteriga ajades võiks mootori pöörded olla vähemalt 260 rpm
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#39
Niisiis, auto all käidud tänaseks. Eemaldasin keremassi mis kere ja käigukasti vahel on, eemaldasin ka selle starteri plusskaabli osa mis põhja all leidus. Plusskaabli kontaktipiirkond oli ikka suhteliselt roostes, mõlemad kaablid lasin traadiga haljaks, sama tegin ka kerepoolsete keermetega. Kuna starteri plussklemm oli ka suhteliselt roostes siis otsustasin ka starteri maha võtta.
Tegin starteri klemmid kenasti puhtaks ja võtsin ka laiali. Harjad tundusid täitsa okeid ja kõik ühtlaselt kulunud aga starteri otsapuks (see harjastepoolne) oli suhteliselt kuiv. Tegid starteri seest ka puhtaks, nullpaberiga ka selle harjaste kontaktipiirkonna. Vabajooksusiduri juures tegin puhtaks ja määrisin ära ka selle väikse ülekande mis seal on (3 väikest hammasratast).
Peale neid toiminguid veab vist mootorit ka veidi reipamalt ringi, homme hommikul teen uue testi, vaatan mis see pinge nüüd käivitamise hetkel teeb.
Tänud lisainfo eest Laur, üritan ka mootoripöörded välja selgitada.
Edit: minu algelise diagnostikavidinaga sain starterit käiates 230-250 pööret minutis. See polnud muidugi gaasipedaal all, kui see miskit mõjutab.
Vasta
#40
https://youtu.be/GO09N2LSWdk
Tegin ka video, et saaks aru starteriga kerimise kiiruse olulisusest.
Auto kaks päeva seisnud, väljas 4,5c sooja, hõõgküünlaid ei kasutanud.
3.2 cdi r6
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W210 E270CDI 2000a. turbo ja sellega seonduv Uuki 0 281 21-10-2022, 10:36 PM
Viimane postitus: Uuki
  W210 722.6 5G-TRONIC käigukasti variandid dinowalk 2 673 01-05-2022, 05:52 PM
Viimane postitus: dinowalk
  W210 Naviga Becker Comandi vastu roodla 0 457 13-03-2022, 11:59 PM
Viimane postitus: roodla
  elektriga juhtus , w210 veixmbs 4 839 17-02-2022, 09:48 PM
Viimane postitus: veixmbs
  W210 220d EPC vigane käivitus valdis6 1 638 16-12-2021, 10:31 AM
Viimane postitus: v6sa
  K: W210 kütuse pump + pilt siimsl1 14 13,966 10-12-2021, 10:05 PM
Viimane postitus: v6sa
  W210 320CDI TOSSAB veixmbs 7 881 19-11-2021, 09:58 PM
Viimane postitus: veixmbs
  w210 2001 aasta kõlarid Alan87 1 1,851 03-11-2021, 08:23 PM
Viimane postitus: MAV
  w210 cd mängija veixmbs 0 548 03-11-2021, 03:57 PM
Viimane postitus: veixmbs
  W210 Kesklukk, süüde ei tööta. Peter 10 1,244 20-10-2021, 11:55 AM
Viimane postitus: vreps



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne