Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eestist ostetud auto (ARK-is registreeritud mootorivahetusega) Saksas arvelevõtmine?
#1
Kas Eestist ostetud auto Saksas arvelevõtt on mingi eriliselt keeruline ülesanne kuna olen juba suht väsinud vastamast igapäevaselt antud küsimusele:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai...9ce3e5ff86

Mootorivahetus on registreeritud ametlikult ARK-is. Nii Eesti kui Saksa on mõlemad EU-maad. Ei tohiks ju keeruline olla?

[Pilt: %24_57.jpg]
Vasta
#2
Arvelevõtt nagu arvelevõtt ikka. Eriti tobe on see, kui mõni kohalik pärib, et kuidas arvelevõtt tema riigis välja näeb. Mu kupee ostja päris ka, et kas Tsehhis on raske arvele võtta. Peaaegu jätsin vastamata sest pidasin tilganäppijaks. Ütlesin, et EU kõik ju. Pole midagi rasket. Õnneks ostis auto ära
Vasta
#3
Tere,
Vältimaks sekeldusi ei ole ju raske ARK`i infonumbrile helistada ja küsida....
Üks EU küll, aga näiteks Leedu tüübikas meie ARK`ile ei sobi.
Võimalik, et taolisi erisusi võib olla teisigi.

Herki
Vasta
#4
No Eesti maanteamet(nikud) ei tea kuidas neil endalgi asjad peavad käima tihtipeale, veel vähem siis võõrriigi kohta.
Vasta
#5
Saksas on see paras pain in the ass,arvele ei saa ennem kui TÜV tehtud aga ,et TÜV-ist läbi saada,mnjaa,ma jeblasin selle enda 114 kupeega ca 3kuud ennem kui saksa registrisse sain aga sain,kuna seal ülevaatus on reaalselt ülevaatus,ühtegi kergemat leket ka ei tohi olla,mina vahetasin näiteks kütuse pumba ära kuna ametnikele tundus,et olevat nagu niiske kergelt ja seal oli janti veel.lõhidalt pesin mootori puhtaks koos põhjaga ja sain läbi.mis mootor aiste vahel pole vast probleem aga kui huvi siis võin uurida ,mul kamraad sakslane seal olemas ja ilmselt mingi tasu eest oleks ta nõus ka selle ristiretke ette võtma ! Sa võid muidugi selle info sealt kuulutusest maha võtta,et mootor vahetatud,lihtsam müüa Wink Sakslased on umbusklikud ida bloki suhtes ja kindlasti saaks ka kiiremini müüdud kui auto oleks saksas ,siit ei julge seda keegi osta
www.arcar.eu


odavad rendiautod al.10 euri päev
56291000 Allar



Vasta
#6
Mootorivahetust ei saa varjata, 124 kube pole kunagi tehasest tulnud 4,2 mootoriga.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#7
Miks peaks müüja muretsema, kas ostja oma kodumaal auto arvele saab, kui ostja ostuhetkel teab mida ta ostab ?
Kas mõni jaapanlane näiteks muretseb, kuidas Eesti ostja siin tema müüdud auto arvele saab ?
Pakun, et mitte.
SEC-i ja SL-i sõltlane.
560SEC, SL55, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe = 1258KW
Vasta
#8
Mul oli ühe SELLISEGA umbes sama teema, et saksast toodud, siin taastatud, vale mootor peal, mida tehas polnud kunagi sellele kerele paigaldanud, Eesti passis see vale mootor ametlikult sees ja läks mobile.de - sse 16k€-ga üles.

Tuldi saksast väikese treilaga koju järgi ja viidi minema. Ostumüügilepinguga, aga kuidas nad kodus seda vormistasid, ei teagi.
Järelikult, kui neil seda autot vaja on, siis saavad hakkama küll.
Tingivad, muidugi, koonrid selle vale mootori arvelt ja mitte vähe.

Aga sul peaks see pigem boonus olema, et väikse asemel suur pandud.
(mul oli vastupidi, ökoks tehtud)

P.S Mina peseks mootori kah ära, taastaks plastid (mitte silikooniga läikivaks!) ja paneks pildid. See mootor ongi ju põhjus, miks noor ja veri m...is sakslane seda üldse tahtma peaks.
Ja et kliima töötab ja millal täidetud, pane kah kirja, see on youngtimerite puhul väga oluline.
Sest tänapäevane euromees sureb suvel ilma kliimata autosse lihtsalt ära...Crybaby

.
Vasta
#9
(08-03-2018, 11:07 PM)Laur Kirjutas: Mootorivahetust ei saa varjata, 124 kube pole kunagi tehasest tulnud 4,2 mootoriga.
Kõik õige aga sakslane ilmselt laseb kuulutuse silmadega üle kui märkab,et kirjas mootor vahetatud bla bla bla,me oleme ikkagi idablokk nende jaoks ja kardetakse pettusi jne ,lihtsam on nii kui inimene helsitab ja siis seletad,mis ja kuidas,esmalt vaja ostja konksu otsa saada Unibrow ma olen päris palju autosi saksa tagasi viinud kokkuvõttes ja seal müünud kuna Eestis puudus huvi pikema perioodi jooksul. Õnneks arvele oli vaja vaid üks võtta,teised on kas CH või saksa passiga olnud ! Seesama Opel GT mis mul pildiks läks ka saksa tagasi ja lõpuks osteti CH-si kuna olid sveitsi dokumendid ja tuuning oli sisse kirjutatud,täna poleks seda autot enam Ch-s arvele muidu saanud,EU nõuded mõjuvad ka neile.Soe soovitus,kui Nostromo soovib vabaneda sellest siis see saksa viia,arvele seal ja ilmselt kuu paariga müüdud,nii rariteet see pole ,et keegi siia järgi sõidaks,kahjuks.

www.arcar.eu


odavad rendiautod al.10 euri päev
56291000 Allar



Vasta
#10
On ka Saksast, Poolast jne helistatud kuid reaalselt järgi pole veel tuldud.

Mootorivahetusest töesti varjata pole mötet sest kes juba sellise auto ostab see tavaliselt ka autodest midagi jagab ning teab et tehasest pole C124 kupeele mitte kunagi peale V8 pandud-R6 jäi laeks.

Tundub töesti et usalduse probleem. Eks mul oleks ka kui peaks autot kuskilt Leedust vöi Sloveeniast ostma.

Kuna ei viibi pidevalt Eestis siis on olnud ka aegu raske sobima saada ja nii ta venib...
Vasta
#11
Hind määrab kõik.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#12
(10-03-2018, 02:02 AM)nostromo Kirjutas: On ka Saksast, Poolast jne helistatud kuid reaalselt järgi pole veel tuldud.

Mootorivahetusest töesti varjata pole mötet sest kes juba sellise auto ostab see tavaliselt ka autodest midagi jagab ning teab et tehasest pole C124 kupeele mitte kunagi peale V8 pandud-R6 jäi laeks.
Tundub töesti et usalduse probleem. Eks mul oleks ka kui peaks autot kuskilt Leedust vöi Sloveeniast ostma.
Kuna ei viibi pidevalt Eestis siis on olnud ka aegu raske sobima saada ja nii ta venib...

Võtagi seda müüki rahulikult.
Osta uus asi oma finantsidega ära ja siis juba vaatab edasi.
Neile, kes osta tahavad, saada pilte korralikult tehtud juhtmetest jne asjadest. See ei ole niisama.

Oma "võõrkeha" ostjale saatsin ca 200 pilti auto taastamisest. Enne, kui ta üldse ärkas.
Kui fotosid pole, ongi "sloveenia" auto nende jaoks. Millele mingi teine mootor lihtsalt parema puudumisel "aiste vahele" visatud.

Kui nii on, siis ei olegi ostjaid. Hea hinnaga. Eks nad panevad tehase tehtud 500E-ga selle hinnaga joonele...

Edit: vaatasin nende 500E-de hinnad algavad 10k€-st. Hästi tehtud, piltide ja ajaooga Coupe custom made võiks ju sama hinnaga olla; aga see lihtsalt mu uitmõte....Pole konkreetset autot ise näinud ja ei tea mismoodi selle uksetihendid (coupi puhul ülioluline), salong, värvkate ja kapotialune välja näeb.
Minusugune loll ostaks pigem V8 - ga korraliku coupe kui äraaetud sedaani, aga see on minu arvamus.

.

Vasta
#13
Just, ilupiltide asemel rohkem faktipilte. Nt tungiga tõstmise kohast (kui kannatab sealt pildistada) ülevaatusel auto alt jne. Ma enda kupee ostjale saatsin samuti pea 30 lisapilti vist, alates samadest tungiaukudest kuni pagasiruumi mati aluseni.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Abi auto hindamisel allan1000 5 704 06-04-2023, 09:50 PM
Viimane postitus: v6sa
  USA auto ost Holari 2 1,990 23-07-2020, 07:18 AM
Viimane postitus: .Alar.
  Läti registris oleva auto ostmine + piirangute puudumise kontroll [HA-8181 -> 55GGG ] nostromo 17 13,666 24-07-2019, 08:44 PM
Viimane postitus: nostromo
  Jaapanist auto ostmine janek126 20 31,613 01-04-2019, 02:40 PM
Viimane postitus: swrt2002
  Auto müük firmalt eraisikule ja eraisikult omakorda eraisikule? nostromo 13 9,903 26-04-2018, 04:03 PM
Viimane postitus: Holari
  Auto müümine Saksa (transiitnumbrid + kindlustus)? nostromo 7 6,699 10-04-2018, 05:41 PM
Viimane postitus: nostromo
  Auto jälgimise süsteemi pakkumine klubi liikmetele indrek 10 7,953 04-04-2018, 08:26 AM
Viimane postitus: indrek
  Auto müük kui registr. tunnistust pole kaasas? nostromo 11 6,860 22-03-2018, 01:22 PM
Viimane postitus: nostromo
  Kas nüüd on siis lõplikult MB pensionäri auto kes sõita ei oska? marek 25 15,105 05-02-2018, 06:35 AM
Viimane postitus: .Alar.
  Hort Auto otsib meistrit. Karl 0 2,469 30-11-2017, 09:12 PM
Viimane postitus: Karl



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne