Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Auto müümine Tsehhi (CZ) kui järgi ei tule omanik vaid kuller?
#1
Küsin ka maanteeametist kuid järsku kellelgi kogemusi müümisega Tsehhi?

Mis paberimajandus peaks olema kui järgi ei tule mitte uus omanik vaid kuller (courier)?

Uus omanik peab tegema ingliskeelse volituse kullerile auto ostmiseks?
Vasta
#2
Tere,
Kui sul rahad käes, siis väga vahet ei ole, mis formaadis ostu/müügi lepingu sõlmid.
Pärast müüki teed ark`is võõrandamisakti peale ja asi korras.
Herki

(25-08-2017, 01:30 PM)nostromo Kirjutas: Küsin ka maanteeametist kuid järsku kellelgi kogemusi müümisega Tsehhi?

Mis paberimajandus peaks olema kui järgi ei tule mitte uus omanik vaid kuller (courier)?

Uus omanik peab tegema ingliskeelse volituse kullerile auto ostmiseks?

Vasta
#3
Selge, eks ootab arki vastuse ka ära.

Seda jama pole et kui uus omanik ei rega vist 5 päeva jooksul enda nimele siis seaduse järgi olen auto omanik edasi? Ehk kõik trahvid jne mulle?

Sry ei tegele automüügiga igapäevaselt.
Vasta
#4
Ma olen aru saanud, et see käib kuidagi nii, et omanik läeb kodumaal panka ja paneb kokkulepitud summa Sinu nimele deposiiti. Noh, et olen see ja see ja tahan osta autot välismaalt.
Ja saadab rekka järgi (transa on ju tema kulu), kes viib auto siit sinna kohale. Kui omanik on auto üle vaadanud ja leidnud, et kõik sobib ja vastas müüja kirjeldusele, siis annab oma pangale teada, et vabastab deposiidi ja raha kantakse müüjale üle.
Kui ostjale auto ei sobi, siis peab ta auto oma kuluga tagasi saatma ja pangale teada andma, et deposiiti ei vabastataks.

Kui ostjale auto ei sobinud ning lasi ta kuhugi jõkke kukutada (et mitte maksta tagasisaatmise kulu), siis edasi tegeleb asjaga politsei.
Inimeste andmed on ju kõik teada ja euros ei viitsi keegi mingi 10-20k€ pärast oma pe...set tulle panna.
Siis on odavam juba lasta ta sult varastada. Millega kaasneb samuti suur risk.

.
Vasta
#5
(25-08-2017, 04:19 PM)stihl Kirjutas: Ma olen aru saanud, et see käib kuidagi nii, et omanik läeb kodumaal panka ja paneb kokkulepitud summa Sinu nimele deposiiti. Noh, et olen see ja see ja tahan osta autot välismaalt.
Ja saadab rekka järgi (transa on ju tema kulu), kes viib auto siit sinna kohale. Kui omanik on auto üle vaadanud ja leidnud, et kõik sobib ja vastas müüja kirjeldusele, siis annab oma pangale teada, et vabastab deposiidi ja raha kantakse müüjale üle.
Kui ostjale auto ei sobi, siis peab ta auto oma kuluga tagasi saatma ja pangale teada andma, et deposiiti ei vabastataks.

Kui ostjale auto ei sobinud ning lasi ta kuhugi jõkke kukutada (et mitte maksta tagasisaatmise kulu), siis edasi tegeleb asjaga politsei.
Inimeste andmed on ju kõik teada ja euros ei viitsi keegi mingi 10-20k€ pärast oma pe...set tulle panna.
Siis on odavam juba lasta ta sult varastada. Millega kaasneb samuti suur risk.

.


See skeem on juba vähe kõvem asi ja auto ostu-müügi puhul vast väga otstarbekas kasutada pole. Sõltub summadest muidugi. Uute puhul kindlasti.
Sõltub ka pankadest. Igas pangas pole võimalik selline asi, sest need 2 panka peavad omavahel "heades suhetes" olema, et asi ka reaalselt toimiks.

Eraisiku puhul ei tea, aga ettevõttena on see suhteliselt mõistlik variant. Eriti kui ostad nt Hiinast mõned konteinerid, täis kaupa, mis ei pruugi olla see, mida lootsid saada ehk oli kokku lepitud.
Siis on pangad vahel ja vastavalt lepingule toimub tehing. Kui kaup vastab kirjeldusele, siis vabastatakse summa, kui mitte, siis vaieldakse.

Tavalise makse puhul pärast kinnitamist ongi raha läind ja tagasi ei saa seda keegi enam "võtta". Jääb vaid loota, et selle eest saab vastava kauba/teenuse.


Mina müüsin auto Soome, kus seda ilmselt aastaid arvele ei võetagi, läksin vanade numbrite ja ostumüügi lepinguga MNT ameti büroosse ja võtsivad auto minu nimelt maha.

'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#6
Autoks ikka minu CE300 ja hind u 6000€.

Panen siia ka arki vastuse kui saan teada.
Vasta
#7
Tõenäoliselt mingi scam. Sellise auto tuleks vaataks õige huviline ise üle. Ja kui ei tule tõesti siis edasine käik oleneb kuidas auto ära viiakse. Ilmselt sa ei julgeks ise ka soovitada, et mööda maad selle autoga Tsehhi sõidetaks arvestades autot vaevavaid muresid. Kui treilaga siis numbrid maha, ARKis arvelt maha ja aidaa. Loomulikult siis kui raha käes. Kui tõesti tahetakse mööda maad sõita siis saab Maanteeametis vormistada transiitnumbrid.
Vasta
#8
Kuidas pöördumine sinu poole toimus? Autost täpsemalt ka rääkisite või oli lihtsalt kiri, et "ou, paneme treilale jne.:" = scam.
E55 AMG
Vasta
#9
Tere,

Võõrandamisakti tehes on ilmselt vaja näidata ka müügilepingut. Kui see on ka ARK`ile esitatud, siis oled sina vastutusest prii, kuna juriidiliselt on omanikuvahetus toimunud ja vastutus üle läinud.
Sama teema paberivabas ARK`is, seni kui nad postiga passi saadavad sõidad vana passiga, kuigi oled juriidiliselt omanik.

Sellise auto puhul igasugune deposiitide teema unusta. Kui rahad käes, siis viigu kasvõi rongiga see masin minema. Teed vajaminevad paberid ja korras. Muiduga kui maad mööda tahetakse minna, siis kõige parem transiidid peale teha. See on aga lisakulu ja ostja ei pruugi sellest sillas olla.
Herki
Vasta
#10
Loomulikult enne autot ei loovuta kui raha käes. Ikka uuriti ega lisainvesteeringuid ei vaja ja kas tingida saab kuna treiler pidavat 1200€ ostjale maksma minema. Küsis alguses kas saaksin ise Tsehhi kohale söita-vastasin nagu ka sakslastele kes sama asja pidevalt küsivad-Easyjet lendab iga päev ca 2 tundi ja 50€.
Vasta
#11
Ei lenda Easyjet Praha tallinn
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#12
Asi pöhimöttes-eks mingi odavlennufirma ikka lendab. Kes söidaks Saksasse vöi Tsehhisse kohapeale ja kohapeal järsku ostja ei vöta üldse torugi vöi ütleb et auto talle ei meeldi ja keera ots ümber?
Vasta
#13
Tere

Ma ei tea, aga mulle tavaliselt sellised tehingud tunduvad kahtlased. Kui on asja vastu huvi eriti selline vanem tehnika, siis ikka ostja tuleb kohle või saadab kellegi kes vaatab asja üle räägib hinna paika maksab raha ja üle jäänu on nagu vanasti õeldi dela tehniki täna päeval. Selline meili teel ibatamine ja hädaldamine peidab tavaliselt ikka mingi konksu edna taha.

See minu kogemuste põhjal arvamus!

Aga eks kui huvi on siis võid ju proovida. Maailm on üllatusi täisSmileSmile
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#14
(25-08-2017, 04:49 PM)hents99 Kirjutas: See skeem on juba vähe kõvem asi ja auto ostu-müügi puhul vast väga otstarbekas kasutada pole. Sõltub summadest muidugi.


Kuidas Sa seda mõtled, et pole otstarbekas kasutada?
Sa saad pangalt kirja, et meil on sinu jaoks 6000€ bronnitud, panga nimi, aadress, maksja nimi, aadress, pangahalduri nimi ja tel number all.
Täpsustamiseks helistad ja küsid üle. Googeldad panka ja telefoninumbrit.

Pole ju võimalik, et kogu see meilivahetus jne on kuidagi võltsitud; seda ju saad ka vaadata, kas maksja on üldse maailmas olemas, kas pank on, kas pangas selline isik töötab jne.
Mul tuttav müüd ühe vanema auto nii saksasse ja mingit jama ei olnud; pigem oli hoopis auto ostja poolne mure, et ta kuskilt idaeuroopast autot ostes petta ei saaks.
Auto jõudis saksasse kohale ja alla 24h oli raha müüja arvel.

Mis selline pangateenus maksma läks, ma ei tea, aga arvan, et paarkend €.
Kõik muud susserdamised stiilis "saad siis, kui auto siin vms" on pigem kahtlased. Isegi selle 6k€ puhul. Igasugu pubekaid-pätte on ju.

.
Vasta
#15
Vastus Maanteeametist:

"Kui sõiduk võetakse arvele välisriigis, siis pärast kirjaliku müügilepingu sõlmimist (kahes eksemplaris) võib:

1. Sõiduki ostja või ostja esindaja (vastavasisulise volikirja alusel) esitada liiklusregistri büroole taotluse sõiduki registrist kustutamiseks. Soovi korral võite tulla koos ostjaga teenindusbüroosse. Büroos tuleb esitada taotlus, mis on võimalik büroos kohapeal täita ja müügileping ning registreerimismärk tuleb tagastada liiklusregistri büroole. Registreerimistunnistusele tehakse vastav kanne sõiduki Eesti registrist kustutamise kohta ning antakse sõiduki ostjale kaasa. Kaasa antud registreerimistunnistus ja müügileping on aluseks välisriigis sõiduki registreerimiseks.

Ostja taotluse alusel väljastatakse sõidukile transiitmärk kehtivusega kuni 30 päeva. Transiitmärgi väljastamise eest on riigilõivu 60 eurot.
Transiitmärgita sõiduki saab ära viia treileril.

2. Pärast sõiduki müüki, kui transiitnumbrit ei vormistata, võib sõiduki registrijärgne omanik ehk müüja teavitada, et ta on sõiduki müünud. Teenindusbüroole tuleb esitada taotlus sõiduki võõrandamisest teatamiseks ja müügileping.
Võõrandamisest teatamine on riigilõivuta."

Lisaks: Maanteeameti e-teeninduses saate vormistada omanikuvahetust, vahetada juhiluba, anda volitusi, muuta sõiduki kasutajaid ja kontrollida ostetava sõiduki tausta. Riigilõiv on e-teeninduses 20% soodsam
Vasta
#16
Kui raha käes on sinul jumala pohlad kuidas ta selle auto ära viib.Kui treila siis keera numbrid maha ja aidaa,Ma olen oma sadakond autot kindlasti Eesti toonud ja mõnikümmend müünud põhja poole ja pole kunagi mingit suuremat kammi olnud.Olen koos Eesti registri numbriga ka müünud soome aga juhul vaid kui on leping allkirjastatud ostjaga.Maanteamet võtab selle alusel auto maha ja asi vsjoo.Ostu müügi võid teha ka nii,et ise kirjutad enda allkirja ja abikaasa teeb tsehhi tegelase allkirja,ehk siis see 2. millele ark vastas.Seda allkirja ehtsust pole neil kuskilt kontrollida ja auto sinu nimelt maas !Muidugi lihtne on kui tema transa firma autojuhile tehakse volitus sõiduki ostmiseks ja oleks asi klaar. Eks variante on veel aga saa see raha sealt kätte ja vaata,et ta sult raha kandmiseks mingit 500 välja ei peedista,et ala ma ei saa muidu kanda kui sa ennem mulle sellise summa kannad oma kontolt Unibrow Mul siin igatsorti nalju saanud,vahest igavusest olen pikalt suhelnud nigeeria ärimeestega kes arvavad,et on kõige kavalamad maapeal Eusa_wall
PS.võid pakkuda ostjale,et ma võin transat veits odavamalt pakkuda nii 800 eest umbes !
www.arcar.eu


odavad rendiautod al.10 euri päev
56291000 Allar



Vasta
#17
(26-08-2017, 11:14 AM)nostromo Kirjutas: Asi pöhimöttes-eks mingi odavlennufirma ikka lendab. Kes söidaks Saksasse vöi Tsehhisse kohapeale ja kohapeal järsku ostja ei vöta üldse torugi vöi ütleb et auto talle ei meeldi ja keera ots ümber?

Mina sõidaks. Ja olen ka sõitnud...Eusa_dance
Kui ikka mingit "lolli" autot (mitte diiselpassatit, eksole) osta tahad, siis sõidad. Ja vaatad. Endal, muidugi olid tagataskus ka paari kolme teise kandidaadi andmed. Jaguar XJ6, 1978a oli tibukese nimi.
Rendiauto hind (25€ päev vist oli Golfil) + lennukupilet + tudumine hotellis + saksa õlle joomine oli auto kulu sisse arvutatud.
Vaatasin auto üle, kõik sobis, maksin ära ja tõmbasin ise minekut. Olles enne müüjaga kokku leppinud, kes järgi tuleb.
Auto toodi ära, tegin korda ja siiani mu kodugarages stardivalmis.

Samas, olen lasknud saksast ka samamoodi lihtsalt ära tuua, nii et siin talinas nägin esimest korda.
Müüja müüs mobile.de-s autot, ütles, et see pm täiesti pekkis, saatis lisapildid mingist maa-alla vajunud roostes isendist ja kogu lugu.
Vaatasin pilte, kandsin raha üle ja üks norm Rapla rekkafirma tõi ära. Jõudis asi kohale - polnudki nii pekkis, sest rekkamees oli vahepeal rehvid täis pumbanud.Eusa_whistle
Mina häppi. Sest õhk oli ju ka saksa oma, ega ta siit eestist seda kaasa ei võtnud...
Üks auto teine oli ka veel, pisut korralikum ja sellega polnud samuti migit pettumist; vastupidi. Samuti vana klassik ja müüdud oli roostevabana ja kohale jõudis täiesti roostevabana. On seda tänaseni.

..........

Aga siinsel juhtumil jah, raha peab olemas olema, kui keegi tahab autot osta. Ja ma tahan seda kusagilt näha, et see raha ON olemas.
Kas on erutunud ja kohaletormanud ostjal taskus (nagu mina olen olnud), rekkamehel kaasas ja ümbrikus kui ülekannet teha ei osata (vääga raske uskuda???), soliidsel pangal arvel ootamas, vahet pole, aga peab olema.
Kui on, siis kõik ok.
Ja kui pole või mingi häma, siis nägemist, lgp. tšehhi pätid. Proovige teisi.
Paberimajandus pole oluline, see käib täna EU-s ülilihtsalt.

.
Vasta
#18
Raha kandmisega see tore asi,et kui Tsehhi kodanik kannab raha varastatud krediitkaardilt,siis võib juhtuda see olikord,kus raha tuleb üle,aga kaardi õige omanik teeb panka avalduse ja pangal on voli see raha sult tagasi võtta.Üli levind skeem Austraalias,kus inimesed õppivad tundma vaikselt Ida Euroopa kultuuri!
Vasta
#19
(28-08-2017, 07:16 AM)cico Kirjutas: Austraalias,kus inimesed õppivad tundma vaikselt Ida Euroopa kultuuri!

Kusjuures pole see mitte mingi ainult Ida-Euroopa teema, ilma naljata.

Mul tuttav töötab Šveitsis (!!!!!) päris heal kohal, palk kõik ametlik ja tema krediitkaardi kontole häkiti samuti sisse ja tehti tühjaks. Kaart füüsiliselt on tal oma käes. (ta ise nimetab seda krediitkaardiks, aga kuna ta on seal juba nii kaua, et on ise ka "peast pisut välismaalane", vblla oli tegu ka tavalise deebetkaardiga, ma ei tea, aga ühesõnaga elab naise rahast)
Šveitsi pank oma viga tunnistab, raha lubati tagasi kanda, aga alles paari kuu jooksul...?

Krt, ma kahtlen, kas meil ja ntx kasvõi Swediga isegi selline pull isegi läbi läheks.

.


Vasta
#20
Vastasin ostja meilile et peab kirjutama volituse kullerile ja aktsepteerin ainult sularaha. Seni pole vastust-ju siis pettus.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Abi auto hindamisel allan1000 5 716 06-04-2023, 09:50 PM
Viimane postitus: v6sa
  USA auto ost Holari 2 2,004 23-07-2020, 07:18 AM
Viimane postitus: .Alar.
  Läti registris oleva auto ostmine + piirangute puudumise kontroll [HA-8181 -> 55GGG ] nostromo 17 13,761 24-07-2019, 08:44 PM
Viimane postitus: nostromo
  Jaapanist auto ostmine janek126 20 31,657 01-04-2019, 02:40 PM
Viimane postitus: swrt2002
  Linnaseiklus juba täna õhtul! Tule ka seiklema! Minister 0 1,746 19-03-2019, 04:04 PM
Viimane postitus: Minister
  Auto müük firmalt eraisikule ja eraisikult omakorda eraisikule? nostromo 13 9,968 26-04-2018, 04:03 PM
Viimane postitus: Holari
  Auto müümine Saksa (transiitnumbrid + kindlustus)? nostromo 7 6,723 10-04-2018, 05:41 PM
Viimane postitus: nostromo
  Auto jälgimise süsteemi pakkumine klubi liikmetele indrek 10 8,006 04-04-2018, 08:26 AM
Viimane postitus: indrek
  Auto müük kui registr. tunnistust pole kaasas? nostromo 11 6,893 22-03-2018, 01:22 PM
Viimane postitus: nostromo
  Eestist ostetud auto (ARK-is registreeritud mootorivahetusega) Saksas arvelevõtmine? nostromo 12 8,162 10-03-2018, 02:16 PM
Viimane postitus: .Alar.



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne